Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Good Place  (Posjeta: 87264 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Good Place
« Odgovori #150 u: Veljača 03, 2020, 18:23:16 poslijepodne »
zato ja uskoro krećem gledati ispočetka.. puno sam stvari morala provjeravati jer se nisam mogla sjetiti.. ipak su prošle 3 godine od prve epizode  :smfor (9):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Good Place
« Odgovori #151 u: Veljača 03, 2020, 21:03:36 poslijepodne »
pfff, kako leti vrijeme...
od brzine ne pomenuh cameo:
Spoiler: prikaži
nik oferman ez himself, i meri st... nesto, dansonova zena inace na kraj na casove gitare.

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Good Place
« Odgovori #152 u: Veljača 03, 2020, 22:48:36 poslijepodne »
Odlicna epizoda,tu su svi odgovori i evo,rastuzih se zbog kraja serije
Spoiler: prikaži
a i sto mi necemo imati ovaj preludij nego pravo kroz Dzenetinu kapiju ;D
.Hvala na prevodu jos jednom :beer2:

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: The Good Place
« Odgovori #153 u: Veljača 04, 2020, 10:47:16 prijepodne »
Dođe do kraja i ova divna serija. Na kraju sve se to nekako poklopilo za ekipu i zaokruženo ono što se od početka gradilo.
Meni lično je to nekako mlako bilo za samo finale a i serija je bila definitivno u blagom padu posljednje dvije sezone, ali u drugu ruku
ovo finale je kao savršeno upravo za seriju kakva je i bila. Taj nekakav pozitivni osjećaj smiraja,opuštenosti i mirnoće dok je gledaš.
Hvala na prijevodima naravno. :smfor (26):

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #154 u: Veljača 06, 2020, 12:28:30 poslijepodne »
zato ja uskoro krećem gledati ispočetka.. puno sam stvari morala provjeravati jer se nisam mogla sjetiti.. ipak su prošle 3 godine od prve epizode  :smfor (9):
evo i kod mene napokon došla na red, ako sve bude po planu i programu, od danas startam ;D

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Good Place
« Odgovori #155 u: Veljača 06, 2020, 12:30:00 poslijepodne »
zato ja uskoro krećem gledati ispočetka.. puno sam stvari morala provjeravati jer se nisam mogla sjetiti.. ipak su prošle 3 godine od prve epizode  :smfor (9):
evo i kod mene napokon došla na red, ako sve bude po planu i programu, od danas startam ;D

juhu ;D javi jel ti se svidio pilot pa ti pošaljem sve titlove da se ne patiš sa skidanjem ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #156 u: Veljača 06, 2020, 13:13:11 poslijepodne »
Tnx, hoću.
Evo, skinuo sam prvu sezonu, pa ću skinuti i par titlova da vidim jesu in sync s ovom verzijom što imam.
Večeras ti javim, kako je ;D
EDIT:
Titlovi su sjeli ko mlijeko ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Good Place
« Odgovori #157 u: Veljača 06, 2020, 13:27:31 poslijepodne »
treba malo izdurat tu prvu sezonu, trazili su se prilicno.
dru godard je inace jedan od producenata, a mislim da je i pisao jednu epizodu no ne mogu nac podatak.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #158 u: Veljača 06, 2020, 14:01:36 poslijepodne »
nisam znao, on je majstorčina, Buffy, Lost, Cloverfield, WWZ...za Martiana je mislim čak dobio i Oscara

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Good Place
« Odgovori #159 u: Veljača 06, 2020, 14:16:45 poslijepodne »
i the cabin in the woods sa vedonom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #160 u: Veljača 06, 2020, 15:28:41 poslijepodne »
da, bravo, njega je i režirao, taj sam film totalno zaboravio, kao da sam ga prije 100 g. gledao ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #161 u: Veljača 07, 2020, 00:39:30 prijepodne »
Pogledao sam prvih 5 epizoda, svidjela mi se, baš neobična, drugačija serija. Prije svega, stvarno odlično napisani dijalozi, plus odličan cast, ovo što sam pogledao Ted Denson i Kristen Bell stvarno su odličnii, dominiraju.
Što reče Coa ima tu porodiljnih muka, što valjda niti jedan sitcom ne može izbjeći, vjerovatno niti sami scenaristi nemaju odmah na početku potpuno jasan koncept i smijer, likove koji nisu do kraja definirani...ali eto provjereno znam da ide ka boljem ;D
Naravno da je koncept raja jedini pogodio hašišar iz Toronta ;D.. nema šta, pičim dalje
Hvala Ivančice.

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The Good Place
« Odgovori #162 u: Veljača 14, 2020, 04:00:51 prijepodne »
Odlična serija, pogotovo svi oni twistovi, doslovno su bili prisutni skoro na kraju svake epizode, pogotovo na početku što mi je odlično. Osvojila me I opuštena atmosfera i odličan humor. Svi su likovi isto tako posebni i različiti što smatram da je potrebno kako bi se napravila kvalitetna humoristična serija, a kao najdražeg lika bih možda izdvojio Janet. Ostali su također odlični, a Kirsten Bell sam imao prilike gledati u par navrata, a ovo mi je možda i njena najdraža uloga

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #163 u: Veljača 14, 2020, 14:05:45 poslijepodne »
Završio sam drugu sezonu, zaista su zarazni, orginalni, neusporedivi s bilo čim, jedino onaj početak s 800 i nešto resetiranja ;D, pdsjetio me na Groundhog Day, ali i to im ide samo u korist. Moram se vratiti na kraj prve sezone, samo finale i onaj twist, taman kada sam pomislio kako su svi likovi napokon našli svoje mjesto u seriji, i navikao se na njih, kad ono preokret naglavce, idemo ispočetka, pokušaj broj 2. Trebalo je dosta umiječa i imaginacije, za osmisliti sve to, baš su odlični pisci radili seriju, prilično neuobičajeno za jedan sitcom, ako se uopće i može svrstati u sitcome... kada izgleda kao da će otiči u zahtjevnije intelektualne vode, onda ulječe Blake Bortless i molotovljev koktel ;D... odlično balansiraju, nikada preozbiljno niti prebanalno.
Provokativna slagalica s mnoštvom pametno skrivenih poruka, zapakirano u odličnu komediju, gdje skoro svaka epizoda završava nekom misterijom, a što je najvažnije, jednostavno i super zabavno za gledati.
Hvala Ive, trebalo se nositi sa svim tim dijalozima. :clapp

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #164 u: Veljača 24, 2020, 18:09:45 poslijepodne »
Gotovo.
Moram priznati da se ne sjećam kada sam neku seriju pogledao s tolikom lakoćom, gdje sam jedva čekao svaku sljedeću epizodu...ma čisti užitak. Svakom sezonom postajali su sve bolji, zabavniji. Tko bi rekao da će serija u kojoj se postavljaju filozofska ptanja, citiraju, Kant, Sartre...bavi se moralnim načelima, etikom, i to ne u nekome satiričnom obliku, nego se sasvim ozbiljno traže odgovori kako postati bolje ljudsko biće, u isto vrijeme biti urnebesna komedija. Svaka čast na ideji da se spoji, naoko nespojivo, a kamoli da se od toga napravi ovakva fantastična serija.
Već sam prije pisao da je scenarij serije besprijekoran, i rijetko kada serija odlazi u neke dosadne vode, ostane bez ideje, zaista sa svakom sezonom postaje sve bolja.  Početkom 4., posljednje sezone, koja je krenula nekim patetičnim vodama i komedija je ostavljena po strani, uplašio sam se da će zeznuti sami kraj, ali na sreću, sve je bilo savršeno odmjereno i isplanirano, tako da je i sam kraj bio u skladu sa cijelom serijom, upotpunosti zadovoljavajuć i vrlo emotivan.
Cijela glumačka ekipa i likovi koje su utjelovili su fenomenalni, tako da neću izdvajati svakoga pojedinačno, ali kako je serija odmicala, D'Arcy Carnet (Janet) i Manny Jacinto (Jason), gotovo svakim svojim pojavljivanjem, donosili su osmijeh na lice.
Jedna vrlo posebna serija, vrijedna svačije pažnje, od onih koje je šteta ne pogledati.
Ivana, hvala na svemu.
 ;D

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Good Place
« Odgovori #165 u: Veljača 24, 2020, 20:55:41 poslijepodne »
nema na čemu, školski.. sad pauza pa znaš koje sve serije slijede  :hslocked:

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Good Place
« Odgovori #166 u: Ožujak 05, 2020, 10:59:20 prijepodne »
Odlicna serija, izuzimajuci jedno 6-7 copy paste epizoda. Kraj je svakako mogao ba bude raznovrsniji ali dobro, kada se serija otkaze valjda tada sve ispadne na vrat na nos. Sigurno nisu mogli da odjasu u zalazak kalifornijskog sunca.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #167 u: Ožujak 08, 2020, 06:27:54 prijepodne »
Oduševila me prva sezona, pa su u drugoj me malo ohladila a treća me skroz razočarali jer su bukvalno ponavljali situacije čisto da imaju sezonu više, tako da se spremam da pogledam četvrtu najviše zbog nekih vaših pozitivnih komentara na ovom forumu.
Posle prve sezone sam očekivao mnogo više jer su odlično započeli, na maštovit način su upakovali ozbiljne teme ali nekako su previše otišli u haha humor i izgubili kreativnost i nepredvidivost koja me očarala u prvoj sezoni
Hvala puno na prevodima za ovu seriju,svakako nije na odmet je pogledati ko nije gledao.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #168 u: Ožujak 08, 2020, 13:59:00 poslijepodne »
Baš suprotno, u gotovo cijeloj prvoj su se tražili, dok su u drugoj, pogotovo trećoj, svi kliknuli, od scenarista do glumaca, sve je prštalo fenomenalnim dijalozima i twistovima u gotovo svakoj epizodi.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Good Place
« Odgovori #169 u: Ožujak 09, 2020, 08:41:11 prijepodne »
O ukusima ne treba raspravljati ili, u originalu, De gustibus non est disputandum.
Poštujem tvoj ukus ali ukusi su različiti, ja sam drugačije doživeo ovu seriju,objasnio sam ukratko šta mi je zasmetalo.
Drago mi je da možemo podeliti mišljenja ovde kulturno,bez vređanja iako se ne slažemo,hvala ti na tvom mišljenju o seriji 😊

Ta poslovica je srednjovjekovna (ne latinska) a u suštini glasi:

De gustibus (et coloribus) non est disputandum.
O ukusima (i bojama) ne valja se prepirati. Raspravljati dakako treba, jer je onda cijela priča besmislena.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: The Good Place
« Odgovori #170 u: Ožujak 10, 2020, 05:57:56 prijepodne »
Da pojasnim nemam želju da se raspravljam,a ni prepirem na internet forumima sa nevidljivim ljudima,uvek sam za dobru debatu argumentima ali uživo, ovako je meni lično besmisleno a pogotovo što mi to nije motiv na ovom forumu.
Ovde sam da kažem svoje iskreno mišljenje o serijama,knjigama i filmovima,bez želje da ubeđujem druge u svoj lični ukus i mišljenje,i naravno da se zahvalim za odlične prevode.
A pošto vidim da su mi sklonili prethodni komentar koji si ti kometarisao bf1947(1) nisam siguran da je meni  na ovom forumu uopšte  i dozvoljeno da se raspravljam 😊 šalim se naravno ko voli i ako je administratorima to po volji neka se raspravlja.
Hvala na informaciji,prvi put čujem da je to srednjovekovna izreka,možeš mi reći gde si to pročitao? Jer ja znam da je ovo latinski jezik ali nisam upoznat da je sama izreka nastala u Srednjem veku.
A ovo prepirati ili raspravljati sam znao da je od prevoda do prevoda,jer nema velike razlike čak su i sinonimi.
Suština je po meni ista, ne ubeđivati drugu stranu u svoje mišljenje,zato mi ova izreka savršeno odgovara u svetu interneta.

Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: The Good Place
« Odgovori #171 u: Lipanj 03, 2020, 15:39:37 poslijepodne »
Odlučio sam se pogledati ovu seriju nakon što sam vidio da se dosta hvali na ovoj temi. Na početku mi se činila onako, fora komedija za pogledat, al ništa posebno (inače slabo pratim komedije). A onda sam pogledao finale prve sezone koje mi je bacilo totalno drugo svjetlo na seriju. Pogledao sam i drugu sezonu, i zasad mi je serija vrhunska.