Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Ray Donovan  (Posjeta: 27094 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Ray Donovan
« u: Kolovoz 12, 2017, 17:56:58 poslijepodne »

U meki za bogate i slavne, Rej Donovan obavlja prljave poslove za poznate i moćne ličnosti Los Anđelesa. U ovoj dramskoj seriji Lijev Šrajber igra čoveka koji može da učini da problemi slavnih ličnosti, poznatih sportista i bogatih biznismena nestanu. Ova moćna drama počinje kada njegovog oca, Mikija Donovana, neočekivano puste iz zatvora, što izazove niz događaja koji uzdrmaju porodicu Donovan iz temelja.


Godina: 2013.
Mreža: Showtime
Žanr: kriminalistički, drama
Glumci: Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Dash Mihok, Steven Bauer, Katherine Moennig, Pooch Hall, Kerris Dorsey, Devon Bagby, Jon Voight...





Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #1 u: Kolovoz 13, 2017, 10:13:06 prijepodne »
Malo mi je
Spoiler:  PETA SEZONA • prikaži
smrt Ebi učinila seriju još mračnijom. Nadam se da neće biti puno flešbekova,
i da će uskoro objasniti šta se tačno desilo, očekivao sam rak ali ispada nešto drugo...

Sve u svemu dobar početak.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #2 u: Kolovoz 13, 2017, 11:47:25 prijepodne »
Veliko HVALA za ovo  :clapp :clapp :clapp !!!

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #3 u: Kolovoz 13, 2017, 14:19:41 poslijepodne »
Veliko HVALA za ovo  :clapp :clapp :clapp !!!
I ja se pridruzujem recima hvale za prevod!!! Od coveka koji me je istinski nervirao u recimo "Fantomima", dodjoh da se radujem njegovoj faci i da strepim za sudbinu njega i njegovih bliznjih! Sta uradise kvalitetan scenario i celokupna glumacka postava!

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #4 u: Kolovoz 13, 2017, 16:08:33 poslijepodne »
Nema na čemu.  :beer2:

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #5 u: Kolovoz 13, 2017, 19:44:12 poslijepodne »
  Skinuo sam prevod za koji znam da valja. Isto važi i za seriju. Znači kompletan ugođaj za večeras. ;D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #6 u: Kolovoz 13, 2017, 19:57:29 poslijepodne »
Meni Rej pravi letnji ugođaj. Malo se sad utrpao GoT, ali... sure.  ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #7 u: Kolovoz 13, 2017, 23:33:56 poslijepodne »
  Nova sezona je počela prilično mirno. Nema makljaža, bizarnih scena...Zato ima cameo Soniju Čibi koji je bio japanska verzija Čaka Norisa. Čak Noris se u to vreme još oporavljao od batina koje je dobio od majstora Lija. ;D

  Ne znam ko se o zašto toga setio, hvala mu na tome.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #8 u: Rujan 03, 2017, 22:47:02 poslijepodne »
  Da osvežim temu kratkim osvrtom na zadnje dve epizode.

  I dalje je neuobičajeno mirno dok Rej bol boluje a ostatak porodice ne miruje.
Spoiler: prikaži
Tata Miki je u pauzi između pisanja i plasiranja scenarija obavio Rejov posao bez njegovog znanja i to mi izgleda kao početak jedne bizarne avanture. Avantuta je počela kad je pokojni sensei dao katanu u ruke učeniku koji ne zna japanski. Rej će morati da se pozabavi ovim kao što će morati da nađe lopuže koje su mu opljačkale brata.


  Počelo je veselje.

 

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #9 u: Rujan 25, 2017, 19:31:46 poslijepodne »
  Da oživim temu ;D

 
Spoiler: prikaži
Rej stvarni počinje da liči na T.Soprana. Psihijatar je počeo da ga truje pilulama i počeo je da se gubi mada i dalje funkcioniše dobro kao penzioner koji se jedva vuče.


  Ima dobra scena sa psihijatrom kada na svako njegovo pitanje Rej odgovara da je iz "Irske katoličke porodice".  ;D

  Nastavljam dalje, čekam da se svi okupe na jednom mestu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #10 u: Listopad 08, 2017, 09:13:30 prijepodne »
  Osma epizoda je najmučnija i najtužnija u seriji a možda i šire. Šrajber je briljirao u sceni kad se vraća kući. Ne viđa se svaki dan ono što je on pokazao prilikom ateriranja aviona.

  Odlična epizoda koja se odvaja od ostalih.

Offline MarMar

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 265
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #11 u: Listopad 11, 2017, 07:23:37 prijepodne »
Iskreno, nisam puno očekivao od pete sezone jerbo je četvrta već počela lagano klizit prema dolje.
Kako mi je drago da sam se prevario, peta je brutalno dobra.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #12 u: Listopad 12, 2017, 21:58:29 poslijepodne »
  Teško da će moći da nadmaše ovu epizodu. Posle nje nema dalje.

  Proteklih sedam epizoda behu priprema za osmu. Smanjili su skandale, crni humor i sve one bizarne scene koje su povremeno osvežavale radnju i seriju. Krčkalo se to do osme koju će teško nadmašiti. Za sad je peta sezona odlična.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #13 u: Listopad 12, 2017, 22:06:36 poslijepodne »
Dobra mi je ova sezona, ali je užasno teska. Nadam se da zavrsavaju sa ovom sezonom, red bi bio.

Sent from Tapatalk


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #14 u: Listopad 12, 2017, 22:29:08 poslijepodne »
  Nadam se još jednoj sezoni koja, kako izgleda, nije u planu. Neki likovi su sklonjeni iz serije trajno i privremeno dok druge čeka slična sudbina. Za Vojta ne znam na koji način planiraju da ga sklone. Da ne spojlujem, pokazali su na dva primera kako se to radi. Vojt može da prođe kao Avi ako zaglavi ćorku ili kao Abi. Sve to liči na veliko spremanje.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #15 u: Listopad 17, 2017, 23:01:27 poslijepodne »
Postavljena deseta. Miki je lik kakav treba svakoj seriji.  ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #16 u: Listopad 18, 2017, 21:59:10 poslijepodne »
  Posle desete epizode mogu samo da napišem da ne mogu a da se ne vrate perverzijama. Ne mogu ni ja da zamislim kako bih se osećao da se vratim kući i da zateknem strica u onakvom stanju ili dedu na ritam sekciji. ;D

Offline MarMar

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 265
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #17 u: Listopad 19, 2017, 16:55:54 poslijepodne »
Postavljena deseta. Miki je lik kakav treba svakoj seriji.  ;D

 :bear3:

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #18 u: Listopad 24, 2017, 21:34:32 poslijepodne »
‘Ray Donovan’ Renewed For Season 6 By Showtime; Moves To NYC

Spoiler: prikaži
Ahead of this Sunday’s Season 5 finale, Showtime has ordered a 12-episode sixth season of its hit drama series Ray Donovan.

”Ray Donovan broke new ground this season with its deeply emotional and innovative approach to Abby’s passing, without sacrificing any of the intensity that has been its trademark,” Gary Levine, President of Programming, Showtime Networks. “We so appreciate that David Hollander is never satisfied with the status quo, and his creative plan for moving the show to New York reflects his relentless ambition for this series.”

The renewal and moves follows an emotional Season 5 with Ray in turmoil and needing to rebuild his life. The show is one of Showtime’s top dramas averaging nearly 5 million weekly viewers across platforms.

“For our show, creatively, New York is exciting. Fashion, media, finance, theatre, culture. It’s going to present new challenges for Ray Donovan which mean new opportunities for us as dramatists,” said showrunner David Hollander. “Ray came to Los Angeles to build a life for himself and his family. They’re not there anymore. Ray’s career has changed and he is looking for a place to rebuild his life. Ray thinks he went to New York to help his daughter. He’s going to find out he’s there to help himself.”

The current season finds Ray (Schreiber) turning his attention back to Hollywood and his celebrity fixer firm, while struggling to deal with the recent death of his wife and family matriarch Abby (Paula Malcomson). As the season comes to a close, Ray’s fractured relationship with his daughter Bridget (Kerris Dorsey) draws him to New York to make amends for a past wrongdoing.

Ray Donovan is executive produced by Hollander, Mark Gordon, Bryan Zuriff and Lou Fusaro, and was created by Ann Biderman.


The fifth-season finale airs this Sunday, October 29 at 9 p.m. ET/PT.


http://deadline.com/2017/10/ray-donovan-renewed-season-6-showtime-moves-nyc-1202192994/

  Dovoljno razumem engleski da bi mogao da ukapiram da nastavljaju dalje. ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #19 u: Listopad 26, 2017, 22:24:35 poslijepodne »
  Završio sam jedanaestu epizodu u kojoj je samo crni Donovan u komadu i bez ogrebotine. Ostali su ranjeni ili razbijenoh noseva u epizodi koja privodi sezonu kraju. Mislim da je ovo oproštajna sezona za Vojta koji u najboljem slučaju može da egzistira kao ptica pevačica i o tom ću kasnije. Šrajber i dalje pokazuje koliko je dobar glumac a to demonstriraju i ostali.

 
Spoiler: prikaži
Scena um kojoj Rej poslednji put priča sa Mikijem na slobodi kao da najavljuje njegovu smrt. Rej dok sedi kroz staklo vidi Abi koja dolazi do vrata koja se otvaraju ali ne ulazim ona već Miki.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #20 u: Studeni 01, 2017, 23:17:40 poslijepodne »
Kompletirana sezona. Dobra, ali mučna nekako.
Ne znam nastavak, ovo je komotno mogao da bude kraj.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #21 u: Studeni 04, 2017, 10:20:43 prijepodne »
  Završio sam sezonu koja ima materijala za nastavak jer borba između oca i sina nije završena.

  Dobra sezona serije koja je prerasla u dobru i čistokrvnu dramu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #22 u: Studeni 04, 2017, 10:43:53 prijepodne »
Materijala za nastavak će uvek biti, da li je onaj mali ozdravio, kako je Konoru u vojsci, ima li gostiju u Bančijevom baru, pobeđuje li onaj mršavi u boksu, je l' ker porastao...
Samo treba znati kad preseći, a ovo je mogao biti taj momenat.
Spoiler: prikaži
Miki je u zatvoru, onaj agent nije zainteresovan jer nema dokaze, pogotovo jer je i Deril svedočio da je Miki ubica.
Teško da on može da dođe Reju glave iza rešetaka, pre će ovaj sam sebi doći... što je, opet, moglo da bude skokom sa zgrade.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #23 u: Studeni 04, 2017, 10:58:25 prijepodne »
 
Spoiler: prikaži
 Može jer je crni Donovan dobro obrisao pištolj pre nego što ga je uvio u krpu. Primopredaja oružja  je obavljena bez svedoka i tu je pat pozicija za obojicu. Reč oca protiv sina i obratno je u ovom slučaju dovoljna. Crni brat je ključan u ovoj situaciji jer je Miki odao mnogo više od zadnjeg ubistva. Da ne beše te scene serija bi se završila tako što je Rej bacio sebe u reku, ovako predstoji borba između njega, oca i pandura koji može da se predomisli. Miki je probudio ambicije za napredovanje u karijeri.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #24 u: Studeni 04, 2017, 11:14:13 prijepodne »
Ma to je sve jasno, kad bi se takve sitnice gledale serije se ne bi zavrsavale. Rej nije jedini lik, nova sezona ce raspetljati i ostale price sto ce dovesti do potrebe za osmom sezonom... Sad je bula zlatna sredina gde su svi namireni.

Pride ne mora da znaci da ce se serija zavrsiti sa Rejom u zatvoru jer je isto ocekivanje bilo sa Deksterom a poznato je koliko je Showtime tu uprskao.

Sent from Tapatalk


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #25 u: Studeni 04, 2017, 17:12:01 poslijepodne »
  Rej nije jedini lik, on je lik koji je u centru zbivanja, on je nezamenljiv jer ih sve drži na okupu. Rej ne mora odmah da bude ćorkiran, mnogo zanimljivije je izbegavanje i vrdanje koje ne mora da ima srećan ishod.

  Slažem se da bi bilo najbolje da završe sa serijom ako kraj bude onakav kao kod Dekstera jer ono je bio užas. Od svih rešenja za kraj serije odabrali su ono najgore. Pošto nisam vidovit preostaje mi da sačekam novu sezinu i da se sam uverim. Mislim da če sledeća sezona biti oproštaj od Reja i svih ovih zanimljivih likova koji su obogatili seriju.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #26 u: Studeni 04, 2017, 19:00:04 poslijepodne »
Ja sam se nadao da će ova biti oproštajna, sad se nadam da je sledeća...

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #27 u: Studeni 05, 2017, 17:19:40 poslijepodne »
  Sve je bolje od one svinjarije sa Deksterom.

  Ne kažu džaba zasviraj pa za pijas zadeni. ;D

Citat:
Obnovu za šestu sezonu je pokupio Ray Donovan u kojeg Showtime polaže velike nade od samog početka što se vidi u uzastopnim Emmy nominacijama Lieva Schreibera za najboljeg dramskog glumca. Nova sezona bi trebala promijeniti mjesto radnje s Los Angelesa na New York, a naručenih dvanaest epizoda bi krenulo krajem ljeta sljedeće godine.

  Ovo kažu ljudi iz serijale. LA je domaći teren za Reja, u Njujorku je u gostima. Osraje da se vidi šta će biti dalje.

Offline Boris2390

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • Lokacija: srbija
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #28 u: Ožujak 11, 2018, 18:50:37 poslijepodne »
Jedva cekam novu sezonu , odavno nisam pogledao bolju seriju .

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Ray Donovan
« Odgovori #29 u: Kolovoz 22, 2018, 12:52:20 poslijepodne »
Šesta sezona kreće 28.10.  :thcheerleader3