Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Android Box  (Posjeta: 58780 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Android Box
« Odgovori #30 u: Listopad 20, 2019, 23:28:17 poslijepodne »
Da naravno mada nije osobito dobar zato pitam za bolju aplikaciju.
Ima snimanje epg i timeshift
Više je nego skroman 8gb interne, 1gb rama bez ulaza za sd samo 2 usb

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Android Box
« Odgovori #31 u: Listopad 21, 2019, 00:13:27 prijepodne »
Moram priznati da se nisam do sada susretao s tim DVB hibridnim boxovima, pa tako niti ne znam dali postoje side aplikacije za download, eto baš me sad zanima, pronjuškati ću po netu, pa ti javim ako na šta naletim.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Android Box
« Odgovori #32 u: Listopad 21, 2019, 02:10:23 prijepodne »
https://www.androidmeta.com/keyword/best-apps-dvb-t?page=1
popis android aplikacija za dvb t, ima ih prilično mnogo, ne odnose se sve na ono što tebi treba, pa isprobavaj, nema druge

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Android Box
« Odgovori #33 u: Listopad 23, 2019, 23:15:16 poslijepodne »
https://www.androidmeta.com/keyword/best-apps-dvb-t?page=1
popis android aplikacija za dvb t, ima ih prilično mnogo, ne odnose se sve na ono što tebi treba, pa isprobavaj, nema druge
Hvala sad ću baš da vidim
Men baš upravo zanimaju ti combo boksovi. Štaviše možda neki i satelitski.
Nije to više skupo kao nekada.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Android Box
« Odgovori #34 u: Listopad 23, 2019, 23:27:46 poslijepodne »
Ma nema na čemu, nego javi ako nađeš šta dobro, zanima i mene.
Gledao sam nešto neki dan, baš te hybride, puno ljudi hvali ovaj Mecool on ti je s2

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Android Box
« Odgovori #35 u: Studeni 20, 2019, 10:25:32 prijepodne »
Kod mene se Amazon firestick (gen2 )pokazao kao odlicno resenje. Sad planiram kupovinu 4k modela, pa bih da cujem vase misljenje o tome. da li vredi izdvojiti 60$ za to?

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Android Box
« Odgovori #36 u: Studeni 21, 2019, 00:43:34 prijepodne »
Za mene nema dileme: DA
Naravno treba gledati kao i u PC, konfiguraciju čipset, periferije.. Ima onaj neki globalni forum Freaklab tako nekako o boksovima.

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Android Box
« Odgovori #37 u: Studeni 21, 2019, 23:07:33 poslijepodne »
Box moze da prira pc-u, ali od stika ne mogu mnogo da ocekujem ipak je to mini box. A i plus nema mnogo dodatnih kablova. Jednostavno boc stick u hdmi i usb na tv-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Android Box
« Odgovori #38 u: Veljača 18, 2020, 22:14:33 poslijepodne »
Dobio danas EON BOX od Telemacha (SBB u Srbiji), instalirao KODI uspješno, imam Green Balkan addon, dodati cu jos i neki, medjutim nesto mi nije jasno. Naime, ne mogu namjestiti Serviio da radi besplatno, trazi mi na androidu PRO verziju,, dok je na PC ok. Kako mogu povezati box na sherovane datoteke ( filmove i serije) koje su na PC? Imam jedan SMART TV na kojem nije box, i njega povezem bez imalo problema, dok preko boxa jos nisam ukapirao. Ima i PLEX, ali mi se cini i da i on nije besplatan. Imate li kakve prijedloge?  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Android Box
« Odgovori #39 u: Veljača 19, 2020, 02:38:50 prijepodne »
Ne znam mogu pretpostaviti da Eon box ima legalne da kažemo aplikacije i tako je konfigurisan.
Otud i ti problemi verovatno.
Ako se neka app plaća nemoj očekivati da će ti SBB preinstalirati.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Android Box
« Odgovori #40 u: Veljača 19, 2020, 11:52:00 prijepodne »
Pokusati cu namjestiti preko Kodija, negdje sam cuo da se i on moze namjestiti kao media server  :beer2:
Reality is almost always wrong.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Android Box
« Odgovori #41 u: Veljača 21, 2020, 08:13:16 prijepodne »
Ja koristim Plex za cast sa titlom. Sve to radim sa kompa koji je i server pa nemam potrebu za placenom verzijom, ali mi je bas dobar. Nisi probao da nadjes 'narodnu' verziju?

Sent from Tapatalk

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Android Box
« Odgovori #42 u: Veljača 22, 2020, 01:11:51 prijepodne »
Pozabaviti cu se preko vikenda, pokusati namjestiti.  Racunar mi je vec postavljen kao server putem Serviio Console, podijeljenim folderima vec mogu bez problema pristupiti sa jednog smart Tv-a, dok se jos igram sa boxom. Koliko sam vidio Serviio za android trazi i serviopro app koji se placa, pa cu pokusati nesto smisliti na boxu, potrebno mi je samo da pristupa racunaru, cak su box i racunar povezani lan kablom.
Reality is almost always wrong.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Android Box
« Odgovori #43 u: Veljača 23, 2020, 00:27:41 prijepodne »
Podesio sam napokon. Preko Serviia na racunaru postavio server, a instalirao VLC na box putem kojeg pristupam lokalnoj mrezi i odatle pustam sve. Hvala svima na pomoci.  :smfor (26):
Reality is almost always wrong.

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Android Box
« Odgovori #44 u: Svibanj 23, 2020, 09:26:25 prijepodne »
imao sam android box, sad imam android na TV-u, gledao sam kodi prije, apdejtirao, hvatao promjene, radio u Njemačkoj bilo mi je to važno, sada IPTV za 5 E mjesečno preko tisuću programa i zakačen hard na TV...

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Android Box
« Odgovori #45 u: Svibanj 23, 2020, 13:58:25 poslijepodne »
Na IPTV neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeema ono što mi treba. 1000 programa je kao da sam uletio na smetlište i sad pokušavam pronaći nešto da valja.

Pa će pitanje biti, podržava li taj android vanjski USB hard veći od 2 Tb formatiran na NTFS i ako da, koji? Konkretno Seagate 4Tb i WD wireless pro MyPassport 4Tb.

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Android Box
« Odgovori #46 u: Svibanj 24, 2020, 14:40:40 poslijepodne »
A95X F3 Air S905X3 4GB RAM 32GB ROM 5G WIFI Bluetooth 4.0 Android 9.0 4K 8K TV-Box

Taj Android Box kod mene nakačen na jednu Toshiba od 55' i na Box ide hdd od 4 TB, sve radi bez problema. Bio BluRay oriđiđi, RiP, sve moguće formate potera bez trzanja i muke ikakve. HDD je od proizvođača Toshiba. STBEmu instaliran i preko njega ide IPTV, ali ovaj narodni(kupiti i platiti nešto nekom što je već neko ukrao sa satelita i tebi prodao za nekih 5 ili 10 konvertibilnih valuta na metar dana, smatram glupošću, jer ni oni nisu to platili), što bi se reklo. Samo se ubacuju MAC adrese(imaju izvori na netu gde se izbacuju skoro svakodnevno) i gledaj TV programe. Ako je već do gledanja TV programa.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Android Box
« Odgovori #47 u: Svibanj 24, 2020, 15:30:41 poslijepodne »
To te ja pitam. A ne nekakav 'ebeni IPTV, za to imam na PCju VLC i proguglam public linkove ako baš nešto moram vidjeti što je otprilike jednom u 10 godina.
Najveći problem mi je bio taj što 99.99% tih boksova i dalje fura BIOS standard pa ne kuži diskove veće of 2Tb, a ja imam takva dva. Diska. Ne boksa. Šta bih trebao, kupit još jedan disk manjeg kapaciteta pa kopiravat stalno nešto vamo tamo jer boks koristi prapovijesnu tehnologiju?

Amazon ništa jel tako, izgleda da ponuđači tamo ne isporučuju vamo.
Geekbuying ili Cafago? Oba nude džabe isporuku, je li tko već od njih nešto uzimao pa se pokajao?

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Android Box
« Odgovori #48 u: Svibanj 24, 2020, 19:52:53 poslijepodne »
Ja sam na Amazon pazario ali nije išao za HR/SR/BS već u DE. Posle sam još jedan pazario isti takav ali sam ga uzeo preko https://www.banggood.com/ ali je već bila Corona krenula pa je malo kasnila dostava iz CN jer nije bilo u tom trenutku po magacinima u EU. Ali dostavili su ga bez problema i radi sve kako treba. Jedina mana (barem meni) je što mu je daljinski jako bučan kad ga koristiš ali može da se daljinski upari od TV za box. To je moje iskustvo sa ovim Android Box. Gleda se IPTV preko STBEmu koji je naknadno instaliran na Box i gledamo BluRay filmove u originalu(ne ripove) to može preko Kodi app(a može i preko MPC-BE da se gleda i puštaju diskovi) koja je već postavljena na Android Box. I da imam jedan baš stari HDD Samsung i oni radi super.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Android Box
« Odgovori #49 u: Svibanj 24, 2020, 20:12:14 poslijepodne »
Ja imam ovaj https://www.amazon.de/gp/product/B07RZ6QJXK/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o06_s01?ie=UTF8&psc=1
Pomislio sam je pametno da uzmem sa što novijim Androidom, ali se ispostavilo kao greška.
Na standardnom 1080p primećujem mikrolag, kod 10bit x265 je izraženiji.
Nadam se da će ajdejt sistema to da ispravi.  :EmoticonPrayer2

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Android Box
« Odgovori #50 u: Svibanj 25, 2020, 08:54:53 prijepodne »
što se tiče IPTV-a, naravno da je većina smeće ali ako voliš sport recimo ima sve programe iz regije kao i Europe, to je nekima najvažnije, ostalo ponekad pogledam HBO ili koji dokumentarni...a TV vuče ovaj hard Vanjski tvrdi disk TRANSCEND 2TB StoreJet 25M3S kao i titlove, nisam ja neki brijač, meni dovoljno...

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Android Box
« Odgovori #51 u: Studeni 27, 2021, 12:28:40 poslijepodne »
Imam max tv  koji u paketu osim arene ima i SK 1,2,3 i sve je bilo ok dok se formula 1 nije prebacila na SK HD i više ne mogu gledati.
Sada razmišljam uzeti EON od telemacha koji u osnovnom paketu od 49 kuna nudi sve SK-ove pa i SK HD.                                                                            Pošto imam pokućni gigabox ( wi-fi ) internet pretpostavljam da i EON može raditi povezan wi-fi. Zanima ako tko ima kako to radi , da li je jednostavna instalacija?
U principu treba mi samo za formulu i eventualno pogledati nešto iz videoteke. Ne zanima me ni profili ni spajanje na više uređaja i ostale gluposti.
Znači , uključi eon , pogledaj formulu , vrati na max tv i to je to. Sada nude kutiju u pola cijene za 400 kuna ili uzeti u najam 25 kuna mjesečno.
Televizor samsung  UE55RU7402 UHD iz 2019 pretpostavljam da je u redu ima više hdmi utora.
Poludit ću ako sve to napravim a oni druge godine prebace formulu na neke sportske kanale koje nemam. Ali dobro je što nema ugovorne obaveze.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Android Box
« Odgovori #52 u: Studeni 27, 2021, 18:43:57 poslijepodne »

Ne znam kako je u Hrvatskoj što se tiče EON-a, ali u Srbiji može da se gleda i bez uređaja, ako ti TV podržava aplikaciju, verujem da i kod vas ima te opcije.  ;D

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Android Box
« Odgovori #53 u: Studeni 30, 2021, 17:11:38 poslijepodne »
Ima i na kraju i instalirao. Sve šljaka, a da sam se namučio bome jesam.
Mejl pa lozinka pa potvrdi lozinku, samsung račun mejl pa lozinka , oib pa telefonski broj , pa dobiješ lozinku , pa potvrdiš lozinku da sam to ja, pa moj eon logiraj se pa upiši aktivacijski kod , pa onda na eon tv mejl pa lozinka , sve skupa dva sata posla. :EmoticonPrayer2
Šteta da me kod cijepljenja protiv korone nisu čipirali sve bi bilo jednostavnije , samo prisloniš mobitel, očita čip i to sam ja i gotovo.  :smfor (26):
Hvala Kat  uštedio 400 kuna ( 50 eura ). (y)
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Android Box
« Odgovori #54 u: Studeni 30, 2021, 19:43:58 poslijepodne »

Baš mi je drago da si uspeo,uz malo muke,kao i to što si uštedeo 50 evra..al ne raduj se previše, idu praznici (čitaj pokloni, iće i piće...  ;D ;D ;D )

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Android Box
« Odgovori #55 u: Prosinac 01, 2021, 09:56:03 prijepodne »
Mejl pa lozinka pa potvrdi lozinku, samsung račun mejl pa lozinka , oib pa telefonski broj , pa dobiješ lozinku , pa potvrdiš lozinku da sam to ja, pa moj eon logiraj se pa upiši aktivacijski kod , pa onda na eon tv mejl pa lozinka , sve skupa dva sata posla. :EmoticonPrayer2

skoro kao registracija kod nas.. ali skoro  ;D

Offline flyr

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: deutschland
Odg: Android Box
« Odgovori #56 u: Prosinac 15, 2021, 12:45:51 poslijepodne »
Osobno koristim Nvidia Shield Pro i ne vidim potrebu za promjenom u skorije vrijeme..

Offline shadowfax090

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Android Box
« Odgovori #57 u: Svibanj 10, 2022, 23:39:55 poslijepodne »
Moj savjet svima je da izbjegavaju Box-eve sa RK chipom, griju se i trzaju, ukoliko niste neki veliki fanovi da stalno nesto gledate posluzit ce i oni, ali ako volite gledat filmove, serije, i IPTV preko neceg onda gledajte da je chip Amologic, i naravno da je 4/64GB ostalo sve nevalja... proveo sam dosta vremena tražeći i testirajući razno razne box-eve..
Ima raznih modela i marki ali najbolje su meni trenutno : X96  max, A95X F4, A95X Max II (postojeći utor za hdd), A95X F3... naravno svi da su 4/64 ili barem 4/32GB.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Android Box
« Odgovori #58 u: Svibanj 15, 2022, 14:40:43 poslijepodne »
proveo sam dosta vremena tražeći i testirajući razno razne box-eve..
Umjesto da si kupio polovno smeće od laptopa za malo para i spojio to na TV.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Android Box
« Odgovori #59 u: Svibanj 16, 2022, 00:49:18 prijepodne »
To dvoje je mislim neuporedivo što se tiče cene. A i po konfiguraciji. Boksovi dobro rade ono čemu služe. Lap ne služi za gledanje. Makar meni ne. Stari lap teško može da reprodukuje 4k  isl. A da šta se ja nastavljam tu :D