Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Le bureau des légendes  (Posjeta: 44849 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #90 u: Svibanj 29, 2020, 08:42:39 prijepodne »
5., 6., 7., 8., 9. epizoda su tu, a danas ili najkasnije sutra stiže i zadnja deseta. Vrijedilo je čekati transkripte, pa nema problema s arapskim, talijanskim i ruskim, a naravno i s ne baš blistavim verzijama, da to pristojno velim, engleskog, u interpretaciji predstavnika zemalja koji su ga u seriji koristili.  :smfor (24): Malo je potrajalo. Ali kraj je blizu. Završnu riječ ću dati prilikom predaje zadnjeg desetog nastavka. Bit će to kraj pete sezone, ali i definitivni kraj serije. Valjda?!
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #91 u: Svibanj 29, 2020, 13:44:57 poslijepodne »
Netko se baš bacio među špijune  :clapp :evillaugh

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #92 u: Svibanj 29, 2020, 14:14:19 poslijepodne »
Evo i 10. zadnje epizode 5. sezone.
Uz napomenu da je dodan i titl za 1. epizodu rađenu prije dolaska transkripata, pa se potkralo nešto grešaka.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #93 u: Svibanj 30, 2020, 19:07:22 poslijepodne »
5., 6., 7., 8., 9. epizoda su tu, a danas ili najkasnije sutra stiže i zadnja deseta. Vrijedilo je čekati transkripte, pa nema problema s arapskim, talijanskim i ruskim, a naravno i s ne baš blistavim verzijama, da to pristojno velim, engleskog, u interpretaciji predstavnika zemalja koji su ga u seriji koristili.  :smfor (24): Malo je potrajalo. Ali kraj je blizu. Završnu riječ ću dati prilikom predaje zadnjeg desetog nastavka. Bit će to kraj pete sezone, ali i definitivni kraj serije. Valjda?!

Nisam još počeo sa gledanjem, ovih dana vjerovatno, ali onako letimično sam preletio po epizodama, i čini mi se da ova sezona ipak nije kao ostale, ali ću opet sačekati da pogledam seriju. Nadam se da griješim.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #94 u: Svibanj 31, 2020, 14:59:51 poslijepodne »
Progutala sam sinoc prve tri epizode ove poslednje sezone i odusevljena sam.Nimalo ova sezona ne zaostaje za prvih cetiri,a Kasovic  ovo malo sto  je odigrao u ove prve tri epizode je odlican.Ne znam sta bih jos rekla,a da nekom ne pokvarim gledanje ,osim da je ovo merna jedinica za spijunske serije.Hvala Borisu za prevode,

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #95 u: Lipanj 02, 2020, 08:31:21 prijepodne »
Progutala sam sinoc prve tri epizode ove poslednje sezone i odusevljena sam.Nimalo ova sezona ne zaostaje za prvih cetiri,a Kasovic  ovo malo sto  je odigrao u ove prve tri epizode je odlican.Ne znam sta bih jos rekla,a da nekom ne pokvarim gledanje ,osim da je ovo merna jedinica za spijunske serije.Hvala Borisu za prevode,

Meni je smješno povezivanje prevodioca sa serijama koje prevodi i sa njihovom kvalitetom ili ne. Kao da ih je on snimao i režirao i ima bilo kakve veze osim prevoda. Stoga primječujem kod nekih korisnika jedan oblik ulizivanja i snishodljivosti prema ocjeni nečega, kao da se ne žele zamjeriti prevodiocu ako pokude seriju.

Što se tiče kvaliteta i ocjenjivanja nečega, najviše i prvo vjerujem sebi, pa onda drugima. Prve četiri sezone su bila odlične i to sam nekoliko puta pisao ranije, ali ono što vidim u prve dvije epizode . niam završio drugu, je dosta ispod prosjeka serije i da je ova sezona kao neka samostalna serija, do sada bi već završila u smeću, bez daljne želje da maltretiram sam sebe. Za sada, velika nula, ništa. Isparčani dijelovi, bezvezni dijalozi, bz suštine i smisla, valjda što se nema nekog konkretnijeg materijala + za mene iritirajući prelazi koji pokazuuju radnju u prošlosti sa tim nekim dreamy efektom. Za sada se pokazuje ono što sam i pretpostavio sa letimičnim pregledom nekih epizoda odprije. Ako se ništa ne desi posebno u trečoj, mada čisto sumnjam, ode sezona u garbage can, bez dvoumljenja i sa zadovoljstvom.

Savjet - budite svoji. 

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #96 u: Lipanj 02, 2020, 13:08:17 poslijepodne »
Progutala sam sinoc prve tri epizode ove poslednje sezone i odusevljena sam.Nimalo ova sezona ne zaostaje za prvih cetiri,a Kasovic  ovo malo sto  je odigrao u ove prve tri epizode je odlican.Ne znam sta bih jos rekla,a da nekom ne pokvarim gledanje ,osim da je ovo merna jedinica za spijunske serije.Hvala Borisu za prevode,

Meni je smješno povezivanje prevodioca sa serijama koje prevodi i sa njihovom kvalitetom ili ne. Kao da ih je on snimao i režirao i ima bilo kakve veze osim prevoda. Stoga primječujem kod nekih korisnika jedan oblik ulizivanja i snishodljivosti prema ocjeni nečega, kao da se ne žele zamjeriti prevodiocu ako pokude seriju.

Što se tiče kvaliteta i ocjenjivanja nečega, najviše i prvo vjerujem sebi, pa onda drugima. Prve četiri sezone su bila odlične i to sam nekoliko puta pisao ranije, ali ono što vidim u prve dvije epizode . niam završio drugu, je dosta ispod prosjeka serije i da je ova sezona kao neka samostalna serija, do sada bi već završila u smeću, bez daljne želje da maltretiram sam sebe. Za sada, velika nula, ništa. Isparčani dijelovi, bezvezni dijalozi, bz suštine i smisla, valjda što se nema nekog konkretnijeg materijala + za mene iritirajući prelazi koji pokazuuju radnju u prošlosti sa tim nekim dreamy efektom. Za sada se pokazuje ono što sam i pretpostavio sa letimičnim pregledom nekih epizoda odprije. Ako se ništa ne desi posebno u trečoj, mada čisto sumnjam, ode sezona u garbage can, bez dvoumljenja i sa zadovoljstvom.

Savjet - budite svoji.

Ako ti je smesno,ti se samo smej,nemam nista protiv.Ja sam se samo zahvalila gospodinu Borisu za prevod jer ga nema ni na jednom drugom sajtu,a nisam ga povezala sa serijom,niti se kome uvlacim ,niti sam snishodljiva.Da si malo bolje pratio neke stvari video bi da sam imala neke rasprave sa nekim od glavnih ljudi sa ovoga sajta i ima stvari koje mi se ne dopadaju,ali svako ima pravo da radi sta hoce,pa kome se svidja,kome ne.Iz tog razloga i ne pocinjem da gledam jednu od serija koja mi se svidela po opisu jer je zakljucana,a ja necu nikoga da molim nizasta.Gospodinu Borisu se uvek zahvaljujem jer prevodi serije koje su i meni zanimljive,imamo izgleda slican ukus,a ti i ja izgleda nemamo,jer se meni i ova peta sezona bas dopada,a obzirom da kazes da si je letimicno pogledao mislim da nemas pravi utisak.

Online bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #97 u: Lipanj 03, 2020, 06:58:42 prijepodne »
Kako su dobre ove poslednje epizode gde se na neki nacin razresuju sudbine glavnih likova.Bez patetike i bez glorifikacije ove jedne
profesije u kojoj ima moralnih dilema i nedoumica da li se bas sve radi iz patriotizma ili je to i adrenalinska potreba ovih cudnih ljudi koji ne zive "normalan zivot".Nema ovde ni znacajne podele na njihove i nase spijune,nisu oni "zli" a nasi "dobri"
Spoiler: prikaži
uglavnom su zog posla osteceni,nesrecni,uplaseni i uskraceni za ispunjene ljubavi
.Gluma odlicna,rezija isto,drame i akcije ne fale.
Sam vrh spijunskog zanra.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #98 u: Lipanj 03, 2020, 08:01:57 prijepodne »
Progutala sam sinoc prve tri epizode ove poslednje sezone i odusevljena sam.Nimalo ova sezona ne zaostaje za prvih cetiri,a Kasovic  ovo malo sto  je odigrao u ove prve tri epizode je odlican.Ne znam sta bih jos rekla,a da nekom ne pokvarim gledanje ,osim da je ovo merna jedinica za spijunske serije.Hvala Borisu za prevode,

Meni je smješno povezivanje prevodioca sa serijama koje prevodi i sa njihovom kvalitetom ili ne. Kao da ih je on snimao i režirao i ima bilo kakve veze osim prevoda. Stoga primječujem kod nekih korisnika jedan oblik ulizivanja i snishodljivosti prema ocjeni nečega, kao da se ne žele zamjeriti prevodiocu ako pokude seriju.

Što se tiče kvaliteta i ocjenjivanja nečega, najviše i prvo vjerujem sebi, pa onda drugima. Prve četiri sezone su bila odlične i to sam nekoliko puta pisao ranije, ali ono što vidim u prve dvije epizode . niam završio drugu, je dosta ispod prosjeka serije i da je ova sezona kao neka samostalna serija, do sada bi već završila u smeću, bez daljne želje da maltretiram sam sebe. Za sada, velika nula, ništa. Isparčani dijelovi, bezvezni dijalozi, bz suštine i smisla, valjda što se nema nekog konkretnijeg materijala + za mene iritirajući prelazi koji pokazuuju radnju u prošlosti sa tim nekim dreamy efektom. Za sada se pokazuje ono što sam i pretpostavio sa letimičnim pregledom nekih epizoda odprije. Ako se ništa ne desi posebno u trečoj, mada čisto sumnjam, ode sezona u garbage can, bez dvoumljenja i sa zadovoljstvom.

Savjet - budite svoji.

Ako ti je smesno,ti se samo smej,nemam nista protiv.Ja sam se samo zahvalila gospodinu Borisu za prevod jer ga nema ni na jednom drugom sajtu,a nisam ga povezala sa serijom,niti se kome uvlacim ,niti sam snishodljiva.Da si malo bolje pratio neke stvari video bi da sam imala neke rasprave sa nekim od glavnih ljudi sa ovoga sajta i ima stvari koje mi se ne dopadaju,ali svako ima pravo da radi sta hoce,pa kome se svidja,kome ne.Iz tog razloga i ne pocinjem da gledam jednu od serija koja mi se svidela po opisu jer je zakljucana,a ja necu nikoga da molim nizasta.Gospodinu Borisu se uvek zahvaljujem jer prevodi serije koje su i meni zanimljive,imamo izgleda slican ukus,a ti i ja izgleda nemamo,jer se meni i ova peta sezona bas dopada,a obzirom da kazes da si je letimicno pogledao mislim da nemas pravi utisak.

Ne bih se miješao bez potrebe jer su mišljenja različita, a rasprava o tim mišljenjima uvijek dobrodošla. Naravno da se prevoditelji ne identificiraju sa serijama, iako imaju izvjestan utjecaj na njih. Gledao sam nedavno neke serije koje sam prevodio ranije, a koje nisu baš s najboljim prijevodima, pa kad se to uoči, serija ti postaje "malo lošija". Takvih stvarčica ima i sada, jer ovise o dosta stvari. Raspoloženje, nerazumijevanje, tipfeleri, krivi navodi, serija nije do kraja "legla" itd. Onaj tko nije probao i ne zna, s čime se sve "autor titla" susreće i muči.  I dakako, kao i svim ljudima, drago nam je kad nas netko pohvali, jer osim toga i nemamo drugu naknadu. To je važan element svakog dobrovoljnog rada, i tko to ne razumije, trebao bi takve stvari ostaviti po strani. Nije to ni ulizivanje niti snishodljivost, već elementarna pristojnost. A ukus je ukus. Ne sviđa ti se, ne gledaš. Tako ja radim i puno je onih negledanih na mom rabošu. Što se ove serije tiče, pa i njene 5. sezone, po mom mišljenju ona je vrh u svom žanru. Čini mi se da sam to već rekao. Uvijek se mogu naći primjedbe, ove ili one vrste, ali na kraju se ipak radi o cjelini. Zuza i bebapecic su to lijepo napisale.
I za kraj ono zbog čega sam se uopće umiješao. Draga Zuza, ja nisam "gospodin Boris" već samo obični Boris, :smfor (9): :smfor (9):  pa te molim da ono "gospodin" ispustiš, barem kad sam ja u pitanju. Može?  Previše je "gospode" oko nas. Bivših vodoinstalatera, vozača autobusa, pizzamajstora, a onda generala, vojvoda i ministara. :smfor (25): :smfor (25): :smfor (25):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #99 u: Lipanj 03, 2020, 11:26:54 prijepodne »
Izvinjavam se na mom komentaru, možda je pogrešno adresiran, nisam upratio prijašnje vaše pisanje. Vjerovatno sam to napisao iz razloga što je ta snishodljivo-licemjerna energija prilično prisutna na ovom sajtu, pa sam vas možda nepravedno zakačio.

Pogedaj The Americans i Fauda koje su isto tog špijunskog žanra i vrlo kvalitetne.

Inače ovdje 95% serija koje sam gledao, preveo je Boris. Ostale su mi totalno nezanimljive.

Sada nevezano za tebe, da ne pišem dva posta:

Na četvrtoj sam epizodi i ništa se posebno nije desilo da promijenim mišljenje o ovoj sezoni. Mlaka, neuvjerljiva, podosadna sa dosta praznog hoda. Fali safta, energije, nekako je suha.. Kao da je serija rađena sa 50%  kapaciteta. Volim da 'upijem' seriju, odnosno da  gledam sa velikom pažnjom.
Ova sezona me ne uvlači u priču i nalazim sebe kako razgovaram dok gledam ili nešto drugo.  Apsolutno me ne zanima ako netko nalazi da je sve izvrsno, kao što večina nalazi da je korona sranje isto tako stvarno, a to znači da ne treba obračati pažnju šta večina misli ili radi i njihovim sudovima.
Znak da je nešto 'onako' kada ti počnu uvaljivati seksi scene na početku svake epizode. Voli to narod....

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #100 u: Lipanj 03, 2020, 12:59:47 poslijepodne »

 ".... ta snishodljivo-licemjerna energija prilično prisutna na ovom sajtu"- meni se ne čini tako.

"Meni je smješno povezivanje prevodioca sa serijama koje prevodi i sa njihovom kvalitetom ili ne."
Što se mene tiče  - serije koje prevodi Boris se poklapaju sa mojim ukusom i kod mene je stekao popriličan kredibilitet sa odabirom istih (  u tom kontekstu povezujem prevodioca sa serijom koju prevodi jer ih oni biraju po sopstvenom afinitetu, možda to rade i drugi korisnici  ovog sajta), al to ne znači da ću ih sve pogledati jer mi je žanr serije  najbitniji (npr. ovu seriju neću gledati jer ne volim špijunsku tematiku, bez obzira koliko je dobra i hvaljena - ono što mi ne prija ne gledam).

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #101 u: Lipanj 03, 2020, 19:17:55 poslijepodne »
Seriju Fauda se spremam da gledam a The Americans mi  nema veze sa mozgom,prema tome nasi ukusi se izgleda razlikuju.Sto tice Americkih spijunskih serija jedino mi se svidja Berlin station, i to mozda bas sto me podseca na ovu seriju.A Borisu jos jedan pozdrav.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #102 u: Lipanj 03, 2020, 19:27:48 poslijepodne »


 - ono što mi ne prija ne gledam).

Nije dobro gledati samo što prija. To je isto kao da kažem ne jedem ono što mi ne prija. ;D
Prija meni pomfri,ćevapi ili burek ali treba jesti i povrće ala brokula,poriluk, mrkva i sl. :smfor (24):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Online bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #103 u: Lipanj 03, 2020, 22:21:04 poslijepodne »
Posto nisam tv kriticar i nije mi posao da gledam sve i svasta onda gledam ono sto mi se svidja.Naravno da cu uvek da zahvalim prevodiocu sto je izabrao i preveo nesto sto mi se dopada a onda najvaznije:poklonio.Za poklon se zahvaljuje. ;D
Sezona je od polovine jos bolja i dobijamo neka objasnjenja i razresenja.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #104 u: Lipanj 04, 2020, 11:37:36 prijepodne »
Seriju Fauda se spremam da gledam a The Americans mi  nema veze sa mozgom,prema tome nasi ukusi se izgleda razlikuju.Sto tice Americkih spijunskih serija jedino mi se svidja Berlin station, i to mozda bas sto me podseca na ovu seriju.A Borisu jos jedan pozdrav.

Ja se ni za seriju Fauda nisam zalepio. Odustao sam posle treće epizode. The Americans sam odavno batalio. Bila mi je interesantna u prvoj i delu druge sezone. Posle su počeli da preteruju.
Od izraelskih špijunskih serija odgledao sam Kfulim https://www.imdb.com/title/tt3602528/?ref_=tt_sims_tt , i ona mi nije bila loša. A kad uzmem u obzir sve serije špijunsko obaveštajne tematike, Le bureau des légendes mi je bila najbolja od svih koje sam imao prilike da gledam. Poslednju sezonu još nisam počeo da gledam, pa još nemam mišljenje, a vidim da su utisci različiti...
Eto

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #105 u: Lipanj 06, 2020, 12:17:32 poslijepodne »
Na kraju je bila korpa na šestoj epizodi. Sa zadvoljstvom i olakšanjem. Hvala francuzima na 4 izvrsne sezone, ali to ne znači da treba da baš sve da progutam i pišem hvalospjeve ako to nisu. Boring, boring ... jedno 5.0 ocjena za ovih 6 epizoda.

Samo hrabro do svog vlastitog mišljenja i ne dozvolite drugima da vam ga formira i da vam soli pamet,
jer živimo u svijetu gdje nam se soli pamet, Zadnji hint: Korona.

Seriju Fauda se spremam da gledam a The Americans mi  nema veze sa mozgom,prema tome nasi ukusi se izgleda razlikuju.Sto tice Americkih spijunskih serija jedino mi se svidja Berlin station, i to mozda bas sto me podseca na ovu seriju.A Borisu jos jedan pozdrav.

Ja se ni za seriju Fauda nisam zalepio. Odustao sam posle treće epizode. The Americans sam odavno batalio. Bila mi je interesantna u prvoj i delu druge sezone. Posle su počeli da preteruju.
Od izraelskih špijunskih serija odgledao sam Kfulim https://www.imdb.com/title/tt3602528/?ref_=tt_sims_tt , i ona mi nije bila loša. A kad uzmem u obzir sve serije špijunsko obaveštajne tematike, Le bureau des légendes mi je bila najbolja od svih koje sam imao prilike da gledam. Poslednju sezonu još nisam počeo da gledam, pa još nemam mišljenje, a vidim da su utisci različiti...
Eto

I ja sam The Americans gledao možda prve dvije, za trecu se ne sjecam, ali sam poslije odustao pošto je postalo monotono. Ali serija ima dobrih, ali je falilo nekih novih ideja, svježine i realnosti za dalje.




Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #106 u: Lipanj 15, 2020, 08:35:11 prijepodne »
Sinoć završio gledanje 5. sezone, i jednostavno sam oduševljen sezonom,
imam zemrku za kraj, jer po meni gine jedan veoma važan lik u seriji,
recimo četvrta sezona gde se ne pojavlje sirijka, a ubacili lik ruskinje nema tu čar i draž serije, nadam se 6. sezoni
Hvala puno prevodiocu

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #107 u: Lipanj 15, 2020, 08:45:23 prijepodne »
Na kraju je bila korpa na šestoj epizodi. Sa zadvoljstvom i olakšanjem. Hvala francuzima na 4 izvrsne sezone, ali to ne znači da treba da baš sve da progutam i pišem hvalospjeve ako to nisu. Boring, boring ... jedno 5.0 ocjena za ovih 6 epizoda.



I meni je padalo na pamet da batalim petu sezonu. Taman ste prestali kad nije trebalo. U sedmoj epizodi počinje prava žurka i zapetljancija. Predlažem da pogledate preostale epizode, mislim da Vam neće biti žao.
Ja sam sinoć završio sa gledanjem poslednje (5.) sezone, i mogu da kažem da je serija zadržala kvalitet, iako sam bio sumnjičav u prvih šest epizoda, i bio na granici odustajanja.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #108 u: Lipanj 15, 2020, 09:51:01 prijepodne »
Na kraju je bila korpa na šestoj epizodi. Sa zadvoljstvom i olakšanjem. Hvala francuzima na 4 izvrsne sezone, ali to ne znači da treba da baš sve da progutam i pišem hvalospjeve ako to nisu. Boring, boring ... jedno 5.0 ocjena za ovih 6 epizoda.
Ma naravno da ne treba gledati ono što ti je dosadno ili nedajbože glupo. Toliko je drugih stvari za pogledati da se zaista ne vrijedi mučiti. Evo recimo, ja sam završio s gledanjem Homelanda po završetku 3. sezone. Moja je žena nastavila i dalje, pa bih tu i tamo bacio pogled na događanja i svaki put ostao zadovoljan što se time ne mučim. Ovo nakon 3. sezone nije Homeland. Moglo bi se zvati, štajaznam, "Viva America" ili recimo "Claire Danes opet jaše svjetskim bespućima" ili štogod slično :). U glavnom je po onom starom, "100 ljudi 100 ćudi" da ne bismo stalno derali latinske poslovice, kao da nemamo svojih.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #109 u: Lipanj 18, 2020, 19:32:59 poslijepodne »
Meni se ova 5.sezona uopće nije svidjela. U usporedbi sa prijašnjim sezonama onako " mlaka ". Da je kojim slučajem to bila 1.sezona odmah bi odustao.
Sad dolazi ono ali , ali možda je ovo i najrealnija sezona. Život pravih tajnih agenata se najvjerovatnije sastoji od puno pričanja,uvjeravanja,laganja,prisluškivanja, uglavnom monotonog rada a ne kako nam prikazuju sa puno akcija,pucnjave i eksplozija,podmetanja bombe pod šah i sl.
Ako bude nove sezone pogledaću iz poštovanja prema seriji i normalno ako bude Borisovog prijevoda.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #110 u: Lipanj 18, 2020, 20:51:15 poslijepodne »
Hvala ti na ovom :) ali iskreno se nadam da neće biti nove. Ne bi imalo smisla, rekli su što su imali i bilo bi zaista dosta. A je, špijunski svijet se sastoji upravo od toga. Muljaža, muljaža, muljaža. Često sam se pitao čemu se taj silan novac troši na tobnožnju obranu zemlje, a onda mi padnbe da se to ustvari odnosi na obranu interesa uske grupe, koja valjda bez toga ne bi mogla opstati.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #111 u: Lipanj 21, 2020, 22:03:09 poslijepodne »
Na kraju je bila korpa na šestoj epizodi. Sa zadvoljstvom i olakšanjem. Hvala francuzima na 4 izvrsne sezone, ali to ne znači da treba da baš sve da progutam i pišem hvalospjeve ako to nisu. Boring, boring ... jedno 5.0 ocjena za ovih 6 epizoda.



I meni je padalo na pamet da batalim petu sezonu. Taman ste prestali kad nije trebalo. U sedmoj epizodi počinje prava žurka i zapetljancija. Predlažem da pogledate preostale epizode, mislim da Vam neće biti žao.
Ja sam sinoć završio sa gledanjem poslednje (5.) sezone, i mogu da kažem da je serija zadržala kvalitet, iako sam bio sumnjičav u prvih šest epizoda, i bio na granici odustajanja.

Hvala na savjetu, ali iskreno nemam volje, taman da je od zlata, kako to u narodu kažu :))