Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Snimanje sa TV-a...  (Posjeta: 9836 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Snimanje sa TV-a...
« u: Rujan 12, 2021, 21:53:21 poslijepodne »
Ako postoji neka slična tema, administracijo spajaj... nisam našla ništa slično.

Moje konkretno pitanje: kako mogu preko kompjutera da snimim nešto što se emituje na TV-u?

Opširniji opis problema: nemam kablovsku niti servise tipa EON i slično, ništa što mogu da gledam preko kompa (osim HBO GO, što mi nije od koristi), a hoću da snimim nešto sa RTS-a, čega neće biti na YouTube niti na nekom torrentu. Sam televizor ne dozvoljava da ono što snimim direktno na flešku prebacim u bilo koji drugi format. Testirala sam to pre par godina, dozvoljava samo da se isti sadržaj reprodukuje ponovo na TV-u, isprobala sam svaki moguć video konverter koji sam mogla da pronađem na netu i nije mi uspelo da ono što sam snimila direktno sa TV-a na flešku prebacim u format koji mogu da pustim na kompu. Ono što tako snimam ide u nekom PVR formatu, nijedan plejer to ne pušta niti konverteri (čak ni oni gde postoji opcija za ovaj format) uspevaju da to prebace u bilo šta drugo. Pretpostavljam da sam televizor na neki način "zaključava" snimljeni sadržaj, odnosno da ga nekako kodira tako da ono što je snimljeno ne može da se pušta na drugim uređajima. Dakle, da li neko zna kako mogu da snimim nešto što se emituje na nacionalnoj frekvenciji i da to kasnije mogu da prebacim u format "gledljiv" na kompu?
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #1 u: Rujan 13, 2021, 10:20:09 prijepodne »
Verovatno ti TV kodira snimak, to je radio i SBB-ov D3 resiver.
Mislim da Orion ima aplikaciju za mobilni na kojoj možeš da gledaš besplatno neke kanale,
samo nađi neki program za snimanje.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #2 u: Rujan 13, 2021, 11:41:10 prijepodne »
Ako ti RTS emitira preko interneta program, onda možeš preko Firefox snimati ekran s programom OBS Studio, odlično radi, bude u .mkv formatu.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #3 u: Rujan 13, 2021, 11:50:49 prijepodne »
Imao sam sličan problem, ali u okviru kablovske tv. Prilagođeno laicima (meni prvenstveno), objašnjenje je bilo da fajl koji sam snimio zapravo predstavlja neku vrstu linka ka sadržaju, a ne sam sadržaj i zbog toga je neupotrebljiv van tv-a. Nakon što sam prešao na Supernovu, mislio sam da će i snimljeni program postati "mrtav", ali i dalje mogu da ga gledam preko tv-a.
E sad imam i ja pitanje u vezi sa tim. Da li neko ima iskustva sa snimanjem preko Supernove pošto mi, na poznate mi načine, nikako ne uspeva?


Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #4 u: Rujan 13, 2021, 16:00:59 poslijepodne »
Verovatno ti TV kodira snimak, to je radio i SBB-ov D3 resiver.
Mislim da Orion ima aplikaciju za mobilni na kojoj možeš da gledaš besplatno neke kanale,
samo nađi neki program za snimanje.
Imam taj Orion na telefonu, na kakav program za snimanje misliš? Tj. šta da tražim u app storu? :)

Ako ti RTS emitira preko interneta program, onda možeš preko Firefox snimati ekran s programom OBS Studio, odlično radi, bude u .mkv formatu.
Postoji ona RTS planeta, registracija je besplatna, pokušaću sa tim, pa javljam. Inače ne emituju, tj. postoje neki piratski linkovi (u nedostatku boljeg izraza) u fazonu "gledaj TV preko interneta", to čas radi, čas ne... tako da se na to ne bih oslanjala.
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #5 u: Rujan 13, 2021, 16:43:17 poslijepodne »

Imam taj Orion na telefonu, na kakav program za snimanje misliš? Tj. šta da tražim u app storu? :)
Ja ga imam u okviru MIUI sistema, pokušaj sa screen recorder, samo obrati pažnju da može da snima i zvuk.

Druga opcija ti je da instaliraš bluestacks na komp, on se koristi za emulaciju android sistema.

Treća opcija ti je da instaliraš kodi i na njega Livetvsrbija ili balkangreen addon.

Četvrta opcija ti je da nađeš živu VLC listu (nekad ih je bilo na forumu sultanovic).

Sve u svemu, sve iziskuje malo cimanja.

Offline GloomzoR

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #6 u: Listopad 27, 2021, 14:21:24 poslijepodne »

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #7 u: Siječanj 17, 2022, 13:25:49 poslijepodne »
Nisam video ovu temu. Snimanje? Imaju jeftine verzije video capture uređaja.
Easycap to sam koristio bio je tipa manje od 5evra na Aliju. Odradio sam prebacivanje nekih VHS njime. Sa audiom sam imao problem to nisam ni išao preko easycapa nego direktno u grafičku. Za capture i snimanje sam koristio Potplayer. Ja sam povezivao i dvbt i sve bilo isto. Dobar kvalitet.
U principu to nije PVR nego snimanje ekrana. Capture.

A ono snimanje konvertovanje snimka sa tv, taj neki dvr, mislim da to ne ide. Probao sam to. Mislim da je to onaj neki format koji se koristi za sigurnosne kamere. To je ono kad pandur u filmu kaže snimak sa sisi kamere. Pretpostamljam da možeeee ali ne bez ozbiljnog cimanja.

Offline Pedja82

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #8 u: Veljača 22, 2022, 07:50:14 prijepodne »
Najjednostavnije snimanje je preko neke capture kartice, jedino što nisu baš jeftine. Ima i neka fora da snima preko OBS programa, mada je dosta komplikovano. Ja u većini slučajeva snimam preko Geforce experience programa, koji je prvenstveno namenjen za snimanje gameplay-a u igrama. Jedino neće da snima kad hoću nešto da snimim sa iris platforme. Nije mi jasno kako, verovatno imaju neku vrstu zaštite.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Offline roby1808

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
    • Cd coveri
  • Lokacija: 80 km istočno od Zagreba
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #9 u: Rujan 23, 2022, 20:21:16 poslijepodne »
ukoliko zelite snimiti nesto sa TV najednostavija varijanta je preko sfvip playera pošto on ima tu funkciju u sebi ali mala caka ipak postoji a to je da treba imati IPTV listu kojih danas ima na tone gdje god zelite od neta,telegram grupa,whatup grupa pa i facebooka

Offline ivan78

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: beograd
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #10 u: Rujan 24, 2022, 11:50:39 prijepodne »
Posto se vec spominje kodi i green addon jel postoji neka opcija za snimanje sa njega u boljoj rezoluciji to nikako nisam uspevao da nadjem

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #11 u: Rujan 27, 2022, 00:46:29 prijepodne »
Mislim da ne. Mada nisam siguran, pvr se ne može snimati.

Offline Mirkec

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Snimanje sa TV-a...
« Odgovori #12 u: Kolovoz 18, 2023, 16:33:00 poslijepodne »
Fajl se enkoduje, tj zaključa na način da može da ga otključa samo tvoj TV. Moraćeš naći drugi način jer ne postoji način da se otključa tj reverse-engineer taj proces sa TV-a.