Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Hour (2011)  (Posjeta: 7331 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
The Hour (2011)
« u: Rujan 18, 2017, 06:56:02 prijepodne »

The Hour (Sat) je nova TV emisija vijesti koja se upravo priprema kao do tada neviđen projekt. Godina je 1956. hladnoratovsko doba u Engleskoj, a u centru BBC-a je priča o ljubavnom trokutu, zavisti, mržnji i smrti. Nepredvidiva i zagonetna Bel, producent emisije Sat, predmet je rivalstva dvojice novinara - suradnika, Freddyja i Hectora. To je priča o dekadi punoj okrutne seksualne politike, skrivene iza pristojne društvene fasade, koja je redefinirala svijet i pripremila ga za dolazak novih generacija.




Godina: 2011.
Mreža: BBC Two
Žanr: drama
Glumci: Romola Garai, Ben Whishaw, Dominic West

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Hour (2011)
« Odgovori #1 u: Rujan 21, 2017, 10:10:32 prijepodne »
Postavljene su sve epizode 1. sezone. Prijevodi su rađeni davno, pa je, po meni, bilo nužno izvršiti nešto tehničkih prilagodbi i popravaka. Iz poštovanja prema radu, nisam dirao tekstove. Pogledao sam cijelu seriju i vrlo sam zadovoljan. Nije za one kojima smeta polagani ritam. Ili možda je, :) ako se pomire s činjenicom da se radi o 1956. godini, kad nije bilo danas dostupnih tehničkih pomagala  :? ??
Uglavnom, oni koji se odluče na gledanje, neće pogriješiti.
U međuvremenu, radim prilagodbe druge sezone, tamo je puno više posla (ostavljene su i neprevedene rečenice), ali bit će. Samo strpljivo.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Hour (2011)
« Odgovori #2 u: Rujan 28, 2017, 08:59:17 prijepodne »
Postavljeni su i prijevodi za 2. sezonu ove zanimljive serije. Osim prilagodbe za navedenu verziju (seriju nisam drugdje mogao pronaći), ispravljene su i rečenice koje su iz nekog razloga ostale neprevedene. Ne bih kalkulirao kako i zašto se to dogodilo, ali eto, ispravljeno je.
Kao osobno iskustvo, mogu samo dodati, da je teže ispravljati nego prevoditi od početka. Da nije tako, već bih popravljao i neke svoje "ranije radove" :) na koje nisam baš ponosan! :smfor (10):
O seriji samo još toliko da su Romola Garai, Ben Whishaw i Dominic West dobro posložili i odigrali svoje role. Vrijedna je gledanja.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Hour (2011)
« Odgovori #3 u: Listopad 29, 2018, 19:32:59 poslijepodne »
Ja sam voleo ovu seriju. Serija je u britanskom maniru, u pitanju je istraživačko TV novinarstvo posle drugog svetskog rata. Bila je zanimljiva, iako ništa spektakularno, ali ozbiljno odrađena.