Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Koliko/koje serija/e trenutno gledate  (Posjeta: 372419 puta)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1290 u: Prosinac 09, 2021, 10:47:04 prijepodne »
Pozdrav svima
poceo gledati drugu sezonu domace seriju - Besa 2
za sada opravdava nastavak, na samom pocetku serija krece sa velikim obrtom, dobra gluma se nastavlja od glavnih glumaca,
preporuka za gledanje kome se svidela prva sezona.

Offline jan1963

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1291 u: Prosinac 11, 2021, 09:53:09 prijepodne »
Furia
Odlična norveška serija o desničarima, politici i kriminalu te što su pojedinci sve spremni učiniti da se dokopaju vlasti i slasti
Nisam nervozan... ne spava mi se... ništa me ne boli... nitko me ne nervira... da nisam umro, majku mu?!

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1292 u: Prosinac 18, 2021, 11:45:23 prijepodne »
Idem gledati Succession 3. sezonu, kritike su odlične, svi hvale ovu sezonu, jedva čekam pogledati.

Offline Pedja82

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1293 u: Prosinac 29, 2021, 07:58:38 prijepodne »
Odgledao Besa, drugu sezonu. Vrhunska. Sada počeo The Witcher, prvu sezonu. A skoro je izašla i druga. Taman da spojim obe. Deluje obećavajuće posle odgledane prve četiri epizode. Nisam čitao knjige, igrao sam The Witcher igre. Uglavnom se svodi na lov na čudovišta.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1294 u: Siječanj 07, 2022, 14:48:25 poslijepodne »
Pocela sam da gledam seriju Succession i mucila se 7-8 epizoda i prekidoh .Niti mi je prica zanimljiva,niti me je gluma nesto odusevila,pusti Amerikanci snimaju seriju o debilnoj bogataskoj porodici koji ne znaju sta ce od para i besa i onda se lepo vratih na stare dobre Engleze i nadjoh staru seriju Inspector Lewis,9 sezona,Oxford,dobre price dobra gluma,po 4 epizode,svaka ima po jedan slucaj,nema greske.

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1295 u: Siječanj 08, 2022, 21:15:13 poslijepodne »
Clickbait (tek sam počeo, deluje interesantno, videćemo dalje).
Zero Chill (sviđa mi se, ne zahteva posebnu pažnju, ide lagano, kao dobra rakijica, ne primetiš da si je popio a ogreje te).
Death Valley (odlična, ko voli parodije neka izvoli - neće se pokajati. šteta što ima samo jedna sezona).

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1296 u: Siječanj 10, 2022, 20:24:59 poslijepodne »
  Zavrsio seriju Mindhunter, https://www.imdb.com/title/tt5290382, dve sezone,ukupno 19e.....Odlicna serija,o dvojici FBI agenata,koji su 70 godina postavili temelje i poceli da istrazuju serijske ubice,ali pokasavajuci da otkriju,kroz sam razgovor sa njima,sta ih je navelo da te zlocine pocine....serija za preporuku.....

Branilac
                https://www.imdb.com/title/tt14524878
Dosta dobra serija,sa Nenado Jezdicem u glavnoj ulozi,radjena po memoarima poznatih advokata Veljka Guberine i Tome File,o istinitim slucajevima koji su se odigrali u jugoslaviji u periodu od 1955-1975 godine....dosta obecava prvih par epizoda....

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1297 u: Siječanj 11, 2022, 15:10:19 poslijepodne »
Sinoc sam malo prekinula inspektora Luisa i odgledala domacu seriju Cudne ljubavi od tri epizode i tako sam se slatko ismejala.Vesna Trivalic,carica kao uvek,a i cela ekipa su rasturili ,pravi odmor za dusu.

Offline Talicni Tom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1298 u: Siječanj 15, 2022, 05:55:09 prijepodne »
Mayor of Kingstown

Serija mi je počela slabije. Bilo je dosta patetike, ali postala je sve zanimljivija i zanimljivija kako odmiče.

Spoiler: prikaži
U osmoj epizodi junakinja kaže za svoj automobil: "It's my church." i odlazi mi asocijacija na film Taxi Driver (1976), kada na kraju epizode jak omaž upravo tom filmu...



Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1299 u: Siječanj 16, 2022, 13:17:12 poslijepodne »
Mayor of Kingstown je svakako jedna od najboljih serija u 2021.g.
Jeremy Renner je vrlo upečatljiv u svojoj ulozi.
Odlično napisana serija koja porđuje da je Tejlor Šeridan (Sicario, 1883, Yellowstone) garant da je u pitanju  vrhunska serija, Čakamo sezonu 2!

Offline Talicni Tom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1300 u: Siječanj 18, 2022, 03:52:57 prijepodne »
Dix pour cent
https://www.imdb.com/title/tt4277922/?ref_=tt_ov_inf

Sada sam vezao celu prvu sezonu i prvu epozodu druge sezone i mogu reći da mi je baš prijalo. Lepi kadrovi, dinamični dijalozi, povremeno uspele vrlo duhovite situacije, ostalo je vedro, pitko, ležerno...

Vrlo lepa serija da se da oduška i opusti...

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1301 u: Siječanj 21, 2022, 14:26:35 poslijepodne »
The Loudest Voice

Posto volim Fox i Fox News, morao sam da pogledam ali uz malo zakasnjenje.. Sto se tice same serije, lepo je uradjeno i vrhunske su maske napravili.
E sad, da li je stvarno tako bilo u realnosti i da li je direktor bio takav kao sto je predstavljen, ko zna.....sigurno da je bio strog a za ostalo ne znam.
Posto je seriju radila konkurencija, sigurno su malo dodali nesto sto nije istina
  ;D ...ali sve u svemu kao jedna mini serija, lepo je odradjeno..
I glumci su takodje dobri.


Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1302 u: Siječanj 21, 2022, 15:26:27 poslijepodne »
Privodim kraju seriju Archive 81,nije loša ali kad pogledam do kraja onda mogu dati konačno mišljenje,za sad mi drži pažnju.
Ali moram da pohvalim seriju Hellbound koja me je prilično pozitivno iznenadila,i vizuelno i pričom koja je veoma na prvi pogled kompleksna ali ako se postavi u okvire ljudske istorije postaje jednostavnija jer nažalost često su se dešavali progoni određenih grupa ljudi samo zato što je neko procenio da može imati ličnu korist iz toga,kao recimo Neron i progon ranih hrišćana, spaljivanje žena pod izgovorom i optužbama za veštičarenje, inkvizicija....
Uglavnom jedva čekam drugu sezonu Hellbound koja je navodno već odobrane i radi se na njoj.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1303 u: Siječanj 21, 2022, 16:58:23 poslijepodne »
Za Hellbound pojma nemam otkud ti info da je druga sezona dobila blagoslov. Ja takvu informaciju nisam još vidio.
Samo da se zna, Hellbound nisam gledao i ne namjeravam.
Nekome ovo možda zvuči čudno s obzirom da sam lud za azijskim "sapunicama", ali navedena me apsolutno ne interesira.  :smfor (10):

Ali Skvid Gejm ide druga sezona i to je danas potvrdio Netflixov CEO Ted Sarandos:
https://entertain.naver.com/now/read?aid=0000279343&oid=416
 :thcheerleader3 :thcheerleader3 :thcheerleader3 :thcheerleader3 :thcheerleader3

Je... treba vam gugltranslejt za to pročitati.  ;D

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1304 u: Siječanj 21, 2022, 20:01:23 poslijepodne »

Samo da se zna, Hellbound nisam gledao i ne namjeravam.


Pogrešićeš, serija je odlična  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1305 u: Siječanj 21, 2022, 22:24:57 poslijepodne »
Jebga, nisam nigdje pročitao nekakav rivju koji bi me uvjerio da joj dam šansu, a s druge strane nagomilao sam korejskih nepogledanih toliko da ne znam gdje udaram.  ;D

Na moju veliku žalost puno njih nije prevedeno i neće ni biti pa će ljudi koji ne znaju (dobro) engleski ostati uskraćeni za ludorije koje se ne viđaju po drugim kinematografijama.
Međutim šta je tu je, N(j)etfliks se potrudio i barem odškrinuo vrata toj egzotici i pri tome se "drznuo" preskočiti takozvane k-drame te dati priliku svim drugim žanrovima koji teško nalaze put i na viki i na iqiyi i na viu.


Zaboravio sam da smo u temi koju seriju trenutno gledate.
Naravno da trenutno gledam jednu korejsku: Secret Royal Inspector & Joy



Iako sam već pisao i nahvalio blesavluk u lanjskoj Royal Secret Agent seriji, ovo nije njen nastavak niti je s njom povezana.
Ova je tek prije par dana emitirala zadnju epizodu, također je svojevrsna krimi komedija smještena u korejski srednji vijek, ali likovi i događaji su različiti.
Isto je jedino to što se jednako kidam od smijeha.  ;D

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1306 u: Siječanj 22, 2022, 09:00:33 prijepodne »
Mene je ova preporuka deda Milorada ubedila da dam šansu Hellbound
https://www.dedamilorad.com/serija-hellbound-recenzija/
I nisam se pokajao, naprotiv,možda je pogledam još jednom jer ima veoma zanimljivih detalja i obrađenih tema.
Pročitao sam negde na netu da su pregovori sa Netflixom u toku i da postoji interesovanje za drugu sezonu, pogotovo što su i scenarista i režiser upravo i postavili seriju da traje minimum dve sezone, tako da imaju spreman materijal samo se čeka zvanična potvrda.
Kakva je trenutnu zainteresovanost za korejskim serijama ubeđen sam da će biti nastavak, verovatno posle Squid game druge sezone koji je meni kompletan i ovako i ne zahteva toliko razmišljanja o samoj strukturi radnje.
Više je usmerena da prikaže ljudski nagon za pohlepom i zabavom dok je Hellbound mnogo pikantniji za moj ukus pogotovo jer obuhvata delom i religije i odnos ljudi prema nepoznatom.
Tako da između te dve serije Hellbound mi je za nekoliko klasa iznad,može se gledati kao lagana zabava ali u isto vreme za one koji vole dubokoumnu radnju sa poučnim elementima ovo je prava poslastica upakovana u samo šest epizoda.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1307 u: Siječanj 24, 2022, 08:32:38 prijepodne »
Trenutno gledam dve serije,jednu dokumentarnu Netflix Surviving death i Landscapers.
Dokumentarac je za one koji imaju prilično otvoren um za neke do danas nerazjašnjene fenomene, kao na primer povratak iz kliničke smrti i doživljaj tih ljudi koji se vrate,onda komunikacija sa svetom mrtvih, reinkarnacija.... uglavnom trude se da daju i odgovore ali i ukažu na puno zloupotrebe pogotovo tih medijuma koje ljudi angažuju da bi stupili u kontakt sa nekim dragim ko je umro.
Posebno zanimljivo je da postoji škola za medijume u Holandiji pa ako je neko zainteresovan evo rešenja.
Landscapers sam pogledao dve epizode i još dve je ostalo,i za sada mi je zanimljivo, pogotovo ona sad već stara izreka da godine ne čine zrelost kod ljudi.
Gluma i scenario su mi odlični i baš me zanimaju dalja dešavanja.

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1308 u: Siječanj 24, 2022, 20:42:46 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt4277922/
gledam seriju "Zovi mog agenta" i za mene je postala neočekivana francuska poslastica, dramedija koja ponekad vuče na komediju a ponekad i na "katasrtofu", uglavnom vrlo zabavna.
Pošto i sam radim u produkciji i organizaciji festivalskih događaja i imam dosta iskustva s glumcima kao osobama i običnim ljudima ovu seriju sam počeo gledati s dozom skepse. Brzo sam razuvjeren i mogao sam se prepustiti francuskim profesionalcima koji znaju producirati, napisati i odglumiti sve kao i ostale najveće filmske nacije na svijetu. Među ostalim htio bih podvući taj europski pristup priči, konkretno francuski, taj odličan miks strasti, psiholoških prevrata i obične ljudske normalnosti, čitaj slabosti, koje vrhunski glumci iznose pred gledatelje. Nije bilo lako, serija stalno pleše između balončića sapunica i nabijene priče, ali vještim pisanjem i posebno dramskim ulogama, koje su dovoljno različite jedna od druge, uspijevaju šarmirati i nasmijati promatrače. Preporučavam gledanje bez pretencioznih očekivanja, jednostavno pustite da vas najveća europska filmska nacija zabavi jednom skromnom i pametnom serijom.....

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1309 u: Siječanj 24, 2022, 23:50:16 poslijepodne »
+1.Samo da dodam da je postala svetski poznta i priznata.Prosto je ljudima bila potrebna ovakva serija sa francuskim sarmom dobro odglumljena.U moru woke drama,horora,superherojskih blokbastera i slabih nastavaka nekad dobrih seija ona ujednačenim kvalitetom traje vec cetiri sezone,a snima se i peta. :smfor (26):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1310 u: Siječanj 27, 2022, 17:12:59 poslijepodne »
Počeo sam da gledam dokumentarac O.J. Made in America,deluje mi zanimljiva tema jer sam gledao American crime story prvu sezonu gde je izuzetno obrađena tema o O.J. Simpsonu i samom suđenju pa će mi ovaj dokumentarac poslužiti da proširim znanje o toj temi.

https://www.prijevodi-titlovi.org/serije/prikaz/313/oj-made-in-america
https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=844.0

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1311 u: Siječanj 30, 2022, 14:27:56 poslijepodne »
Odgledah Sloznu bracu,nova generacija sa uzivanjem.Koliko je bila ona stara serija odlicna,ova nova nista ne zaostaje i sad jedva cekam drugu sezonu.toliko ima dobrih fora,dijaloga,gluma odlicna,ko je voleo staru seriju nece se razocarati

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1312 u: Veljača 01, 2022, 09:26:08 prijepodne »
Počeo sam da gledam domaću seriju iz 2004 Lift, pisac serije je Srđan Karanović i prvenstveno zato sam joj dao šansu jer veoma cenim njegov rad i dela.
Serija je puna odličnih glumaca različitih generacija na primer Đuza Stojiljkovića,Neda Arnerić,Gordan Kičića,Ljuba Bandović, Nebojša Glogovac,Ružica Sokić,Boris Komnenić...
Radnja se dešava u jednoj zgradi i prati suživot različitih ljudskih profila koji su toliko živopisni da i danas kad je gledam,iako je serija iz 2004,sam oduševljen kako je Srđan Karanović opisao sve te likove i naravno kako su im ovi naši odlični glumci podarili život.
Puno toga korisnog se može naučiti iz ove domaće serije,i presrećan sam što sam je našao jer mi je nekako ispod radara promakla i definitivno je da za vrhunskim stvarima treba kopati jer nisu marketinški promovisane u toj meri u kojoj su razne plitke serije domaće radinosti koje uz dužno poštovanje ne bih gledao nikada.
Ostalo mi je još par epizoda i sve mi je žao da završim jer su odlični.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1313 u: Veljača 04, 2022, 13:39:44 poslijepodne »
Prvi put sam se razocarala u Englesku krimi seriju,a to je Stay close.Em Englezi,em James Nesbitt,ja se zaletela,ali meni je obicna smaracina i na silu pogledah do kraja.Slobodno preskocite.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1314 u: Veljača 09, 2022, 08:43:49 prijepodne »
Pošto me sad uhvatio period zanimanja za neke domaće serije počeo sam gledati seriju Osma ofanziva, mešavina drame i komedije sa vrlo autentičnim prikazima krajeva nekadašnje Jugoslavije i zanimljiva tema o seobi ljudi iz jednog dela zemlje u drugu koja se smatra plodnijom,tek sam pogledao prvu epizodu,drži pažnju što mi je bitno.
https://www.imdb.com/title/tt0188351/
A posle toga ću pogledati seriju Nečista krv greh predaka, gledao sam film i veoma sam zadovoljan bio,pa sam kompletirao seriju i to je sledeće od domaćih serija na repertoaru.

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1315 u: Veljača 11, 2022, 17:37:07 poslijepodne »
Neki dan sam započeo Succession i trenutno sam na 6. epizodi prve sezone, vidim kvalitetu u svemu, ipak je HBO u pitanju i vidim uglavnom jako pozitivne kritike na račun serije ali me zapravo nije još osvojila nečim, odlučio sam joj pružiti priliku bar prvu cijelu sezonu ali još razmišljam je li za mene ili ne, ali možda netko tko je više u toj tematici bi se prije mene pronašao u seriji, ali dobro, možda i ja napokon vidim što svi drugi vide, u svakom slučaju svakom epizodom je pomalo sve bolja tako da se nadam da će me finale sezone potaknuti na daljnje gledanje.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1316 u: Veljača 12, 2022, 01:33:45 prijepodne »
Odgledala sam domacu seriju Necista krv i bas mi se dopala.Onda sam presla opet na Engleze i odgledah jednu seriju iz 2011 The promise o mladoj devojci iz Engleske koja sa drugaricom iz skole odlazi u Izrael gde je njen deda kao Britanski vojnik bio stacioniran 1940g i citajuci njegov dnevnik iz rata shvata da treba da ispuni zavet koji je on tada dao,odlicna mini serija koja puno govori o situaciji izmedju Izraaela i Palestine i naravno Englezima koji su u sve umesani.Onda predjoh na seiju Fearless i naravno pokojna Helen McCrory me je opet odusevila.Steta sto vise necemo gledati njene bravurozne uloge.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1317 u: Veljača 12, 2022, 14:31:30 poslijepodne »
Dokumentarni film Luda pustolovina Louisa de Funèsa  iz dva dela sam pogledao na HRT 1,i prijatno sam se iznenadio kako su uspeli da prikažu ko je u stvari jedan od najboljih ne samo francuskih nego svetskih glumaca.
Samouk,inteligentan,brižljiv,nesiguran,ekolog kad još niko nije ni pominjao klimatske promene, vizionar i još mnogo toga...
https://www.imdb.com/title/tt12600988/

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1318 u: Veljača 17, 2022, 19:49:22 poslijepodne »
Moze da prica ko sta hoce,ali ja sam sinoc sa velikim uzivanjem zavrsila petu sezonu Ubice moga oca i jedva cekam nastavak.Samo mi onaj odvratni Susljik sto sad svugde nesto igra isao na zivce,svi ostali ekstra.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1319 u: Veljača 19, 2022, 00:37:38 prijepodne »
Skoro sam zaboravio da sam išta pogledao od serija.
A jesam bindžovao Ghosts s3. Sjajna ili negde na dosadašnjem nivou.
..........
I sad sam tražio neki poster za Ghosts vidim da su ameri odradili svoju verziju seriju jesenas. Malo sam povratio u usta.