Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Band of Brothers  (Posjeta: 5165 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Band of Brothers
« u: Ožujak 25, 2020, 14:05:16 poslijepodne »

Braća po oružju prati četu „E“ (engl. Easy company), elitne padobranske jedinice američke vojske tokom Drugom svetskog rata. Serija počinje 1942. godine njihovom padobranskom obukom u trening centru u Džordžiji, nastavlja se preko iskrcavanja u Normandiji i borbama po Evropi, a završava 1945. se u Berlinu, na kraju rata.




Godina: 2001.
Mreža: HBO
Žanr: akcija, istorijska drama
Glumci: Damian Lewis, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Matthew Settle, Scott Grimes



Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #1 u: Ožujak 25, 2020, 20:19:44 poslijepodne »
Obavezno gledanje za svakog serijofila. Meni osobno je zamjenila na prvom mjestu Breaking Bad i 24 ( sad dijele drugo mjesto). Jako, ali baš jako realno prikazano, bez ikakve patetike. Scene borbi ne traju predugo i jasne su ( to je loše odrađeno u Pacifiku), likovi su dobro razrađeni kroz cijelu seriju i gluma je odlična. Sve u svemu, obavezno pogledati. Stavio sam titlove za ovu verziju, jer je ima na ''sceni'' za skinuti u paketu, nije prevelika( 8 GB), a dobre je kvalitete ( 1080p).
Uživajte.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #2 u: Ožujak 26, 2020, 00:57:35 prijepodne »
I za mene najbolja ratna prica,sa dusom ispricana sudbina likova koji se nalaze u teskim,ponekad bizarnim stuacijama rata,nadasve humana i antiratna.Gledala sam je prvi put s velikom emocijom,mislim da ce tako biti i opet.Odlicna i rezija i produkcija,a o glumi i dragim likovima da ne pricam.Odlican izbor i hvala na prevodu.Preporuka.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2020, 19:38:40 poslijepodne »
Super, dvije ratne serije u kratko vrijeme i tko kaže da je dosadno u izolaciji.
Sada se ima vremena pogledati i takve starije serije.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline krbo

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #4 u: Travanj 13, 2020, 19:26:01 poslijepodne »
nevjerojatno kvalitetno napravljena serija, ne preporuka nego obveza gledanja svima kojima tema WW2 odgovara.



Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #5 u: Svibanj 13, 2020, 08:28:22 prijepodne »
Po meni serija je apsolutni vrh. Savrseno je uradjena. Jedina mana je sto ima samo 10 epizoda. Ekipa je neobicna, a serija ima jos veci znacaj jer o tom vremenu pricaju preziveli vojnici. Zaista spektakularno ostvarenje. Jednostavno nema reci kojom mogu da izrazim svoje divljenje prema seriji i da je pohvalim.
Ko nije pogledao, mora jednostavno pogledati.

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #6 u: Svibanj 16, 2020, 08:39:15 prijepodne »
serija je sam vrh produkcije i kvalitete, u nekim slučajevima mogla bi biti dio školovanja, tj. dio povijesnih predavanja...

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #7 u: Kolovoz 12, 2020, 16:41:53 poslijepodne »
Ovo mi je dosta kvalitetna serija.
Tko nije pogledao, preporučam definitivno.

Ali i sada, koju godinu nakon što sam ju pogledao, i dalje mi se vraća ona, mislim da predzadnja epizoda, s kampovima.
Baš mi se nekako urezala u pamćenje.

Jer serija, onako standardno holivudski krene u prikazivanje rata, prijateljske odnose unutar jedinice, napete i na momente čak zabavne scene prožete adrenalinom.
Sve ti se čini kao neki veliki izlet i ne strepiš zbog kraja, jer znaš da je u konačnici sve u redu.
I onda te pukne realnost i povežeš cijeli kontekst i onda shvatiš što si zapravo gledao cijelo vrijeme.
Mislim da su taj dio vrhunski odradili jer bih rekao da je jako puno ljudi imalo slično iskustvo u to doba i da su to vrlo vjerno prenijeli publici.

Offline madgalico

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR, Rijeka
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #8 u: Rujan 17, 2020, 22:39:33 poslijepodne »
Odlicna serija u rangu Spasavanje vojnika Ryan. Onog koga je odusevila ova serija, onda neka pogleda Pacific ako vec nije ;)

Offline eanalytic

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: St
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #9 u: Rujan 22, 2020, 10:41:00 prijepodne »
Složio bi se sa mmarko. Gledao sam ovu seriju kao dite na HRT1 , i tada je bila zabavna...al osjećaš da se nešto gadno sprema, jer znaš šta je bia ww2 i šta se događalo. Dosta stresne te zadnje epizode sa kampovima. Al jedna od najboljih serija ikad, scenografija, glumci, ma vrh. Prosto mi je nevjerovatno da više nema tako dobro napravljenih serija, osim možda Černobila, al BoB je koju stepenicu iznad ipak

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #10 u: Siječanj 01, 2021, 19:36:36 poslijepodne »
Gledao sam seriju i za svaku pohvalu je. Iako ima samo 10 epizoda, stvarno mi brzo proslo.... sve je lepo uradjeno i upecatljive scene. Mozda cak i bolji od nekih filmova koji su radjeni na tu temu.

Glumci su takodje ok, mada meni bilo iznenadjenje kad sam prvi put gledao i video David Schwimmer da igra u ovom zanru i meni se dopao kako je odigrao svoju ulogu. Preporuka svakako.

Offline serbianx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lycka blommar ur sma enkla ting.
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #11 u: Siječanj 05, 2021, 21:01:07 poslijepodne »
Gledao sam ovo remek-delo jedno 6 puta od kada je snimljeno. Fenomenalno. Prosto neverovatno da sve redje vidjamo tako kvalitetne serije. Ko ovo nije gledao, obavezno stivo. :)

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Band of Brothers
« Odgovori #12 u: Siječanj 05, 2021, 23:53:53 poslijepodne »
Jedna od omiljenih imam DVD i BR izdanja. :D To je moralo da se kupi.  ;D