Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Sophie: A Murder in West Cork  (Posjeta: 3035 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Sophie: A Murder in West Cork
« u: Srpanj 01, 2021, 12:06:55 poslijepodne »

U jutro 23. decembra, 1996. Sophie Toscan du Plantier pronađena je ubijena u uličici blizu Schulla, zapadni Cork. Imala je 39 godina i redovno je posjećivala Irsku iz Pariza, gdje je živjela sa suprugom, poznatim filmašem i 13-godišnjim sinom Pierreom Louis Baudey-Vignaudom. Njegova smrt izbola je medije Irsku i Pariz, dijelom i zato što je bila tako šokantna. Stopa ubistava u Irskoj bila je tako niska da je postojao samo jedan državni patolog i trebalo mu je 28 sati da stigne na mjesto događaja.


Godina: 2021.
Mreža: Netflix
Žanr: dokumentarni, kriminalistički
Glumci: Eugene Gilligan, Barry Roche, Bertrand Bouniol...



Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Sophie: A Murder in West Cork
« Odgovori #1 u: Srpanj 01, 2021, 13:19:08 poslijepodne »
Stipe, hvala na titlovima.  :beer2:

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Sophie: A Murder in West Cork
« Odgovori #2 u: Srpanj 02, 2021, 23:28:34 poslijepodne »
I od mene hvala.Interesantan dokumentarac,sem Netflixa i HBO ima petodelnu seriju na istu temu.Nezavisno od razresenja meni je posebno zanimljivo
Spoiler: prikaži
sto se ne zna ko vise laze:svedoci onako irski opusteni i raspričani, svako svedocenje se menja po potrebi,umesano je sujeverje,mitovi ili policija kojoj je ubistvo bilo prekrupan zalogaj,sa svojim nekompetentnim i verovatno nasilnim ljudima
.Pogledajte i prosudite sami o krivici engleskog narcistickog "pesnika"i novinara,sa primetnim mentalnim ispadima.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Sophie: A Murder in West Cork
« Odgovori #3 u: Rujan 14, 2021, 08:59:59 prijepodne »
Uz sve, sada već standardne zamerke na račun Netflixovih dokumentaraca, ovaj slučaj mi je bio dovoljno interesantan da „žrtvujem“ tri sata života. Ono što me dodatno nervira, mada za to ne mogu da optužim nikog do irsku policiju i tamošnje sudstvo, je nedostatak jasnog i nedvosmislenog rešenja, odnosno hepienda sa krivcem iza rešetaka. Takođe, za moj ukus bi bilo efektnije da su malo više pritisli irskog državnog tužioca da se dodatno „peče na vatrici“, objašnjavajući zašto gomila posrednih dokaza nije bila dovoljna da se Baileyu bar sudi, za početak. S tim u vezi i da odgovorim na Bebin „zadatak“. Mada smo u nezavidnoj poziciji nekog ko treba da „sudi“ na osnovu jednog filma, bio bih vrlo iznenađen da je Sophie Toscan Du Plantier ubio neko drugi.
Hvala na prevodima!