Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Howards End  (Posjeta: 3282 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Howards End
« u: Rujan 25, 2019, 23:49:57 poslijepodne »

Smještena u edvardijansku Englesku, serija donosi priču o Margaret i Helen Schlegel, dvije neovisne i nekonvencionalne sestre u potrazi za ljubavlju i smislom u promjenjivom svijetu. Serija predstavlja adaptaciju novele koju je napisao E.M. Forster, a koju je tokom 1992. u formi filma ekranizovao James Ivory. Ova romantična drama osvojila je tri Oscara (najbolja glavna ženska uloga, najbolji adaptirani scenario i najbolja scenografija), a u glavnim ulogama su se pojavili Anthony Hopkins, Emma Thompson i Vanessa Redgrave. Novu ekranizaciju novele režirao je Kenneth Lonergan.
 


Godina: 2017.
Mreža: BBC One
Žanr: mini serija, drama, romansa
Glumci: Matthew Macfadyen, Hayley Atwell, Philippa Coulthard, Alex Lawther, Joe Bannister



Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Howards End
« Odgovori #1 u: Travanj 15, 2020, 15:25:30 poslijepodne »

Juče sam u jednom dahu odgledala ovu divnu seriju. Drago mi je što nisam gledala film pa sam bila "pošteđena" stalnog  poređenje mada ću i njega pogledati (to spada pod obavezno jer je Emma  Thompson dobila Oskara za ulogu Margaret Schlegel  ;D ).

Serija je ekranizacija romana E. M. Forstera ( napisao i "Sobu sa pogledom") i predstavlja pravo uživanje za sve ljubitelje romantičnih drama sa početka XX veka kao i divnih dijaloga koji su karakteristični za to doba.

Hvala Stipest na odličnim prevodima.