Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Koliko/koje serija/e trenutno gledate  (Posjeta: 372742 puta)

Kat i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1350 u: Travanj 21, 2022, 14:06:27 poslijepodne »
Opet ja kopam po starim Egleskim serijama i nabasah na odlicnu seriju The hour.Sve se dogadja sredinom proslog veka na BBC-u u vreme Madjarske revolucije i Suecke krize.Malo istorije,malo spijunaze,cenzure na TV-u,malo trilera i drame,ljubavnih odnosa,ima za svakoga za pogledati.Sve preporuke.

Offline shadowfax090

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1351 u: Svibanj 10, 2022, 19:52:05 poslijepodne »
Pozdrav kompletnoj ekipi, evo ja kao novi član ove stranice i foruma savjetujem onima koji nisu gledali a vole dobre SF serije ili Futurističke da pogledaju seriju See, dve sezone su do sad izašle čeka se treća sezona......https://www.imdb.com/title/tt7949218/?ref_=nv_sr_srsg_0

Također bih savjetovao onima koji vole serije poput Witcher-a, Game of Thrones...
da poprate seriju The Wheel of time.. jako zanimljiva nova pustolovina
https://www.imdb.com/title/tt7462410/?ref_=nv_sr_srsg_0

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1352 u: Svibanj 17, 2022, 13:57:56 poslijepodne »
Trenutno se gledaju poslednje 2 sezone Čikago PD, druga sezona Manifesta (čini mi se da ide ide silaznom putanjom u odnosu na prvu sezonu) i From. Otužna, patetična drametina proćerdanog potencijala. A prva epizoda je obećavala, činilo se da konačno stiže nešto interesantno... posle toga  :smfor (2): simpatična čudovišta skrajnuta na marginu, sve se svelo na ispraznu dijareju "unutrašnjih borbi, zebnji i dilema" koje more, kako vreme odmiče, sve više i više iritantne likove. Voking Đed (tj, ono u šta se pretvorio) je konačno dobio dostojnu konkurenciju  :smfor (9):

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1353 u: Lipanj 04, 2022, 17:03:04 poslijepodne »
Zavrsih najzad The wire i poceh sestu sezonu Outlander i bas sam se razocarala,Ovih prvih pet sezona su bile ekstra a ovu kao da su na silu snimali ali ajde moram odgledati do kraja.Sve su razvukli,usporili ,totalno nezanimljivo.A i Zica me je smorila ,stvarno ne znam zasto je svima najbolja serija ikad,ali ukusi su razliciti.Moram pod hitno da nadjem nesto gde radnja pici bez razvlacenja i davljenja.

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1354 u: Lipanj 07, 2022, 17:56:26 poslijepodne »
Totems; ( https://www.imdb.com/title/tt11269180/ )


Pogledao sam seriju iz doba "Hladnog rata".  Radnja u kojoj članice Varšavskog ugovora a predvodi ih SSSR suprotstavljaju se članicama NATO saveza gdje SAD vodi glavnu ulogu.  Političko ideološki rat uhoda CIA-e i KGB-a te Francuske obavještajne zajednice (malo im pomaže), a pitanju je stvaranje novog oružja (nova tehnologija, svemirske rakete, sistemi navođenaja...)

P.S.
Meni osobno ova tematika je uvijek zanimljiva za gledanje (nije sve izmišljeno u serijama).
Tko voli nek izvoli.

HLADNI RAT

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1355 u: Lipanj 12, 2022, 11:13:01 prijepodne »
Slažem se, Stay close je totalno razočarenje, pogotovo što sam od Harlana Cobena očekivala više. Preporučujem Five i Stranger od istog pisca, a može proći i The woods, također Cobenova.

Meni je serija baš dobra. Netko 17 godina za vrijeme karnevala ubija po jednog muškarca. Tridesetak likova je sumnjivo i moguće su ubojice, a na kraju ubojica koga ni u snu nisam mogao zamisliti , a mislio sam da nakon brdo pogledanih serija imam iskustva u pogađanju tko je krivac.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1356 u: Lipanj 13, 2022, 13:34:25 poslijepodne »
Tehran, druga sezona. Ko želi da piše nešto više o seriji neka pogleda sam seriju, nemam živaca za budalaštine.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1357 u: Lipanj 14, 2022, 12:16:06 poslijepodne »
Treca sezona Drzavni sluzbenik,jeste malo mracna ,maske,korona ,ali je Lausevic razvalio kako glumi.A cini mi se da se bas sve ovako i odigravalo one prve korona godine.Meni se serija od prve sezone izuzetno dopada ,pa ni sad se nisam razocarala.

Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1358 u: Lipanj 15, 2022, 22:25:37 poslijepodne »
Trenutno gledam Station Eleven.

Nakon apokalipse uzrokovane svinjskom gripom čovječanstvo je desetkovano. Pratimo više paralelnih radnji u vremenskoj domeni (neposredno nakon katastrofe, godinu poslije i cca 20 godina poslije), a glavni lik je mlada glumica koja je član putujuće gumačke družine.
Nakon prvih par epizoda mi je skroz dobra, valjda će i ostatak bit ok.
Jedan malo drugačiji prikaz postapokaliptičnog društva, vjerojatno se sviđa ljubiteljima Shakespearea.

Offline sonics7

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1359 u: Lipanj 26, 2022, 11:04:30 prijepodne »
Trenutno gledam zadnju sezonu Peaky Blindersa, i sa ženom zajedno zadnju sezonu La Case de Papel.
Obje serije odlične.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1360 u: Lipanj 27, 2022, 00:24:13 prijepodne »
The IT crowd s1 https://www.imdb.com/title/tt0487831/ zabavna serijica :)

Offline miljan3

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1361 u: Lipanj 30, 2022, 18:05:22 poslijepodne »
Ja sam se trenutno vratio u 80-te i gledam Miami Vice! Praznik za oči i nezaboravna naslovna numera sa flamingosima!

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1362 u: Srpanj 03, 2022, 16:49:22 poslijepodne »
Pogledao sam mini TV Seriju: Toranj (The Tower) https://www.imdb.com/title/tt14364876/

Zanimljiva istraga službenika uključenih u nepoštivanje procedura .....

Malo između redaka:
Što se dogodi kad se spetljate sa šefom i radite po svome?
Jesu li postupci najvrijednih uvijek ispravni?

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1363 u: Srpanj 03, 2022, 21:35:03 poslijepodne »
Under the Dome - sviđa mi se. Stalno ima nekih dešavanja, nema preteranog patetisanja i filozofiranja, a ima i par interesantnih likova). Što i ne čudi, obzirom da datira iz perioda kad su se (još uvek) snimale dobre serije.
Black Lake - kreatori serije su majstori da naprave nabudžene trejlere, mistične špice, a da od svega toga dobiješ jedno veliko ništa. Holivuđani nove generacije, crknite od muke, još mnogo mlekceta morate posisati dok ne dostignete te nivoe veštine. Sporo i dosadno. Svaka od dve sezone je mogla stati u po jedan film. Onaj od sat i četrnaest minuta.
Chucky - Bože, sačuvaj i sakloni. To je sve što ću reći bez da rizikujem akciju administracije sajta zbog neprimerenog rečnika.

Offline BubnjarSpuda

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1364 u: Srpanj 04, 2022, 11:20:47 prijepodne »
Pozz.
Trenutno pratim The Offer. Vrlo zanimljiva priča koja se vrti oko filma "Kum" i to je sve što bih otkrio u vezi same radnje.
U principu jedva čekam nove epizode Better call Saul..... ;D

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1365 u: Srpanj 05, 2022, 15:52:48 poslijepodne »
Odgledala sam dobru krimi pricu Dogs of Berlin.Ubistvo Nemackog  fudbalskog reprezentativca Turske nacionalnosti resavaju dva inspektora totalno razlicita  po karakteru i uopste zivotu koji vode,jedan je bivsi neonacista ,sumnjivih moralnih kvaliteta,a drugi je gej i vrlo liberalan Turske nacionalnosti.Ne znam zasto nema druge sezone i da li ce je biti,ima je u najavi na imdb-u,ali se nigde ne pojavljuje ,bas steta.A onda odmor uz laganu seiju Julia,o zivotu Dzulije Cajld .Posle filma u kome je igrala Dzuliju Meril Strip nije me ni serija razocarala.Uzivala sam.

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1366 u: Srpanj 05, 2022, 19:42:41 poslijepodne »
Odgledala sam dobru krimi pricu Dogs of Berlin.Ubistvo Nemackog  fudbalskog reprezentativca Turske nacionalnosti resavaju dva inspektora totalno razlicita  po karakteru i uopste zivotu koji vode,jedan je bivsi neonacista ,sumnjivih moralnih kvaliteta,a drugi je gej i vrlo liberalan Turske nacionalnosti.Ne znam zasto nema druge sezone i da li ce je biti,ima je u najavi na imdb-u,ali se nigde ne pojavljuje ,bas steta.A onda odmor uz laganu seiju Julia,o zivotu Dzulije Cajld .Posle filma u kome je igrala Dzuliju Meril Strip nije me ni serija razocarala.Uzivala sam.

Druga sezona je trebala biti prikazana u decembru prošle godine, ali su snimanje i sve prateće radnje odloženi zbog kovid pandemije.
Pouzdano se zna samo da će druge sezone biti, ali ne i kada. Nezvanično se spekuliše krajem ove ili polovinom sledeće godine.
I meni se dopala.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1367 u: Srpanj 07, 2022, 12:39:11 poslijepodne »
Odgledala sam odlicnu Nemacku seriju The billion dollar code.Radnja se dogadja u Berlinu dvedesetih godina i u sadasnjem vremenu .Dvojica drugova smisljaju program zahvaljujuci kome se moze videti svaka tacka na zemljinoj kugli,nazivaju ga Terra vision,a onda im Google ukrade ideju i stvori Google earth.Sudjenje ,da ne pricam njegov rezultat,Berlin devedesetih,ljuska prica o drugarstvu,odlicna seija.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1368 u: Srpanj 09, 2022, 02:04:34 prijepodne »
Under the Dome
bataljuj dok si na vrijeme...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1369 u: Srpanj 10, 2022, 21:03:34 poslijepodne »
We Own This City

Trenutno sam na polovici ove po meni dosad izvrsne nove serije Davida Simona & co. Kao i inače u njegovim serijama, imamo neuljepšani prikaz Amerike (policajce koji se ponašaju kao kriminalci), ovaj put po stvarnim događajima iz Baltimorea. Spomenimo i da je riječ o adaptaciji knige, slično kao i Show Me a Hero ili Generation Kill.
Jon Bernthal u jednoj od glavnih uloga mi je sjajan, a ništa mi ne zaostaje ni Jamie Hector (Marlo iz Wirea), koji ponovo odlično glumi murjaka, kao i u Boschu.
Posebno mi je simpatično što u ovakvoj seriji koja ne može a da vas ne podsjeti na wire, svako malo iskoči neki wireovac u većoj ili manjoj ulozi.
« Zadnja izmjena: Srpanj 10, 2022, 21:16:35 poslijepodne od syu »

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1370 u: Srpanj 11, 2022, 14:20:56 poslijepodne »
Meni se We own this city nije bas dopala,ali vec sam pisala ni The wire mi nije legla ,bila mi je usporena.Jedva sam obe odgledala

Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1371 u: Srpanj 11, 2022, 14:47:37 poslijepodne »
To je Simonov stil, priču uvijek pratimo iz perspektive puno likova što nužno usporava priču, ali ju i obogaćuje, kao i karakterizaciju likova.
Meni je to sjajno, ali mi je razumljivo da nekome možda to i nije baš hot.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1372 u: Srpanj 12, 2022, 23:35:38 poslijepodne »
d vajr

e pa cao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1373 u: Srpanj 13, 2022, 14:50:19 poslijepodne »
Odgledala sam jednu divnu Francusku seriju La Garçonne.Radnja se dogadja u Francuskoj posle Prvog svetskog rata.Krimi,malo ljubavna,kratka,sazeta i bas laka za gledanje.Cerka ubijenog policajca se prerusava u svog brata blizanca i zaposljava u policiji ne bi li otkrila sta im se desilo sa ocem.

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1374 u: Srpanj 16, 2022, 16:32:05 poslijepodne »

Pogledao sam prve tri epizode mini TV serije "Black bird" (https://www.imdb.com/title/tt4301160/)

S nestrpljenjem čekam objavljivanje preostale tri epizode.

Jako zanimljiva potraga za žrtvama serijskog ubojice, tj načini kojim se služe institucije
kako bi uspjele u svojim nakanama.

Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1375 u: Srpanj 25, 2022, 20:57:38 poslijepodne »
Russian Doll

Odgledao 2. sezonu. Prva sezona mi je bila vrhunska i nije izgledalo kao da bi mogla imati neki nastavak, bar ne da bude dobar ili smislen.
Nakon dobrog početka, slijedi nešto slabija sredina i zadovoljavajući kraj sa toplim porukama. Ono što ovdje vrijedi je izvrsna Natasha Lyonne koja si je sama napisala savršenu ulogu. I muzika mi je super, pogotovo u prvih par epizoda, a u jednoj sceni čujemo i Ivu Robića. :)
Scenarij mi malo šteka u nekim dijelovima. Sve u svemu, vrlo dobro iako mislim da je trebalo stati na prvoj sezoni.

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1376 u: Srpanj 26, 2022, 13:25:31 poslijepodne »
The Undeclared War  (https://www.imdb.com/title/tt7939800/)

Pogledao sam odličan triler o izborima 2024. u Britaniji
te obrane od kibernetičkog napada; kojem je cilj stvaranje nerada.

Između redaka:
Nastavak "Hladnog rata" suvremenom tehnologijom, a vezano za sadašnju
situaciju u Europi i "Stranu moć"....

PS
Na što su sve spremni nezadovoljni činovnici .....

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1377 u: Kolovoz 06, 2022, 13:15:58 poslijepodne »
Under the Dome
bataljuj dok si na vrijeme...

To je tačno. Onaj deo kad su par njih umakli iz grada i kad se pojavio ćaća na Barbi i ta ekipica, serija je otišla u ofsajd. Nekako sam se dogegao do kraja druge sezone i stavio treću na čekanje. Nervira i ono besomučno davanje drugih, trećih itd šansi. Lik 6 735 puta pokuša da pobije celo selo, oni u fazonu, što više pokušavaš da nas pobiješ to ti mi više opraštamo. Sikter.
Trenutno se gleda Grim. Reprizno. Sve pohvale, osim za poslednju i pretposlednju sezonu. Nisu nekakva katastrofa, ali nisu ni maestrala.
Servant. Prvih par epizoda su mi bile interesantne, sad polako počinje da davi. Nekako mi je i previše mračna. Bukvalno. Nije ni romantična, ni mistična, već baš ona nezdrava nijansa prigušenog osvetljenja. Nije ni čudo što su svi profijukali kad obitavaju u takvom ambijentu. Cenim da je sa umišljajem, ali mi ipak ne paše...
You (malo psihopatije nikad nije naodmet).

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1378 u: Kolovoz 06, 2022, 19:47:07 poslijepodne »
Suspicion

https://www.imdb.com/title/tt12026710/

Svatko od nas vidi seriju na svoj jedinstven način. Ovo je izvrsna serija koja govori
što će se sve dogoditi kad prikrivate tajne, a mogu biti štetne po druge.
Omalovažavanje stručnih mišljenja radi osobnog interesa...

Teza: "Recite istinu"

Offline Bojka88

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Ljubljana
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1379 u: Kolovoz 15, 2022, 14:50:52 poslijepodne »
Pozdrav iz Ljubljane.  mogu da vam predlozim veoma dobru seriju black bird ako nemate sta da radite. serija je veoma dobra i po istinitimn dogadjajima se desava