Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Den som dræber - Fanget af mørket  (Posjeta: 8563 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Den som dræber - Fanget af mørket
« u: Lipanj 06, 2019, 20:05:38 poslijepodne »

2011. snimljena je i prikazana danska mini serija Den som dræber (Onaj koji ubija) sa Laurom Bach (inspektor) i Jacobom Cedergrenom (profiler), koji su zajedno tragali za serijskim ubojicom mladih djevojaka. Ove, 2019., prikazana je nova mini serija sličnog imena Den som dræber - Fanget af mørket (Onaj koji ubija - Zarobljene u tami). Kenneth Christensen (inspektor) i Natalie Madueno (profiler) nastavljaju isti posao. Traganje za serijskim ubojicom se nastavlja... Kako je prva serija polučila veliki uspjeh, ne treba sumnjati da je i ova zanatski na visokoj razini.


Godina: 2019.
Mreža: Miso Film | Viaplay [Denmark]
Žanr: kriminalistički, triler
Glumci: Kenneth M. Christensen, Natalie Madueño, Signe Egholm Olsen, Mads Riisom, Maibritt Saerens




If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #1 u: Lipanj 06, 2019, 20:07:18 poslijepodne »
Prva epizoda je prevedena. Sudeći po viđenom, nije slabija od svoje osam godina starije sestre.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #2 u: Lipanj 12, 2019, 00:29:17 prijepodne »
Titlovi odgovaraju i za Den.Som.Draeber.2019.S01.DANISH.720p.WEBRip.x264-DoKtor
Njih je lakše naći.
Hvala Boris  :clapp :clapp :clapp

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #3 u: Lipanj 15, 2019, 21:50:08 poslijepodne »
Pravi primer dobre danske krimi serije:dobar scenario,gluma isto.Brutalno
Spoiler: prikaži
neke se scene tesko gledaju
,precizno odslikani psiholoski portreti.Hvala na prevodu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #4 u: Lipanj 18, 2019, 10:27:18 prijepodne »
Evo svih epizoda ove odlične danske krimi triler serije. Krvi do koljena a gotovo je se nigdje ne vidi. Znaju i Danci, naravno, a to i nije neka novost. Ova serija iskazuje sav moj mazohizam, izrađujući titlove na temelju mašinski koncipiranih (malo popravljenih) transkripata. Muka je to, ali za ovakvu seriju vrijedna truda. Pregledao sam i popravio neke nelogičnosti koje sam uočio, a izvinjavam se na onima koje nisam vidio pa su ostale malo "visiti u zraku". Neće smetati za ukupni utisak, a serija je predobra da bi nas ometale ovakve "sitnice". Ipak, ozbiljno se bavim mišlju da odustanem od serija za koje se ne da naći pristojne transkripte. Možda se stvari ipak poprave. Tko zna?  :smfor (19): :smfor (19):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #5 u: Lipanj 18, 2019, 15:53:57 poslijepodne »
Ja je ne mogu nigdje ''naći''. Može link na pp?
Hvala

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #6 u: Lipanj 18, 2019, 18:23:41 poslijepodne »
Evo svih epizoda ove odlične danske krimi triler serije. Krvi do koljena a gotovo je se nigdje ne vidi. Znaju i Danci, naravno, a to i nije neka novost. Ova serija iskazuje sav moj mazohizam, izrađujući titlove na temelju mašinski koncipiranih (malo popravljenih) transkripata. Muka je to, ali za ovakvu seriju vrijedna truda. Pregledao sam i popravio neke nelogičnosti koje sam uočio, a izvinjavam se na onima koje nisam vidio pa su ostale malo "visiti u zraku". Neće smetati za ukupni utisak, a serija je predobra da bi nas ometale ovakve "sitnice". Ipak, ozbiljno se bavim mišlju da odustanem od serija za koje se ne da naći pristojne transkripte. Možda se stvari ipak poprave. Tko zna?  :smfor (19): :smfor (19):

Barba Boris nemojte odustati, što je to po neka kriva riječ u epizodi, a u kompletnoj seriji to ništa ne umanjuje Vaš prijevod,jedino ako je Vama teško prevoditi
po lošim transkriptima. A ono " Visiti u zraku " to  dolazi sa godinama, zemljina sila teža sve više utječe kako starimo.  :smfor (9):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #7 u: Srpanj 04, 2019, 15:40:11 poslijepodne »
Vrlo dobra, večim dijelom odlična serija, koja je malkice podbacila u posljednoj epizodi koja mi nije bila na nivou ostalih. Ali sve u svemu vrlo zadovoljavajuće gledanje i uživanje  uz seriju.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #8 u: Kolovoz 02, 2019, 11:53:49 prijepodne »

   Prvobitna serija iz 2001 je izuzetno realisticna, sa noir elementima u tragovima.
Bas me zanima''nastavak'' , koliko ce  pogoditi potrebnu atmosferu za ovu vrstu zanra….

Offline panicjovan

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #9 u: Kolovoz 03, 2019, 22:29:39 poslijepodne »
Pva serija iz 2011 je bila brutalno dobra. Malo mracna ali odlicna... jurnjave za seriskim ubicama. Nisam imao pojma da je dobila nastavak 2019. Po komentarima vidim da je i ova super, pa je stavljam na 1 mesto liste serija koje su mi u planu gledanja. Bukvalno jedva cekam.

Puno hvala prevodiocu na trudu i prevodima... Borisu, ako ne gresim... Sve naj.  (y)

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #10 u: Kolovoz 07, 2019, 09:49:51 prijepodne »
Odlična. Baš sam uživala dok sam je gledala.
Volim kod skandinavskih serija tu finu meru u svemu - sve je dozirano kako treba da isprati dobru priču, a gluma - pa nije čudno što grade internacionalne karijere..ni u jednoj seriji ili filmu nisam videla da "preglume " ulogu.

Hvala Borise na titlovima i ne brini za greškice, one su zanemarljive ..zahvalni smo ti  na trudu koji ulažeš  u prevode.  :smfor (25):

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #11 u: Kolovoz 07, 2019, 22:05:43 poslijepodne »
Samo jedno pitanje za vas koji ste odgledali, može li se gledati ova iz 2019. bez da se gleda sezona iz 2011?

Da, nema veze sa onom serijom iz 2011.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #12 u: Kolovoz 26, 2019, 13:59:05 poslijepodne »
Den som draeber  Aka Onaj koji ubija.
    Poceo sam da ovo gledam preko reda. Posle prve epizode rano je bilo sta reci. Zasada mi izgleda u najavi kao neka vrsta rimejka brutalno realiticnom originalu. Ocekujem puno vise... Prevod je odlican!
Uređivanje poruke


  Odgledao sam i drugu epizodu. Svidja mi  se lagano filmsko klupkanje priče . Sam tempo dešavanja   je malo sporiji ali ne smeta. Serija drži pažnju, jedva čekam treću epizodu koja je  danas na redu za gledanje. :bear3:


  Izuzetno realistična serija, veoma mračna , teška , nije za svakoga. Ima pet epizoda u trajanju od  po sat i po vremena. Svaka epizoda je priča za sebe, što je u ovom slučaju ispalo filmski veoma dobro i kao celina zaokruženo.
 Dobro kreirana atmosfera . U jednoj se epizodi u ulozi manipulativnog psihopate pojavljuje Ulrich Thomsen.
 Izdvojio bih 3 i 5 epizodu  po velikom trilerskom naboju.
Ocena 8 od 10
 Ova serija je poslužila kao matrica seriji iz 2018, koja se ne moze porediti po kvalitetu  sa ovom...



  Stigao sam do pete epizode. Epizode se malo teže mogu naći na netu, zbog malog broja seedera.
 Na ruskom sajtu , besplatnom trackeru ima cela sezona u rezoluciji 720 x400.
 Kome treba link, nek mi pusti poruku na PM

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #13 u: Rujan 03, 2019, 10:39:23 prijepodne »
    Obecao sam recenziju ove serije. Oni koji je nisu gledali neka ne citaju.

   
Spoiler: prikaži
Sa poslednje dve epizode a narocito zagonetno lucidnim krajem  su izvukli opsti utisak  o ovoj serij i nagovestili nastavak.

 Ovde imamo dvoje zlocinaca koji ubijaju,funkcionisu u psihopatskoj simbioticnoj vezi. Upravo je na psiholoskom planu zatajila ova serija. Prvo, lik muskog ubice nije jasan. Prikazan je konfuzno. Ne vidi se ni u najmanjim nagovestajima sta ga pokrece, sta zeli sta ne zeli, zasto ubija otete devojke. Nejasno je pod kakvim uticajima zenskog saucesnika pristaje da otima, siluje i ubija devojke.
   Mozak ovog ubilackog dvojca je  zena , klasican psihopata, mazohista i sadista, koju je u periodu puberteta silovao  rodjeni brat. Roditelji je nisu podrzali, verovali su  da izmislja, ostavili su je u zivotu na cedilu. Dali su je u internat, distancirali se od nje…
 Na psiholoskom planu serija deluje  u nekim segmentima alogicno i nerazradjeno. Nelogicno  je  a mozda i nije,  sto je silovana devojka razvila patolosku mrznju prema zenama, a ne prema muskarcima.

 Pokusacu i to da objasnim. Devojka je patoloski mrzela svoje roditelje posle izdaje, a narocito svoju majku. Razvila je mrznju introjekcijom majke u sebe , postepeno je sve vise mrzela svoju zensku seksualnost , zensku ulogu i svoj zenski identitet. Majka  se pokazala neuspesnim roditeljem i majkom, jer nije uspela da svoju kcerku poidentifikuje sa sobom. Tako da je zena ubica sa svakim mucenjem i ubijanjem svojih zrtava ubijala u sebi zenski deo svoga bica.

 Ne postojii dzabe izreka u narodu Kakva majka takva cerka ili Kakav otac takav sin. Duznost je  svake majke da svoju cerku ucini zenom a oca  da sina ucini  muskarcem. Taj se mehanizam u psihijatriji zove identifikacija a njoj prethodi introjekcija. Introjekcija je mehanizam kojim se u sobstvo unosi figura sa kojom kasnjije sledi identifikovanje.


 Bilo kako bilo mozda nastavak bude bolji, puno hvala prevodiocu na velikom trudu.





 

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #14 u: Rujan 03, 2019, 18:11:02 poslijepodne »

Pošto si me zamolio da se pozabavim tvojom  analizom..nemoj plakati ako ti se ne svidi moj post :D .

Lepo si se raspisao.... ali sve posle druge rečenice si trebao da staviš u spoiler,za svaki slučaj.

Spoiler: prikaži
"lik muskog ubice nije jasan" - kako nije ?  on "kažnjava" žene jer se tako sveti majci,a ipak je pod uticajem devojke/partnerke u zločinu jer mu je potrebna ta ženska dominacija osobe koja ga prihvata kakav jeste,koju povređuje ali i kojoj se potčinjava.


Sve u svemu - mislim da nema potrebe da ubuduće  pišeš ovakve analize, ljudi će sami složiti kockice kad pogledaju  seriju..i ne odnosi se samo na ovu. :D

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Den som dræber - Fanget af mørket
« Odgovori #15 u: Rujan 04, 2019, 12:15:41 poslijepodne »
  Sto se tice moje analize serije, ispao sam glup :? ??,
Spoiler: prikaži
toliko sam se fokusirao na zenu ubicu da sam ispustio cinjenicu da je muski ubica, klasican Edipovac. Mrzeo je svoju majku, zato je i ubijao zene, a njegova fetis vezanost za haljinu je zelja za majkom koja ga nikad nije volela.