Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Lore  (Posjeta: 10646 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Lore
« u: Listopad 15, 2017, 17:35:33 poslijepodne »



Radnja serije se temelji na stvarnim događajima iz prošlosti, kombinuje dokumentarne zapise, naraciju, istorijske snimke iz medija i prizore iz filmova kako bi oživela zastrašujuće istinite priče. Slavi originalnost horor žanra i istražuje stvarne životne priče koje stoje iza legendarnih horor mitova o vampirima, vukodlacima, duhovima, zaposednutim lutkama i raznim čudovištima.




Godina: 2017.
Mreža: Amazon
Žanr: Drama, horor
Glumci: Aaron Mahnke, Colm Feore, Adam Goldberg, Robert Patrick, Holland Roden, Campbell Scott, Kristin Bauer van Straten, Kristen Cloke, Jason Davis, Joe Knezevich, Bethany Anne Lind...






Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Lore
« Odgovori #1 u: Listopad 15, 2017, 20:51:20 poslijepodne »
  Prvo da se zahvalim na otvaranju teme i brzini. Vidim da je prva epizoda prevedena  :clapp

 

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Lore
« Odgovori #2 u: Listopad 15, 2017, 20:53:40 poslijepodne »
  Prvo da se zahvalim na otvaranju teme i brzini. Vidim da je prva epizoda prevedena  :clapp

 

i ne samo to! titlovi su (zasad) dostupni samo kod nas  :smfor (27): :smfor (27):

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Lore
« Odgovori #3 u: Listopad 15, 2017, 21:02:32 poslijepodne »
  To se podrazumeva. Brzina i ekskluziva bi mogli biti moto sajta.

  Odoh da skidam i gledam ;D

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Lore
« Odgovori #4 u: Listopad 15, 2017, 21:11:30 poslijepodne »
Ja sam skinuo sa Kodija sad vidim da to nije ta epizoda  izmešaju streamove  :smfor (10):
.......
Šta znam nije loše. Lepa vremena, to ono kad se žene porađale u štalama jer sramota jelte :)
« Zadnja izmjena: Listopad 15, 2017, 22:11:35 poslijepodne od Bon »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lore
« Odgovori #5 u: Listopad 16, 2017, 11:34:31 prijepodne »
ja cu pogledat jos jednu epizodu, ali vidim da nije za mene. vidi se da je bilo truda oko serije, drugaciji je malo pristup, kao neki dokumentarac, i svaka cast na tome ali nije me zainteresovalo. u stvari, u opisu serije je sve receno.
hvala za prevod slakse.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Lore
« Odgovori #6 u: Listopad 17, 2017, 20:14:56 poslijepodne »
 

  Sviđa mi se koncept i kombinacija animiranog i igranog filma. Dobar je i izbor teme i realizacija iste i tu je priči kraj zbog fijaska na kraju. Autori mi liče na onu famoznu kravu koja daje 50 litara mleka a onda sve šutne nogom. To su uptavo uradili kad su prisvojili vampira koji je nastao u Americi a ne u Srbiji. Ko ne veruje neka se seti Save Savanovića koji je ostao zabeležen pre Stokerove knjige o Drakuli. Nadam se da ovo neće gledati neki ekspert vlaške magije jer ko se sa njima kači imaće vlašku magiju na grbači ;D

  Šalu na stranu, nastaviću dalje uprkos epskom promašaju na kraju.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Lore
« Odgovori #7 u: Listopad 19, 2017, 02:33:10 prijepodne »
Prvi vampir je istarski iz Pule i to prilično poznat zadnjih 10-ak godina u istočnoj europi. Jure Grando https://en.wikipedia.org/wiki/Jure_Grando

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Lore
« Odgovori #8 u: Listopad 19, 2017, 08:49:44 prijepodne »
Prvi vampir je istarski iz Pule i to prilično poznat zadnjih 10-ak godina u istočnoj europi. Jure Grando https://en.wikipedia.org/wiki/Jure_Grando

najjači su mi svećenici - kad god je kakva frka, uzimaju raspelo.. ljetos gorilo pola dalmacije, oni zovu ljude da se dođu u crkvu moliti da se požar ugasi  :smfor (9): :smfor (9): :smfor (9):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Lore
« Odgovori #9 u: Listopad 19, 2017, 09:04:09 prijepodne »
Prvi vampir je istarski iz Pule i to prilično poznat zadnjih 10-ak godina u istočnoj europi. Jure Grando https://en.wikipedia.org/wiki/Jure_Grando

najjači su mi svećenici - kad god je kakva frka, uzimaju raspelo.. ljetos gorilo pola dalmacije, oni zovu ljude da se dođu u crkvu moliti da se požar ugasi  :smfor (9): :smfor (9): :smfor (9):
Čuj, svak se bavim svojim poslom. :) A inače je sreća ljudska baviti se cijeli život poslom koji voliš, ili ne raditi ništa a da za to budeš plaćen. Oni (popovi) su odabrali ovo drugo.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Lore
« Odgovori #10 u: Listopad 19, 2017, 22:12:50 poslijepodne »

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%88%D1%83%D1%80%D0%B5_%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%BE

Jure Grando

Jure Grando je bio jedan od prvih dokumentovanih navodnih vampira. Priča kaže da se oko 1672. povampirio i terorisao meštane svog sela Kringa u Istri.

Stanovnici Kringe su od vampirske legende napravili turističku atrakciju.

  Delovi iz vikipedije. Ko želi neka prati link da bi pročitao ostatak. Vratiću se kasnije na ovu turističku atrakciju.

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%92%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D1%80

Poreklo reči

Vampir je jedna od reči iz srpskog jezika koja je opšteprihvaćena u svim svetskim jezicima

Delovi iz vikipedije. Ko želi neka prati link da bi pročitao ostatak.

http://www.daliznate.com/2014/01/27/najpoznatiji-srpski-vampiri/

1)   Petar Blagojević

  NIje toliko zanimljiv. Zanimljiva je reakcija austrijske vlasti koja je morala da reaguje.

2) Arnaut Pavle

Arnaut Pavle je bio bivši turski vojnik, koji je živeo u selu pored Svilajnca. Tamo se oženio i normalno živeo, ali je ženi često pričao o svom susretu sa vampirom u Grčkoj kojeg se jedva oslobodio, i zbog kojeg je odlučio da se vrati kući. Umro je negde u isto vreme kad i Petar Blagojević, takođe u delu Srbije koja je bilo pod austrougarskom upravom. Nakon njegove smrti, počeli su misteriozno da umiru ljudi iz sela, pa je zavladala panikua u svim okolnim selima. Napravila se komisija za otkopavanje tela svih preminulih, koja se sastojala od predstavnika austrougarske vlasti i sveštenika. Nekoliko tela nije pokazivalo znake raspadanja, pa se zaključilo da je Petar zarazio još par ljudi, koji su se posle povampirili. Sva tela su bila probijena glogovim kolcem i spaljena. Međutim, nije se sve završilo na tome. Nekoliko godina kasnije počeli su ponovo da umiru ljudi iz sela. Meštani su smatrali da je jedna od preminulih, žena pod imenom Milica, jela meso ovce koju su ubili vampiri par godina ranije, zarazila se, povampirila i počela da ubija ljude iz sela. Svi su bili prestrašeni, nisu smeli da spavaju sami, već se nekoliko kuća noću skupljalo da spavaju zajedno. Istovremeno je uvedena danonoćna straža protiv vampira. Austrougarski zvaničnici su prvo mislili da je u pitanju neka epidemija, ali su na kraju pristali da se ponovo otkopaju tela radi spaljivanja, i na njihovo čuđenje leševi su opet bili neraspadnuti sa novoizraslim noktima i krvlju na usnama. U selo je došla još jedna komisija, koja je sve ispitala i izveštaje poslala u Beč. Priča o vampirima se raširilia celom Evropom, pa se svuda diskutovalo šta bi to moglo da stoji iza povampiravanja ljudi.

  Vampir Paja za razliku od vampira Pere ima pravu filmsku priču.

3)  Sava Savanović

  Književni lik koji se pojavio u filmu Leptirica Veljka Kadijevića.

  Zanimljivo kako niko nije spomenuo Grande Juru koji je veerovatno bio Jure Pikolo pre nego što je postao turistička atrakcija. Ako je uopšte i postojao. I zverka iz Loh Nesa je turistička atrakcija koja ima svoju minijaturnu kopiju u jezeru kod Bele Crkve. Tamo je to neka imaginarna stara i velika somina koja je turistička atrakcija i zaštitni znak Bele Crkve kod Vršca.

  Što se tiče američkog vampira iz serije vidi se da je to najobičniji falsifikat. Bar što se imena tiče.
 

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Lore
« Odgovori #11 u: Listopad 20, 2017, 00:30:23 prijepodne »
Aj da je neko postignuće pa da imadu razlog da se otimaju nego glupo praznoverje.
Fun fact Wampir je bio vlasnik Sola  :smfor (24): 

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Lore
« Odgovori #12 u: Listopad 21, 2017, 07:21:26 prijepodne »
  To glupo praznoverje je napunilo i puni i dalje bioskopske blagajne. A tu su i knjige, muzika i ko zna šta još. Prava vampirska industrija.

  Gledao sam Američke Bogove i u toj seriji holivuđani u svom njuejdžerskom zanosu prisvojiše sve što im je palo na pamet, što služi svrsi i što može dobro da se proda.

  Džaba su krečili jer Paja vampir ima bolju priču. Da ne beše Muldera ne bih tražeći informacije o vampirima naleteo na njega. Asker koga do kuće prati vampir, ubica vampira i na kraju sam postaje vampir i predmet debata širom Evrope. Ako ova biografija nije za neki filmski hit ja ne znam šta je.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Lore
« Odgovori #13 u: Listopad 27, 2017, 21:53:02 poslijepodne »
  Odgledao sam drugu epizodu u kojoj nema fantazije ni nadprirodnih sila. Najveći horor se odvija u doktorskoj ordinaciji a horor je jer je to bila maltene ustaljena praksa. Reč je o lobotomiji koja je bila popularna i koja se izvodila rutinski, kao kad nekom vade ili popravljaju zub. Elektrošokove i lobotomiju je zamenio prvo torazin a posle njega ko zna šta još. Jezivo je bilo za videti ko je sve i zašto naručivao lobotomiju. Pisao je nešto o tome Ken Kisi u svojoj knjizi Let iznad kukavičjeg gnezda. Snimljen je i dobar istoimeni film ali knjiga je mnogo bolja.

  Druga epizoda je mnogo, mnogo bolja od prve.