Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1084298 puta)

0 Članova i 20 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1080 u: Kolovoz 22, 2017, 20:01:38 poslijepodne »
  Ili sam promašio temu ili nisam bio dovoljno jasan. Nisam pročitao ništa što je Gejman napisao jer trenutno nemam dovoljno vremena za čitanje. Ne znam kakav je vizionar, vidim šta radi kao čovek koji je poznat po tome da traži da ga maksimalno ispoštuju kod ekrfanizacija njegovih dela. Poslednje što sam gledao mi se nije dopalo nimalo. Serija Neil Gaiman's Likely Stories je u mom slučaju odgledana do kraja. Toliki utisak je ostavila na mene da sam zaboravio šta sam gledao. Američke bogove sam počeo i batalio kad sam video u kom pravcu ide serija koja ima samo dva dobra aduta. Ima Fulera koji je sam odabrao ekipu i Ian Mekšejna koji je toliko dobar da može da glumi novogodišnju jelku i da ne dosadi.

  Moj komentar nije bio na Gejmenov književni već filmski rad koji mi se ne dopada.
Ovo je vrlo bitno. Volio bih da je i King takav, ali u zadnje vrijeme je prolupao. Omiljen mi je autor, shvaćam da ga se ne može ekranizirati do detalja zbog načina na koji piše (puno je više ovisan o opisima od Gaimana), a mašta mu je unlimited. Ovo što je napravio sa Dark Tower me tako razočaralo da se ne sjećam kad sam zadnji put tako "pokisao". Nešto što je trebalo biti ala Tolkienov 'Gospodar Prstenova', oni napravili filmić od 90-ak minuta. I na kraju kao nastavak na knjige ili spoj svih knjiga zajedno. Ma ne znaju ni sami. Ekranizacija je po meni trebala biti kao što su i prvo namjeravali prije više od 10 godina. Tri filma i dvije sezone serije. Toliko je to veliko.

A što se tiče Gaimana kao vizionara. Tu prvenstveno mislim na njegovu maštu. Moderni dark fantasy pripada njemu i nije ni čudo štoželi da ga ispoštuju jer je stvarno čovjek perfekcionist. Evo, sad vidim da je najavljen The Sandman, njegov najkompleksniji rad. Ako za neku knjigu/strip ne znam kako će to netko ekranizirati, onda je to The Sandman. Od njega si pogledaj ovo http://www.imdb.com/title/tt0115288/ je malo ovako low budget, ali je zbog same ideje fantastično. Ustvari, još bolje da nije snimljeno kao skupa mini serija bilo bi previše uglancano. Ovako se osjeti ona prljavština.

  Gledao sam Neverwhere (1996– ) koja je za mene bila u rangu naivnih dečijih serija. Gejmen za razliku od Kinga čvrsto drži uzde pa se zato može znati ko je i zašto kriv za (ne)uspeh. King je na žalost postao krpa čijs dela štanca kako ko želi. Pratim trenutno seriju Mist o kojoj sam pisao ovde nešto. Ne pratim šta King radi kao ranije sa guštom već po inerciji. King je izgledao kao dostojan naslednik pokojnog Rej Bredberija koji je uradio dosta na polju fantastike. Predložem seriju The Ray Bradbury Theater (1985–1992) iako mi nešto govori da je odgledana. U svakom slučaju preporuka za one koji je nisu gledali. Verujem da se neće pokajati.
 
 
Zato što se Kingu jebe i to ne skriva. Osim kad je u pitanju The Shining, onda je alergičan  ;D King i sam kaže kad ima neku konvenciju sa fanovima direktno njima kaže ja vam dajem noćne more i budem plaćen za to. Onako sarkastično. A lik je jedan od najboljih celebrity zvijezda koje sam vidio. Gledao sam svaki njegov intervju, toliko down to earth osobu sam rijetko kad vidio.

Ima loših ekranizacija, ali po meni ima puno više dobrih. Samo koje nisu horor su izvrsne (Stand By Me, The Green Mile, The Shawshank Redemption). A od horora mi se ne da sad nabrajati, ali ima ih stvarno dosta. Čak i The Shining koji ne valja kao ekranizacija mi je najbolji horor ikad snimljen. Razdvojio sam to dvoje. On Writing je jedno od njegovih najboljih djela. Po meni se radi o najboljem piscu u zadnjih 50-ak godina. Uvjerljivo najbolji storyteller s izvrsnom maštom. Tu i tam flopira, ali napisao je preko 60 knjiga od kojih su mnogi klasici sa prepoznatljivim fikcijskim likovima. Od Dickensa nismo imali takvog pisca. Zato i mnogi kažu Charles Dickens našega doba.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1081 u: Kolovoz 23, 2017, 09:00:51 prijepodne »
ali d strain...  :smfor (9):
ajde malo su se popravili, ali samo za njihove standarde i to zbog kvinlanovih flesbekova. ali takvo srozavanje neke serije dugo nijesam gledao. neoprostivo sta su napravili sa gospodarom, od tako mocnog negativca su napravili komediju. zaisto ne znam koliko je uticaja giljermo del toro imao na zadnje 2je sezone. pogotovo na zadnju.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1082 u: Kolovoz 23, 2017, 11:30:22 prijepodne »
ali d strain...  :smfor (9):
ajde malo su se popravili, ali samo za njihove standarde i to zbog kvinlanovih flesbekova. ali takvo srozavanje neke serije dugo nijesam gledao. neoprostivo sta su napravili sa gospodarom, od tako mocnog negativca su napravili komediju. zaisto ne znam koliko je uticaja giljermo del toro imao na zadnje 2je sezone. pogotovo na zadnju.
:smfor (24): Potpuno si u pravu. Gledam ovu seriju sa sinom i svaki put kada se ta stara verzija Gospodara pojavi zapitam se da li sam normalan sto uopste gledam. Moja zena kada god ga vidi crkne od smeha i onda nas ceo dan zafrkava sta gledamo.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1083 u: Kolovoz 23, 2017, 11:50:12 prijepodne »
dok nije skinuo kapuljacu bio je, pa, preslikan iz knjige. nevjerovatno losa maska/sminka sta li je. mada nije samo njemu, setrakijan iz mladjih dana je debakl isto, samo sto mu se ne odlijepe oni brkovi. nedje sam procitao da im je budzet za ovu zadnju sezonu smanjen drasticno. kakav li je onda bio prethodnih sezona  :smfor (9):
kad se sjetim kolko sam cekao ovu seriju... steta bas...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1084 u: Kolovoz 23, 2017, 21:16:37 poslijepodne »
  Ili sam promašio temu ili nisam bio dovoljno jasan. Nisam pročitao ništa što je Gejman napisao jer trenutno nemam dovoljno vremena za čitanje. Ne znam kakav je vizionar, vidim šta radi kao čovek koji je poznat po tome da traži da ga maksimalno ispoštuju kod ekrfanizacija njegovih dela. Poslednje što sam gledao mi se nije dopalo nimalo. Serija Neil Gaiman's Likely Stories je u mom slučaju odgledana do kraja. Toliki utisak je ostavila na mene da sam zaboravio šta sam gledao. Američke bogove sam počeo i batalio kad sam video u kom pravcu ide serija koja ima samo dva dobra aduta. Ima Fulera koji je sam odabrao ekipu i Ian Mekšejna koji je toliko dobar da može da glumi novogodišnju jelku i da ne dosadi.

  Moj komentar nije bio na Gejmenov književni već filmski rad koji mi se ne dopada.


Ovo je vrlo bitno. Volio bih da je i King takav, ali u zadnje vrijeme je prolupao. Omiljen mi je autor, shvaćam da ga se ne može ekranizirati do detalja zbog načina na koji piše (puno je više ovisan o opisima od Gaimana), a mašta mu je unlimited. Ovo što je napravio sa Dark Tower me tako razočaralo da se ne sjećam kad sam zadnji put tako "pokisao". Nešto što je trebalo biti ala Tolkienov 'Gospodar Prstenova', oni napravili filmić od 90-ak minuta. I na kraju kao nastavak na knjige ili spoj svih knjiga zajedno. Ma ne znaju ni sami. Ekranizacija je po meni trebala biti kao što su i prvo namjeravali prije više od 10 godina. Tri filma i dvije sezone serije. Toliko je to veliko.

A što se tiče Gaimana kao vizionara. Tu prvenstveno mislim na njegovu maštu. Moderni dark fantasy pripada njemu i nije ni čudo štoželi da ga ispoštuju jer je stvarno čovjek perfekcionist. Evo, sad vidim da je najavljen The Sandman, njegov najkompleksniji rad. Ako za neku knjigu/strip ne znam kako će to netko ekranizirati, onda je to The Sandman. Od njega si pogledaj ovo http://www.imdb.com/title/tt0115288/ je malo ovako low budget, ali je zbog same ideje fantastično. Ustvari, još bolje da nije snimljeno kao skupa mini serija bilo bi previše uglancano. Ovako se osjeti ona prljavština.

  Gledao sam Neverwhere (1996– ) koja je za mene bila u rangu naivnih dečijih serija. Gejmen za razliku od Kinga čvrsto drži uzde pa se zato može znati ko je i zašto kriv za (ne)uspeh. King je na žalost postao krpa čijs dela štanca kako ko želi. Pratim trenutno seriju Mist o kojoj sam pisao ovde nešto. Ne pratim šta King radi kao ranije sa guštom već po inerciji. King je izgledao kao dostojan naslednik pokojnog Rej Bredberija koji je uradio dosta na polju fantastike. Predložem seriju The Ray Bradbury Theater (1985–1992) iako mi nešto govori da je odgledana. U svakom slučaju preporuka za one koji je nisu gledali. Verujem da se neće pokajati.
 
 
Zato što se Kingu jebe i to ne skriva. Osim kad je u pitanju The Shining, onda je alergičan  ;D King i sam kaže kad ima neku konvenciju sa fanovima direktno njima kaže ja vam dajem noćne more i budem plaćen za to. Onako sarkastično. A lik je jedan od najboljih celebrity zvijezda koje sam vidio. Gledao sam svaki njegov intervju, toliko down to earth osobu sam rijetko kad vidio.

Ima loših ekranizacija, ali po meni ima puno više dobrih. Samo koje nisu horor su izvrsne (Stand By Me, The Green Mile, The Shawshank Redemption). A od horora mi se ne da sad nabrajati, ali ima ih stvarno dosta. Čak i The Shining koji ne valja kao ekranizacija mi je najbolji horor ikad snimljen. Razdvojio sam to dvoje. On Writing je jedno od njegovih najboljih djela. Po meni se radi o najboljem piscu u zadnjih 50-ak godina. Uvjerljivo najbolji storyteller s izvrsnom maštom. Tu i tam flopira, ali napisao je preko 60 knjiga od kojih su mnogi klasici sa prepoznatljivim fikcijskim likovima. Od Dickensa nismo imali takvog pisca. Zato i mnogi kažu Charles Dickens našega doba.

  King je za razliku od Gejmena napravio svoj "zlatni most". Što bi rekli, ima i jare i pare jer mu kaplje para sa dve strane. Uspeo je da sačuva obraz. Počeo sam sa Gejmenom i njegovim dark fantasy nasleđem koje nigde ne videh. Za njega su Rej Bredberi i osakaćeni King trenutno nedostižne visine. I dalje sam na terenu fantastike a ne horora da ne bude zabune.

  Napisati za Kinga da je najbolji posle Dikensa je neoprezno i neodređeno. On jeste najbolji ako se uzme u obzir broj ekranizacija, o ostalom može da se razglaba danima na nekoj drugoj temi. Film MIzeri je po meni najbolja ekranizacija Kinga i može da se doda spisku filmova koji si nabrojao. King je trenutno najbolji spoj fantastike i horora dok je Lavkraft neprevaziđeni majstor horor žanra. Ne sviđa mi se baš sve šta je napisao i to ne menja na stvari da je ipak on iako je odavno mrtav najbolji.

H.P. Lovecraft (1890–1937)

http://www.imdb.com/name/nm0522454/

  Da se na kraju vratim tamo odakle je sve počelo. Gejmen trenutno nije ništa vredno ponudio da bi opravdao ovakvu pažnju. Znam da marketing i reklama čine čuda i niko nije imun na to.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1085 u: Kolovoz 23, 2017, 21:36:34 poslijepodne »
Hičkokove "Ptice" postaju serija

Kultni film Alfreda Hičkoka "Ptice" pojaviće se kao televizijska serija u produkciji britanske televizije BBC.


Priča serije će se više oslanjati na originalni roman Dafne de Morije, nego na čuveni film. Tako će se radnja, umesto u Kaliforniji iz '60-ih godina prošlog veka odvijati u Kornvolu posle Drugog svetskog rata.
 
Scenarista je irski dramski pisac Konor Mekferson, koji je to delo prethodno adaptirao i za pozorište.

http://www.021.rs/story/Zabava/Film/169899/Hickokove-Ptice-postaju-serija.html

Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1086 u: Kolovoz 24, 2017, 05:11:14 prijepodne »
Pogledao sam Difenderse svih 8 epizoda, pa me zanima da li ce biti i druge sezone ? Na imdb - u stoji da nece, pa ako je neko cuo, neka napise. Btw, Power nije otkazana, sto mi je drago zbog toga.

Offline zvole

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1087 u: Kolovoz 24, 2017, 07:38:44 prijepodne »
To se nikad nezna jel su malo previše proširili Marvel ko da nemaju ideje kaj da naprave. Malo ih imaju zasebno u vlastitoj seriji sad su ih stavili zajedno isprobavaju kaj im je financijski najviše isplativo. Ali da ne mislite da je The Defenders loša serija , nije ok je za ubit vrijeme.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1088 u: Kolovoz 24, 2017, 08:46:47 prijepodne »
Pogledao sam Difenderse svih 8 epizoda, pa me zanima da li ce biti i druge sezone ? Na imdb - u stoji da nece, pa ako je neko cuo, neka napise. Btw, Power nije otkazana, sto mi je drago zbog toga.
oce garantovano, netflix ili odmah obnovi ili se saceka neko vrijeme, a i koliko se meni cini oni bas rijetko otkazuju serije. iron fist je valjda bas slab bio pa je dobio drugu sezonu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1089 u: Kolovoz 24, 2017, 22:13:43 poslijepodne »
The Defenders



http://www.imdb.com/title/tt4230076/

  Odgledao sam sa klincima prve četiri epizode i prijatno sam iznenađen. Isto je bilo u slučaju Derdevila koji iza sebe ima dve sezone. On je najbolji od ove "fantastične četvorke". Dž.Dž, koja takođe ima svoju seriju nije na mene ostavila nikakav utisak jer je "pojeo" negativac koga je eliminisala. Crno belu superherojsku kombinaciju sam eskivirao jer sam kao klinac imao strip u rukama i onda ni sada Čelična pesnica nije bio ništa drugo nego najgore od siperherijske dece. Luku sam počeo i batalio jer mi je dosta takvih likova. Možda promenim mišljenje posle ove serije i izdvojim vreme i za njih jer su uz Derdevila i oni postali zanimljivi. Umalo da zaboravim Sigurni Viver koja se kao glavni negativac lepo uklopila.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1090 u: Kolovoz 24, 2017, 22:28:40 poslijepodne »
Autori serije "Stranger Things" najavili 3. sezonu

Obožavatelji Netflixove serije Stranger Things nestrpljivo očekuju drugu sezonu horor serije, a u međuvremenu je stigla odlična vijest: potvrđena je i treća sezona.

Do nove sezone o kojoj se ne zna previše je ostalo malo više od dva mjeseca, ali sada obožavatelji barem mogu biti mirni jer znaju da će se avanture nastaviti. Autori serije braća Matt Duffer i Ross Duffer su sami potvrdili da će se serija nastaviti na treću sezonu te da je čak i četvrta moguća (ta bi onda bila posljednja).

Braća su dala intervju za Vulture u kojem navode da će događaji vezani za trenutnu radnju vjerojatno završiti u drugoj sezoni tako da je moguće da treća započne s novom pričom. „Ne znam možemo li svake godine priuštiti toj djeci nekakav grozan događaj. Morat će se konačno maknuti iz grada“, izjavio je Matt Duffer kad su ga pitali o idejama za nastavak. Ideja navodno imaju pregršt.

Prije mjesec dana je bio predstavljen trailer za drugu sezonu koja će ponovno imati dosta referencija na kultne klasike iz 1980-ih. U glavnim ulogama su Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono i Joe Keery.

Druga sezona serije Stranger Things će imati devet epizoda i stiže na Netflix 27. listopada.



mojtv

Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1091 u: Kolovoz 25, 2017, 23:24:40 poslijepodne »
Hvala vam na odgovorima za Difenderse. Licno nisam zadovoljan serijom, ocekivao sam dosta bolje da urade. Nisam gledao Luka Kejdza, Dzesiku Dzons sam poceo, i glumica mi je antipaticna,  ne mogu da je svarim. Iron Fist sam gledao, nerviraju me i Deni i Kejlin,  kako se vec zove. :D Stik je brutalan, i uz Daredevila, zbog koga sam poceo da gledam, po meni jedina  dobra stvar u seriji. Dzesika nadrkana i kad spava, Luku curi moral kroz nos, Deni kun lun pa kun lun, i to zna da iznervira.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1092 u: Kolovoz 25, 2017, 23:47:02 poslijepodne »
The Defenders



http://www.imdb.com/title/tt4230076/

  Odgledao sam sa klincima prve četiri epizode i prijatno sam iznenađen. Isto je bilo u slučaju Derdevila koji iza sebe ima dve sezone. On je najbolji od ove "fantastične četvorke". Dž.Dž, koja takođe ima svoju seriju nije na mene ostavila nikakav utisak jer je "pojeo" negativac koga je eliminisala. Crno belu superherojsku kombinaciju sam eskivirao jer sam kao klinac imao strip u rukama i onda ni sada Čelična pesnica nije bio ništa drugo nego najgore od siperherijske dece. Luku sam počeo i batalio jer mi je dosta takvih likova. Možda promenim mišljenje posle ove serije i izdvojim vreme i za njih jer su uz Derdevila i oni postali zanimljivi. Umalo da zaboravim Sigurni Viver koja se kao glavni negativac lepo uklopila.

  Završio sam sezonu koja će, cenim, imati nastavak. Ostavljen je prostor na kraju poslednje epizode za to jer ipak nije sve ispričano u vezi Elektre i Derdevila. Kad sam već kod njega, njegova poslednja mi je izgledala slaba baš zbog vudu nindža mahinacija koje su ovde dobile svoj smisao.

  Zadovoljan sam viđenim jer je Netfliks u ovom slučaju nastavio sa onim što mi se najviše dopalo kod Derdevila. To nisu maratonska razglabanja, glavolomke bez početka, kraja i smisla, to je stari dobri fajt, fajt i samo fajt. Nadam se drugoj sezoni.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1093 u: Kolovoz 26, 2017, 00:01:23 prijepodne »
Trailer: Netflix najavio šest novih epizoda Black Mirrora

Četvrta sezona distopije Charlija Brookera dolazi na Netflix krajem ove godine s novih šest epizoda.

Prve dvije sezone izvrsne britanske SF horor distopije Black Mirror su išle na Channel 4 kanalu, da bi za treću sezonu Charlie Brooker preselio seriju na Netflix i naručio dvanaest epizoda. Šest je emitirano tijekom treće sezone, a ostatak je ostavljen za četvrtu koju možemo očekivati krajem ove godine.

Netflix je objavio trailer za nadolazeće epizode s nazivima i glumačkom postavom, među kojoj se ističu Jesse Plemons (Fargo), Jimmi Simpson (Westworld), Andrew Gower (Outlander) i Douglas Hodge (The Night Manager), dok bi Jodie Foster, Toby Haynes, David Slade i Tim Van Patten trebali režirati neke od epizoda. Brooker će pisati sve epizode, a zasad nisu poznati nikakvi opisi, niti detalji vezani za radnju.



serijala

  Odlična serija čijem se nastavku radujem. Vidim po izboru glumaca da se posao proširio i da će više love uložiti u seriju.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1094 u: Kolovoz 26, 2017, 08:21:00 prijepodne »
The Deuce


http://www.imdb.com/title/tt4998350/

  Naleteo sam i upravo skinuo pilot epizodu iako je premijera navodno 10-og septembra. Morao sam da javim.

the.deuce.s01e01.720p.web.hevc.x265.rmteam

  Ovo sam upravo skinuo i nije lažnjak. Premotao sam malo na brzinu i uverio se. Koga zanima može da nađe na netu, da skine i gleda. Žao mi je što trenutno nemam vremena za premijeru.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1095 u: Kolovoz 26, 2017, 12:38:58 poslijepodne »
Lajk za Black Mirror

Offline vjeverko1

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb, hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1096 u: Kolovoz 27, 2017, 21:02:13 poslijepodne »
da, super je serija ali se teško spava poslije nje

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1097 u: Kolovoz 28, 2017, 11:29:06 prijepodne »
Pogledao i Marvels The Defenders... pa nije lose ali samo ako ste pratili pricu redom kako su izlazile serije... Ako odgledate samo ovo nece vam biti toliko zanimljivo.
Sad se ceka Paniser :D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1098 u: Kolovoz 28, 2017, 22:36:10 poslijepodne »

Divergent franšiza definitivno seli na male ekrane

Nakon finansijskog neuspjeha filma Allegiant, studio Lionsgate odlučio je da neće biti budućih filmskih adaptacija iz franšize Divergent.

Umjesto toga, posljednje poglavlje iz trilogije, Ascendant, gledat ćemo na malim ekranima, a serija će se prikazivati na američkoj kablovskoj mreži Starz, piše Empire.

Priča o futurističkom gradu Chicagu u kojem je društvo podijeljeno u frakcije bazirana je na trilogiji autorice Veronice Roth. Adaptacija treće knjige planirana je kroz dva filma - Allegiant, koji smo gledali 2016., te Ascendant u režiji Leeja Tolanda Kriegera, čija je kino premijera trebala biti ove godine.

Originalni film Divergent izašao je 2014.

Krieger i scenarist Adam Cozad sad su angažovani na televizijskoj formi utopističkog serijala, dok je nepoznato hoće li se u njemu pojaviti glumci koji su ga i obilježili - Shailene Woodley, Theo James, Ansel Elgort i Miles Teller.



federalna.ba

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1099 u: Kolovoz 28, 2017, 22:41:08 poslijepodne »
Gunpowder



http://www.imdb.com/title/tt6128262/

Britanski aktivista Guy Fawkes i grupa pokrajinskih engleskih katolika planiraju da raznesu Kuću lordova i ubiju kralja James-a početkom 17. vijeka. …



filmonizirani

http://www.imdb.com/title/tt6128262/

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1100 u: Kolovoz 29, 2017, 21:25:31 poslijepodne »
Starz radi na seriji ‘Ascendant’

Starz razvija novu dramsku seriju zasnovanu na filmovima Divergent kompanije Lionsgate.

Seriju ‘Ascendant’ priprema i piše Adam Cozad (Adam Kozad), koji je izvršni producent zajedno sa Lijom Tolandom Krigerom (Lee Toland Krieger). Ovaj dvojac je prvo bio pozvan da radi na filmu Ascendant, pre nego što je projekat ukinut. Za sada nije poznato da li će Shailene Woodley ili bilo koja druga zvezda filmova glumiti u novoj seriji.

“Ascendant” je planiran kao četvrti nastavak serije filmova Divergent. Ali nakon prošlogodišnje slabe gledanosti i zarade trećeg nastavka ove franšize, Summit je objavio da otkazuje nastavak franšize, i umesto filma će razviti televizijski film baziran na romanima mlade spisateljice Veronike Rot (Veronica Roth).

Seriju će producirati produkcijska kuća Lonsgate TV.

prolog

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1101 u: Kolovoz 29, 2017, 21:27:46 poslijepodne »
The Shannara Chronicles: Season 2 (2017)



Serije avantura, rata i zla koje se javljaju kroz historiju Četiri zemlje …



http://filmonizirani.net/the-shannara-chronicles-season-2-2017/

http://www.imdb.com/title/tt1051220/


Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1102 u: Kolovoz 29, 2017, 23:01:33 poslijepodne »
The Shannara Chronicles
zanimljiva prica i prva sezona je bila opustena pogledao je jako brzo koliko se secam... Pogledacu i novu kad izadje. :D

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1103 u: Kolovoz 30, 2017, 00:14:12 prijepodne »
Kako loša serija siesaj sajber. Ova Arket bila super u Mediumu šta joj bi da ovo snima qq

Offline Al Giardello

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1104 u: Kolovoz 30, 2017, 09:49:08 prijepodne »
Kako loša serija siesaj sajber. Ova Arket bila super u Mediumu šta joj bi da ovo snima qq
Pa "kapitalizuje" to u Mediumu...

Offline Al Giardello

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1105 u: Kolovoz 30, 2017, 09:58:19 prijepodne »
Gledam Ozark.
Nije loša razbibriga...
Pratim i dalje...

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1106 u: Kolovoz 30, 2017, 10:30:48 prijepodne »
Kako loša serija siesaj sajber. Ova Arket bila super u Mediumu šta joj bi da ovo snima qq

Pogledao sam i ja obje sezone, sta znam, meni nije bila toliko loša, da je negledljiva. Imali su cak i solidnu postavu, Patricia Arquette i James Van Der Beek, pa i Ted Danson iz Cheers i originalnog CSI-a.
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1107 u: Kolovoz 30, 2017, 11:03:03 prijepodne »
Gledam Ozark.
Nije loša razbibriga...
Pratim i dalje...
bas su usporili. kao neki chillout set.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 31, 2017, 08:18:10 prijepodne od coa »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1108 u: Kolovoz 30, 2017, 21:26:06 poslijepodne »
Poceo sam Killjoys, i onako, nije losa. Mada je The Expanse daleko bolja.

Evo moje preporuke, po nekoj mojoj proceni. :D

The Expanse
Midnight, Texas
Colony

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1109 u: Kolovoz 30, 2017, 22:20:26 poslijepodne »
TV serija o blogu "Humans of New York"

 Jedna od prvih serija koje će Facebook emitirati na novoj platformi "Watch" je serija koja je posvećena popularnoj stranici "Humans of New York".

Serija će imati dvanaest epizoda koje će trajati po trideset minuta. Gledaoci će imati priliku vidjeti 1.200 intervjua koje je autor stranice "Humans of New York" Brandon Stanton snimio s prolaznicima New Yorka u posljednje četiri godini.

Stanton je blog pokrenuo 2010. godine, ali je popularnost stekao tek nakon pokretanje stranice na Instagramu i Facebooku gdje trenutno ima više od 17 miliona pratilaca.

"Pretvaranje bloga u video je prirodna evolucija", rekao je Stanton za The Hollywood Reporter.

Iako je najčešće intervjuirao nepoznate ljude, na proljeće je blog posvetio priču posjetiocima Met Gala zabava dok je u septembru prošle godine objavljena priča Hillary Clinton.

Epizode će na Facebookovom servisu "Watxh" biti emitirane jednom sedmično.



teve.ba