Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Da Vinci's Demons  (Posjeta: 9782 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Da Vinci's Demons
« u: Svibanj 12, 2016, 11:56:53 prijepodne »

"Beware of the enemies of man, they are everywhere."


Ako želite saznati što je to veliki Leonardo da Vinci radio u mladim danima, a niste se usudili pitati, kliknite ovdje. Ali, ako vas zanima kako su njegov mladenački život, pun pustolovina, romansi i pokojeg izuma, zamislili tvorci ove serije, onda pravac na gledanje.


Godina: 2013.
Mreža: @Starz
Žanr: povijesna drama, fantastika, pustolovina
Glumci: @TomRiley, @LauraHaddock, Blake Ritson, @ElliotCowan, @LaraPulver, James Faulkner, Gregg Chillin




English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Da Vinci's Demons
« Odgovori #1 u: Ožujak 19, 2017, 21:37:27 poslijepodne »
Najveca mana je sto nisu snimili vise epizoda, svi likovi su bili sjajni, pogotovo Leonardo kad pocne da racuna nesto ili razmislja, to mi je bilo top  :smfor (6):
Reality is almost always wrong.

Offline jazjaz

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slo
Odg: Da Vinci's Demons
« Odgovori #2 u: Kolovoz 20, 2017, 11:29:43 prijepodne »
Šteta za ovu odličnu seriju kaj je prekinuto snimanje kao i mnoge druge serije po mom ukusu.
Ja mislim sasvim suprotno - posle jedne epizode nisam ni pomislio, da nastavim.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Da Vinci's Demons
« Odgovori #3 u: Kolovoz 20, 2017, 11:34:58 prijepodne »
Ja sam pogledao prvu sezonu i onda ono bezvezno predugo čekanje na s2.
I kad sam krenuo da gledam ono kao kvalitet buf dole iz epizode u epizodu. Nisam završio. Ne znam šta su radili.
Pretpostavljam da se nisu držali one If aint broken dont fix it.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 20, 2017, 15:40:24 poslijepodne od Bon »

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Da Vinci's Demons
« Odgovori #4 u: Kolovoz 20, 2017, 13:22:45 poslijepodne »
Vise se i ne secam. Odgledao sam 2-3 epizode i nije se primila.

Offline DogsAreTheBestPeople

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Lokacija: Svet maste
Odg: Da Vinci's Demons
« Odgovori #5 u: Prosinac 05, 2018, 13:58:14 poslijepodne »
Jako mi se svidela serija. Pored glavnog glumca odlican je bio i Lorenco Medici. Mozda je mogla jos jedna sezona, nekako se sve brzo odigralo na kraju, deluje mi da su imali jos materijala za snimanje.
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2018, 16:57:32 poslijepodne od DogsAreTheBestPeople »

Offline Zlatko73

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Da Vinci's Demons
« Odgovori #6 u: Prosinac 10, 2019, 20:57:16 poslijepodne »
Ja sam počeo gledanje kada je cela serija bila završena, i OK mi je.
Leonardo mislim malo prikazan pretenciozno, ali OK, glavni glumac se dobro uklopio, Medičijevi OK, sem ubacivanja crnca za polubrata... to se moglo izbeći, ali OK. Sve u svemu OK serija.

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Da Vinci's Demons
« Odgovori #7 u: Prosinac 13, 2019, 20:55:23 poslijepodne »
Ovo je isto jedna od zanimljivijih serija koje sam pratio ali je nisam nikad uzimao za ozbiljno.

Da Vinci je bio svjedok nekih događaja koji su prikazani ali ne na način je direktno sudjelovao u njima. Recimo kraj prve sezone i "Zavjera Pazzi." U seriji je prikazano da je baš on spasio Lorenza de Medicija.

Uglavnom serija nikad nije ni pokušavala ispričati sto posto istinitu priču o Leonardu da Vinciju.

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Da Vinci's Demons
« Odgovori #8 u: Veljača 02, 2020, 16:43:46 poslijepodne »
U razdoblju kad sam ju gledao bila mi je nezamislivo zabavna i to se držalo na početcima u prvim sezonama. Kasnije mi se nekako promijenilo sve, možda je do mene ali kao da je na početku ideja bila jasna a kasnije malo izgubljena, tako da mi je i dan danas zadnjih nekoliko epizoda ostalo na čekanju

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Da Vinci's Demons
« Odgovori #9 u: Veljača 02, 2020, 20:11:01 poslijepodne »
Upravo pogledao nešto bezze, dosadno mi pa da i ja napišem kad već nisam prije. Trebao sam davno...

Prvo, serija sa stvarnim događajima ili likovima ima jako malo veze. Doduše nije se ni pokušavala reklamirati kao Černobil - da je sušta istina i samo istina.  :smfor (19):

Drugo, od ideje do realizacije davinčijevih projekata prođe par sekundi. Ako ste u stanju prihvatiti seriju u kojoj se može u par sekundi osmisliti i izgraditi egipatska piramida, onda će vam serija biti super. Ako ćete cijepiti da vam smeta scifi u seriji koja nikad nije u oči lagala i tvrdila da ćete se ozračiti samim rukovanjem, slobodno preskočite.

I kad ju preskočite, bit će vam žao. Osim fantazije i raskošne kostimografije, serija šeta kroz apsolutno sve žanrove osim time loopa. Pa će tu bit ekstremne melodrame, ali i horora, ponekad trilera, romantike, komedije i tragedije, baš svega što možete zamisliti. I s do jednim žanrovskim izletom serija se kvalitetno pozabavila, pa ako će vam koji trenutak biti bezze jer se priča na primjer o ratovanju, a vi ne volite ratne filmove, već sljedeće scene paradiraju s noirom kojega možda i volite. Ili nekim drugim žanrom.

Glumačka postava je odradila izvrstan posao. Osim glavne šuše.
Izgled je tu, mogli bismo ju gledati satima gdje pegla, ali nije se znala dobro nositi s ovom ulogom. Odnosno više kemije ima među sporednim likovima nego između nje i bilo kojeg njenog "love interesta". Na žalost. Jer da je imala iole snage, mogla je potpuno ukrasti šou.
Pa kad se njoj već nije dalo, imao je netko drugi tko će. Šou je ukrao sporedni negativac pa se barem ona treća sezona trebala zvati Riariovi demoni.

Uglavnom, ne treba ovdje očekivati nikakve filozofske dubioze ili povijesnu točnost. Seriji je cilj bio čista zabava. Ako vam je do kakvog uvjerljivijeg povijesnog krimića/trilera/horora/drame... To će bit La Peste.
Od mene svakako preporuka.