Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Posjeta: 29992 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #30 u: Studeni 15, 2017, 03:07:39 prijepodne »
Solidno 1/2finale. Zadovoljan sam. Intrigantan henger.

Offline Gjuro11

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tučepi
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #31 u: Studeni 23, 2017, 15:07:32 poslijepodne »
Ovo mi je u rangu starih Star Trekova, možda mi malo Klingonci nisu baš legli, ali serija
je skroz solidna.

Offline deki72

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: NIs
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #32 u: Studeni 24, 2017, 11:37:18 prijepodne »
Vise su mi se svidjali stariji serijali STAR TREK-a

Offline SweetDalilah

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Wonderland
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #33 u: Prosinac 11, 2017, 23:41:28 poslijepodne »
Kao veliki fan Zvjezdanih Staza, moram i ovo da probam da pogledam. Mada ne očekujem previše pošto pišu po internetu da previše drame ima oko likova i ovih sjw gluposti, umjesto istrazivanja svemira.
Ipak hvala na preporuci :)

Offline maya

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #34 u: Prosinac 17, 2017, 03:14:53 prijepodne »
Gledam, svidja mi se a opet nesto  mi fali. Mozda je bio bolje da sam cekala celu sezonu. Valjda treba vremena da se covek poveze sa likovima.

Offline astanisa

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #35 u: Prosinac 20, 2017, 16:18:44 poslijepodne »
Ova serija, sa crnkinjom kao glavnim likom, i Spejsijevim deckom je prilicno razocarenje za mene. The Orville je vec mnogo bolji.

Offline petar666

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zg
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #36 u: Prosinac 26, 2017, 18:02:18 poslijepodne »
Veeeeeeliko razočaranje! Sve sam mislio na početku da će se nekako popunit one rupe i da će krenut al slabo. Tj. sve gore i gore. Ajde možda ih sad ovaj paralelni svemir "spasi" al čisto sumnjam!

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #37 u: Siječanj 09, 2018, 15:48:15 poslijepodne »
Krenuo je nastavak sezone. Ne sviđa mi se ovaj twist. Već viđeno. Serija se izdvajala zbog različitosti i onda ubace već viđene priče. U starim serijalima su to koristili valjda kad se smore svi pa da malo promešaju karte random. Loše. Neinventivno. Bolje da su uradili nešto poput onog u ST Enterprize luda dimenzija sa onim prostranstvom nekim. Zakoni fizike luduju itd. Ovo je lejmerski. Treba šro pre da okončaju exkurziju u dimenziju x.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2018, 23:13:25 poslijepodne od Bon »

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #38 u: Siječanj 24, 2018, 01:16:07 prijepodne »
Dobra epizoda. Otkrivaju nam se neke stvari. Kad pogledamo unazad i logične su. Videh i After trek svratio je i  Riker xD lepo nosi godine. Mislim da je i režirao neke epizode. Sledeća bi mogla biti dobra.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #39 u: Veljača 01, 2018, 02:23:40 prijepodne »
Još jednom promešane karte za kraj. Korektna sezona. Ko sad da dočeka nove epizode :-)

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline portantin

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #40 u: Veljača 11, 2018, 20:44:11 poslijepodne »
Pogledao prve četiri epizode i kao veliki fan Star Treka moram reći da mi je The Orville bolji.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #41 u: Veljača 14, 2018, 23:37:02 poslijepodne »
Finale mlako. Razočaravajuće. Kao da su imali drugi alternativni kraj pa se predomislili.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline buzda

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #42 u: Lipanj 12, 2018, 14:16:38 poslijepodne »
Nisam neki veliki fan i poznavatelj Star trek tako da ne mogu napisati nešto pametno o seriji
Ljubitelj sam SF pa gledam
Mada moram priznati ostalo mi je nekoliko zadnjih epizoda koje nikako da pogledam

Offline mire_pasha

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zenica
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #43 u: Srpanj 01, 2018, 16:38:43 poslijepodne »
Više je meni Orvill bliži star treku nego ovaj diskoveri al možda druga sezona moje mišljenje promjeni

Offline Super Sy

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: sarajevo
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #44 u: Srpanj 15, 2018, 15:04:40 poslijepodne »
solidna serija, ali očekivao sam više, the orville je puno bolja, ovo je još jedna prequel star trek serija, još od star trek voyagera, serije ne idu naprijed već samo u prošlost, šuška se da bi Picard mogao nastupiti u drugoj sezoni, ali su to samo glasine, i hvala prevodiocu na titlovima.

Offline DogsAreTheBestPeople

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Lokacija: Svet maste
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #45 u: Prosinac 16, 2018, 15:02:41 poslijepodne »
Meni se jako svidela serija, odlicni su preokreti sa Tajlerom i Lorkom. Mada sam ja inace ljubitelj skoro svih Zvezdanih staza.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #46 u: Svibanj 28, 2019, 01:48:05 prijepodne »
Ma vidi, pa zar ni ovu nisam komentirao? Znam da negdje jesam pisao koju crticu...

Ajd onda ovako. Prva sezona osim time loop epizode, čisti promašaj scenarista. Glumci su se trudili koliko god mogu spasiti što se spasiti da, ali to je bila nemoguća misija.

Onda ulijeću četiri Short Trek 15minutne epizode, ne zna se koja je bolja od koje, za prste polizat sve do jedna. To me podsjetilo... Jesu li one uopće prevedene? Nisu bile, što je šteta.

Druga sezona popravlja skoro sve što je pošlo po zlu u prvoj. Odnosno hoću reći da je - izvrsna.
Zašto je CBS naljutio fanove s prvom sezonom ne ide mi u glavu, kao da su namjerno htjeli da ih se popljuje pa da se onda kao u drugoj sezoni iskupe.


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #47 u: Svibanj 28, 2019, 23:14:36 poslijepodne »
Nisam gledao ni ovo ni Orville jos uvek, a citajuci komentare nisam siguran koju da pocnem.... Voleo sam stare serijale ST-a ali najvise zbog likova koji su se gradili kroz sezone, mozda je resenje pustiti seriju da sazri i poceti sa gledanjem kada snime bar 4 sezone?

Obje. Ne čekaj nego gledaj.

Nemoj zaboravit pogledat nakon prve sezone Discoveryja ove 4 Short Trek epizode koje sam spomenuo. Na dvije od njih se kasnije referiraju u drugoj sezoni (Runaway i The Brightest Star):
https://www.imdb.com/title/tt9059594/

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #48 u: Lipanj 05, 2019, 00:36:55 prijepodne »
Mrzim dOrkville. Što se tiče STD evo sam odgledao sezonu. Nisam zadovoljan. Priča je tanka nekonzistentna. Izgleda je pisao neko ko i nije istinski fan. Neki Barton Fink koji je dobio narudžbu za rvački film. Ubaci Spoka i Pajka dobaci mu glavati producent na odlasku iz kancelarije. Ajk Spok zapisao sam reče Fink. Pajk moronu produucent zafijari pepeljaru koja je pogodila vrata kroz koja je klisnuo. Elem gubim se u digresiji. Nemam neta jesam spominjao već xD Osim što lepo izgleda nemam više mnogo šta da pohvalim. Ali to sam i pre istakao.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #49 u: Lipanj 05, 2019, 15:32:47 poslijepodne »
Nakon pogledane obje sezone nemam baš nikakvih prigovora na seriju i ne razumijem bas zasto se ljudi žale da je prva sezona bila slaba, pa to je trek, serija koja je od svoga nastanka bila lagana razbibriga i zabava, i Discovery uspješno nastavlja tu tradiciju plus što smo dobili bolje efekte, gdje ces bolje svaki tjedan nova epizoda sa super vizualnim efektima, nema tu mjesta nekm velikim filozofijama i znanstvenim nelogicnostima jer još jednom kažem to je star trek a Discovery je po meni dostojni nasljednik tradicije, mogu se složiti da je druga sezona malo bolja, i zbog toga se  još više radujem sljedecoj, kao i Sectionu 31 koj najavljuju i  nadam se da ce zaživjeti.

Offline oldman

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #50 u: Srpanj 20, 2019, 13:27:00 poslijepodne »
Da nema Star Trek u naslovu, ne bih nikada rekao da Discovery pripada Star Trek franšizi. Ne mogu se sjetiti da je i u jednom Star Treku bilo toliko nepotrebne drame kao u ovom serijalu. Pogledao sam dvije sezone i treću planiram preskočiti.

Offline zdjenko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #51 u: Srpanj 22, 2019, 10:26:56 prijepodne »
Puno kompliciranja i kvazi-serioznosti. Po meni potpuno drugi format od Star Trek uobičajene šprance. Pokušaj protezenja priče i radnje kroz epizode po meni pada u vodu. Da su se držali toga da svaka epizoda zaokružuje jednu priču ili se eventualno nastavlja na neku prethodnu, bilo bi bolje. Nisam pogledao ni prvu cijelu, druge ni neću, ne vuče me. S druge strane sve stare epizode sam kroz godine prikazivanja na televiziji više puta pogledao, i nije da ne volim seriju.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #52 u: Studeni 15, 2019, 22:32:12 poslijepodne »
Izašao treći short trek (druga sezona).
Samo da se zna. Ko nije čuo za short trekove i ne gleda, a ko mu je kriv. Patite.  :smfor (27):

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #53 u: Travanj 07, 2021, 19:50:43 poslijepodne »
Nije vezano za Discovery, ali jeste za Picarda (ne vidim temu).

Na moje veliko odusevljenje, ali tek sljedece godine :(

Spoiler: prikaži
Q is back   ;D ;D ;D



Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #54 u: Travanj 07, 2021, 22:59:17 poslijepodne »
Vezano za taj trailer:


Novi Discovery (četvrta sezona) trailer, loša slika jer je glupi Paramount geozaključao trailer na njihovom kanalu:

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #55 u: Travanj 08, 2021, 21:37:36 poslijepodne »
A jesu svi ostarili... Vidjet cemo sta ce donijeti sezona 2 i kako li ce izgledati besmrtni Q, ali 30 godina stariji u stvarnosti :)

Sto se tice ST Discovery, ne mogu reci da je losa serija, ali za mene ona ipak ne spada u ST svijet - nije to to.
Serija je vrlo dobra, a mogla je biti vrhunska. Steta sto su otisli u krivom pravcu, pogotovo u zadnjoj sezoni. Ne vidim tu ST "pozitivnu energiju". Za Picarda to ima smisla, ali Discovery je previse razlicit.

Offline cvele5

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #56 u: Travanj 23, 2021, 07:23:15 prijepodne »
Veliki sam fan Star Trek franšize i kad sam pročitao da se krčka novi serijal i to prequel nisam bio nešto baš oduševjen, nisam verovao da će izaći nešto dobro. I to se upravo desilo. Mislim Star Trek Discovery je dobra SF serija, sa fantastičnim scenskim efektima, dobra gluma itd itd, ali to nije Star Trek.
Uništili su nam Klingonce (našta liče pobogu), od istraživanje svemira ni traga, nepotrebna drama koja se proteže kroz celu seriju. Veliko razočarenje.

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #57 u: Lipanj 18, 2021, 17:31:18 poslijepodne »
@admini - Moze li rename ove teme u
Star Trek: Discovery & Picard ?

Jedva cekam novu sezonu :) :) :)


Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #58 u: Lipanj 28, 2021, 12:00:41 poslijepodne »
Da li netko zna kada će krenutu sezona 4?


krajem godine, ali ako je nešto zrelo za otkaz...

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovori #59 u: Lipanj 28, 2021, 15:06:14 poslijepodne »
krajem godine, ali ako je nešto zrelo za otkaz...

Uopće se ne slažem, pogotovo nakon što je i ostatak posade dobio više prostora u seriji.
A i prošlosezonska negativka mi je bila odlična. Prava bi***  :smfor (26):