Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Philip K. Dick's Electric Dreams  (Posjeta: 25111 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Philip K. Dick's Electric Dreams
« u: Rujan 24, 2017, 19:40:44 poslijepodne »

"We could go far away."

Antologijska serija gdje je svaka epizoda smještena u poseban i jedinstveni svijet inspiriran nekom od kratkih priča velikog Philipa K. Dicka.


Godina: 2017.
Mreža: Channel4
Žanr: SF
Glumci: Steve Buscemi, Greg Kinnear, Holliday Grainger, Timothy Spall, Liam Cunningham, Anna Paquin, Vera Farmiga, Richard Madden, Jack Reynor, Benedict Wong, Geraldine Chaplin, Tuppence Middleton, Michael Socha




English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #1 u: Rujan 24, 2017, 21:47:41 poslijepodne »
  Nova ekranizacija tvorca Bled ranera, zanimljivo, gledaće se.

  Hvala na temi i prevodu.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #2 u: Rujan 30, 2017, 01:29:53 prijepodne »
Jako sam zadovoljan sa prve dvije epizode. Svaka posebna na svoj način. Atmosfera, ton priče i gluma na nivou. Malo štekaju zapleti u drugoj se to vidi jer su promijenili priču i dodali nešto svoje, ali sve u svemu jako dobro.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #3 u: Rujan 30, 2017, 14:17:55 poslijepodne »
Ovo ću sigurno pogledati.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #4 u: Listopad 01, 2017, 23:10:08 poslijepodne »
treća epizoda, Commuter, najbolja do sada, isprva čudno umirujuća, pa duboko potresna i uznemirujuća, a na kraju više ni sam nisam znao što da mislim...  :sbowing_100-106

a Timothy Spall nevjerojatan...

English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #5 u: Listopad 02, 2017, 20:57:21 poslijepodne »
  Prvo da se zahvalim na prevodima.

    Tipovao sam na ovu seriju i nisam pogrešio. Uverio sam se posle prve a odmah zatim i posle druge epizode.

  Prva epizoda je uvod u svet pisca koji je otac Blejd Ranera. Autori serije su uspeli da prenesu atmosferu iz filma R.Skota i to su uradili na najbolji mogući način. Sve je tu, misterija, izmaglica, noar, kritika društva, sveprisutna erozija i prljavština kroz koju lutaju dva glavna lika. Lik telepate i detektiva koji po službenoj dužnosti rade zajedno.

  Druga epizoda ima takav kraj da je kao stvorena za različita tumačenja. Ja imam svoje i biće na kraju u spojleru. U ovoj epizodi na svemirskom putovanju čovek može da posti mašti na volju. Krajnje odredište poslednjeg putovanja bakice koja je iznajmila letelicu je naša planeta. Robot koji je bakin pratilac jer shvatio čemu sve to vodi, prećutao je svoja saznanja i na kraju je ispao veći čovek od dva člana posade.

 
Spoiler: prikaži
Mislim da je ono na kraju bila halucinacija izazvana nedostatkom kiseonika. Poznato je da mozak prvi reaguje na nedostatak kiseonika i da je reakcija padanje u san. A to se upravo desilo jednom od dva putnika koji su izašli da se prošetaju.


  Vidim da je izašao prevod za treću epizodu. Preostaje mi da navijem sat i da se povampirim za prevod. ;D

 

 

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #6 u: Listopad 05, 2017, 21:23:52 poslijepodne »
  Završih i trećuu epizodu čija se radnja iz svemirskoh visina preselila na našu planetu. Poruka bi mogla da bude ona otrcana fraza ostavite ljude i njihove snove ;D

  Šalu na stranu, serija ne gubi na kvalitetu a ova epizoda mi je za nijansu bolja od prethodnih.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #7 u: Listopad 05, 2017, 21:42:34 poslijepodne »
Bravo devile, svaka čast  :smfor (27):

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #8 u: Listopad 05, 2017, 22:04:57 poslijepodne »
  Ne razumem, pažljivo pratim seriju a tamo devila neima. ;D

 

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #9 u: Listopad 06, 2017, 10:45:32 prijepodne »
Obožavam DICKA, tako da s užitkom gledam ovu mini seriju.

IVANE,  :thankyou2:

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #10 u: Listopad 08, 2017, 09:26:41 prijepodne »
treća epizoda, Commuter, najbolja do sada, isprva čudno umirujuća, pa duboko potresna i uznemirujuća, a na kraju više ni sam nisam znao što da mislim...  :sbowing_100-106

a Timothy Spall nevjerojatan...


  Setio sam se gde sam zapazio Timotija. Gledao sam ga u filmu Intimacy (2001) u kom je imao zapaženu ulogu. Film je čudna ljubavna priča u kojoj je Timotije igrao ulogu rezigniranog muža koji zbog rogova jedva prolazi kroz vrata. Najbolje od svega je što je znao da mu žena ima švalera koji je u udvaranju nadmašio i Crbogorca u onom čuvenom vicu kad se đetić udvara đevojci. Scene seksa su prave, baš su se potridili da pokažu kako se prave bebe. ;D

  Gledao sam malopre spisak glumaca, dobra je to ekipa i biće još iznenađenja.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #11 u: Listopad 10, 2017, 12:23:21 poslijepodne »
Sinoć sam počeo, pogledao prvu.
Sviđa mi se. Titlove sam malo prepakovao. Thx

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #12 u: Listopad 10, 2017, 21:28:42 poslijepodne »
 Četvrta epizoda je prava utopijska i savršeno je legla Buscemiju. Solidna je iako nije tako dobra kao prethodne tri.

 

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #13 u: Listopad 10, 2017, 21:36:10 poslijepodne »
Četvrta epizoda je prava utopijska i savršeno je legla Buscemiju. Solidna je iako nije tako dobra kao prethodne tri.
 

da, bila je nekako mučaljiva... a sljedeća je izgleda prava futuristička...
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #14 u: Listopad 10, 2017, 21:44:12 poslijepodne »
  Nisam se informisao i ne znam baš ništa o sadržaju i glumcima. Zatajio sam.

  Neću ni tražiti, hoću da me iznenade.

 

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #15 u: Listopad 13, 2017, 12:51:09 poslijepodne »
Odgledao 3 skidam 4.
 Kao da čitam Sirius  xD

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #16 u: Listopad 15, 2017, 23:05:56 poslijepodne »
peta epizoda; što je stvarnost, a što simulacija?

Anna Paquin, Terrence Howard & Ronald D. Moore  :sbowing_100-106 :sbowing_100-106 :sbowing_100-106
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #17 u: Listopad 16, 2017, 16:13:48 poslijepodne »
Dal sam ja nešto sinoć natripovao da je bio prevod za e5? :S

Offline slaks

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #18 u: Listopad 16, 2017, 16:33:56 poslijepodne »
Ovo nije tako loše za pogledati.  ;D

Mada, ne razumem šta im je sa ovim krajevima epizoda, sve gore od gorega, nikakav rasplet radnje, svaki put se ponadam da ima još, a ono kraj epizode.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #19 u: Listopad 16, 2017, 18:17:12 poslijepodne »
Dal sam ja nešto sinoć natripovao da je bio prevod za e5? :S

jesi  ;D
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #20 u: Listopad 17, 2017, 22:13:13 poslijepodne »
Thx I
.........
Super (e5) lepa priča :-)
« Zadnja izmjena: Listopad 18, 2017, 03:07:02 prijepodne od Bon »

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #21 u: Listopad 19, 2017, 21:56:07 poslijepodne »
  Odgledao sam petu epizodu koja izgleda kao pesma koju je pevao D.Stojnić. "Jedan čovek i jedna žena, dva su tela a jedna sena..." se savršeno uklapa u opis epizode serije koja i dalje ne gubi na kvalitetu. Podseti me sve ovo na odličan film Strange Days (1995) sa R.Fajnsom. Vidi se iz aviona ko je inspirisao Kamerona za scenario. ;D

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #22 u: Listopad 20, 2017, 02:14:52 prijepodne »
Glavna inspiracija Kathryn Bigelow je bio događaj koji se dogodio 1992. godine poznati kao Rodney King riots. To je rekla svojem mužu Cameronu kojeg ja veselo zovem najvećim hollywoodskim kradljivcem uz Tarantina. Nema za njega inspiracije kao za njegovu žene. Dobro se zna što on radi. Krade i onda se pravi glupim kad ga se optuži, a optužuje ga se desetljećima. Ukrao je iz filma Brainstorm (1983).

Pogledana peta :)

Jedna od boljih ove sezone ako ne i najbolja. Drago mi je da Rachelle Lefevre nisu daliglavnu ulogu jer je užasna glumica, ali zato Terrence Howard i Anna Paquin su ubili ulogu, prvenstveno emocionalno. Kao što bi svaka sf serija trebala, tako i ova postavlja neka bitna pitanja o našoj stvarnosti a ponajprije kako se ne treba zajebavati sa tehnologijom. Koliko god je dobra, toliko ti i toga može oduzeti. Pogotovo za osobe koje su malo nestabilne, kojima se može činiti kako se njihova stvarnost raspada i kako je sve savršeno, a naučena je od rođenja na samo crne kronike, negativne vijesti, ratove pa joj se u određenom trenutku onaj lažni svijet čini pravim iako duboko u podsvijesti zna da nije ali se ne može oduprijeti tom porivu. Rekao bih čak i novoj avanturi koliko god bila teža od stvarnog svijeta što je ironično jer bi lažni svijet trebao biti ljepši, ali očito su išli prikazati kako tehnologija može biti loša.

Na trenutke sam i osjetio malo Blade Runnera i tu noir atmosferu.

Zaključak: jedna zastrašujuća i odlično odglumljena epizoda koja nas uči da se nekad sa tehnologijom ne treba zajebavati.

Originalna priča se zove Exhibit Piece i u njoj
Spoiler: prikaži
je muškarac glavni lik. Radnja je ista, dakle živi nekmi drugi život samo je razlika u tome što Dick nam nagovještava da taj lik ustvari putuje kroz vrijeme i do samoga kraja ostaje nejasno je li putova ili ne.
tako da bi možda nekima bolje pasao takav kraj.

Zasad svaka epizoda ima plot tih Dickovih priča, ali isto tako su različite. Neke imaju malo veće razlike, neke malo manje što je razumljivo jer iako je Dick bio vizionar i ispred svojeg vremena, ipak je razlika od skoro 70 godina. Ono što vidim je da ekraniziraju njegove kratke priče samo koje je napisao u 50-ima. A napisao ih je preko 60, a ostale su mu u 60-ima i nešto sitno 80-ih što znali kako će ova sezona biti samo priče iz 50-e, a lako moguće i iduće sezone pošto ih ima tako puno.

EDIT:

I ova serija je trenutno više TOL nego Black Mirror I drago mi je zbog toga jer volim TOL :)

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #23 u: Listopad 21, 2017, 06:58:19 prijepodne »
Glavna inspiracija Kathryn Bigelow je bio događaj koji se dogodio 1992. godine poznati kao Rodney King riots. To je rekla svojem mužu Cameronu kojeg ja veselo zovem najvećim hollywoodskim kradljivcem uz Tarantina. Nema za njega inspiracije kao za njegovu žene. Dobro se zna što on radi. Krade i onda se pravi glupim kad ga se optuži, a optužuje ga se desetljećima. Ukrao je iz filma Brainstorm (1983).

Pogledana peta :)

Jedna od boljih ove sezone ako ne i najbolja. Drago mi je da Rachelle Lefevre nisu daliglavnu ulogu jer je užasna glumica, ali zato Terrence Howard i Anna Paquin su ubili ulogu, prvenstveno emocionalno. Kao što bi svaka sf serija trebala, tako i ova postavlja neka bitna pitanja o našoj stvarnosti a ponajprije kako se ne treba zajebavati sa tehnologijom. Koliko god je dobra, toliko ti i toga može oduzeti. Pogotovo za osobe koje su malo nestabilne, kojima se može činiti kako se njihova stvarnost raspada i kako je sve savršeno, a naučena je od rođenja na samo crne kronike, negativne vijesti, ratove pa joj se u određenom trenutku onaj lažni svijet čini pravim iako duboko u podsvijesti zna da nije ali se ne može oduprijeti tom porivu. Rekao bih čak i novoj avanturi koliko god bila teža od stvarnog svijeta što je ironično jer bi lažni svijet trebao biti ljepši, ali očito su išli prikazati kako tehnologija može biti loša.

Na trenutke sam i osjetio malo Blade Runnera i tu noir atmosferu.

Zaključak: jedna zastrašujuća i odlično odglumljena epizoda koja nas uči da se nekad sa tehnologijom ne treba zajebavati.

Originalna priča se zove Exhibit Piece i u njoj
Spoiler: prikaži
je muškarac glavni lik. Radnja je ista, dakle živi nekmi drugi život samo je razlika u tome što Dick nam nagovještava da taj lik ustvari putuje kroz vrijeme i do samoga kraja ostaje nejasno je li putova ili ne.
tako da bi možda nekima bolje pasao takav kraj.

Zasad svaka epizoda ima plot tih Dickovih priča, ali isto tako su različite. Neke imaju malo veće razlike, neke malo manje što je razumljivo jer iako je Dick bio vizionar i ispred svojeg vremena, ipak je razlika od skoro 70 godina. Ono što vidim je da ekraniziraju njegove kratke priče samo koje je napisao u 50-ima. A napisao ih je preko 60, a ostale su mu u 60-ima i nešto sitno 80-ih što znali kako će ova sezona biti samo priče iz 50-e, a lako moguće i iduće sezone pošto ih ima tako puno.

EDIT:

I ova serija je trenutno više TOL nego Black Mirror I drago mi je zbog toga jer volim TOL :)

  Amen !

  NIsam znao šta je inspirisalo Katu. To da mažnjavaju naveliko, da se pravi naivni i da se pravdaju kako to nije krađa već omaž, to mi je već poznato. Tarantino je ubedljivo najveća lopuža i folirant koji iza sebe ima jedan i po film da valja.

  Biću ozbiljan kao ućitelj koji sa nebeskih visina trubi o poukama rečima utehe.

  Peta epizoda pokazuje koliko je sanjarenje loše i nezdravo. Dobro je biti iracionalan i imati mašte, loše je sanjariti. Iracionalno pokreće ovaj svet a mašta je ono što što je izdiglo Homo sapiensa. Sanjarenje je nešto sasvim drugo, sanjarenje je nezdravo jer sanjari bežeći od stvarnosti zavšavaju u nekom svom ozolovanom i za druge nedostupnom svetu a to se upravo desilo u petoj epizodi.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #24 u: Listopad 30, 2017, 10:47:54 prijepodne »
ostatak nagodinu  :smfor (2): :smfor (2): :smfor (2):
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #25 u: Listopad 30, 2017, 22:45:16 poslijepodne »
  Hvala na trudu i vremenu.

  Skinuo sam zadnju epizodu dok sam pisao, ostaje da se pogleda.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #26 u: Studeni 04, 2017, 10:16:09 prijepodne »
   Završio sam poslednju epizodu u kojoj su Brajan Kranston i Esi Dejvis maestralno preneli i pokazali Dikovu poruku. Pokazali su u ovoj priči ono što nas čini ljudima. Glavni junaci ove epizode suočeni su sa izborom koji govori nešto o Diku i o nama samima. Kao što to kažu u epizodi, samo one odluke motivisane žrtvom i ljubavlju jesu ono što nas čini ljudima. Prava poruka za kraj odlične sezone.

 

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #27 u: Studeni 06, 2017, 15:19:31 poslijepodne »
Završio sam i 6.  Super scenografija odlična kostimografija sve deluje vrlo futuristički kako i treba.
Sveukupno serija je sačuvala duh tog kratkog literarnog formata. Sa obično nekim twistom na kraju ;)

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #28 u: Studeni 09, 2017, 03:41:01 prijepodne »
Pogledana šesta  :)

Cranston je bio ok u epizodi, ali cijelu epizodu nosi Essie Davis sa fantastičnom minimalnom glumom gdje bi nekoj mnogo manje talentiranoj glumici trebalo stalni izrazi lica da bi izrazila emocije, ali njoj treba samo taj pogled koji se topi uz sadržaj epizode. Ljubav uistinu ne bira i rađe bi živjela sa vanzemaljcom koji izgleda kao njezin muž jer ju voli. Iako je u originalnoj priči
Spoiler: prikaži
zamijenjen i vanzemaljac je, u epizodi se može tumačiti i da je dalje čovjek. Mislim, je vanzemaljac i u epizodu, ali prošao je rat, prijatelji su mu poginuli i normalno je da će se na neki način promijeniti. Nikad nam ne govore da je vanzemaljac kao u priči.


Rexoriansi su prikazani jako dobro.

Još četiri epizode, sve dolaze iduće godine. Jedva čekam zadnju epizodu, The Father-thing koja je nešto kao invasion of body snatchers i gledajući kontekst u kojem je nastala, najbolje predstavlja 50-e i sf paranoju tog doba.

Trenutni rang epizoda od najboljih do najslabijih.

Real Life
Impossible Planet
The Hood Maker
Human Is
Crazy Diamond
The Commuter

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovori #29 u: Studeni 12, 2017, 12:20:07 poslijepodne »
ova serija, twilight zone, black mirror, dimension 404,... svaka slična ali i različita na svoj način pa ko voli uživaće, kao ja... :smfor (26):