Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Putin Interviews  (Posjeta: 17999 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
The Putin Interviews
« u: Rujan 26, 2017, 12:56:50 poslijepodne »

Dokumentarac koji je izazvao veliku pažnju svetskih medija, ali i publike, pruža dubok uvid u Putinov lični i profesionalni život, a vremenski i tematski se dotiče njegovog odrastanja u doba komunizma, uspona na vlast, odnosa s četiri američka predsednika, kao i iznenađujućih stavova o trenutnim američko-ruskim odnosima.


Godina: 2017.
Mreža: Showtime
Žanr: dokumentarni
Glumci: Oliver Stone, Vladimir Putin, Sergei Chudinov, George Bush, Bill Clinton, Boris Yeltsin, Aaron Brown, Dan Rather, George W. Bush, Zbigniew Brzezinski...





Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #1 u: Rujan 26, 2017, 13:03:08 poslijepodne »
Putin!  :000 :000 :000
Ovo se obavezno gleda.  :smfor (26):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #2 u: Rujan 26, 2017, 16:31:56 poslijepodne »
Putin!  :000 :000 :000
Ovo se obavezno gleda.  :smfor (26):

kralj  :smfor (6):

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #3 u: Rujan 26, 2017, 16:54:21 poslijepodne »
Nije loše Oliver Stoun uradio ovaj interjvu sa Putinom. :smfor (26): Mada mi se čini da je trebao da postavlja provokativnija pitanja.

Amerikancima se nije mnogo svidelo, rekli su da je izgledalo kao da je Stoun napisao ljubavno pismo Putinu. :smfor (24):

Jedina mana je što nisam mogao da nađem bolju verziju videa, tj. u ovom videu ide engleski titl koji je zalepljen, dok govori Putin, pa po nekada zna da bude teško za gledanje. :smfor (9):

Ako neko naleti na neki rip bez engleskog titla, nek pošalje link na PP

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #4 u: Rujan 26, 2017, 18:54:49 poslijepodne »
Da gledam to?
nii u ludilu
ni u bunilu
najn
njet
no
i da zaključim

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #5 u: Rujan 26, 2017, 19:03:46 poslijepodne »
Bilo je ovo na RTS ako se nevaram prosle nedelje isla je po jedna ep svaki dan.
Definitivno preporuka, pogledao sam samo prvu ali nameravam i ostale.
Nema ovo tolike veze sa putinom nego zapad i istok pa procenite ko je ko...  :smfor (19):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #6 u: Rujan 26, 2017, 19:42:24 poslijepodne »
Bilo je ovo na RTS ako se nevaram prosle nedelje isla je po jedna ep svaki dan.
Definitivno preporuka, pogledao sam samo prvu ali nameravam i ostale.
Nema ovo tolike veze sa putinom nego zapad i istok pa procenite ko je ko...  :smfor (19):

Putin uveo zakon da žena smije ubiti muškarca koji je pokuša silovati ili je siluje..
Trump za sve one koji ne pjevaju himnu govori da su 'sons of bitches'..
Putina za predsjednika svemira  :000

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #7 u: Rujan 26, 2017, 20:54:21 poslijepodne »
  Ovo mi se buđavi na hard disku nekoliko meseci i nikako da stignem da pogledam. Isključivi krivci su prevodioci koji izbacuju prevode za serijue za koje nisam ni znao da postoje.

  Šalu na stranu, hvala na temi i hvala čika Oliveru koji u novom milenijumu snima neke žnj filmove i fantastične dokumentarce. Posle intervjua sa Fidelom Kastrom Comandante (2003) u kom mu je Fidel na kraju očitao bukvicu i pokazao na delu kakav je diktator, krenuo je na svojevrsnu turneju sa Čavezom South of the Border (2009) po Južnoj Americi. Ogrebao se za prevoz i pun čanak sveže bolivijske koke koju mu je ponudio ondašnji predsednik. I poske svega snimio je seriju The Untold History of the United States koja treba da se pušta po školama.

  Da ne dužim, baš me zanima šta je Putin ponudio čika Oliveru jer u Rusiji, kao što je poznato, nema koke. Čika Oliver je bio korektan sa Fidelo, Čavezom a kakav je sa Putinom...to će se tek videti.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #8 u: Rujan 27, 2017, 20:46:41 poslijepodne »
&feature=share

  Ovako bi neki putinofil ukratko objasnio prvu epizodu nesvestan činjenice da je Rusija kapitalistička zemlja koja se po finesama razlikuje od ostatka sveta. Te finese su ono najbolje i oner razlikuju Putina od njegovih kolega.;D

  Šalu na stranu, prva epizoda je dobra i nepotpuna. Video sam malog Putina koji je bio ulična bitanga dok nije stao na tatami, mladog Putina obaveštajca i Putina kao mladog predsednika. Sve je to za sada zbrzano i nepotpuno. Možda bude nešto od toga do kraja intervjua koji me je podsetio na face koje su drmale svetom. Tu je Gorbi sa Crvenim trgom na ćeli, Jeljcin koji ne tetura samo kad ne pije i Brežnjev koji kao da je nađen na nekom od svemirskih putovanja. Za njega su govorili da je isti Staljin koji ima podignute brkove iznad očiju. ;D

Putin sam odbranio zgradu KGB posle pada Berlinskog zida

Citat:
OD ronjenja za drevnim amforama do lova na tigrove, ruski predsednik Vladimir Putin godinama brižljivo gradi imidž akcionog heroja. Ipak, priča koja se ovih dana širi društvenim mrežama zaista izgleda kao scene iz holivudskog blokbastera - Putin koji je sam, naoružan jednim pištoljem sa dvanaest metaka, branio zgradu Štazija od naleta besnih demonstranata posle pada Berlinskog zida. A najneverovatniji detalj jeste što je priča zapravo - istinita.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:450499-Putin-sam-odbranio-zgradu-KGB-posle-pada-Berlinskog-zida

  Na primer, ovo je čika Oliver izostavio. Mislim da je ovaj događaj preporučio Putina za ovo što danas jeste.

  Do kraja ima još da se gilja, možda se čika Oliver vrati malo unazad na ovaj događaj i na to kako je neki anonimus iznenada dobio kofer sa šiframa za aktiviranje raketa sa nuklearnim glavama.

  Za sad sam zadovoljan viđenim.

Offline NYC

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #9 u: Listopad 24, 2017, 15:42:34 poslijepodne »
Ostale mi jos 2 epizode da odgledam ali ovo sto sam pogledao zanimljivo je, mada mi malo smesno kad sam procitao da je Stoun radio intervju od jula 2015 do februara 2017 naravno u vise navrata, ali toliko dugo bolje da je Putin nasao slobodan dan i da urade sve odjednom ali je mozda ovako i bolje svasta se desavalo   u tom periodu kad su radili intervju.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #10 u: Listopad 24, 2017, 21:13:05 poslijepodne »
  Ne vodi Putin STR već najveću državu na svetu. Stoun nije džabalebario i čekao samo na Putina, snimio je film o Snoudenu u međuvremenu. Snouden je još uvek u Rusiji koliko mi je poznato.

  Zaboravio sam na dokumentarac, gledaću ga za vikens sa ćaćom. ;D

 

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #11 u: Listopad 27, 2017, 00:35:20 prijepodne »
Ameri = rusi, sve je to isti kurac. Putin je nešto bolji od Obame i sličnih njemu, ali sve su to igrice moći i smijanje malom čovjeku te idealiziranje takvih tipova od osoba iz radničke klase mi je uvijek bio misterij. Definitivno fascinantna tematika.

Naravno, govorim o politici. Amerika i Rusija su sjajne države. Obje sam posjetio, i osobno lijepe su svaka na svoj način. Ono što me najviše iznenadilo ljudi se dosta srdačni u obje države. I svaka od tih država je dala kulturoški važne osobe. Jedna Tarkovskog, druga Wildera. Jedna Dostojevskog, druga Faulknera i tako unedogled. No, ne pričam o tome kad kritiziram i jednu, i drugu državu. Kritiziram politiku gdje se nalazi najveća nakupina nemoralnih gadova na svijetu + bankari. Tako da pokušavam što manje idealizirati političke osobe jer sve su to njihove igrice, sve je to odavno određeno kako je lijepo napisao Engdahl u knjizi 'Stoljeće rata'.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #12 u: Listopad 27, 2017, 21:43:20 poslijepodne »
  Irska je krajnja tačka do koje sam stigao dok sam u Rusiji živeo. Imam rođake u obe Amerike, ostali smo u kontaktu i oni imaju svoju priču.

  Rusija je kapitalistička zemlja i to rusofili, globalisti i svim ostali nikako da ukapiraju. Rusofili koje poznajem u životu nisu obukli rubašku i ne izlaze iz farmerki.

  Neozbiljno je poistovećivati nečiju državnu politiku sa državljanima.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #13 u: Listopad 27, 2017, 22:29:07 poslijepodne »
djavo se iz devila ne moze iscerat...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #14 u: Listopad 27, 2017, 22:43:01 poslijepodne »
 :smfor (27): ;D ispljunuo sam makovnjaču kad sam pročitao tvoj komentar haha.  :smfor (24):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #15 u: Listopad 27, 2017, 22:47:38 poslijepodne »
trudimo se hvala, hvala... nastavite da gledate...  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #16 u: Listopad 28, 2017, 23:12:31 poslijepodne »
  Devile, čuo si, materijalizuj se i budi u ser u trendu pa ostavi makar i besmislen komentar. Prozivaju te a ja ne proćitah nijedan tvoj komentar na forumu. Nije valjda da se javljaš samo genijalcima, budalama (dopisati po želji), svima osim običnim smrtnicima. Nemoj da se stidiš i da se kriješ kao moja baba Đuka iza svog đeda.

  Napiši nešto, isteraj zlo, uteraj dobro. ;D

 

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #17 u: Listopad 30, 2017, 22:42:40 poslijepodne »


  Odgledao sam sa starim dokumentarac u kom nije bilo scena poput one gore kad je babi zastala knedla u grlu. Putin je stari mangup i vragolan sa mnogo anegdota koje je čika Oliver izostavio.

  Šalu na stranu, zadušnim babama i nije mesto u dokumentarcu koji je bio zanimljivo filmsko iskustvo. Malo su me nervirali kadrovi iz žablje i svih ostalih perspektiva koji su ipak  poslužili svrsi. Svrha je intervju sa sposobnim i autentičnim državnikom sa kojim nikad nije dosadno jer je radoznao i hiperaktivanj u svakom pogledu. Dovoljno mi je bilo kad sam čika Olivera kako gloeda Putina kog je sreo u hodniku pre hokejaške utakmice. Izvukla ga oprema koja mu je dala bar pola metra visine i tu je Putin neprepoznatljiv. Hokej je naučio sa 60 godina i od tad ga upražnjava. Rusima i ostatku sveta koji je protiv njega nikad nije dosadno sa takvim vragolanom.

  Da ne dužim, statični deo intervjua je takođe zabavan i dobar. Pričali su o Ukrajini, naoružanju, porodici i kolegama predsednicima i političarima iz drugih država. Napisah gore da je Rusija kapitalistička država koja se ipak razlikuje od svih ostalih sa zapada. Dok Amerikanci za bezvredni papir nude čovenstvu ciglu Rusi za razliku od njih prodaju konkretne stvari. Imaju svoje prirodne resurse koje čuvaju i koji vrede više od papira i propagande koju su zahvaljujući ljudima koji su doveli Putina uspeli da suzbiju. Nisu mogli bolje da izaberu, Putin je obavštajac koji je živeo na zapadu koji odlično poznaje i tuče njihovim oružjem. Što reče jedan moj poznaik iz Rusije, Ruskinje nisu imale tampone sa krilcima, zato sada imaju armiju koja ih štiti i predsednika koji brine o ženama i porodici.

  Zanimljiv, vredan pažnje i gledanja dokumentarac. Čika Oliver nije podbacio.



 

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #18 u: Listopad 24, 2018, 09:02:18 prijepodne »
Koga zanima politika ne treba da propusti. Mene je fasciniralo kako se on (Putin) tokom intervjua kontroliše.

Offline dms13

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #19 u: Prosinac 02, 2018, 20:33:11 poslijepodne »
Putin je pokazao kako treba da izgleda i da se ponaša političar, kad sam video najavu za seriju kad se prikazivala na RTS mislio sam ko će ovo da gleda, ali nakon što sam slučajno naleteo i sam sam je odgledao.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #20 u: Srpanj 30, 2019, 17:09:35 poslijepodne »
Odledala sam sve epizode naa rts-u,fanatasticne su .I Putin i Oliver su carevi,a sad sam pre neki dan procitala da je Oliver pitao Putina da bude kum njegovoj cerki.Obavezno pogledati,ali morate biti raspolozeni za gledanje ovakvih intervjua ipak ovo nije sapunica.

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #21 u: Studeni 29, 2019, 20:00:25 poslijepodne »
Upoznati Putina. To bi bio moj komentar u dve reči. Znamo svi radove Olivera Stouna, i da voli da radi škakljive teme. Neki će možda videti kroz ovaj dokumentarac u kom pravcu se kreće svet i Rusija, neko samu Rusiju i ruski narod, neko nešto treće...  Iskreno ono što je mene oduševilo je Putinov intelekt! Retko se može reći za nekog državnika da ima intelekt, mislim na visokom nivou. Putin to ima na jako visokom nivou i ne samo to... Kroz ovaj dokumentarac se vidi da se radi o pametnom, lepom, sposobnom državniku koji zna šta radi, a to je retko među današnjim državnicima ( uglavno su lutke kojima drugi upravljaju, znamo svi ko). Vredi odgledati ovaj dokumentarac. Topla preporuka od mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #22 u: Studeni 30, 2019, 09:17:55 prijepodne »
Pa kazi ko upravlja tim lutkama, preskaces najzanimljivije stvari.

Sent from Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #23 u: Studeni 30, 2019, 12:05:51 poslijepodne »
Satanisti! Elita! New world order!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #24 u: Studeni 30, 2019, 17:55:12 poslijepodne »
Pa kazi ko upravlja tim lutkama, preskaces najzanimljivije stvari.

Sent from Tapatalk

Čak i kada bih ti odgovorio na to ko upravlja tim lutkama to je toliko nebitno i nevažno za priču. Sad bi ja trebao da ti pričam o iluminatima, Bilderberg grupi, jezuitima, reptilima, britanskoj kraljici, drakonima , korporacijama i da ne nabrajam dalje. Međutim niko od njih nije taj koji upravlja. Taj ili to što upravlja je na vrhu i svi ovi koje sam nabrojao i još mnogi drugi rade za njega neznajući to. Ajde da probam plastičnije da ti objasnim: zamisli da ja posedujem sve kafiće u gradu, sve markete, sve benzinske pumpe itd. a da niko ne zna da sam ja vlasnik svega. Mislim da sam ti sad malo pojasnio. Tako je isto i sa Državnicima. On postavlja predsednike, premijere, ministre i sve ostalo i to se uglavnom tako odvija, pogotovo u malim državama. Ali činimi se da mu ne ide baš sve po planu. Sad je Putin u Rusiji, nije više Jeljcin. Lako je bilo sa Jeljcinom sa Putinom ide to malo teže. A imamo tu i sve moćniju Kinu koja je priča za sebe. Nadam se da sam sad bio malo jasniji iako mi to uopšte nije bila tema posta. Ja sam samo prokomentarisao moj utisak Putinove ličnosti. Pozdrav.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #25 u: Studeni 30, 2019, 19:19:52 poslijepodne »
Pa kazi ko upravlja tim lutkama, preskaces najzanimljivije stvari.

Sent from Tapatalk
Kako ko? Pa ljudi gušteri 🤣 Nemoj da pričaš da nisi znao 😁
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #26 u: Prosinac 01, 2019, 12:15:37 poslijepodne »
Pa kazi ko upravlja tim lutkama, preskaces najzanimljivije stvari.

Sent from Tapatalk
Kako ko? Pa ljudi gušteri Nemoj da pričaš da nisi znao
Oni su so 2017. Sada ima neko novi koga jos nismo razotkrili. ;D

Sent from Tapatalk


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #27 u: Prosinac 01, 2019, 13:07:10 poslijepodne »
Živa istina ;D od ove godine u trendu su "šaptaći zmijama" ;D

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #28 u: Prosinac 01, 2019, 19:13:20 poslijepodne »
Ajde mi lepo da završimo ovu započetu temu jednom za svagda. Bojim se da ste promašili suštinu priče. Ja znam da je u ljudskoj psihi težnja da zna odgovor na sva pitanja, pa kad ne zna odgovor na neko pitanje onda prihvata i laž. Jednostavno to deluje na ljude oslobađajuće. Ili ima druga varijanta da projektuje svoje misli o nekom fenomenu pa onda odgovor nađe kao svoju projekciju. (za neupućene: proučiti radove Junga i Froma).
E sad vidim da vam je mnogo stalo da saznate ko stoji iza cele priče i ko pokušava da upravlja našom planetom. Sad sledi ključno pitanje: Zašto vam je bitno da to znate? Zašto vam je bitno da li je to Pindar, engleska kraljica, reptili, drakoni... i da ne nabrajam više? Čak i ako bi vam dao odgovor na to pitanje, ne vidim šta bi to moglo da promeni u vašem ličnom životu. I zar ne vidite da ste upali u njihovu zamku? Umesto da trošite svoju energiju i vreme na sebe na to kako da vi sami budete bolji i kvalitetniji čovek u svakom smislu, vi se bavite njima, a upravo je to što oni žele. Tako ustvari oni i vladaju. Hleba i igara. Skreću vam pažnju sa bitnih stvari i seju vam strah. Emocija straha ima veliku ulogu u celoj igri. To je i jedan od razloga što su stalno prisutni ratovi u Svetu.
Da zaključimo: moj vam je savet da ignorišete njih, oni su totalno nebitni za vaš život (osim ako se profisionalno ne bavite teorijom zavere i pri tome dobro zarađujete) i da svoje dragoceno vreme posvetite sebi i stvarima koji će vas učiniti boljim. U svakom slučaju svako ima prava na izbor. Za kraj da citiram Morfeusa iz čuvene Matrix trilogije: imaš crvenu i plavu pilulu, pa ti sam izaberi! Pozdrav!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Putin Interviews
« Odgovori #29 u: Prosinac 01, 2019, 23:58:38 poslijepodne »
Ladno ces zavrsiti klifhengerom i neces nam odati. cccc....

Sent from Tapatalk