Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Fall  (Posjeta: 9665 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
The Fall
« u: Lipanj 19, 2017, 22:47:34 poslijepodne »

U seriji čija se radnja dešava u Severnoj Irskoj, Džilijan Anderson glumi detektivku Stelu Gibson koju su doveli iz londonske policije da bi im pomogla da uhvate ubicu, jer nisu uspeli da reše ubistvo u Belfastu. Dok Gibsonova putuje iz Londona, upoznajemo ubicu, Pola Spektora. Drama prati policijsku istragu koja otkriva zamršenu priču o ljudima na čije su živote uticala ubistva, bilo da su oni članovi porodice ubica ili žrtava.




Godina: 2013.
Mreža: BBC Two, RTÉ One
Žanr: drama, triler
Glumci: Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi, Niamh McGrady, Bronagh Waugh, Valene Kane




Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: The Fall
« Odgovori #1 u: Lipanj 20, 2017, 15:45:59 poslijepodne »
Kako je išla dalje serija je sve lošija i lošija. Prva odlična, druga ne baš , treća im nije trebala  ;D .

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Fall
« Odgovori #2 u: Lipanj 20, 2017, 16:26:24 poslijepodne »
Ja sam upravo danas završila sa 3. sezonom i zadovoljna sam raspletom. Slažem se da je 1. bila najuzbudljivija, druga samo slabiji nastavak, ali treća je donela logičan i jedini realan rasplet, a pri tom je kvalitet glume ostao nepromenjen. Postavila sam i ovde titlove za poslednje tri epizode, ako neko nije pogledao do kraja, sada ima priliku.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: The Fall
« Odgovori #3 u: Srpanj 26, 2017, 13:59:48 poslijepodne »
I sada ne znam sta da radim. Bas kako je receno. Prva dobra, druga onako a kod trece odgledao prvu epizodu i odustao. I sta sada "logičan i jedini realan rasplet"...
Sada moram da odgledam  :smfor (29):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Fall
« Odgovori #4 u: Srpanj 26, 2017, 14:17:50 poslijepodne »
Znači da je najrealniji koji su scenaristi mogli da smisle. Da ne očekuješ da će se Spektor pretvoriti u Supermena ili tako nešto, ovo je pre svega drama pa onda krimić i mnogo više pažnje je posvećeno psihološkom uticaju njegovih zločina na njegove bližnje i ostale aktere nego u prve dve sezone. Ja bih ti preporučila da pogledaš i treću da zaokružiš priču, ali kako hoćeš.  :)

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: The Fall
« Odgovori #5 u: Srpanj 26, 2017, 17:20:09 poslijepodne »
Nema dileme da cu odgledati. Trenutno sam se odvazio da konacno odgledam The Exorcist.
Nisam ljubitelj horora ali me je zainteresovala jer je posle prve epizode bilo bas pozitivnih komentara. Skinuo je celu i dok sam namestao prevode video da bi mogla biti dobra ali nikako da krenem. Upravo sam odgledao prvu epizodu i to je definitivno horor koji moze da mi zadrzi paznju. Dobra je...

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Fall
« Odgovori #6 u: Srpanj 26, 2017, 19:16:45 poslijepodne »
The Exorcist drži pažnju prvih nekoliko epizoda, ali posle su malo preterali sa scenama egzorcizma, što je mene lično prilično smorilo, mada ne mora da znači da će i tebe. Razvukli su je previše.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: The Fall
« Odgovori #7 u: Srpanj 26, 2017, 19:38:40 poslijepodne »
Eto ti sada. Bas ono sto bi me odbilo od gledanja. Kod horora upravo to ne volim, preterivanje u scenama koje treba da budu strasne a postanu, pa recimo... bljuvotina.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: The Fall
« Odgovori #8 u: Srpanj 26, 2017, 22:54:35 poslijepodne »
  Odgledao sam dve sezone kada sam našao prevod i zaboravio na seriju. Serija je suv prosek za razliku od originala Prime Suspect http://www.imdb.com/title/tt0098898/?ref_=nm_flmg_act_79 sa Helen Miren.




Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: The Fall
« Odgovori #9 u: Srpanj 27, 2017, 01:35:41 prijepodne »
Tv klasik mislim Prime suspect. Bio je nedavno repriziran. Nije baš toliko dobra serija koliko sam upamtio.
Ovo Fall sam malo uhvatio. Ok serija. Ima tu neku mračniju notu. Onokao  put_the_lotion_in_the_basket xD

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: The Fall
« Odgovori #10 u: Srpanj 27, 2017, 21:54:25 poslijepodne »
http://www.salon.com/2017/06/22/prime-suspect-tennison-an-unnecessary-prequel-to-a-provocative-masterpiece-classic/

  Rešili su izgleda da ožive Prime Suspect.

  Davno beše kada sam gledao seriju koja mi je ostala u dobrom sećanju. Ovaj rimejk jeste sumoran i tome najviše mogu da zahvale lepoj irskoj klimi koja je verno predstavljena. Tamo sunca uopšte nema, samo sitna kišica. Vampiri tamo mogu da hodaju bez problema po danu. U Irskoj sam bio pre dve godine na dva dana koja su bila duga kao dva meseca.

Offline Hule

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Uzice
Odg: The Fall
« Odgovori #11 u: Kolovoz 14, 2017, 23:03:36 poslijepodne »
Negdje sam vec pogledao taj trailer,i planirao sam pogledati tu seriju,ali eto iz nekog razloga nisam.Večeras cu vec početi

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Fall
« Odgovori #12 u: Kolovoz 24, 2017, 00:33:45 prijepodne »
Ovom glumcu Dornanu..odlicno idu ovakve uloge.:D.gledala sam seriju..on je bio dobar

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Fall
« Odgovori #13 u: Studeni 18, 2018, 18:11:32 poslijepodne »
Sinoć sam počeo da gledam treću sezonu. Čitam sad komentare, većini je serija sa svakom sledećom sezonom opadala na kvalitetu. Kako mi se čini (odgledao 3 epizode), u ovoj sezoni neće biti akcije. Samo drame.

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Fall
« Odgovori #14 u: Ožujak 14, 2020, 15:04:25 poslijepodne »
Odlicna serija, Gillian Anderson jako pogodjena za gostujucu detektivku i jako mi se svidja nacin kako ide prica (paralelna radnja ubojice i policajke).