Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1093041 puta)

0 Članova i 19 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #870 u: Srpanj 16, 2017, 09:26:11 prijepodne »
Treća sezona Narcosa uskoro na Netflixu


Jedna od najpopularinijh Netflixovih serija vraća se na samom početku rujna.

Nakon što je jedan dio priče završio – Netflixov Narcos se vraća ovoga rujna u trećoj sezoni. Prošle godine Netflix je obnovio jednu od svojih najpopularnijih serija za treću i četvrtu sezonu.

Treća sezona serije bavit će se krijumčarima droge nakon Pabla Escobara i kartelom Cali koji je vodio biznis na potpuno drugačiji način od Escobara. Kartel Cali bio je povezan s britanskim plaćenicima, imao je saveznike među zemljama, bezbrojne špijune i informatore u vladi i veliku mrežu inteligencije i nadzora u cijelom gradu Santiagu de Cali. Kartel je nekoć bio poznat i uspoređivan s ruskim KGB-om od strane DEA, koji je kartel zvala “najmoćnijim kriminalnim sindikatom u povijesti”.

U trenucima najveće moći Cali je držao 90% svjetskog tržišta kokaina.

Pedro Pascal se vraća u ulozi agenta DEA-a Javiera Pene, a Boyd Holbrook i Wagner Moura završili su svoj put u prošlog sezoni. Treća sezona Narcosa dolazi 1. rujna na Netflix.



  Dobar je bio ovaj dvojac iz Tropa de Elite ( José Padilha i  Wagner Moura), ne znam da li će tako biti i u nastavku. Zahvaljujući Mouri Narkos je bio ovako dobar. On je zaslužan za bar trećinu uspeha serije.

Offline biljanna

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Serbia
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #871 u: Srpanj 16, 2017, 18:05:50 poslijepodne »
Preprucujem seriju The OA               Serija prati Preri Džonson, koja je nestala kao dete, ali se iznenada vraća u rodni grad i ne ume da objasni gde je bila svih tih godina. Naročitu misteriju predstavlja činjenica da je mala Preri bila slepa, a odrasla Preri vidi savršeno!                   

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #872 u: Srpanj 16, 2017, 21:41:53 poslijepodne »
Novi Doctor Who će biti žena, i to Jodie Whittaker, danas objavio BBC poslije finala Wimbledona.

http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-40624288?ocid=socialflow_facebook&ns_mchannel=social&ns_campaign=bbcnews&ns_source=facebook
Reality is almost always wrong.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #873 u: Srpanj 16, 2017, 21:42:57 poslijepodne »
baš krenuo da pišem...  ;D

English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #874 u: Srpanj 17, 2017, 00:32:40 prijepodne »
Prerano. Capaldi je mogao toliko više da pruži. Žao mi i njega i Jene.
Fo d rekord mislim da je loša ideja.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #875 u: Srpanj 17, 2017, 13:38:39 poslijepodne »
inace, krenuo je i the strain, nesto sto je imalo dobru premijeru, ogroman potencijal, i onda iz epizode u sezonu... pljas! sta se desi sa serijom... sta dozvolise del toro i karlton jasno mi nije. no dobro, i gorih sam stvari gledao, taman i nema mnogo materijala pa ovo 45to minutno trovanje mrcenog mozga mozda bude i bezbolno. kako ne...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #876 u: Srpanj 17, 2017, 18:35:37 poslijepodne »
Krenula je i nova sezona Suits, pogledah prvu epizodu, nije loše, ali daleko je to od prvih sezona.
Reality is almost always wrong.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #877 u: Srpanj 17, 2017, 21:39:16 poslijepodne »
Showtime kreće sa produkcijom serije “Escape at Dannemora”

Američka pretplatnička televizija Showtime uskoro kreće sa produkcijom serije Escape at Dannemora u kojoj će se u glavnim ulogama pojaviti oskarovac Benicio del Toro (Traffic), Patricia Arquette (Boyhood) i za Zlatni Globus nominovani Paul Dano (Love & Mercy, There Will Be Blood). Izvršni producent i režiser serije koja će imati osam jednosatnih epizoda je dobitnik Emmyja Ben Stiller.

Serija Escape at Dannemora govoriće o bijegu iz strogo čuvanog zatvora u blizini sela Dannemora, u američkoj saveznoj državi New York, koji se desio tokom ljeta 2015, a koji je kao posljedicu imao masovnu potragu za dvojicom osuđenih ubica kojima je u bijegu pomogla udata uposlenica zatvora sa kojom su obojica imali seks aferu.

Del Toro će igrati osuđenog ubicu Richarda Matta, Arquettova uposlenicu zatvora Tilly Mitchell, a Dano Davida Sweata, ubicu policajca koji je protiv svoje volje postao Richardov partner za bijeg.

Richard Matt je tokom 2008. osuđen na dugogodišnju robiju zbog otmice i ubistva svog 76-godišnjeg šefa koji mu je dao otkaz. Nakon što ga je ubio, raskomadao ga je i bacio u Niagaru. Nakon toga je pobjegao u Mexico gdje je ubio jednog muškarca ispred bara, radi čega je proveo devet godina u meksičkom zatvoru prije nego što je izručen sjevernoameričkim vlastima i premješten u Clinton Correctional Facility zatvor. U njemu je upoznao Sweata, koji je zbog ubistva policajca osuđen na doživotnu robiju bez mogućnosti pomilovanja. Tokom juna 2015. njih dvojica su postale prve dvije osobe koje su pobjegle iz maksimalno obezbjeđenog Correctional Facility zatvora koji postoji 170 godina, i jednog od najstarijih njujorških zatvora.  Uvukli su se u cijevi kanalizacije i podzemnim labirintom cijevi uspjeli doći do sela Dannemora. Iza sebe su na papiriću ostavili nasmiješenog lika s dva zuba i poruku: ‘Ugodan vam dan!’. Bili su na slobodi 20 dana, a Matt je ubijen u sukobu sa policijom koja ga je uočila  50 milja od Clintona i manje od 20 milja južno od Kanade. Dva dana kasnije, Sweat je ranjen i uhvaćen u blizini kanadske granice. Mitchellova je radi toga što im je pomagala u bijegu osuđena na zatvorsku kaznu u trajanju od 28 mjeseci do sedam godina zatvora, a Sweatu je na njegovu dugugodišnju robiju pridodata kazna od tri do sedam godina zatvora. U junu 2016, njujorške vlasti su upoznale američku javnost da je, osim Mitchellove, pomoć u bijegu dvojici osuđenika pružilo oko još 20 uniformisanih i civilnih uposlenika zatvora.

Osim Stillera, u produkciji serije će učestvovati scenarist i izvršni producent Brett Johnson (Mad Men) i za Oscara nominovani Michael Tolkin (The Player) koji su se upoznalii dok su radili na seriji Ray Donovan. Ostatak produkcijskog tima čine Bryan Zuriff (Steve Jobs, Ray Donovan), tri puta za Oscara nominovani Michael De Luca (Captain Phillips, The Social Network, Fifty Shades of Grey) i njegova Michael De Luca produkcija, te Nicky Weinstock iz Red Hour produkcije.

Svima nam je bila namjera da ispričamo ovu jedinstvenu priču o bijegu iz zatvora koja je u svojoj jezgri u stvari priča i o kriminalcima i o stvarnim ljudima koji to nikada nisu bili, a koji su donijeli neke loše odluke koje su imale ogromne i dalekosežne posljedice, izjavio je Stiller.

Datum premijere serije još uvijek nije poznat.

  Treba dočekati Benisija i eventualno podneti Stilera koji bi mogao da se ubaci u seriju kojoj je producent. Mogao bi to da izvede da uštedi na jednoj glumačkoj plati. Paul Dano je bio odličan u Patersonu, u svemu ostalom što sam video bio je bled i neprimetan. Niti smrdi niti miriše za razliku od Patricije.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #878 u: Srpanj 18, 2017, 20:19:35 poslijepodne »


  Tata Rej dolazi šestog avgusta. Serija je više nego dobra, pratim je od početka.

  Ako neko nije gledao sada mu je prilika da počne. Mislim da se neće pokajati..

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #879 u: Srpanj 19, 2017, 08:33:44 prijepodne »
ja sam se pokajao poslije par epizoda, vidjeno x puta. i tema i likovi.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #880 u: Srpanj 19, 2017, 09:44:43 prijepodne »
Uuuuuuu, greška sinko. Koraci, dupla, čepao, tri sekunde u reketu... samo biraj.  ;D
Prvu sezonu odgledao na mišiće, posle postala jedna od omiljenih. Krenulo je tako po plotu gde on pomaže bogatima,
ali kad se razvilo u pozadinsku priču o njihovom odrastanju i zlostavljanju, i koliko su zaista sjebani...  :sbowing_100-106

Offline dzingis.kan

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Carpe diem!
  • Lokacija: Mongolija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #881 u: Srpanj 19, 2017, 10:21:13 prijepodne »
The Agency (2001-2003)
http://www.imdb.com/title/tt0285332/?ref_=nv_sr_2
Nadam se da nisam fulao temu ;D Sjeća li se ko ove serije,i da li je ko gledao? Ja sam davno pratio na tv-u,čini mi se da je išla na hrt-u...a vidim da su se skoro pojavili titlovi pa bi se moglo ponoviti gradivo :smfor (19): ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #882 u: Srpanj 19, 2017, 10:23:09 prijepodne »
dzaba sad, kasno je. justified i fringe sam posteno iztolerisao i bi sta bi. ali bila neka druga vremena... tad.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #883 u: Srpanj 19, 2017, 10:42:34 prijepodne »
The Agency (2001-2003)
http://www.imdb.com/title/tt0285332/?ref_=nv_sr_2
Nadam se da nisam fulao temu ;D Sjeća li se ko ove serije,i da li je ko gledao? Ja sam davno pratio na tv-u,čini mi se da je išla na hrt-u...a vidim da su se skoro pojavili titlovi pa bi se moglo ponoviti gradivo :smfor (19): ;D

dobra tema, nisi fulao.. serija mi nije poznata, a i tko bi još stigao i te stare gledati  ;D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #884 u: Srpanj 19, 2017, 10:48:19 prijepodne »
dzaba sad, kasno je. justified i fringe sam posteno iztolerisao i bi sta bi. ali bila neka druga vremena... tad.
Znam, i sam sam takav, ali čisto kažem da su se ljudi ogrešili o ovu seriju.
Ko se ikad dvoumio da li da gleda, neka počne.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #885 u: Srpanj 19, 2017, 18:44:48 poslijepodne »
Da, svi kažu da je dobra.
Meni je smor kad naletim ali meni je bila smor i Sopranosi pa sam se posle primio najstrašnije.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #886 u: Srpanj 19, 2017, 21:38:29 poslijepodne »
  Ne razumem zašto na netu Reja porede sa Sopranosima. Toni je mafijozo sa pedigreom i to mu je porodični posao što se za Reja ne može reći. On i njegova braća su proizvod svog tatka, stare i neopevane bitange koju odlično glumi Džon Vojt. U seriji su trenutno skoro svi pokazali šta znaju i umeju. Izuzetak su Rejovi klinci koji su najslabija karika.

  Meni je serija legla kao budali šamar iz više razloga. O tom kad vidim novu sezonu.

Džejson Bejtmen u Netflix seriji “Ozark”, prvi trejler

Ovog leta na Netflix-u ćete moći da pogledate TV seriju/dramu pod nazivom “Ozark” u kojoj glavnu ulogu tumači glumac Džejson Bejmen. Osim toga, on će i režirati četiri od predviđenih deset epizoda, a partnerka će mu biti glumica Lora Lini.

Ova priča prati Martija Birda (Džejson Bejtmen), finansijskog savetnika, koji će odlučiti da se preseli sa ženom Vendi (Lora Lini) i decom, iz predgrađa Čikaga u zajednicu u letovalištu Misuri Ozarks, a koji je dužan meksičkom narko bosu.

Seriju su kreirali Bil Debjuk i Mark Vilijams, pri čemu je predviđeno da svaka epizoda traje sat vremena, a početak emitovanja na Netflix-u najavljen je za 21. jul 2017. godine.



http://www.imdb.com/title/tt5071412/

 

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #887 u: Srpanj 20, 2017, 12:44:33 poslijepodne »
jel gledao ko wolf creek?
http://www.imdb.com/title/tt4460878/
ja pilotirah ali nijesam zadovoljan, gledacu cisto radi onoga manijaka koji je pospremio ulogu u drugom dijelu istoimenog filma. a inace me zanima njegov backstory, sta se izdesavalo coeku pa onakav da bude.
6 je ep. inace bih preskocio.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #888 u: Srpanj 20, 2017, 13:04:21 poslijepodne »
jel gledao ko wolf creek?
http://www.imdb.com/title/tt4460878/
ja pilotirah ali nijesam zadovoljan, gledacu cisto radi onoga manijaka koji je pospremio ulogu u drugom dijelu istoimenog filma. a inace me zanima njegov backstory, sta se izdesavalo coeku pa onakav da bude.
6 je ep. inace bih preskocio.

uf, ne volim serijske ubojice nikako  :smfor (9): :smfor (9): btw, na IMDb piše da ima 7 epizoda, ne bih da ostaneš zakinut ;D

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #889 u: Srpanj 20, 2017, 13:13:31 poslijepodne »
jel gledao ko wolf creek?
http://www.imdb.com/title/tt4460878/
ja pilotirah ali nijesam zadovoljan, gledacu cisto radi onoga manijaka koji je pospremio ulogu u drugom dijelu istoimenog filma. a inace me zanima njegov backstory, sta se izdesavalo coeku pa onakav da bude.
6 je ep. inace bih preskocio.
Ako si voleo prva 2 filma, onda ces biti malo razocaran, a oni koji pak nisu gledali filmove, bili su prijatno iznenadjeni vidjenim! Meni, ni tamo-ni vamo...Za nijansu manje nasilja po kojima su filmovi poznati, a opet ni sam backstory nije nesto izneo na povrsinu razloge zbog cega je Mick to sto jeste! By the way, John Jarratt sjajan kao i obicno!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #890 u: Srpanj 20, 2017, 13:37:05 poslijepodne »
jel gledao ko wolf creek?
http://www.imdb.com/title/tt4460878/
ja pilotirah ali nijesam zadovoljan, gledacu cisto radi onoga manijaka koji je pospremio ulogu u drugom dijelu istoimenog filma. a inace me zanima njegov backstory, sta se izdesavalo coeku pa onakav da bude.
6 je ep. inace bih preskocio.

uf, ne volim serijske ubojice nikako  :smfor (9): :smfor (9): btw, na IMDb piše da ima 7 epizoda, ne bih da ostaneš zakinut ;D
eo sad pogledah:
http://www.imdb.com/title/tt4460878/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1
znam da se tebi ne bi svidjela :) tebi sam daaaavno preporucio party down :)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #891 u: Srpanj 20, 2017, 13:39:06 poslijepodne »
eo sad pogledah:
http://www.imdb.com/title/tt4460878/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1
znam da se tebi ne bi svidjela :) tebi sam daaaavno preporucio party down :)

a jadni, ni sami ne znaju šta bi  :smfor (24): :smfor (24):

Spoiler: prikaži

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #892 u: Srpanj 20, 2017, 13:41:18 poslijepodne »
Ako si voleo prva 2 filma, onda ces biti malo razocaran, a oni koji pak nisu gledali filmove, bili su prijatno iznenadjeni vidjenim! Meni, ni tamo-ni vamo...Za nijansu manje nasilja po kojima su filmovi poznati, a opet ni sam backstory nije nesto izneo na povrsinu razloge zbog cega je Mick to sto jeste! By the way, John Jarratt sjajan kao i obicno!

pa drugi dio filma me bas sjebao, prvog se ne sjecam. a od serije nemam nikakva ocekivanja, i pretpostavljam da ce komplet sezona bit na nivou pilota. u johna ne sujmam, jedino se zbog njega i gleda. ne znam sto ce im druga sezona a citam da planiraju jos jedan film. tesko da je ovo gledano, a i realno kakvu pricu mogu pravit a ne ponavljaju vec vidjeno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #893 u: Srpanj 20, 2017, 14:08:58 poslijepodne »
eo sad pogledah:
http://www.imdb.com/title/tt4460878/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1
znam da se tebi ne bi svidjela :) tebi sam daaaavno preporucio party down :)

a jadni, ni sami ne znaju šta bi  :smfor (24): :smfor (24):

Spoiler: prikaži

udarila i njih vrucina po glavi.  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #894 u: Srpanj 20, 2017, 21:24:32 poslijepodne »
"The Ballad of Buster Scruggs" - nova serija braće Koen

Slavni oskarovci, braća Džoel i Itan Koen, odlučili su da se oprobaju i u režiranju TV serije. Scenario za miniseriju "The Ballad of Buster Scruggs" je već napisan.

Reč je o vesternu čija radnja još nije poznata, kao ni broj epizoda. Varajeti piše da Anapurna Televižn, kompanija koja sarađuje sa braćom Koen na seriji, planira da traži inovativni pristup koji bi mogao da uključuje kombinaciju televizije i pozorišta.

Scenario prati šest povezanih priča, a datum premijere još nije objavljen.

Inače, vesterni su plodno tlo za braću Koen. Oni su 2010. godine režirali rimejk "True Grit", a dve godine ranije dobili Oskara za najbolju režiju i najbolju sliku za film "No Country for Old Men".

Najpoznatiji filmovi braće Koen su "Barton Fink, Fargo", "The Big Lebowski", "Oh Brother Where Art Thou", "No Country for Old Men", "True Grit" i "Inside Llewyn Davis".

Osim toga, napisali su veliki broj filmova koji nisu režirali, a najpoznatiji među njima su "Unbroken", "Bridge of Spies", "Crimewave", "The Naked Man" i "Gambit".

http://www.imdb.com/title/tt6412452/

  Iako mrzim rimejkive True Grit je bio fenimenalan. Džef Bridžis im je pomogao u tome.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #895 u: Srpanj 21, 2017, 00:37:47 prijepodne »
Pogledao sam dve epizode http://www.imdb.com/title/tt5034326/
zabavno i poučno.  Mada se ne bi složio oko GMO da je urbani mit.
Mada je objektivno puno veća konkretna opasnost od herbicida.

Offline master

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #896 u: Srpanj 21, 2017, 16:10:07 poslijepodne »
Stiže nova Stargate serija (Origins).  :thcheerleader3 :thcheerleader3 :thcheerleader3 Riječ je o prequelu. Prva sezona će imati 10 epizoda po 10 minuta. Snimanje počinje u kolovozu.

https://www.theverge.com/2017/7/20/16007184/stargate-origins-sg-1-mgm-sdcc-2017


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #897 u: Srpanj 21, 2017, 19:21:13 poslijepodne »
To bi mogao i ispratiti. Atlantis sam gledao donekle dok me nije smorilo. Universe sam pogledao sve.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #898 u: Srpanj 21, 2017, 22:16:55 poslijepodne »
The Americans



http://www.imdb.com/title/tt2149175/

  Završio sam poslednju sezonu Amerikanaca koji su imali odličan start. Autori serije su u početku bili zaguljeni fetišisti koji su vodili računa o najsitinijem detalju. Rezultat je bar vizuelno verno prikazivanje epohe u kojoj se dva tabora bore za prevlast. Kao da su imali vremeplov, toliko su bili dobri. Sami Rusi nisu prikazani kao nedotupavni i nedorasli protivnici već su više bili u fazonu narodne pesme tipa "Navali se junak na junaka pa počeše zubi da iskaču".



  Bili su i duhoviti a onda im je vremenom pažnja popustila a vremeplov počeo da trokira i da se kvari. Pokvario se u epizodi u kojoj na graničnom prelazu SFRJ ilegalno prevoze Ruju koji želi da vidi tatka. Na granici spuštena rampa, vozila čekaju na pregled dok se iz kancelarije čuje prenos utakmice. Radanović je poentirao i to je bila savršena scena do trenutka kada su se pojavili ljudi koji pregledaju vozila i dižu rampu. A ljudi kao da su izašli iz nekog ratnog filma devedesetih, bradati i u maskirnim uniformama. Umesto granice SFRJ video sam tekila gerila bandu neke banana države.

  Da ne davim, sunovrat se nastavio i umesto pristojne serije sa elementima dobre akcije dobio sam dramurdu koja je upropastila sezonu.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #899 u: Srpanj 22, 2017, 13:51:16 poslijepodne »
Ne moraju oni tebe da ubede u autentičnost nego američku publiku.
Nisam zainteresovan za takvo nešto. Bolji su englezi u tom žanru.
Bilo je nedavno na HRT nešto nisam upamtio ime voleo bi da pogledam. Možda da je bila mini.
Nešto možda dama vojnik nešto. Pamćenje mi je užas. Pomoć? Ime serije?
MI6 imaju neku krticu istovremeno love nekog neuhvatljivog kgb agenta....