Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Isabel  (Posjeta: 7671 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Isabel
« u: Lipanj 24, 2017, 18:47:58 poslijepodne »

Svi znaju ko je kraljica, ali niko ne zna ko je Izabela - piše u podnaslovu ove serije, koja priča o ženi koja je promenila tok istorije i bila poštovana i kao kraljica i kao žena. Vladala je svojom zemljom podarivši joj prosperitet i ekonomsku stabilnost, i ujedinivši je, postavila je temelje kasnije najmoćnije imperije tog vremena.
Serija govori o strastima i emocijama jedne žene koja je živela ispred svog vremena, odbila da bude moneta za potkusurivanje i dostigla moć koja je tada u tom svetu bila rezervisana samo za muškarce i pri tom se suočavala sa nezamislivim izazovima. Čvrsto je upravljala svojom i sudbinom svoje zemlje bez obzira na žrtve koje je to sa sobom nosilo.
Njeno detinjstvo se završava veoma rano, nakon što je bila otrgnuta od svoje bolesne majke i prisilno poslana na dvor svog polubrata, kralja Enrikea IV. Nakon što je pretrpela gubitak svog brata Alfonsa, koji je trebao da nasledi tron, sa samo 16 godina preuzela je ključne odluke nakon teškog građanskog rata. Uz to, Izabela je odbila da prihvati nametnuti brak i branila svoje pravo da sama izabere svog supruga (Fernanda od Aragonije), dovodeći čak time u opasnost i njihove živote. I izdržala je, nakon njihovog venčanja sve spletke i ekonomske teškoće. Bila je prisiljena da vodi diplomatiju i vojsku čvrstom rukom, kao i svoj sopstveni život. I sve to zbog opsesije da bude kraljica.


Godina: 2012.
Mreža: TVE
Žanr: drama, biografski, povijesni
Glumci: Michelle Jenner, Ramon Madaula, Rodolfo Sancho, Jordi Díaz, Ainhoa Santamaría, Sergio Peris-Mencheta, Lluís Soler, Elisabet Gelabert, Andrés Herrera, Pedro Casablanc...





Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Isabel
« Odgovori #1 u: Srpanj 26, 2017, 09:23:15 prijepodne »
Kompletirana prva sezona. Dosta zanimljivo, druga sezona deluje bolje.
Lepo su oslikali politiku koja je i danas prisutna, zastupaš jedan stav i kasnije se boriš protiv njega.  :smfor (9):

Offline Lepi Dzoni

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Nevaljala Mačketina Matora
  • Lokacija: Evropa
Odg: Isabel
« Odgovori #2 u: Kolovoz 08, 2017, 19:10:18 poslijepodne »
Druže, džaba se mučiš, to su ionako do 2x9 samo malo ušminkani moji prevodi sa PO, uključujući i temu koju je RTS maznuo sa istog mesta, a od 2x10 su prevodi rađenu u fly-over-english-transcript fazonu, samo opet malo ušminkani od strane "prevodilaca" RTS-a. Znaš i sam da uvek imaš moju dozvolu da ih iskopiraš sa PO.  :bear3:

https://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,23150.msg459737.html#msg459737

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Isabel
« Odgovori #3 u: Kolovoz 08, 2017, 19:27:09 poslijepodne »
Nema potrebe ni za kakvim prebacivanjem. Ovde se ne bavimo takvim stvarima niti krijemo postojanje vašeg sajta od naših korisnika (štaviše, upućujemo tamo).
Na sajtu su samo naši titlovi, lopatanje je zabranjeno. Titlove može da postavi samo prevodilac, ili ako je duet, jedan iz dueta.
 :bear3:

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Isabel
« Odgovori #4 u: Kolovoz 08, 2017, 19:35:13 poslijepodne »
Lepi, možeš i sam da postaviš svoje titlove ovde ako želiš i da sprečiš faksića da se muči da ripuje. Ionako ti drugi uzimaju s PO-a i postavljaju kojekuda. Znamo da tvoji titlovi i te kako valjaju, pa se zato ni prevodioci s RTS-a ne trude da sami prevode. Znam da se ja obradujem kad naiđem na tvoj prevod za film koji želim da pogledam.  :smfor (26):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Isabel
« Odgovori #5 u: Kolovoz 08, 2017, 22:04:24 poslijepodne »
Lepi, postaviš samo kod nas i nitko ti ne ukrade pa nema ni sekirancije ;D

Offline nenadnedjo

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Isabel
« Odgovori #6 u: Studeni 08, 2017, 16:31:38 poslijepodne »
Odlcina serija za preporuku svaku vredi pogledati  :clapp

Offline Hank Moody

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Isabel
« Odgovori #7 u: Studeni 10, 2017, 14:56:08 poslijepodne »
Gledao na Rts i vbas je legla serija..volim istorijske serije i bas milkegla ..glumica prelepa...  ;D

Offline Secer.sf

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Belgrade
Odg: Isabel
« Odgovori #8 u: Svibanj 24, 2018, 20:28:43 poslijepodne »
Michelle Janner je sjajno odglumela, ali serija mi je nekako vremenom postala dosadna... Tako da nisam odgledala do kraja. Ali ko voli istorijske, super za preporuku...

Offline kmica38

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Isabel
« Odgovori #9 u: Svibanj 12, 2019, 14:06:58 poslijepodne »
serija je super meni samo žao što treča sezona nije prevedena do kraja.Dosta se može naučiti o povijesti španjolske a stvarno se povjest preslikava u današnje doba sa nekim stvarima