Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Južnokorejskih stotinjak najboljih filmova u ovom stoljeću (zadnjih 20 godina)  (Posjeta: 24570 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Južnokorejskih stotinjak najboljih filmova u ovom stoljeću (zadnjih 20 godina)
« Odgovori #30 u: Listopad 18, 2023, 21:19:01 poslijepodne »
To ti neću uvrstiti iz dva razloga.
Prvi je taj što je film u usporedbi sa sim onima nabrojenima gore - čisto čistacato smeće. Ma da mu se i oprosti plitkost, pretjerivanje ili kvirbejt element, glazba unutra je toliko loša da izaziva trajno oštećenje mozga.

A drugi, važniji jer ipak je prvi subjektivan, drugi je taj što je tema "od 2000. do 2020.", a taj tu je iz ove godine.
Ako će tko raditi temu naj koreja 2021.+, bujrum.
Ja ne.

Offline Picard

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Južnokorejskih stotinjak najboljih filmova u ovom stoljeću (zadnjih 20 godina)
« Odgovori #31 u: Listopad 21, 2023, 19:41:43 poslijepodne »
Pošteno, film definitivno nije klasik.

Pošto je nov činilo mi se vrednim spomenuti ga i izreći mu nekakvu presudu i mislio sam da je bolje to učiniti ovde nego trpati ga u opšti filmski thread ali možda sam bio previše ležeran u interpretaciji naslova teme.

Offline tomo.cekac

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Croatia
Odg: Južnokorejskih stotinjak najboljih filmova u ovom stoljeću (zadnjih 20 godina)
« Odgovori #32 u: Veljača 14, 2024, 20:23:52 poslijepodne »
Meni je najdraži korejski film A moment to remember.
Prekrasan i dirljiv film.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Južnokorejskih stotinjak najboljih filmova u ovom stoljeću (zadnjih 20 godina)
« Odgovori #33 u: Veljača 15, 2024, 15:06:43 poslijepodne »
Taj je film rimejk japanske TV serije Pure Soul (2001), koje nema na imdb, baš me čudi.  ;D
U prvom postu sam napisao da neću dodavati rimejke.

Offline Mr.Pexon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Južnokorejskih stotinjak najboljih filmova u ovom stoljeću (zadnjih 20 godina)
« Odgovori #34 u: Ožujak 08, 2024, 16:04:26 poslijepodne »
Ovaj prvi post je više nego odlična polazna tačka za upoznavanje Korejske novije kinematografije. Možda su i pre toga imali dobre filmove, ali ko će to ispratiti. U svakom slučaju pozdravljam entuzijazam  :bear3:
Ja se nisam nagledao korejskih filmova, osim nekih da kažem elementarnih koji se nalaze na ovom spisku. I ja kao i omar little imam mali problem sa praćenjem likova i imena kada su u pitanju neki njihovi trileri. Inače produkcija im je top i sećam se da sam pre 20-ak godina bio iznenađen kada sam video kako je to urađeno i kako se vrhunski gradi "suspense". Takođe imam problem i da sada razaznam koji sam tačno film gledao.
Elem, sada sam stavio na skidanje par komada za koje sam siguran da nisam ispratio.
Postapokaliptična tema je moja tiha pasija, a kako su katastrofalni događaji i deo mog profesionalnog poziva, interesuje me da li imate još neki film na te teme da preporučite? Gledao sam "Snowpiercer" i "Train to Busan". Ne mora biti potpuno racionalan film :)

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Južnokorejskih stotinjak najboljih filmova u ovom stoljeću (zadnjih 20 godina)
« Odgovori #35 u: Ožujak 10, 2024, 16:50:41 poslijepodne »
Nije baš za temu jer tema nisu najnoviji niti mastwoči, ali kad tražiš nekakve postapokaliptične padaju mi na pamet:
https://www.imdb.com/title/tt0378428 - Natural City (2003)
https://www.imdb.com/title/tt13086266 - Concrete Utopia (2023)
https://www.imdb.com/title/tt22352848 - Jung_E (2023)

Ako se sjetim još kojega, napisat ću. Za neke nisam sugiran koliko pretežu na katastrofu, a koliko na distopiju. Ilang npr. mi je više nekakva distopija nego postapokalipsa.


Offline Mr.Pexon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Skinuo sam i odgledao Concrete Utopia i drago mi je da se ne nalazi na tvojoj listi filmova jer zaista nije odličan film :clapp I bio sam spreman da gledam nešto što nije racionalno, ali ovde je ipak momenat katastrofe jako glup iako je u stvari više priča o ljudima i društvu u kriznoj situaciji, ali već mnogo puta prežvakana.
Memories of a murder(2003) Držao mi je pažnju, režiser dimačno odmotava film iako film nije brzog tempa, za to treba biti majstor.  Ne čudi što je Bong Joon Ho napravio karijeru posle ovoga, talenat! Inače mi je zadnja rečenica kojom se film i završava baš podebljala konačan utisak.
Još sam stigao da pogledam i Hello Ghost(2010) u potrazi za nekom komikom, ali nije me mnogo zabavio. Nastaviću sa povremenim pregledavanjem..