Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Metal Hurlant Chronicles  (Posjeta: 7354 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Metal Hurlant Chronicles
« u: Rujan 16, 2017, 19:08:31 poslijepodne »



Svaka epizoda ove serije je zasebna priča, sa radnjom smeštenom uvek na drugoj planeti, sa različitim junacima. Jedino što povezuje sve epizode je meteorit zvan "Heavy metal" koji prolazi pored svake od planeta gde se radnja odvija.




Godina: 2012.
Mreža: Syfy
Žanr: SF, akcija
Glumci: Scott Adkins, Karl E. Landler, Dominique Pinon, Lygie Duvivier, Nathalie Boyer, Michael Jai White, Grégory Basso, Darren Shahlavi, Guy Amram, Kamel Laadaili, James Marsters, Andy Chase...






Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Metal Hurlant Chronicles
« Odgovori #1 u: Rujan 17, 2017, 01:28:27 prijepodne »
  Serija je ekranizacija istoimenog strip izdanja koji su radili i uređivali Mebijus i Žodorovski. Nešto kao Stripoteka u kojoj su pored navedenog dvojca svoje radove imali i drugi autori stripa.

  Ja sam pristrasan i meni se serija dopala iako nisam imao prilike da sve ekranizovane stripove imam u rukama. Naši su svojevremeno prenosili tek poneku epizodu koje se jedva sećam.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Metal Hurlant Chronicles
« Odgovori #2 u: Rujan 18, 2017, 18:06:31 poslijepodne »
  Jednu od epizoda kao da je radio Željko Pahek. Sećam se jedne epizode i nekih šrafova i matica koji su zaštitni znak Željka Paheka i njegovih stripova. Čovek je bio mašinske struke pre nego što je počeo da crta stripove.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Metal Hurlant Chronicles
« Odgovori #3 u: Rujan 19, 2017, 17:46:15 poslijepodne »




  Zezniuo sam se, nije bio u seriji nego u stripu.