Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Windows  (Posjeta: 199434 puta)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #420 u: Siječanj 29, 2020, 18:20:44 poslijepodne »
ma ni na jedan...

Možda misli na softver koji će pisati smislene postove. Ova stara verzija joj ne valja. ;D ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #421 u: Siječanj 30, 2020, 07:22:54 prijepodne »
divlji win, nece da vuce apdejt.  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline az

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Lokacija: Earth
Odg: Windows
« Odgovori #422 u: Ožujak 08, 2020, 17:23:58 poslijepodne »
WIN10 je potpuno besplatan, verovali ili ne. Jedino što ne možete ako ga ne registrujete je to da prilagodite radnu površinu (boje, teme i ostalo), sve ostalo apsolutno radi. Preporuka je da prilikom instalacije pogasite bukvalno sve sto vas pita (uključujući kortanu) a da nakon završetka obrišete svo đubre koje je instalirao i koje pokreće automatski (preporučujem CCLEANER, portabl verzija, nakon brisanja je obavezan registry clean i to sve dok nema više šta da popravi). Antivirus možete da ostavite njegov jer odlično radi i pokazao se odlično na testovima a ako baš nećete, preporuka je AVAST free verzija koja uopšte ne usporava sistem. Update ostavite uključen i redovno ga startujte (bez brige, proredili su učestalost ispravki i smanjili veličinu fajlova).

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #423 u: Svibanj 12, 2020, 00:56:07 prijepodne »
Ima li neki software kojim se moze 'ugraditi' titl u video, ali da ne bude hardcoded, npr. kao kad se skine epizoda neke serije, a ima built transkript?
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #424 u: Svibanj 12, 2020, 01:38:01 prijepodne »
mkvtoolnix - možeš ubacivat i izbacivat stvari te ako je više audio zapisa ili titlova možeš označiti koji je prioritetni kad se upali film/epizoda.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #425 u: Lipanj 14, 2020, 16:53:23 poslijepodne »
Moze li se zvuk iz vise izvora (npr, zvucnici preko auxa + tv preko hdmi) pustiti kao jedna cjelina? Postavljao sam preko Sound settings u control panelu, ono stereo mix da se omoguci, ali kasni drugi malo, pa se stvara eho.
Reality is almost always wrong.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Windows
« Odgovori #426 u: Lipanj 23, 2020, 20:04:43 poslijepodne »
Počela upozorenja o prijetnji virusima i sad postupim po uputama i sve o.k.
Sve dobro dok nisam htio skinuti seriju kad ono nema torenta. Htio ponovo instalirati a ono ne da pa ne da.
Nesvjesno sam uklonio torent i sad ga ne mogu ponovo instalirati. Probao dvadesetak verzija neće , počela me hvatati lagano panika. :please:
Probam instalirati prastaru verziju i ne da. Sada sam već u banani kako ću skidati serije. :smfor (2):
Po forumima piše da windows defender blokira instalaciju i stalno upozorava o virusu.
I šta sad , uključim mozak i mislim,mislim,mislim i sjetim se.
Pronađem gdje windows defender smartscreen se može isključiti , isključim , instaliram torent i ponovo uključim windows zaštitu i sve šljaka. :EmoticonPrayer2
Zar nisam pravi haker. :smfor (24):
Evo male upute da riješite sve u 5 minuta a za 2 sata.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #427 u: Lipanj 23, 2020, 23:12:03 poslijepodne »
Ma šta?

Upute za 99% korisnika win10:
1. ne dirati windows defender postavke ni u ludilu, ako defender nešto automatski obriše a mislite da ne treba, pitati ovdje na forumu zašto briše baš to, odgovorit ću
2. instalirati utorrent 2.2.1 (sa oldversion.com) pa u njegovim postavkama ISKLJUČITI* ažuriranje na novu verziju
3. ako se ježite utorrenta, onda instalirati qtorrent
4. bilo kakve prijetnje virusa = instalirati i pokrenuti mbam (https://www.malwarebytes.com/mwb-download/), počistiti što nađe a onda ga deinstalirati

Upute za 100% korisnika win7:
1. Instalirati win10
2. Ako ne može win 10 na taj PC, prodati ako kome treba stara krama za PC kasu, ako ne treba baciti PC u prvi kontejner

Ostale upute:
0. Ako koristite videoplayer koji "krade" titlove (npr bsplayer) ISKLJUČITI upload subtitles opciju!!!
1. U browser dodati uBlock Origin i Unblock Youku, i ništa drugo pod milim bogom!
2. Instalirati jdownloader (ripanje streamova, uz to je i download manager rapidshare klonova)
3. Instalirati mkvtoolnix i gMKVExtract
4. Instalirati mcomix (1.2.1)
5. Ako vam treba VPN ili TunnelBear (500MB free mjesečno) ili Windscribe (10Gb free mjesečno), nikakve hola điđe miđe

---------------------------------------
* Evo kako to izgleda kod mene:
« Zadnja izmjena: Lipanj 23, 2020, 23:30:10 poslijepodne od JoxerTM »

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Windows
« Odgovori #428 u: Srpanj 28, 2020, 17:19:58 poslijepodne »
Zašto instalirati tu stariju verziju utorrenta ako se smije pitati? Ima li ona uopće podršku za magnet download?

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #429 u: Srpanj 28, 2020, 17:49:34 poslijepodne »
Zato jer sam ja rekao. :D
Pravi je razlog zato jer nema niti će imati u sebi ikakav malware.

Ima podršku za sve osim za sekvencijalni download i najjednostavniji je za snaći se običnom korisniku.

Odo što sam napisao da nema, znači ne možeš ga natjerati da ti skida nešto od početka pa malo po malo do kraja - odjeljke koje skida bira random metodom.
Meni osobno je to nebitno, ali onima koji skidaju više verzija istog filma/serije pa žele vidjeti na što to sliči i odbaciti ako je glupi TS/kino rip, super je ako se skinuo baš podulji dio iz početka fajla.

E njima treba qbittorrent. Koji je dobar i zbog još jedne stvari - nigdje nije banan.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #430 u: Srpanj 29, 2020, 00:54:20 prijepodne »
Btw nažalost u januaru prestaje podrška za voljenu Sedmicu od Majkrosofta.
Što se mene tiče ostajem i dalje pri njoj. Pre će biti neki Linux kod mene nego 10.



I dalje..

 A za torent klijenta se slažem nekad sam imao Q i Nod mi je stalno prijavljivao virus.
Ovaj mikrotorent radi sasvim ok. Mislim da sam negde čitao da ove koriste za rudarenje ma šta to bilo.

Nedavno sam deguglirao fon. Radi sasvim lepo bez Playa i tih gluposti.
Poenta je da je hardver sasvim dovoljan operativni sistemi su preglomazni.
Meni ne treba komp kojem će biti svrha da tera W10. Ja komp koristim nekad i preterujem. Instaliram svašta i probam.
Stvari su tu da koriste nama. Ne obratno.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Windows
« Odgovori #431 u: Srpanj 29, 2020, 11:54:54 prijepodne »
Zato jer sam ja rekao. :D
Pravi je razlog zato jer nema niti će imati u sebi ikakav malware.

Ima podršku za sve osim za sekvencijalni download i najjednostavniji je za snaći se običnom korisniku.

Odo što sam napisao da nema, znači ne možeš ga natjerati da ti skida nešto od početka pa malo po malo do kraja - odjeljke koje skida bira random metodom.
Meni osobno je to nebitno, ali onima koji skidaju više verzija istog filma/serije pa žele vidjeti na što to sliči i odbaciti ako je glupi TS/kino rip, super je ako se skinuo baš podulji dio iz početka fajla.

E njima treba qbittorrent. Koji je dobar i zbog još jedne stvari - nigdje nije banan.

A qbittorrent u odnosu na utorrent ne bi trebao imati malware ili?

I dalje..

 A za torent klijenta se slažem nekad sam imao Q i Nod mi je stalno prijavljivao virus.
Ovaj mikrotorent radi sasvim ok. Mislim da sam negde čitao da ove koriste za rudarenje ma šta to bilo.

Nedavno sam deguglirao fon. Radi sasvim lepo bez Playa i tih gluposti.
Poenta je da je hardver sasvim dovoljan operativni sistemi su preglomazni.
Meni ne treba komp kojem će biti svrha da tera W10. Ja komp koristim nekad i preterujem. Instaliram svašta i probam.
Stvari su tu da koriste nama. Ne obratno.

Tako sam i ja svim snagama pokušao upogoniti novi PC (uzeo krajem prošle godine) na Windows 7, ali nažalost driveri nisu radili kako treba. Vjerojatno bi se nekako i moglo složiti, no namučio bi se ko budala i jednostavno nije bilo vrijedno.

Na kraju sam instalirao tu desetku i nije ni toliko loša. Nije kao legendarna sedmica koja mi je u rangu XP-a u svom vremenu, ali može proći.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #432 u: Srpanj 29, 2020, 15:28:54 poslijepodne »
A qbittorrent u odnosu na utorrent ne bi trebao imati malware ili?
Nije stvar u trebati nego u moći.
Ne može imati (github opensource).

Nod mi je stalno prijavljivao virus.
NOD? Uninstall. Odma.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Windows
« Odgovori #433 u: Srpanj 29, 2020, 23:09:41 poslijepodne »
Nije stvar u trebati nego u moći.
Ne može imati (github opensource).

Onda ću ga isprobati pa ćemo vidjeti. Godinama koristim utorrent i dobro me služio, ali nikad nisam razmišljao u malware-u iako sam čitao o tome dosta puta.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #434 u: Srpanj 30, 2020, 01:13:36 prijepodne »
Nod je  isto bivši kao i Q torent 

Za drajvere koristim već neko duže vreme portabl Auslogics Driver Updater imam pozitivna iskustva.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #435 u: Rujan 01, 2020, 22:11:18 poslijepodne »
NVidia se prepala AMD-a, da ih ne zadesi slicna sudbina kao Intel koji se muci sa AMD-om, 3000 serija ce biti jaca nego sto se ocekivalo, a 'jeftinija', tj. price per performance ce biti isplativiji.



3070 ce biti brza od 2080 TI ( 3070 ce biti 500$, dok je 2080TI oko 1200$)
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #436 u: Rujan 01, 2020, 22:30:50 poslijepodne »
Nije se envidija nikoga prepala.

Za situaciju na tržištu gdje je AMD ryzen procesorima razvalio Intel tri su razloga:
- Intel sve proizvodi sam i lupa mudima po istom samaru godinama, AMD je karte stavio na TSMC* koji su smislili bolji proizvodni proces (manje nm) i pogodio
- AMD se igra sa igraćim konzolama (Jaguar APU) i izbrusio je određena rješenja koja su potom primijenjena i za PC CPU, Intel toga neeeeeeeeeeeeeeeeema
- Cijena

Odnosno u CPU ratovima, AMD trenutno vodi.
Ali u GPU ratovima... AMD godinama debelo zaostaje za nVidiom. I nije da ih je puno briga. Ne igra se svak doma, pare su u procesorima.

Kako god, u mojoj krami sjedi GTX1070 i ne treba mi jača grafa zasad. U nijednom dosadašnjem naslovu, na ultra, nije se ni oznojila.
Naravno, kad softver postane toliko zahtjevan da 1070tka počne cviliti od muke, onda će na njeno mjesto doći nova.

-------------------------------
* - TSMC je Tajvanska firma. Pa malo povijesti.
Nekad, ne tako davno, stanovnici toga otoka su bili puka sirotinja jer su se bavili poljoprivredom. Skoro svi. Ko mi u bivšoj Jugi danas, skoro svi se bavimo time i svi smo sirotinja.
A onda je neko pametan rekao dosta, otvorile su se tvornice razne elektronike, svi su se zaposlili tamo i danas su svi stanovnici Tajvana bogati. Ne baš da su milijunaši, ali zarade mjesečno najmanje ko vi godišnje.
I onda su tajvanci glupi, jebo te azijce, a mi smo baš jako pametni.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #437 u: Rujan 02, 2020, 01:19:07 prijepodne »
Neupitno je sve to za nVidiu, da ubjedljivo dominira, nego sam prvenstveno mislio na cijene, da je price/performance sad dosta jeftiniji, znamo i njih kako su pohlepni, 1000 seriju su usporavali novim drajverima kako bi 'primorali' korisnike da predju na RTX kartice, a AMD je najavio BIG NAVI koji bi navodno trebao razdrmati trziste, zato sam rekao 'prepala' se, u smislu da ih upucaju prije nego sto su i povukli konkretan potez  ;D

Intel u zadnje vrijeme bas vuce neke glupe poteze, desetu generaciju procesora (i9 i i7) su ogranici na 2933mhz brzinu rama, sem u slucaju posjedovanja Z ploce, jer se to smatra 'overclockom', cak su iz ASUSA potvrdili da hardver ima moguucnosti za brze, ali ih je intel zakljucao na te vrijednosti, onda su odgodili razvoj 7nm tehnologije za citavu godinu, dok se AMD vec ove jeseni sprema pustiti novu generaciju Ryzen procesora i to na 7nm+, a vec naredno ljeto stize nova generacija procesora.

Pogledaj samo 'nabrijani' Ryzen 5 1600 af, 6 jezgara i 12 threadova, za 110-ak eura, radice sve na njemu bez ikakvih problema i za zahtjevnije korisnike, cak moj Ryzen 3 1200, najslabiji od svih dobro radi.
Reality is almost always wrong.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #438 u: Rujan 02, 2020, 10:40:19 prijepodne »
Ne igra se svak doma, pare su u procesorima.

Možda u tvom svetu. Renderovanje se sve više seli na GPU, za razliku od par godina.
Čak su i najveći igrači poput Vraya i Arnolda izbacili svoje GPU verzije.
Kad im dodaš endžine koji su to od ranije imaš veliku veićinu jednog jako velikog i bogatog tržišta.
To naravno ide u korist AMD-u jer su njihovi procesori odlični za kalkulacije simulacija koje još rade na CPU.
Ali kad dođe do rendera ako ti za jedan frejm/sliku treba 5 minuta sa jednom GPU, kupiš još jednu karticu i linearno prepoloviš na 2,5 minuta.
Jedini problem je trenutno memorija. Svaka kartica uzima celu scenu u sebe. Ako ti je scena velika 6 giga, svaka kartica mora da ima minimalno 8.
To sad pokušavaju da reše sa 3090 24GB, pokušali su i ranije NVlinkom koji pomaže karticama da dele podatke između sebe, ali se nije pokazao sjajno.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #439 u: Rujan 02, 2020, 15:29:04 poslijepodne »
U mom? Ti si nešto gadno pomiješao.
Renderiranje je širok pojam. Ono što je sveti gral renderiranja, a ja sam za to čuo na studiju znači otprilike prije nekih 150 godina, je raytracing.
Ima li to AMD? Nema. Ima li nVidia? Zadnja generacija njihovih kartica (tzv. Turing) ima. Ali to što ima je u samim povojima, proći će još puno godina i GPU generacija kad će to biti standard. Odnosno raytracing je trenutno najobičniji buzzword. Nije besmislen ko HDR ili upscaling, ipak konzole moraju lagati i uvjeravati kupce da ih kupe.

Ono što se seli na GPU je izravni pristup diskovima i to ne isključivo raw formatu nego će GPU biti u stanju dekompresirati podatke. Pa CPU više neće biti usko grlo preko kojega ide data transfer, uskoro ide šema gdje vaš GPU neće čekat da mu CPU isporuči podatke nego će ih sam čitati s (nadam se da ste kupili) SSD-a.
Tko na tome radi? Microsoft + nVidia.
Treba li vam 30x0 nVidia za to? Ne treba, bit će dostupno i na spomenutim Turing karticama.
Gdje je AMD u toj priči? Trenutno - nigdje.

Uz sve to, da ne odem nadugo i naširoko, nVidia je ta koja namjerava potaracati AI tržište. Kakve sad veze imaju AI i grafe? Ako me uhvati nekad volja pisat ću, vama je na raspolaganju gugl. Ili radije DuckDuckGo, gugl je postao precenzuriran.
AMD tu apsolutno nema što tražiti. Niti ima s čime.

Da se razumijemo, da nema AMD-a, ne bi ni nVidija bila to što jest jer im AMD definitivno puše za vratom, ali ne toliko efikasno kao kontra Intela. Primjer samo koji ne treba zaboraviti je da je nVidia razvila genijalni g-sync, ali ste za to trebali imati posebni i preskupi modul u monitoru. Pola godine kasnije, možda malo više, AMD je "izmislio" freesync kojem je cijena - praktično džabe.
Sveta konkurencija.

EDIT:
Moram editirati da me se ne shvati pogrešno, za svaki slučaj.
Gore sam naveo na čemu se radi, a Microsoft je to najavio "dogodine". To u principu znači dok ispeglaju bugove i dok dovoljan broj developera krene u to, mi ćemo to osjetiti otprilike 2022-e.
A drugo, rekao sam diskovima i spomenuo SSD - trebao sam reći PCIe diskovima. Većina ljudi koji imaju SSD, imaju SATA disk. Tako da će i za to trebati godina dvije da se ljudi "opskrbe".
A za te dvije godine izaći će i nove grafe (40x0) i novi CPU-i, a vjerojatno će sve matične po defaultu imati PCIe 4.0, a ne 3.0.

Evo i šema s nVidijine prezentacije (usporedba tehnologija):

« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2020, 16:51:44 poslijepodne od JoxerTM »

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #440 u: Rujan 02, 2020, 19:02:23 poslijepodne »
Kako ovo sto si napisao ide u prilog tvojoj prethodnoj izjavi da su pare u procesorima?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #441 u: Rujan 02, 2020, 20:03:35 poslijepodne »
Rekao sam već. Ne igra se svak doma na PCju.
Pa takvima ne treba zasebna (skupa) grafa, kupe proc sa integrušom onda i po cijele dane fejsbuče... ovaaaaaaaaj... samo rade i zarađuju.
Kako je takvih bezbroj, jasno je gdje leže pare.
« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2020, 20:04:03 poslijepodne od JoxerTM »

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #442 u: Rujan 02, 2020, 20:58:23 poslijepodne »
Ok, onda imamo različite poglede na biznis. Ja mislim da više love leži u filmskoj i gejming industiji,
dok ti misliš da se kajmak skuplja od matoraca koji kupuju komp jednom u deceniji.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #443 u: Rujan 03, 2020, 01:05:57 prijepodne »
Kakvih matoraca. Pričam o mladima.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #444 u: Rujan 03, 2020, 12:12:12 poslijepodne »
Ok  :smfor (26):

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #445 u: Rujan 03, 2020, 12:32:03 poslijepodne »
Zato se konstanto povecaju prihodi nVidie, ogroman je broj PC gejmera koji mijenjaju graficke karte svakom novom generacijom, dosta se i kod nas prelazi na nove generacije, a mogu zamisliti kako je stanje u drzavama sa boljim zivotnim standardima. Zatim, pc gejming je vec u dobroj mjeri i 'posao' ako ga tako mozemo nazvati, skoro je bio Fortnite turnir u New Yorku gdje je prva nagrada bila 3 mil. dolara, a da ne pricamo o ogromnom broju youtubera ciji kanali zavise iskljucivo od gaminga. Imas kanala koji se iskljucivo baziraju na testiranje i uporedjivanje raznih grafickih kartica,i njihovih performansi prvenstveno u igrama.

Izmedju ostalog, GPU postaje bitan i za video editing, npr. za Da Vinci Resolve je potrebna jaka graficka, jer ona snosi vecinu tereta. Da ne duzimo vise, bitno je i jedno i drugo, ali nikako CPU ne moze biti puno vazniji od GPU, ako imas jak CPU a slab GPU onda imas problema sa bottleneckom.
Reality is almost always wrong.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #446 u: Rujan 06, 2020, 19:46:24 poslijepodne »
Ekipa, nisam siguran tačno kakvu ulogu frekvencija na RAM memoriji ima i kompatibilnost pa bolje da pitam nekoga ko se više razume. ;D

Imam 8gb (2x4GB dual) neki ram, međutim za neke stvari mi treba više radne memorije jer procesor jedva dođe do 30% opterećenja a ram pun, pa sam hteo na 16gb povećati. Međutim DDR3 je, i to je već polako postalo zaostalo. Našao sam neki za 4k ram ali ne znam da li će odgovarati uz ove koje sada imam. ;D

https://www.emmi.rs/racunari-komponente/racunarske-komponente/ram/memorija-ddr3-8-gb-1600-mhz-patriot-black-mamba-pv38g160c0.html

https://i.imgur.com/WAiWH3Z.png

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #447 u: Rujan 06, 2020, 20:28:14 poslijepodne »
Speccy je odličan ali nije baš mjerodavan. Uđi u BIOS i tamo u informacijama vidi točno koji je RAM unutra.

Slobodno dodaj u kantu to što namjeravaš kupiti. Ali ako je u PCju RAM 1866mhz (a izgleda prema speccyju da jest), onda će ti kad dodaš 1600, i taj se spustiti na 1600. To, s obzirom da je DDR3, slobodno možeš zanemariti, ne primjećuje se ikakva razlika.



Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #448 u: Rujan 06, 2020, 20:32:06 poslijepodne »
https://i.imgur.com/T6tyFOF.png

Ma da, na 1867 MHZ je, mizerna razlika je. Ništa, naručiću ondaa, i mislio sam da će moći i da neće biti nekih problema i razlike. ;D Hvala.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Windows
« Odgovori #449 u: Rujan 10, 2020, 00:11:52 prijepodne »
Ja sam slagao novu konfu i prilikom slaganja sam izabrao valjda 10 različitih ramova (znači izaberem jedan, pa ga maknem, pa izaberem drugi itd) i na kraju sam izabrao 1x16GB (slučajno) umjesto 2x8GB. Oduvijek slušam priče kako je bolje imati dva keksa pa ne znam koliko je to stvarno tako i biste li mi preporučili da mijenjam 1x16GB za 2x8GB?