Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Maniac  (Posjeta: 10813 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Maniac
« u: Rujan 23, 2018, 19:33:30 poslijepodne »

"The Pattern Is the Pattern."

Dvije izgubljene duše, Annie Landsberg i Owen Milgrim, postaju ispitanici u tajnovitom kliničkom ispitivanju nadajući se da će novi čudotvorni lijek riješiti sve njihove probleme, bilo da se radi o duševnoj bolesti ili o slomljenom srcu.


Godina: 2018.
Mreža: Netflix
Žanr: mračna komedija, distopija
Glumci: Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux, Sonoya Mizuno, Gabriel Byrne, Sally Field




English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Maniac
« Odgovori #1 u: Rujan 23, 2018, 20:09:29 poslijepodne »
Al je nešto prop'o ovaj Džona Hil na trejleru.  :? ??

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Maniac
« Odgovori #2 u: Rujan 23, 2018, 20:15:46 poslijepodne »
I onda kažu da je mršavo zdravo  ;D
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Maniac
« Odgovori #3 u: Rujan 24, 2018, 08:11:16 prijepodne »
dzona hil i ema stoun? hm.  :? ??
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline jazjaz

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slo
Odg: Maniac
« Odgovori #4 u: Rujan 24, 2018, 17:36:11 poslijepodne »
Yes Yessss Ema Ema  :smfor (25): :clapp

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Maniac
« Odgovori #5 u: Listopad 03, 2018, 11:27:53 prijepodne »
nakon odgledane/prevedene zadnje epizode ne mogu reći je li ovo nešto blizu remek-djelu ili potpuna zbrka... možda bih trebao pogledati norveški original da vidim jesu li se držali predloška i je li i trebalo biti tako ludo i na trenutke nesuvislo (ona Lord Of The Ring blamaža se trebala izbjeći, bušilica kroz glavu, cijela Jorrijeva pojava)...

Hillu svaka čast na odglumljenom; mislim da ga nisam nigdje do sada gledao (osim kod Grahama Nortona) i nisam imao neko previsoko mišljenje o njemu, ali ovdje je glumački razbio... Emma meni uvijek ista, nit' smrdi, ni't miriši, Justin čista karikatura, valjda je to bila i namjera...

par sjajnih trenutaka - zadnja scena Annie i njezine sestre, "will-I-wake-up-again" scena, "fuck-you" lemur...

English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline jazjaz

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slo
Odg: Maniac
« Odgovori #6 u: Listopad 03, 2018, 17:38:07 poslijepodne »
Iako mi je Ema glumica za 5* - ovde nije bila ništa posebno.
Zadnja scena je zaista  :clapp :clapp

Offline bolero

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zadar
Odg: Maniac
« Odgovori #7 u: Studeni 09, 2018, 12:59:25 poslijepodne »
Izvrsno poigravanje  owena i annie u psihološkim igricama. Preporuka svima.

Offline LeDu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Maniac
« Odgovori #8 u: Studeni 27, 2018, 00:10:40 prijepodne »
Odgledao prve dve epizode, u početku mi je bilo malo konfuzno, ali polako se navlačim na seriju...
i dalje me kopka taj norveški original, kada odgledam ovo, baciću se na potragu za njim.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Maniac
« Odgovori #9 u: Lipanj 03, 2019, 13:41:01 poslijepodne »
Skinuo prve dvije epizode ,prema traileru mogla bi  biti dobra serija, btw ovo je jednina stranica koja ima titlove za ovu seriju, svaka cast, kada pogledam cijelu seriju dati cu svoj osvrt, još jednom zahvale prevoditelju.

Offline Dibidus

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Maniac
« Odgovori #10 u: Lipanj 05, 2019, 13:16:42 poslijepodne »
Vrlo zanimljiv koncept serije, pruza slobodu i otvara vrata raznim situacijama, svakako osvezavajuce i interesantno za gledanje, preporucio bih.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Maniac
« Odgovori #11 u: Lipanj 14, 2019, 01:14:59 prijepodne »
A
Prije svega, bez ikakvog povlađivanja, čestitke na prijevodu jer ovu seriju je bilo stvarno iscrpljujuče za gledati i bio je potrebnan veliki napor i samokontrola da bi ju odgledao do kraja, pa stoga čestitam na motivu koji je potreban za prijevod ove i sličnih serija. :clapp
B
Ukoliko želite gledati seriju isključivo zbog žanra i očekujete nešto poput 1984 ili Vrlog novog svijeta (kao ja) nemojte, vrijedi ju gledati isključivo zbog zvijezdane glumačke ekipe koja je odlično odradila posao i rekao bih da je to (osim par bljeskova iz niza sekvenci u koje vas serija uvlači) jedino nekakve velike hvale vrijedno, oni su svoj posao odradili odlično i izvukli maksimum s obzirom na materijal s kojim su morali raditi. Ne znam, možda griješim ali cini mi se da niti jedna od njihovih fantazija , putovanja sviješcu, proptkivanja emocija, traženja zdravog razuma, nije dovedena kraju, kao da i nije imala neku svrhu niti značenje, kao da i nije bitno  i sve to da bi se istaknuo sav košmar i nelogičnosti ljudskog uma. OK mogu razumjeti, ali niti najmanje mi se to ne sviđa možda imam neki blagi oblik opsesivno-kompulzivnog poremećaja pa mi sve mora imati neki logičan kraj, koji me uostalom i natjerao da pogledam seriju do kraja, misleći da na kraju slijedi nekakva nagrada za uloženo vrijeme. Što se tiće vizualnog dijela tu nemam zamjerki i stvarno odlično sve izgleda i doćarava svijet i svijest likova u kojem se nalaze.
C
Kada sažmem sve svoje dojmove rekao bih da je sve bilo hermetično i pretenciozno prese..., u svrhu je...a u mozak
Spoiler: prikaži
baš kao ona scena kada Gabriel Byrne buši glavu nabrajajući dijelove do kojih je došao
i da sam mogao bez svega toga.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Maniac
« Odgovori #12 u: Lipanj 20, 2019, 17:54:06 poslijepodne »
Jako zanimljiva serija. Treba malo mozgat kaj se događa, ali takve baš volim. Jel zna netko hoće bit druge sezone? možda s drugim glumcima, nešto ko True Detective?
Ako možeš objasniti, šta ti je to točno(detalji) bilo jako zanimljivo, zanima me što sam to možda propustio, nisam shvatio, općenito me zanima mišljenje od nekoga kome se svidjela serija da vidim gdje i koje dobre dijelove sam propustio/nisam shvatio?Unaprijed hvala.

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Maniac
« Odgovori #13 u: Kolovoz 14, 2020, 17:26:56 poslijepodne »
Super.
Nisam znao da je ovo snimano po norveškoj seriji.
Možda i na to bacim oko.

Meni se serija (ova) generalno svidjela, iako po settingu, konceptu, tematici i glumcima, trebalo je ispasti još bolje.
Ima definitivno svoje nedostatke i malo pati od previše neuspjelih pokušaja nekih ideja, ali to čak i ne zamjeram previše.
Bolje mi je da autori budu nešto hrabriji, pa će nešto pogoditi, a nešto fulati.
Nego da se ide na ziher, pa da uopće ne bude vrijedno gledanja.

Slažem se da je cijeli LOTR segment (a nije baš ni kratak) skroz fulan.
Ali eto, na jedan fulani, ide jedan islandski segment, koji je meni toliko uvrnuto legao da je teško objasniti.

Jonah mi je tu dobio respekt koji nisam imao prema njemu.
Generalno mi prolazi kao dobar glumac, dok mi recimo Emma to nije.
Zalomi se i njoj tu i tamo koje solidno ostvarenje, ali ovo je ajmo reći odradila korektno, ništa posebno.
Možda bih volio da je Sally imala nešto konkretniju ulogu, iako je i ovako ispalo skroz ok.

Sve skupa lagano uvrnuto, pomalo eksperimentalno, niti vrh, niti dno, ali definitivno drugačije od uobičajenog i ne može se reći da je dosadno.
Vizualno za svaku pohvalu.

Offline TheOld1

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Maniac
« Odgovori #14 u: Studeni 06, 2020, 21:08:53 poslijepodne »
Da, vrijednost ove serije je baš u toj njezinoj uvrnutosti.. Čak su i stvari koje bi trebalo biti obične na kraju ispale... neobične, kao npr. kompjutorska grafika koja je iz osamdesetih godina, a s druge strane istraživanja na mozgu su otišla puno dalje nego u ovoj našoj realnosti... eto, pa tko voli - voli, tko ne... prestat će gledati nakon prve epizode  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Maniac
« Odgovori #15 u: Studeni 07, 2020, 00:07:13 prijepodne »
Baš me i ne privlači, kako se vama dopada?

pa nije ovo zaustavljanje posred ulice i jel moze pitanje u vezi ekologije.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.