Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Luna Nera  (Posjeta: 4050 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Luna Nera
« u: Veljača 05, 2020, 16:26:19 poslijepodne »

Italija 1600. Ade, 16-godišnja primalja, optužena je za čarobnjaštvo nakon misteriozne smrti novorođenog djeteta. Protjerana je iz svog grada. Glavnim krivcem proglašena je njena baka i spaljena na lomači u čudnim okolnostima.
Ade će pronaći utočište u tajanstvenoj zajednici marginaliziranih žena, proganjanih jer ih se smatra vješticama. Međutim, Ade će biti prisiljena donijeti temeljnu odluku svog života: izabrati ljubav prema Pietru, sinu voditelja lova na vještice, ili ispuniti svoju sudbinu i spasiti zajednicu kojoj sada pripada.



Godina: 2020.
Mreža: Netflix, Italia
Žanr:  drama, fantazija, povijesni
Glumci: Nathan Macchioni, Filippo Scotti, Nina Fotaras, Federica Fracassi, Manuela Mandracchia, Lucrezia Guidone, Giorgio Belli
Release date: 31. januar, 2020.



If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Luna Nera
« Odgovori #1 u: Veljača 05, 2020, 16:29:40 poslijepodne »
Preveo sam 1. epizodu. Tema je očito dobra, ima tu svega, pa se neće gledati samo vezanje i potpaljivanje lomača. Dapače. Možda naletimo i na reklamu u smislu, kako je vještica zaista bilo, pa su onda i postupci prema njima nužni i ispravni.  :smfor (9): :smfor (9): :smfor (9):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Luna Nera
« Odgovori #2 u: Veljača 05, 2020, 17:04:13 poslijepodne »
Sudbina ili nešto drugo, prija mi je danas na kavi doturila mobitel sa slikom te serije i ja hvala bogu rekoh nikad čuo.
Je... Dogodi se, jebga, nije mi u glavi imdb baza podataka... ;D

Ali kad se nešto ne zna, onda valja poćiriti na imdb. Pa kaže jedan random review:
https://www.imdb.com/review/rw5459048/
Citat:
A cheap neo-liberal feminism story with lesbian witches

It has been all these years saying there is no such thing as witchcraft. To make up lesbian witches just to tell a cheap feminism story? Italy, you can do better than this, why do you imitate fools in the USA?
I ovo bi trebala biti, kao, recenzija? Pa ovo je gore od onih tu na forumu obrisanih jednorečeničnih "meni se serija (ne) sviđa".

Za vikend ću joj dati šansu epizodu dvije, pa ako me ne udavi razvlačenjem priče unedogled što je danas izgleda postalo poželjno, javim.
A i to ako nađem vremena pored Locke&Key koja bi trebala biti gore u petak. Mislim svakako ju moram "provjeriti" prije Penny Dreadful spinoffa koji kreće za 2 mjeseca, jer ako budem previše odugovlačio opet ću imati prepun backlog skinutih serija i filmova koji nikako ne uspijevam smanjiti.  :smfor (2):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Luna Nera
« Odgovori #3 u: Veljača 05, 2020, 19:19:16 poslijepodne »
Već sam to ranije rekao. Pročitaj recenzije i imat ćeš ocjene od 1/10 do 10/10. Moj je stav da se na pitanje iz recenzije koju si odabrao:"Mogu li to Talijani bolje", može odgovoriti, ne mogu. Kakva bila, izdržat ću do kraja, jer me živo zanima hoće li ljubav Ade i Pietra nadjačati te lezbijke. Zasad nisam vidio da one dominiraju. No kad su ljudi silom upućeni jedni na druge... Uostalom i muški bi izgleda u toj seriji imali što za reći :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Luna Nera
« Odgovori #4 u: Veljača 05, 2020, 23:10:28 poslijepodne »
A tu je i druga epizoda. Ništa ne komentiram više.  :smfor (19):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Luna Nera
« Odgovori #5 u: Veljača 08, 2020, 14:34:26 poslijepodne »
Evo i treće. Nema tu ni horora, ni povijesti. Ukratko "fairy tale", pa tko voli... Ja u osnovi volim tu vrstu, pa ću gurati do kraja, posebice što je zapelo s transkriptima iz Švedske, pa ne mogu nastaviti započeto.
Spoiler: prikaži
Svi su mi nekako zbunjeni, a to je i ranije bio razlog zašto sam prestao gledati talijanske serije. A da ću nešto prevoditi ni u snu nisam sanjao.  :smfor (19):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Luna Nera
« Odgovori #6 u: Veljača 10, 2020, 09:45:20 prijepodne »
Vidim da nitko nije primijetio, što znači da vrućih za seriju nema i da se čeka kraj  :smfor (24): Kako bilo, došlo je do nekakvih grešaka prilikom preimenovanja epizoda, pa je ep. 2 ustvari ep.5 i zove se Weapons (Arma), a ep.3 je ep. 4 pod imenom Fates (Fate).Kako se to dogodilo ne znam točno, ali mislim da je krivac FileBot. Ili ja  :EmoticonPrayer2. Bit će ispravljeno a uskoro će i ostale tri, a ja naravno s talijankama više neću imati posla, osim kao s križaljkama  :smfor (9): :smfor (9): :smfor (9):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Luna Nera
« Odgovori #7 u: Veljača 11, 2020, 14:41:44 poslijepodne »
Gotovo!
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Luna Nera
« Odgovori #8 u: Travanj 13, 2020, 18:49:14 poslijepodne »
Serija katastrofa i sreća da je bilo 6 epizoda jer sigurno ne bi izdržao. Ako bude druga sezona, ne hvala.
Neka se talijani drže cosa nostre. ;D
Šteta jer  vještice i njihovo proganjanje uvijek je bila zanimljiva tema.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu