Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Fargo  (Posjeta: 45809 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Fargo
« Odgovori #90 u: Prosinac 04, 2020, 13:08:41 poslijepodne »
Završio Fargo 4. Ono što sam napisao ranije delimično važi i sada, ali da budem maksimalno jasan: sve zamerke su samo insistiranje na detaljima koje, u krajnjem slučaju, predstavljaju moj vrlo subjektivan pogled koji je proizvod ličnog senzibiliteta, te vrlo laičke i ,često, nedovoljno pažljive analize viđenog. Kada govorim o bilo kojoj sezoni ove izvanredne franšize ili o čudesnom filmu koji ju je pokrenuo, zapravo govorim o delima koja me opčinjavaju od početne ideje do krajnje realizacije. Gomile simbola, skrivenih značenja i poruka upakovanih u čvrst scenario i nesvakidašnju režiju mi vrlo brzo stave do znanja da će to biti jedna od najboljih serija u tekućoj godini. Gde ću, uostalom, videti tornado koji dolazi iz A Serious Man (iz epizode sa mnoštvom referenci na radove braće Coen) i u odsudnom momentu obračuna Calamite i Milligana usisava obojicu? E sad, da li je sve to slabije u odnosu na neku prethodnu sezonu, za ovu godinu nije ni bitno.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Fargo
« Odgovori #91 u: Prosinac 06, 2020, 09:59:56 prijepodne »
I ja sam završio gledanje još pre nekoliko dana, na kraju solidna sezona ali najslabija od svih predhodnih, ako bi ih poredili.
Počela je dobro ali zbrzaju sve na kraju. To je neki recept koji je upropastio mnoge serije i sezone.

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Fargo
« Odgovori #92 u: Prosinac 11, 2020, 13:03:03 poslijepodne »
Prve dve sezone su mi bile ok, trecu jos nisam poceo da gledam ali verovarno da hocu, jer vidim da u cetvrtoj igra Kris Rok, pa da vidim i njega u ovoj ulozi i u drugacijem zanru. U principu serija nekad na momente bude dosadna, nekad ume da drzi paznju, a sto se tice glumaca nisu losi, Ted Danson, Bob Odenkirk, mada meni bilo smesno da vidim Brad Garett ( Svi vole Rejmonda).

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Fargo
« Odgovori #93 u: Siječanj 13, 2021, 01:10:29 prijepodne »
Prva sezona sa Frimenom i Bili Bob Tortonom je bila vrh i nekako najbliža tom Koenovskom duhu.
Druga je isto bila solidna, posebno onaj deo sa mesarom i njegovom ženom, ali onda uleteše leteći tanjiri  ;D
Treća mi je nekako najbleđa, a četvrtu se još nisam nakanio da pogledam.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Fargo
« Odgovori #94 u: Siječanj 14, 2021, 01:34:48 prijepodne »
Sto se tiče letećih tanjira,braca Koen,genijalci su veoma dobro osmislili to.U vremenu radnje druge sezone u Minesoti se desilo ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Val_Johnson_incident

Sve je to u duhu 70-tih i tadasnje opsesije NLO fenomenima.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #95 u: Travanj 05, 2021, 17:27:53 poslijepodne »
fala ti dvkv, ja sam totalno zaboravio na ovu sezonu.
virnucu prvu nocas.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #96 u: Travanj 06, 2021, 10:18:12 prijepodne »
ok mi je prva, mozda sto i nijesam imao neka ocekivanja. nije bas fargovska ali bilo je situacija i pogotovo likova koji su me podsjetili na zlatno doba serije.
kako se zoves?
-doktor senator.
to vam je ime?
-jes.
a ko vam ga je dao?
-majka.
kako se ona zove?
-gospodja.

i naravno, neodoljivo sjebana sestra mejfaluer... e sto je ono majko mila.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Fargo
« Odgovori #97 u: Travanj 06, 2021, 19:59:43 poslijepodne »
fala ti dvkv, ja sam totalno zaboravio na ovu sezonu.
virnucu prvu nocas.

Nema na čemu. 1. sezona je najbolja. Ova zadnja mi je najlošija. :smfor (9):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #98 u: Travanj 08, 2021, 11:44:00 prijepodne »
bas spora druga ep. iz dva dana sam je gledao. jos uvedose 3 nova lika.
rok i svarcman su mi zasad promasaji samo takvi. u rangu brodija iz blajndersa i vona iz td. ma i gori... tacno jos fali da ubace dzervejsa ka vodju nekog klana.
a i predugacke epizode.
mejflauer zato raznosi. svaku scenu krade. blaza verzija ledzerovog jokera - hospital.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Fargo
« Odgovori #99 u: Travanj 09, 2021, 19:13:43 poslijepodne »
fala ti dvkv, ja sam totalno zaboravio na ovu sezonu.
virnucu prvu nocas.


Nema na čemu. 1. sezona je najbolja. Ova zadnja mi je najlošija. :smfor (9):

Prva sezona je odlicna, vrhunska gluma Billy Bob Thorntona.

Druga sezona takodjer odlicna, fenomenalan Hanzee.

Treca sezona vec losija, ali gledljiva.

Cervrtu nikako da se nakanim, ne vidim Chris Rocka u ovom zanru.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Fargo
« Odgovori #100 u: Travanj 09, 2021, 21:43:38 poslijepodne »
Pocela sam seriju i zbog Chris Rocka sam odustala.Sto ti je visoko misljenje o sopstvenom talentu i ambicija da se oprobas u zanru koji nije onaj po kome si proslavljen. :smfor (9):.
Mozda je trebalo da nastavim,videcu iz komentara ovde.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #101 u: Travanj 09, 2021, 22:32:34 poslijepodne »
olifant se pojavio u trecu i jopet je marsal... po ure sam pogledao i bijase znatan apgrejd u odnosu na drugu.
givens mormon.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Fargo
« Odgovori #102 u: Travanj 09, 2021, 22:57:34 poslijepodne »
olifant se pojavio u trecu i jopet je marsal... po ure sam pogledao i bijase znatan apgrejd u odnosu na drugu.
givens mormon.

ako ima Givensa, ima i gledanja ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fargo
« Odgovori #103 u: Travanj 09, 2021, 23:58:58 poslijepodne »
ne mogu danas... moram na cestitku... tu mi ode stoja ne pitaj... a u kredite sam... a u pm...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Fargo
« Odgovori #104 u: Svibanj 03, 2021, 01:39:40 prijepodne »
Solidna četvrta sezona, čiji utisak kvari loš kasting.
Kris Rok i Švarcman su neupečatljivi u svojim rolama, posebno Kris Rok sa svojim šmiranjem.

Nekako najbolji utisak su mi ostavili Đeni iz Gomore i ona što igra medicinsku sestru.
Solidan je i Olifant kao šerif-mormon.

Sve u svemu, očuvan je onaj duh Farga iz prethodne tri sezone, mada mi se čini da je na kraju ove sezone možda i previše likova pobijeno  ;D




Offline d3lboy

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Austrija
Odg: Fargo
« Odgovori #105 u: Svibanj 05, 2021, 08:41:57 prijepodne »
Nikako da odgledam sezonu 4. Ne pomaže mi baš što je svi ocjenjuju kao najslabiju.

Inače, sezona 1 mi je posebna, većim dijelom, vjerovatno, zbog Billy Bob Thorntona. Njega bih mogao da gledam i dok stoji i ništa ne priča :)

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Fargo
« Odgovori #106 u: Lipanj 14, 2021, 18:58:47 poslijepodne »
Četvrtu sezonu nisam mogao završiti. Prve dvije su kvalitativno puno bolje od sljedeće dvije sezone. Treću sam nekako odradio ali ovu nisam mogao.  :? ??

Offline jan1963

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Fargo
« Odgovori #107 u: Studeni 22, 2021, 08:35:46 prijepodne »
Kultna serija koja je u svojoj punini ako se gledaju sve sezone jedna za drugom
Nisam nervozan... ne spava mi se... ništa me ne boli... nitko me ne nervira... da nisam umro, majku mu?!

Offline Talicni Tom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Fargo
« Odgovori #108 u: Siječanj 16, 2022, 04:29:11 prijepodne »
Nažalost, treća i četrvrta sezona su mi pad u odnosu na prve dve. Druga sezona mi je bila najzabavnija.

Inače, obzirom da je Jeremy Renner imao čak dve serije ovih dana, čisto da pomenem da je pre slavnih filmskih dana glumio u ranijoj seriji tvorca Farga:

The Unusuals (2009)
https://www.imdb.com/title/tt1240976/?ref_=ttfc_fc_tt

Meni je lično ona bila nagoveštaj da pravi čovek pretvara film Fargo u seriju. Mračna je, otkačena i vredi videti tu jednu sezonu koliko je trajala.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Fargo
« Odgovori #109 u: Veljača 15, 2024, 13:24:51 poslijepodne »
Nakon nekoliko meseci apstinencije od novih filmskih i tv ostvarenja te ponovnog prežvakavanja serija i filmova koje sam voleo (i volim), krenule su nove sezone nekih serija koje se moraju gledati pa kad kvalitet i nije na nivou onog koji su na početku odredile. Prva kompletirana je Fargo 5. Ali, da napravim malu digresiju, prvenstveno jer je coa neobičnim slučajem sumatraizma u jednom od svojih postova, rezigniran novom produkcijom i pozivajući na nešto odavno zavoljeno , naveo baš dve serije kojima sam se i sam u prethodnom periodu zabavljao (uz pozivanje na sjajan PG grafit  :smfor (6):). Dakle, The Wire, nesumnjivo remek-delo po ne znam koji put i The X-Files  (istina, „samo“ sedam sezona -bez Muldera neću da gledam) za koji može da se nađe gomila nedostataka i ozbiljnih falinki, ali se uprkos tome snažno i verno voli. No, da se vratim Fargu. Čini mi se da je u ovoj sezoni najprisutniji uticaj unutrašnjo-političkih dešavanja, u meri da je to, zapravo, dominantna nit. Roy Tillman (uvek sveža Šunka Jon), lokalni razulareni bahati šerif, je jasna personifikacija Donalda Trumpa te ne čudi da na Lorrainino pitanje o tome ko jedini ima pravo na slobodu bez odgovornosti, odgovara sa „predsednik“. To je ono kako on vidi tu poziciju u američkom društvu i to je ono što on želi. Lorraine (izvanredna Jennifer Jason Leigh) personifikuje onu bogatu i često beskrupuloznu Ameriku koja ipak u trenucima kada ozbiljna opasnost preti da uruši američke vrednosti i pogura društvo u neželjenom pravcu, bira pravu stranu i predvodi borbu protiv zla (moglo bi se naglasiti da je ovo pogled iznutra i da to kako SAD gledaju od spolja nije bitno za ovu temu). Dorothy (Juno Temple) predstavlja onu Ameriku koja je utkana u temelje američkih vrednosti, zamisao o pravu na „američki san“, krhka, ali jaka i domišljata, spremna za borbu koliko i za mir u krugu onih koje voli. I na kraju, tu je i Ole Munch (do sada mi apsolutno nepoznati Sam Spruell), simbol prvobitmog greha, spirale nasilja započete progonom urođenika koji ne zna za oprost, nego samo za naplatu duga. Tako gledano, ne čudi da je razrešenje u sređivanju problema upravo sa Oleom jer će dug, na ovaj ili onaj način, zloslutno odzvanjati dok se ne otplati ili oprosti. Završna bitka je jasna reminiscencija na upad u Kapitol i pokušaj prevrata u kojem je život izgubio jedan policajac, Brian Sicknick, a u Fargo verziji Witt Farr (Lamorne Morris).
Fargo je prava američka serija, serija namenjena, prvenstveno, Amerikancima i trudi se da ponajpre korespondira sa njima, ali ni mi ostali nemamo razloga da ne prepoznamo boljke naših društava. Nije Tillman ništa lokalno, nije nam Jon Hamm dočarao samo Trumpa, može se tu naslutiti svaki vlastodržac orbanovsko-vučićevskog tipa,  da ne idemo još istočnije i opasnije. Svuda gde Lorraine i Dorothy utihnu, pojavi se neki Tillman koji umisli da je država zgodna igračka za njegove megalomanske maštarije.
Ne najbolja, ali bolja od nekih prethodnih sezona.
P.S. Sve i da izbacim digresiju sa coa, opet sam preopširan. A, neću. Baš me je iznenadilo.