Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1052470 puta)

0 Članova i 24 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #810 u: Lipanj 29, 2017, 17:16:20 poslijepodne »
ja ću ovo gledati, obavezno  :smfor (6): :smfor (21):

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #811 u: Lipanj 29, 2017, 18:13:12 poslijepodne »
I ja ću pratiti, pogotovo dosta toga su otkrili o Inhumansima u Agents of Shield, a plus sam veliki fan Marvela  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #812 u: Lipanj 30, 2017, 08:10:25 prijepodne »
sad pogledah ovaj inhumans trejler, podsjeti me na one jeftine serije sa saj faj-a. no dobro, to je samo trejler, ali opet, bas lose djeluje.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #813 u: Srpanj 02, 2017, 10:06:35 prijepodne »
Prison Break: Resurrection pogledao sinoc prvu ep da vidim nasta lici i ovo... ali nije bilo toliko lose, tako da cu da nastavim.  xD

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #814 u: Srpanj 02, 2017, 14:12:47 poslijepodne »
Prison Break: Resurrection pogledao sinoc prvu ep da vidim nasta lici i ovo... ali nije bilo toliko lose, tako da cu da nastavim.  xD

Zadrzi se na prvoj epizodi ako zelis ovu sezonu da zadrzis u lepoj uspomeni!

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #815 u: Srpanj 02, 2017, 17:01:20 poslijepodne »
Ja sam pogledao čisto jer ne bih mogao da ne pogledam a da postoje epizode. Prva je stvarno vrh epizoda, kao i to sve dok je u tom zatvoru. Trebali su razvući na 22 epizode, bilo bi bolje. ;D

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #816 u: Srpanj 02, 2017, 17:03:12 poslijepodne »
Ja sam pogledao čisto jer ne bih mogao da ne pogledam a da postoje epizode. Prva je stvarno vrh epizoda, kao i to sve dok je u tom zatvoru. Trebali su razvući na 22 epizode, bilo bi bolje. ;D

Ma kada se setim tv savrsenstva prve i donekle 2.sezone, dusa me zaboli sta uradise seriji...

Offline cvele5

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #817 u: Srpanj 02, 2017, 17:32:48 poslijepodne »
Verojatno ćiu izgledati celu seriju pošto sam sve ostalo gledao, ali bolje bi bilo da su uradili neki TV film umesto seriju

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #818 u: Srpanj 02, 2017, 19:13:52 poslijepodne »
Verojatno ćiu izgledati celu seriju pošto sam sve ostalo gledao, ali bolje bi bilo da su uradili neki TV film umesto seriju
Isto pogledacu do kraja jer sam isto sve ostalo pogledao... Sem nekih starih serija koje gledam polako... :D
Gledao sam ja svasta tako da nije problem izdrzati 9ep :D

Offline Kume-Kume

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Nadam se boljem !
  • Lokacija: Kumane ; Vojvodina
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #819 u: Srpanj 03, 2017, 12:29:08 poslijepodne »
Predložio bih jako dobru francusku seriju Profilage iz 2009g.Do sada je snimljeno 7 sezona a mislim da je najavljena i 8.
Našao sam prevode za samo tri sezone što je šteta za ovu dobru seriju !

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #820 u: Srpanj 04, 2017, 23:47:39 poslijepodne »
Chance (2016– )



http://www.imdb.com/title/tt5620076/?ref_=nv_sr_1

Odmah da napišem da imam problem sa H.Lorijem koga posle C.Guje nikako da doživim kao ozbiljnog glumca. Uvek će ostati nedefinisana bena i retard iako se dobro pokazao kao, na primer, Dr. Haus. U ovoj seriji je psihijatar koji na kraju ispada najluđi od svih. Taze je razveden, tunjav i u dilemi kako pomoći pacijentkinji koja nije sasvim svoja. Dotičnu na moju radost glumi G.Mol koja je idealan partner Loriju iako ima ulogu koja je čist kliše. Dobro se ona pokazala u filmu The Notorious Bettie Page (preporuka) u kom je pokazala šta zna i ume. Ovo dvoje glumaca je više manje dobrano poznato i kod njih iznenađenja nema. Pravo iznenađenje mi je lik koji igra Dija, on je lik bez koga serija ne bi bila ovako dobra kao što jeste. Izgleda opasno, poremećeno (izlečio ga je neki njegov bolničar stočnim lekovima) i prava je ratna mašina. On je pravo otkrovenje on je lik koga majka više ne rađa. On je za mene pravi junak i glavni baja u seriji. Ostali služe samo da bi on pokazao sve svoje talente i veštine.  Mislim da onaj ko bude gledao prvu epizodu i ne bude primetio Dija ne treba da gubi vreme na ostalih devet epizoda serije. Ostali mogu samo da bindžuju i uživaju.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #821 u: Srpanj 04, 2017, 23:55:39 poslijepodne »
Kad ovako predstaviš seriju u nekoliko rečenica, nema šanse da je preskočim. Koliko god da mi je pretrpan raspored za leto, moram sad i ovu da uglavim.  :azn:

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #822 u: Srpanj 05, 2017, 00:01:17 prijepodne »
  Velika je muka napisati nešto a ne otkriti ništa. Serija je, na moju veliku radost, dobila i drugu sezonu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #823 u: Srpanj 05, 2017, 23:43:28 poslijepodne »
Blood Drive (2017-)   



http://www.imdb.com/title/tt0082736/?ref_=nm_flmg_act_46

đđ

  Izašle su prve tri epizode. Da li je neko ovo možda gledao ?


Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #824 u: Srpanj 06, 2017, 06:43:27 prijepodne »
pogledao prvu i odustao...
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #825 u: Srpanj 06, 2017, 09:02:12 prijepodne »
Pogledao Prison Break do kraja pa na kraju su ga malo preterali i zbrzali moglo je to na drugi nacin da se zavrsi... ali ok
Mislim da je ovo ipak samo za fanove originalne serije... ostalima bi verovatno ovo bilo nevidjeno glupo.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #826 u: Srpanj 06, 2017, 22:39:38 poslijepodne »
Stana Katić u teaseru za TV seriju “Absentia”

Sony je nedavno predstavio teaser svoje TV serije Absentia u kojoj se u glavnim ulogama pojavljuju nagrađivana Stana Katić (The Rendezvous, Sister Cities, serija Castle), Patrick Heusinger (Jack Reacher: Never Go Back, Frances Ha, Black Swan) i nagrađivana Cara Theobold (serija The Syndicate, sitcom Together, serija Downton Abbey).

Serija donosi priču o agentu Emily Byrne (Katić) koja je nestala bez traga dok je tražila serijskog ubicu, te je proglašena mrtvom. Nakon šest godina pronađena je u šumi i zbog djelimične amnezije ne može se setiti što joj se dogodilo. Po povratku kući prisiljena je obnoviti svoj odnos sa suprugom, također FBI agentom  (Heusinger) i sinom koji je ne prepoznaje. Uskoro biva uvučena u novi slučaj ubistva u kom ne može verovati nikome, čak ni svojim kolegama koji se okreću protiv nje.

Tokom jeseni serija Absentia će biti emitovana na kanalu AXN Adria.



  Još jedan kliše. Da ne mračim. možda ispadne nešto dobro od ovog.

pogledao prvu i odustao...

  Zahvaljujem na odgovoru. Mislim da neću odustati, dobro će mi ovo doći posle Stana. Između Srana i Eša.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #827 u: Srpanj 07, 2017, 09:26:35 prijepodne »
sto se cini od serija sa fbi agentima, detektivima, policajskim stanicama...  :smfor (9): au jebote...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #828 u: Srpanj 07, 2017, 13:19:11 poslijepodne »
Ne može biti televizija da nema seriju o drotovima. Folklor.
A pogledao sam neki dan na YT o Seinfiekdu, Serija je manje više zasnovana na životu Lary Davida.
Njega personifikuje George. Kramer je stvarno bio Laryjev komšija otkačeni lik.
Čak mu je mreža dala dosta love na konto korišćenja imena.
Ilejn je isto bila Dejvidova bivša cura sa kojom je kako kaže održao prijateljski odnos posle raskida a da nije bilo čudno jelte.
Serija o apsolutno ničemu xD

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #829 u: Srpanj 08, 2017, 00:21:52 prijepodne »
Snima se pilot za “Nightflyers” prema SF noveli Georgea R. R. Martina

Postalo je službeno, Syfy je naručio pilot za potencijalnu seriju “Nightflyers“. Vjerojatno već znate da je mreža razvijala scenarij prema istoimenoj noveli Georgea R. R. Martina koju je napisao još 1980. godine.

Scenarij za pilot epizodu potpisuje Jeff Buhler (Jacob’s Ladder). Radnja se fokusira na osmero znanstvenika koji žele stupiti u kontakt s vanzemljicama jer se Zemlja nalazi na samom rubu uništenja, pa se nadaju njihovoj pomoći. Znastvenici, kojima se pridružuje i telepat kreću na ekspediciju na svemirskom brodu Nightflyer, kibernetičkom čudu s misterioznim kapetanom. Vrlo brzo posada biva zarobljena u dubokom svemiru, ostavljena na milost i nemilost luđaku koji može učiniti bilo što…

Martin neće biti involviran na pilotu ili seriji ako dođe do njene realizacije. On je vezan ekskluzivnim ugovorom za HBO i seriju Igra prijestolja, koji mu brani baviti se bilo čim drugim do završetka snimanja tog serijala. No Martin se svejedno oglasio i dao do znanja da će projekt imati više veze s filmom iz 1987. godine, nego s originalnom novelom. No treba uzeti u obzir da je i film rađen prema noveli, a točno u kojoj mjeri se razlikuju možete sami provjeriti, ali prvo pogledajte trailer da ustanovite koliko vam tako nešto uopće odgovara.

Robert Jaffe, pisac i producent filma Nightflyers uključen je u projekt kao producent.

Nightflyers je najnovija serija u nizu (The Expanse, Dark Matter, 12 Monkeys) kojim Syfy želi naglasiti povratak korijenima i kvalitetnijem sadržaju, a među najavljenim novim projektima ističe se i “Krypton“, prekvel serija o Supermanu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #830 u: Srpanj 09, 2017, 00:15:28 prijepodne »
Somewhere Between (2017– )



http://www.imdb.com/title/tt6467294/

Američka adaptacija korejske misteri tv serije  “God’s Gift: 14 Days”.

U seriji Patton (Laura Price), je sretno udata žena i majka čiji se sviet raspada kada njena kćerka biva ubijena. Ali baš kada je njen svet potpuno prekrila tama ona dobija dugu šansu i budi se nazad u vremenu malo pre nego će se desiti tragičan događaj. Šta ona može da uradi da promeni ono što će se desiti, ili je sve uzaludno jer je sve već predodređeno ?



  Spajk Li se nije prosavio rimejkom Oldboya a šta će biti sa ovim videće se.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #831 u: Srpanj 09, 2017, 00:28:53 prijepodne »
ja tu Paulu Patton ne mogu očima vidjeti.. to njeno glumatanje me strašno nervira.. pa ću i preskočiti seriju  :smfor (9):

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #832 u: Srpanj 09, 2017, 00:46:26 prijepodne »
  Sva je prilika da ću i ja. Ne volim rimejk bilo čega.

Patriot  (2015–)   



http://www.imdb.com/title/tt4687882/

Obaveštajac Džon Tavern ima zadatak da spreči Iran u proizvodnji nuklearnog oružja. To zahteva od njega da se odrekne sigurnosti i da se preruši u radnika jedne fabrike. Uz PTSP, vladinu nesposobnost i lažni posao, Džon verovatno neće dodatno ugroziti misiju.



  Čekam ovu seriju i gledam je prvom prilikom. Zanimljivo da nigde ne pišu o njoj na netu. Ili ja nisam našao neki podatak.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #833 u: Srpanj 09, 2017, 01:08:48 prijepodne »
ja sam je htjela prevoditi, ali odustala sam nakon 20 minuta gledanja.. kao smiješno, a uopće nije.. ima par dobrih scena, ali nedovoljno  :pepsi:

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #834 u: Srpanj 09, 2017, 05:01:34 prijepodne »
Ako američki obavještajac -u ime pravde i slobode- ima zadatak napraviti nešto korisno na Bliskom istoku ili tam' negdje, za mene je to preporuka da seriju treba preskočiti. Radi se o reklamerskoj (reklamnoj) seriji, a kako ja reklame ne volim, ne volim i ne gledam takve serije. Činjenica da postoji neka dobra scena, premalo mi znači.  :smfor (8):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #835 u: Srpanj 09, 2017, 23:32:17 poslijepodne »


  Šalu na stranu, onda ne bi trebao ništa da gledam. Patriotu ću da pretrčim preko zime zbog K.Smita a ne zbog propagande. Uslov je da se setim i slobodno vreme.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #836 u: Srpanj 09, 2017, 23:34:39 poslijepodne »
meni nije stvar u toj propagandi već u samoj seriji.. možda tebi sjedne, meni je glavni glumac previše njonjav i naporan  :smfor (9):

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #837 u: Srpanj 09, 2017, 23:44:14 poslijepodne »
  Možda mi se i ne svidi. Postao sam imun posle gledanja filma The Men Who Stare at Goats (2009). Totalna anti preporuka.

Mahershala Ali kao glavni glumac u True Detective Season 3

Za sada na nivou glasina, ali se očekuje da se dogovor zaključi veoma uskoro

Koliko god neki glumci bili poznati na zapadu, kod nas nekako ostanu anonimni. Ok mi nismo toliko liberalni kao Amerikanci i nikada ne bi dali oskara jednom filmu kao što je Moonlight. Nije da je film loš, nego jednostavno, Balkan i slična liberalna shvatanja, sigurno razumete.

Glumac Mahershala Ali sigurno nije poznat svojim imenom širokoj Balkanskoj publici, ali svojim karakterističnim likom sigurno jeste. Uzevši u obzir da je dobio i Oskara za sporednu mušku ulogu u filmu Moonlight, na neki način, samo potvrđuje njegov glumački kvalitet. Da li bi možda treća sezona True Detective i uloga u njoj definitivno potvrdila njegov kvalitet?

True Detective Season 3 je izgleda dobio novog glavnog glumca

Kako javlja Tracking Board, izgleda da je gluma Mahershala Ali u Moonlight ubedlia producente True Detective serije da ga ozbiljno razmotre za glavnu ulogu u istoimenoj seriji. Šta više, izgleda da je Ali blizu potpisivanja ugovora za, verovatno jednu od glavnih muških uloga u True Detective Season 3.

U neku ruku je sve ovo glasina, uzevši u obzir da ugovor još uvek nije zaključen i isto tako da HBO još uvek nije zvanično najavio treću sezonu. Jeste da je sve to samo formalnost, ali bolje je da ipak ovo uzmemo sa dozom rezerve. Po svim izveštajima iz marta, rad na trećoj sezoni True Detective je još tada počeo. Tvorac serije, Nic Pizzolatto je navodno već napisao scenario za prve dve epizode, koji sada sarađuje sa Deadwood tvorcem, David Milch.

Mahershala Ali u True Detective seriji bi se svakako uklopio, što možemo videti po njegovim skorašnjim ulogama u House of Cards, Free State of Jones i Hidden Figures. Karakteristična faca, dobar stav i odlična gluma - sve šta je potrebno za jednu dobru triple A seriju. Sada nam ostaje da sačekamo da dogovor bude potvrđen.

  Pratim ovu seriju i pratim pad autora Picolata koji nikako da ponovi uspeh prve sezone. O Aliju ne znam apsolutno ništa tako da od treće sezone ne očekujem mnogo. Videće se.


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #838 u: Srpanj 10, 2017, 01:13:25 prijepodne »
Hmm ne znamšta da mislim o tome.
Izraziću jednu veliku skepsu i moguće neslavan završetak jedne prvobitno sjajne serije.
Ali ajde da ne prejudiciram. Možda se nekako sastojci originalne prve sezone Detektiva ponovo spoje.
Večeras je polusezona FTWD dupla epizoda najjs

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #839 u: Srpanj 10, 2017, 06:27:09 prijepodne »
Hmm ne znamšta da mislim o tome.
Izraziću jednu veliku skepsu i moguće neslavan završetak jedne prvobitno sjajne serije.
Ali ajde da ne prejudiciram. Možda se nekako sastojci originalne prve sezone Detektiva ponovo spoje.
Večeras je polusezona FTWD dupla epizoda najjs

Ja sam vec negde rekao da mi je (barem ova polusezona) prijatno iznenadjenje u odnosu na 2.sezonu, sto to se tice "T.detective"-a, jesu oni postavili standard sa 1.sezonom, te je druga, vec imala nemoguci zadatak da dostigne kvalitet originala, pa ne bih bas isao toliko daleko da kazem da je ocajna, kao sto su po prikazivanju isli neki komentari gledaoca...Sta znam, radujem se mogucnosti 3.sezone, drzim fige da to bude sjajno kao prva...budemo videli...