Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 910487 puta)

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2190 u: Studeni 23, 2019, 21:12:14 poslijepodne »
A nije baš svih vremena, Parasyte ga je nadmašio na svjetskom box officeu (highest grossing), a gore spomenuti Extreme Job na domaćem (korejskom).

Valja se sjetiti da su prije MoM-a svjetska kina i videoteke poharali Shiri, Musa i Sympathy for Mr. Vengeance.
On se nije pojavio u Musi, a taj Musa je sa koreografijama borbe s kopljem nadmašio sve kineske wuxije i xianxije, uključujući, po meni precijenjeni iako klasik, The Eight Diagram Pole Fighter.

Ajd kad već pišem, imamo na forumu jednu temu "ko je od vas gamer".
I sad kako to već biva, pogledao film i njegov nastavak, krimi komedije:
https://www.imdb.com/title/tt5031892 - The Accidental Detective
https://www.imdb.com/title/tt7022500 - The Accidental Detective 2: In action

Zabavno samo po sebi, ali još i više zabavnije zahvaljujući prevoditelju raspoloženom za prilagodbu na domaće izraze svaka mu dala, evo primjera:


No ono što želim reći je da ako ste gamer, onda ste ili igrali ili makar čuli za Watch Dogs 2.
Za one koji ne znaju, u WD2 vi okolo hakate sve i svašta sa autićem i dronom. Daljinski upravljač šema, naravno. I možete samo zamisliti moje oduševljenje kad sam u ovom nastavku gore vidio sljedeću scenu, ma ko da je presnimljena iz WD2:
https://streamable.com/dd4my

Je, neam youtube acc pa sam iščupao samo tu dvominutnu scenu i stavio na streamable. Blaženi VLC...

Ako vam se gleda kakva krimi komedija s nelošom pričom, za gornju duologiju The Accidental Detective imate preporuku od mene. Nije bitno jeste li igrali WD2, filmovi su dobri i bez toga.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2191 u: Studeni 24, 2019, 23:07:35 poslijepodne »
Ford v Ferrari

kakav film, još sam pod dojmom.. svi vi koji ćete sada skočiti da je to samo američka propaganda - skačite do mile volje, mene je film oduševio.. osim maestralnih Matta Damona i Christiana Balea, film je prožet i izvrsnim soundtrackom koji dočara '60-te baš kako treba.. nemojte gledati trailer, pustite da vas šokiraju neke stvari kao i mene  :smfor (6):

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2192 u: Studeni 25, 2019, 21:37:08 poslijepodne »
The Catcher Was a Spy

https://www.imdb.com/title/tt4602066/


Istinita priča o profisionalnom igraču bejzbola Moe Bergu koji za vreme Drugog Svetskog rata počinje da radi za OSS (kontraobaveštajna služba Amerike u to vreme). Njegov zadatak je bio da ubije slavnog naučnika toga vremena Wernera Heisenberga i time spreči da Nemci prvi naprave atomsku bombu. Međutim ono što će se desiti i njegov život kasnije nakon rata ima jako zanimljivu priču. Nije klasičan holivudski film kako znaju da budu holivudski filmovi. Vredi pogledati film. Radi se o jako mističnoj ličnosti. Inače film je urađen po biografskom romanu Nicholasa Dawidoffa. Topla preporuka.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2193 u: Studeni 26, 2019, 01:13:23 prijepodne »
Ready or Not https://www.imdb.com/title/tt7798634/?ref_=nv_sr_srsg_0
Strašno zabavan film; bez puno filozofiranja i skrivenih namjera. Odlično napravljen miks komedije i horora, bez da parodira jedan ili drugi žanr- neobično i rijetko.
Prepuno blesavih i apsurdnih situacija koje se nižu jedna za drugom, a kako film odmiče postaje sve blesavije, luđe. Groteska na entu.
Ozbiljan, krvavi, pravi horor, s elementima komedije koji ga u niti jednome trenutku ne kvare nego ga čine još zabavnijim, boljim...baš me ugodno iznenadio i zabavio.


Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Filmovi
« Odgovori #2194 u: Studeni 26, 2019, 07:24:49 prijepodne »
Ford v Ferrari

kakav film, još sam pod dojmom.. svi vi koji ćete sada skočiti da je to samo američka propaganda - skačite do mile volje, mene je film oduševio.. osim maestralnih Matta Damona i Christiana Balea, film je prožet i izvrsnim soundtrackom koji dočara '60-te baš kako treba.. nemojte gledati trailer, pustite da vas šokiraju neke stvari kao i mene  :smfor (6):

Pogledao sam film, na Ivaninu preporuku i s amo mogu reći ovo: S guštom ću ga pogledati opet. Što se američke propagande tiče, to je nešto s čim se da živjeti, ako ne obraćaš previše pažnje.  :smfor (19): :smfor (19): A za film:  :sbowing_100-106 :sbowing_100-106 :sbowing_100-106
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2195 u: Studeni 26, 2019, 21:56:22 poslijepodne »
Odgledao TO - Drugi deo..
Sviđa mi se, nisam toliko osetio dužinu filma koliko svi pričaju o tome..
ima malo ponavljanja u priči, da, ali sve drugo je dobro.. Bolji je prvi..
Ko voli horor, preporuka..

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2196 u: Studeni 29, 2019, 21:11:28 poslijepodne »
Nije klasična preporuka, ali ko nije (jer ima mlađih), gledat molim sve filmove sa Bruce Leejem.

Koreografije su toliko dobre, da "modernizirano" izgleda bolje nego recentna Disneyeva sranja:


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2197 u: Studeni 29, 2019, 21:49:23 poslijepodne »
Pogledao sam Knives Out https://www.imdb.com/title/tt8946378/?ref_=nv_sr_srsg_0
odličan je, zaslužio je sve pohvale koje je dobio. 
Fenomenalan spoj komedije i tko je kriv crime-misterije. Pametno napisan scenarij, prepun twistova koji se kao na traci nižu u gotovo svakoj novoj sceni. Uglavnom, preporuka ljubiteljima Agatha Christie like detektivskih krimića, ali i svim ostalima jer se radi o napetom, zabavnom, do samoga kraja neizvjesnom filmu.
Iako se radi o all stars glumačkoj postavi, što često ne ispadne baš nabolje, ovdje je uspjelo, jer su u prvom planu Ana de Armas i Daniel Craig; koji me  posebno oduševio, do samoga kraja ne znaš je li obična hillbilly budala ili genijalac.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2198 u: Studeni 29, 2019, 22:34:16 poslijepodne »
Pogledao sam Knives Out

išao si u kino? ja bih čekala torent, nešto mi to nije za kino.. a jedva ga čekam pogledati.. Chris Evans mi izgleda kao pravi zajebant ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2199 u: Studeni 29, 2019, 22:38:46 poslijepodne »
da sinoć, vrijedi za kino, odlična je i njegova rola u filmu, to je sve što ti mogu reći a da se ne izlajem ;D
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2019, 02:28:28 prijepodne od Eadnp »

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2200 u: Studeni 29, 2019, 22:43:33 poslijepodne »
Vrijedi za kno, odlična je i njegova rola u filmu, to je sve što ti mogu reći a da se ne izlajem ;D

ma pričekat ću torent, ali sad si me još više nabrijao ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2201 u: Studeni 29, 2019, 22:46:35 poslijepodne »
kako hoćeš, al ćeš se načekati. možda i najzabavniji film ove godine ;D

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2202 u: Studeni 29, 2019, 22:47:54 poslijepodne »
kako hoćeš, al ćeš se načekati. možda i najzabavniji film ove godine ;D

a čuj, tko čeka taj se načeka, barem ovdje kod nas ;D samo da ne zaboravim na film, događalo mi se i to


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2203 u: Studeni 29, 2019, 22:53:10 poslijepodne »
ma nečeš, podsjetit ću te ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2204 u: Prosinac 03, 2019, 18:46:58 poslijepodne »
okle sad ovo pobogu  :? ??
Jay and Silent Bob Reboot
https://www.imdb.com/title/tt6521876/?ref_=nv_sr_srsg_0
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2205 u: Prosinac 08, 2019, 13:49:33 poslijepodne »
Vares – yksityisetsivä Action, Comedy, Thriller 2004 Finland

Prvi od 9 filmova iz serije o detektivu Varesu.Filmovi su nastali na osnovu 11 novela piscaReijo Maki.
 Veoma zabavno, vickasto, sa dosta Tarantinovih elemenata. Ima dosta parodije u filmu.U filmu glumi prelepa zenska glumica , izrazito zenstvena, maltene sam poceo da balim na nju dok sam gledao, steta sto sam ozenjen :? ?? Za svaku preporuku, jer prija a ne opterecuje...

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2206 u: Prosinac 11, 2019, 11:56:13 prijepodne »


Francuski film The Intouchables od 2011. godine. Porodični film, uz mnogo komičnih scena. Od srca preporuka.

znamo.. znaju i ptice na grani.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2207 u: Prosinac 14, 2019, 10:46:09 prijepodne »
je li isao ko na knives out
https://www.imdb.com/title/tt8946378/?ref_=nm_flmg_act_3
rece mi drugarica da je odlican. vidim neka paklena postava i to.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2208 u: Prosinac 14, 2019, 11:22:36 prijepodne »
Da, odličan je, napisao sam par rečenica stranicu prije.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2209 u: Prosinac 14, 2019, 14:46:59 poslijepodne »
djavolje ne vidim  :smfor (9):
moram ufatit ovo, slabo je termina ostalo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2210 u: Prosinac 18, 2019, 10:33:36 prijepodne »
Obdukcija Džejn Do (2016)
https://www.imdb.com/title/tt3289956/

Već dugo vremena merkam a nikako da odgledam, ovaj film.
Konačno nađoh vremena, i prijatno sam izneneđen. Dobro izgrađena atmosfera izolovanosti, i moram da priznam da me film par puta uspeo da isece.
 Odlicna gluma cele postave (obojice glumaca ako ne racunamo les ;D ;D)


Offline zila007

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: maribor
Odg: Filmovi
« Odgovori #2211 u: Prosinac 18, 2019, 22:25:12 poslijepodne »
Meni se dopao film Anna 2019,Nisam nešto očekivao ali mi se stvarno dopao...(dva puta malo previše tuče ali tako mora da bude u tim filmovima)
Drugačije dobra priča... (y)

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2212 u: Prosinac 18, 2019, 23:03:42 poslijepodne »
Obdukcija Džejn Do (2016)
https://www.imdb.com/title/tt3289956/

Već dugo vremena merkam a nikako da odgledam, ovaj film.
Konačno nađoh vremena, i prijatno sam izneneđen. Dobro izgrađena atmosfera izolovanosti, i moram da priznam da me film par puta uspeo da isece.
 Odlicna gluma cele postave (obojice glumaca ako ne racunamo les ;D ;D)

Prije ovog filma nisam ni znao sta znaci Dzejn/Dzon Do, eto i edukativan je film :DD
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2213 u: Prosinac 20, 2019, 23:54:45 poslijepodne »
jedan nekoreanski mejnstrim holivud majndfak. trejler.




vrijedi pogledati. !

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2214 u: Prosinac 21, 2019, 12:32:15 poslijepodne »
Nolanov povratak si-fi konceptu, trailer vuče na Inception i Memento s ovim premotavanjem vremena, trebalo bi biti dobro.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2215 u: Prosinac 21, 2019, 16:36:59 poslijepodne »
zajebavaju se po netu, kao inception 2 i te fore. vazda mi pane nam rendi opiceni.

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2216 u: Prosinac 21, 2019, 23:53:23 poslijepodne »
Ama kakav Inception i Mememnto. Inception dere svjesne snove/halucinacije, Memento se igra s memorijskim poremećajem.

Prema traileru vidi se da vrijeme fizički teče unatrag. Ne kao koncept filma iz primjerice Peppermint Candy gdje priču pratimo od kraja do početka, nego osobi (i nama koji gledamo) vrijeme ide normalno naprijed, ali se određeni događaji vrte unatrag.

Ne sjećam se da je ijedan film dosad pokušao takvo što, ali vidjeli smo ideju već u nekim serijama kao zasebnu epizodu (primjerice Crveni Patuljak, epizoda Backwards) ili kao poigravanje kroz par sezona (Doctor Who i njegova žena koji se susreću u obrnutom vremenskom redoslijedu, odnosno on ju prvi put upozna kad je de facto njen "kraj priče").

Ja? Pa jasno je da jedva čekam nešto "novo" od inače bezidejnog holivuda!

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2217 u: Prosinac 22, 2019, 14:27:39 poslijepodne »
Spoorloos
https://www.imdb.com/title/tt0096163
Mislim da mi je ovo tek drugi holandski film koji sam gledao. I stvarno je sjajan, i nepravedno zapostavljen (posebno jer je ova tema prilicno popularna). Kraj filma mi je sigurno u top 10 ikada.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2218 u: Prosinac 22, 2019, 18:14:02 poslijepodne »
Istina, tema "filmska preporuka" na forumu je prilično popularna...  :smfor (21):
Film je odličan, ali ako bi išao u top10 onda bi meni to bila nekakva "curiosity killed the cat" lista.
Nisam stekao dojam da je zapostavljen, ko voli trilere čisto sumnjam da je ovaj preskočio ili da makar nije čuo za nj.

Kad je riječ o trilerima, pogledah upravo grčki Eteros Ego i očekivah čudo jer imdb kaže skoro 8/10.
Nije loš ali nije ni bog zna što. Naime serijski ubojica ostavlja poruke s matematičkom zagonetkom, što one znače moglo bi biti uzbudljivo, no na žalost ako se mene pita potpuno je promašeno i više iskorišteno kao popunjavanje praznine nego kao okosnica filma. Šteta jer matematika u filmu može biti izuzetno zabavna, na primjer ako je Cube mogao iskoristiti prim brojeve najprije kao rješenje te potom kao navlakušu, moglo se i ovdje puno toga više.

Ipak moram priznati da je film izvrstan za početnike kad su u pitanju trileri jer je sve nacrtano više puta, tako da ako ste srednjoškolac ili želite pokazati dječurliji da filmovi ne moraju bit samo zaglupljujuće eksplozije u Transformersima, vrijedi ga pogledati.
Ako skupljate na disk kolekciju najboljih trilera iz ovog stoljeća koju planirate dijeliti po "selu" ili "kvartu", definitivno ga uključite baš iz gornjega razloga.
Ostalima koji su odgledali preko 50 trilera neće biti dovoljno napet, slobodno ga zaobiđite.
Pa sad u koju skupinu spadate može vam biti odličan ili precijenjan. Izbor je na vama.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2219 u: Prosinac 22, 2019, 22:12:20 poslijepodne »

Kad je riječ o trilerima, pogledah upravo grčki Eteros Ego .....

Ja sam ga pogledala jer se u njemu pojavljuje François Cluzet,koga baš volim,kao i zbog korišćenja Pitagorinih citata.
Smatram da film uopšte nije loš - ipak  je to triler koji dolazi iz Grčke,koja  nije rasadnik trilera,al sa  pričom koja je  napravljena u "grčkom maniru" (obavezno spominjanje/korišćenje starogrčkih ličnosti i njihovih doprinosa čovečanstvu).