Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1083992 puta)

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline chalx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd, rs
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3240 u: Ožujak 13, 2020, 13:45:26 poslijepodne »
vidiš da nije dovoljno, čim ti se brišu postovi, ovdje su ipak kriteriji malo viši, tako da se moraš prilagoditi standardu, ovo si uzmi kao jasnu primjedbu i savjet, u jednom

Kao što rekoh, dovoljno je ono što sam napisao u opisu serije. Nema potrebe da navodim zbog čega je serija mnogo specifičnija nego što bi opis na IMDB-u sugerisao pošto bih time samo pokvario utisak potencijalnom gledaocu.
Post mi je obrisan pošto sam te napao. Ja sam to tako shvatio i čini mi se da sam u pravu?

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3241 u: Ožujak 13, 2020, 15:22:28 poslijepodne »
što je dovoljno, o tome ipak netko mjerodavniji od tebe odlučuje, ako nemaš ništa drugačije i zanimljivije napisati nego što je već netko drugi napisao, u ovome slučaju na IMDB-u, valjda onda uviđaš da ti je post bespredmetan, beskoristan, samim time nebitan za Forum.. stoga i obrisan

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3242 u: Ožujak 13, 2020, 22:43:52 poslijepodne »
U totalnoj sam panici s vremenom i ne stižem ništa.
Ali posjetio određenu "skidalicu" i vidio iz aviona - kingdom s02.   :thspaz



 :thcheerleader3

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7222
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3243 u: Ožujak 14, 2020, 08:11:10 prijepodne »
zanimljivo


Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3244 u: Ožujak 14, 2020, 14:43:09 poslijepodne »
zanimljivo

Ovome se radujem od decembra.  :thcheerleader3

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7222
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3245 u: Ožujak 14, 2020, 14:47:54 poslijepodne »
Ovome se radujem od decembra.  :thcheerleader3

znači, bit će titlova?  :smfor (19): ne žicam, pitam za prijatelja ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3246 u: Ožujak 14, 2020, 15:14:15 poslijepodne »
Prenesi prijatelju da najverovatnije hoće  ;D

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3247 u: Ožujak 14, 2020, 15:43:57 poslijepodne »

Ovome se radujem od decembra.  :thcheerleader3

Nadam se da će od serije napraviti nešto gledljivo, knjiga je plitko, površno đubre koje ne vredi papira na kom je štampano. Možda ja imam previsoke kriterijume za knjige, ali onako isklišeizirane likove i predvidive "obrte" bi mogli smisliti i četrnaestogodišnjaci na litetarnoj sekciji. Ko zna, možda se ovde producenti potrude da ne vređaju inteligenciju gledaocima kao što je autorka knjige uradila sa čitaocima  :smfor (9): pročitala sam knjigu do kraja iz neke vrste očajanja, u nadi da ću naći makar nešto za šta ću moći da se uhvatim i kažem sebi da to nije bilo potpuno gubljenje vremena, but to no avail. Bolje bih se osećala da je na kraju bila neka fora u stilu "odštampali smo ovaj crap da vidimo koliko vas idiota će pročitati knjigu do kraja jer ste naseli na skup marketing".

Ali 'ajde da ne osuđujem seriju unapred, čekam da izađe sve, pa kad vidim kritike možda joj dam šansu.
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3248 u: Ožujak 14, 2020, 20:29:51 poslijepodne »

Ovome se radujem od decembra.  :thcheerleader3

Nadam se da će od serije napraviti nešto gledljivo, knjiga je plitko, površno đubre koje ne vredi papira na kom je štampano. Možda ja imam previsoke kriterijume za knjige, ali onako isklišeizirane likove i predvidive "obrte" bi mogli smisliti i četrnaestogodišnjaci na litetarnoj sekciji. Ko zna, možda se ovde producenti potrude da ne vređaju inteligenciju gledaocima kao što je autorka knjige uradila sa čitaocima  :smfor (9): pročitala sam knjigu do kraja iz neke vrste očajanja, u nadi da ću naći makar nešto za šta ću moći da se uhvatim i kažem sebi da to nije bilo potpuno gubljenje vremena, but to no avail. Bolje bih se osećala da je na kraju bila neka fora u stilu "odštampali smo ovaj crap da vidimo koliko vas idiota će pročitati knjigu do kraja jer ste naseli na skup marketing".

Ali 'ajde da ne osuđujem seriju unapred, čekam da izađe sve, pa kad vidim kritike možda joj dam šansu.
Sad sam se razočarala. Nisam čitala knjigu, ali zdravo za gotovo sam očekivala dobru seriju kad sam videla da glumi Ris. Znam mnogo dobrih knjiga koje su loše ekranizovane, a maltene nijednu koju je serija/film nadmašila. Ali pogledaću svakako makar pilot, pa ako valja, biće i prevoda.  :unsure

Offline chalx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd, rs
Odg: Tko o %u010Demu, mi o serijama
« Odgovori #3249 u: Ožujak 14, 2020, 20:41:46 poslijepodne »
@carmela soprano
Cool avatar  (y)

Jos jedna odlicna serija - Quarry. Krimi serija, smestena u Memfis, US, 70tih nakon vijetnamskog rata. Povratnik iz rata se vraca kuci i dobija ponudu da vestine stecene na bojistu pocne da koristi kod kuce...





za one koje interesuju detalji:
https://www.imdb.com/title/tt2980696/?ref_=nv_sr_srsg_0
« Zadnja izmjena: Ožujak 15, 2020, 00:22:56 prijepodne od chalx »

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3250 u: Ožujak 14, 2020, 20:53:34 poslijepodne »
@Biljo, samo cepaj sa prevodom ako ti se učini ok. Ako su radili baš po knjizi, prvih par epizoda će biti interesantne (bar pretpostavljam). Imam negde e-book na engleskom, mogu da ti pošaljem ako te ne smara da tako čitaš. Čini mi se da je prošle godine izašla na srpskom, na hrvatskom nešto još ranije. Ako nađem nešto od toga, šaljem ti.

Edit: našla i poslala 😊

Šta znam, možda je grubo zvučao onaj prethodni post 😁 ali eto, za moj ukus je knjiga površno đubre, kliše do klišea, ama baš ništa neviđeno. Možda me je čak i više razbesneo toliki hajp oko knjige koja je, u najboljem slučaju, prosek nego taj osećaj razočarenja kad očekuješ nešto, a dobiješ ništa. Pročačkaj malo po Goodreads-u, pročitaj i pozitivne i negativne recenzije, pa ćeš makar videti šta otprilike možeš da očekuješ
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3251 u: Ožujak 15, 2020, 16:10:02 poslijepodne »
Opet sam gledala Spance,jednu divnu krimi,pomalo dramsku seriju koja se zove La victima numero 8.Serija se dogadja u Spanskom gradu Bilbao i pocinje tako sto se jedan kombi  zaleti na jedan kafic i pobije 8 ljudi koji su tu sedeli i tad krece jedna odlicna drama ,porodicni odnosi,inspektori,njihova istraga,svega dovoljno ,niceg previse ,bas zanimljiva serija,vredi je pogledati.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3252 u: Ožujak 15, 2020, 18:35:40 poslijepodne »
Opet sam gledala Spance,jednu divnu krimi,pomalo dramsku seriju koja se zove La victima numero 8.Serija se dogadja u Spanskom gradu Bilbao i pocinje tako sto se jedan kombi  zaleti na jedan kafic i pobije 8 ljudi koji su tu sedeli i tad krece jedna odlicna drama ,porodicni odnosi,inspektori,njihova istraga,svega dovoljno ,niceg previse ,bas zanimljiva serija,vredi je pogledati.


Serija je odlična ali ima samo jednu malu manu što već u 1. epizodi se shvati da je bitan samo broj 8 , ostali kolateralne žrtve.
Vrijedi ju pogledati i zato  (y)
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3253 u: Ožujak 17, 2020, 07:56:21 prijepodne »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline chalx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd, rs
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3254 u: Ožujak 17, 2020, 13:11:04 poslijepodne »
WOW, ovo mirise na nesto izvrsno! Good find  :clapp !  I najbolje od svega sto je limmited tako da nema zamlacivanja u vise sezona.

Cekamo 11.05.2020

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3255 u: Ožujak 17, 2020, 15:20:07 poslijepodne »
najssss  ;D
The Third Day
https://www.imdb.com/title/tt10482370/?ref_=fn_al_tt_1


baš pogledah, pisao je D.Kelly koji je radio Utopiu, a vidim da su pojedine epizode radili i isti redatelji, trebalo bi biti dobro

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3256 u: Ožujak 18, 2020, 07:40:19 prijepodne »
jes, zaboravih napisat od brzine. cini mi se kao viker men/midsomar kombinacija, mozda i onaj the prisoner ali tu seriju nijesam gledao  :smfor (9):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3257 u: Ožujak 18, 2020, 11:37:35 prijepodne »
wiker men, prvo na šta sam pomislio, zbog otoka ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3258 u: Ožujak 18, 2020, 11:57:26 prijepodne »
jel itko škicnuo na Devs, vidim da su izašle prve 3 ep., od Garlanda: 28 days, Never let me go...

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3259 u: Ožujak 19, 2020, 14:02:48 poslijepodne »
Mnogo lošija druga sezona Altered Carbona, sve što je bilo dobro u prvoj, u ovoj nedostaje, površno napisana, mnogo nelogičnosti, nekoordiniranosti s prvom sezonom, nije me toliko niti smetala promjena glumačke postave, koliko sami likovi koji nemaju baš nikakve dubine, nema jasno definiranih protagonista a niti antagonista, mnogo rješenja koji nemaju nikakvoga smisla, a ono što bi ga moglo imati, prikazano toliko banalno da je u određenim trenutcima bilo smiješno.
Ma uostalom, jebem ti takav cyberpunk gdje nema golotinje i eksplicitnih scena.
« Zadnja izmjena: Ožujak 19, 2020, 14:05:17 poslijepodne od Eadnp »

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3260 u: Ožujak 20, 2020, 03:06:26 prijepodne »
jel itko škicnuo na Devs, vidim da su izašle prve 3 ep., od Garlanda: 28 days, Never let me go...

Eva ja pogledah 2,5 epizode:pa serija je nekako lepa,lepa scenografija,odlicna muzika u prvoj epizodi,nije los ni zaplet( ima napetosti).Jedino kod casta imam nedoumice:ne znam da li je po savetu reditelja ili u okviru price ili sopstvenih mogucnosti nekako mi je gluma povrsna,ne dotacinju me prikazane emocije.Videcu kako ce dalje ici.Pogledaj i prosudi.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3261 u: Ožujak 20, 2020, 12:25:45 poslijepodne »
hvala, hoću, vjerovatno ću pričekati da se kompletira pa bindžati, isto je miniserija

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3262 u: Ožujak 20, 2020, 18:31:08 poslijepodne »
šesta sezona The Brokenwood mysteries nastavlja u istom tonu kao i prethodne sezone.
Lagane krimi priče , jedno ubojstvo , bez puno zapetljancije.
Možda ju je najlakše opisati kao light verzija Midsomera. Vjerovatno se i ne može više i očekivati od Novog Zelanda.
Moja ocjena - gledljiva.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3263 u: Ožujak 21, 2020, 10:53:41 prijepodne »
zavrsih vatrogasce. slabije pri kraju ali finale cist poklon fanovima.

- What happened to your masks?
Andy lost his, and then, I borrowed him mine. Then, of course, I didn't have one...


c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3264 u: Ožujak 21, 2020, 21:02:17 poslijepodne »
LAst night (2010)
Au, kakav elaborat od recenzije serije. Ko će sad čitati ovoliki post? Kraće to malo sledeći put, molim te
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline Talicni Tom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3265 u: Ožujak 22, 2020, 04:56:02 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt0260596/

100 Centre Street

Već dugo tražim priliku da na bilo koji način vidim ovu seriju. Radio ju je Sidney Lumet, Arthur Penn je njoj dao svoju poslednju režiju u karijeri.

Po svemu što sam uspeo da izguglam, čini mi se da je ova serija možda pravi klasik. U pitanju je pravna serija i to ne baš tipična pravna serija. Kažu da je umela da nimalo ne mari da ulepša sliku kako stvari funkcionišu. Hajde da je i ovde pomenem čisto da pitam da li ju je iko gledao i kakvi su utisci? Vredi li da je jurim?

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3266 u: Ožujak 22, 2020, 11:50:09 prijepodne »
zavrsavam danas veroniku mars s4.
eto, sjetih je se poslije... ljetos nedje izasla.
klimava prva, bojao sam se fijaska kao sa filmom. ipak, vec od druge je to definitivno stara dobra vera sa trejdmark vanlajnerima i duhovitim dijalozima, zapetljanim slucajem (tvistovaaaa gomila), pomaknutim likovima, nekim sajd kvestovima, ma ko je gledao zna na cemu pociva ta bas posebna serija.
malo mracnija u odnosu na stare sezone. ali u sustini to je to, na nivou koji ju je proslavio sto me bas iznenadilo jer znamo sta bude sa ovim ribut/rivajval... bla bla...
jedina zamjerka... 5 minuta dika kazablankasa. lik je pomeo svaku scenu, strasna hemija sa kristen bel, strasna. takvih je fora bilo da sam prskao par puta. kristen - vjecita djevojka. glavu dajem da je provukla jednu foru iz gud plejsa, ono kad im cenzurisu psovke. ma garant jeste. i zato je ova serija tako posebna. inace, dzej kej simons i paton osvald regular, naravno, lagano odradjene uloge, sjajni su bili, uklopili se ka da su tu od pocetka.
ne znam ko se nije pojavljivao od stare ekipe. dosta njih jeste. ali sve nesto kratko.
pete sezone izgleda nece bit.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3267 u: Ožujak 22, 2020, 13:24:29 poslijepodne »
Lepo što si me podsetio na Veroniku,   :smfor (25):
Odavno sam se nameračila, ali nisam imala vremena, a sad kad čitam ovo dođe mi da opet krenem od prve sezone.
Eto preporuke za one kojima je dosadno u karantinu, a propustili su ovu pravu poslasticu.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3268 u: Ožujak 22, 2020, 14:18:11 poslijepodne »
Za sve ljubitelje serije Fleabag preporuka da pogledaju  seriju Mrs. Fletcher koja me po žanru, scenariju i likovima podseća na Fleabag.
U potrazi za ljubavlju,povezanošću sa ljudima i sobom glavni likovi iz serije konstantno traže sve to na pogrešan i komplikovan način i zato plaćaju cenu,prvenstveno zato jer seksom žele da dođu do ljubavi, a neophodno je obrnuto.
Jer u osnovi prvo treba da prihvate i zavole sebe i počnu svesno da žive svoj život i donose odluke odgovorno,a onda tek mogu da traže ljubav od drugih jer će i sami postati ljubav a ne sunđer koji želi da upije ljubav bez da ponudi to isto zauzvrat.
Samim tim će i u seksualne odnose stupati svesno,sa puno ljubavi i sam čin će biti uzvišeniji i voditi ka većoj povezanosti.
Veoma zanimljiva serija i vrlo dobar scenario,vredi pogledati.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3269 u: Ožujak 22, 2020, 15:54:32 poslijepodne »
Lepo što si me podsetio na Veroniku,   :smfor (25):
Odavno sam se nameračila, ali nisam imala vremena, a sad kad čitam ovo dođe mi da opet krenem od prve sezone.
Eto preporuke za one kojima je dosadno u karantinu, a propustili su ovu pravu poslasticu.
finale je jedna takva, khm... da ublazim, samarcina fanovima da mi se zgadilo. uz zadrsku da je mozda planirana peta sezona + nije eksplicitno vidjeno to sto se desilo.
inace, jako losa finalna ep. pretvistvovali su se, zbrzali, kao da se rob tomas ama nista nije pitao. bas neshvatljivo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.