Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: 11.22.63.  (Posjeta: 23284 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
11.22.63.
« u: Ožujak 17, 2017, 19:10:44 poslijepodne »

Serija je bazirana na istoimenoj knjizi Stivena Kinga i govori o povratku u prošlost profesora Džejka Epinga, kako bi sprečio atentat na predsednika Džona Kenedija. U tome će, međutim, pokušati da ga spreči Li Harvi Osvald, njegov ljubavni život i njegova verzija sebe iz prošlosti.
 



Godina: 2016.
Mreža: Hulu
Žanr: drama, mini-serija, naučna fantastika
Glumci: James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Josh Duhamel



Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #1 u: Ožujak 17, 2017, 20:05:21 poslijepodne »
odlična serija.. pogledala sam je u dva dana  :thspaz

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #2 u: Ožujak 17, 2017, 20:09:15 poslijepodne »
Ja još nisam, a volim sve Kingovo. Čekam da dvkv postavi titlove.  :happy2:

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #3 u: Ožujak 17, 2017, 20:15:06 poslijepodne »
Ja još nisam, a volim sve Kingovo. Čekam da dvkv postavi titlove.  :happy2:

oduševit će te.. nešto sasvim drugačije  :clapp

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #4 u: Ožujak 17, 2017, 20:29:02 poslijepodne »
Nije loše, ali mi se nije svidilo da ima previše odstupanja u kvaliteti epizoda. Početak i kraj su ok, ali sredina je malo dosadna.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #5 u: Ožujak 17, 2017, 21:19:20 poslijepodne »
Ja samo mogu da kazem da je mnogo bolja od knjige... I to je u mom slucaju prvi put da mi je nesto bolje od knjige.

Offline UploaderBD

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #6 u: Ožujak 17, 2017, 22:41:56 poslijepodne »
odlična serija.. pogledala sam je u dva dana  :thspaz
Takodje , svaka preporuka i od mene

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #7 u: Ožujak 17, 2017, 22:52:36 poslijepodne »
a niko ne pominje da je jedan james fuckin' franco sjajno iznio ulogu? aaaaaa....
fina serija, lijep kraj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dejaspo

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 1
  • *****
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Das bin nicht ich, das ist meine Schauma!
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #8 u: Ožujak 20, 2017, 14:49:38 poslijepodne »
Volim (da čitam) Kinga, ali su mi serije draže  :smfor (6):
Nisam fudbaler :D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #9 u: Ožujak 20, 2017, 20:22:14 poslijepodne »
nadam se da ti nije serija under the dome draza od knjige :)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dejaspo

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 1
  • *****
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Das bin nicht ich, das ist meine Schauma!
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #10 u: Ožujak 21, 2017, 13:27:23 poslijepodne »
nadam se da ti nije serija under the dome draza od knjige :)
Nažalost, ni serija, niti knjiga me nisu oduševile. Knjiga ima odličan zaplet, međutim, moje lično mišljenje je da King ima problem da završi knjigu i da rasplet bude podjednako dobar kao zaplet. Negde sam pročitao da ni sam King nije bio zadovoljan napisanim, pa verujem da je zato u seriji isproban drugačiji kraj, a ni sama radnja nije bila do detalja verna knjizi. Neke smernice su postojale, ali se nije striktno držao radnje iz knjige. Lično, ja sam glavne likove potpuno drugačije zamišljao, obzirom da sam prvo čitao, pa tek onda gledao. Čini mi se, izgleda mi da je to dosta traljavo urađeno u odnosu na to koliki je potencijal serija imala i koliko toga je moglo da se obradi.
Nisam fudbaler :D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #11 u: Ožujak 21, 2017, 13:36:47 poslijepodne »
Tačno tako, rasplet je slaba tačka u knjizi, ali serija je (po mom mišljenju) apsolutni promašaj. Mučila sam se da je odgledam do kraja samo zbog radoznalosti, ali istina je da je to najgora ekranizacija Kingovih dela. Bag of Bones je bila malo bolja, i atmosfera i scenario su bili verniji knjizi i nije baš potpuni promašaj, ali i to je moglo mnogo bolje. Valjda sam zato i oklevala da pogledam ovu 11.22.63, ali posle ovako dobrih recenzija ću je svakako pogledati.  :smfor (26):

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #12 u: Ožujak 21, 2017, 15:07:29 poslijepodne »
I ja da se pridruzim hvalospevima oko ove serije, i stvarno jedna od najboljih ekranizacija nekog Kingovog dela sto se tice tv serija! E, sada da sacekamo seriju "Castle Rock", da vidimo na sta ce to da lici...

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #13 u: Ožujak 21, 2017, 15:41:43 poslijepodne »
Castle Rock s nestrpljem iščekujem.  :thcheerleader3

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #14 u: Ožujak 21, 2017, 18:58:01 poslijepodne »
ne zaboravimo da je Kingov Shawshank Redemption - film koji ima prejeben kraj.. nije džabe najbolji film svih vremena  :sbowing_100-106 :sbowing_100-106

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #15 u: Ožujak 21, 2017, 19:09:39 poslijepodne »
Pa kada se malo bolje pogleda, najuspesnije ekranizacije njegovih dela jesu van-horori-pomenuto " Bekstvo iz Sosenka", "Zelena milja", "Dolores Klejnborn", "Ostani uz mene", pa cak i "Mizeri", koji ja bar ubrajam pre u psiho-trilere! Ako volite dobre horore po njegovim delima, a koji su vam mozda izmakli, pogledajte manje poznati "Night flyer" iz 1997.godine sa nedavno preminulim Miguel Ferrer-om u gl.ulozi!

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #16 u: Ožujak 21, 2017, 19:12:20 poslijepodne »
Kada su mi prsti brzi nego mozak :smfor (9):, pomenuti film se zove "The night flier"! Izvinjavam se!

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #17 u: Ožujak 21, 2017, 19:15:52 poslijepodne »
Sad si nabrojao najjače filmove koje sam gledala u životu (da napomenem da mnoooogo više gledam serije od filmova), ali ovo su sve remek-dela. Ovaj The Night Flier nisam gledala, a obožavam Migela. Hvala na preporuci.

Offline zlatak

  • TDDCrew n00b
  • Razina 0
  • *****
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #18 u: Travanj 07, 2017, 03:20:51 prijepodne »
Solidno, iako sam očekivao više detalja o ubojstvu, koje je tu više u drugom planu. Malo previše fillera. Ali isplati se pogledati.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #19 u: Veljača 19, 2018, 11:45:31 prijepodne »
Ovo sam pogledao dosta davno. Koliko se sećam nekako je dramaturški imao neku čudnu krivulju. Početak i prvi deo priče je bio dosta napet i zanimljiv da bi se kasnije sve razvodnilo i splasnulo. Sveukupno nije tako loš utisak.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk

« Zadnja izmjena: Veljača 19, 2018, 22:42:41 poslijepodne od Bon »

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #20 u: Veljača 19, 2018, 20:22:12 poslijepodne »
Stivena Kinga treba uzeti sa rezervom. i ne treba se nadati da ce svaka ekranizacija biti odlicna. Ima par gore pomenutih filmova koje je zaista opravdao, ali ovo je po meni jedno od najvecih promasaja njegovog rad i dela. Da je knjiga imala dobar rasplet, nema sumnje da bi se to prenelo i na seriju. Da nekudim puno, serija nije losa, bilabi odlicna da je knjiga imala dobar rasplet, koje bi se nesumnjiivo preneo na seriju.
Sve u svemu, moze se pogledati, ali ne treba puno ocekivati. ne mogu se usuditi da kazem da mu je ovo najveci promasaja, ali blizu je...
I na kraju krajeva, jako nas je zadusio sa "Bekstvom iz Sosenka" i "Zelenom Miljom" pa i "Misery".
Tako da mu posle ovog predlazem penziju.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #21 u: Veljača 19, 2018, 21:47:09 poslijepodne »
Puno ste toga rekli, ali istina je nešto drugačija. Kao veliki Kingov fan od 10. godine, analizirao sam njegova dijela uzduž i poprijeko moram reći da je jako malo točnih ekranizacija. Kada govorim o točnim ekranizacijama, govorim o onima koje imaju barem 90% priče/likova iz knjige. Prva takva je Stand By Me. Onda dolazi Misery pa Shawshank pa The Dark Half i onda The Green Mile. To je pet njegovih najvjernijihe ekranizacija koje prelaze taj 90% a čak su bliže 100% što je odlično. The Dark Half je po meni najvjernija ekranizacija. Vrlo podcijenjen hororac od Romera. Ali nije najbolji film prema Kingu i to su sad dolazimo do razdvajanja vjernosti i kvalitete. Idealan primjer za to je The Shining od Kubricka. Isijavanje je za mene najbolji horor ikada snimljen, ali kao ekranizacija ne valja. Neki to ne mogu razdvojiti, ali eto meni to nikad nije bio problem.

Ne postoji pisac kojeg je teže ekranizirati od Kinga jer njegov trademark, a ima ih mnogo jest opis. On kada opisuje nekog lika, on opisuje sve kao da si turist. To je naravno samo jedan od mnogih razloga zašto uživa u tolikoj popularnosti. To je vrlo teško prenijeti na film ili seriju. Tu je i ideja da su mu uglavnom klinci glavni protagonisti i borci protiv zla. Više mi King izazove sjećanja na djetinjstvo nego kad se ja pokušavam sjetiti i to je njegov najveći adut što je prošao neke bitne stvari djetinjstvu, vidio je nešto zbog čega može to napisati na papir. Izvrstan je storyteller. Tu mu nema ravnoga.

Naravno, njega ideja je puno dublja od klasičnog horor žanra. Nadprirodne pojave u njegovim knjigama su metafore za stvarni užas koji se krije u ljudima i on ih koristi uglavnom da bi to dobio za zaplet. Uvjeren sam da će njegova vrijednost biti još više prepoznata (kao što je i bio slučaj sa mnogim piscima u SAD. Fitzgerald, Twaine kojemu King odaje priznanje u svakoj knjizi). Čovjek je društveno biće i King ga uvijek tako (bilo da je u pitanju pozitivan ili negativan lik) predstavlja. Nabrojani elementi koji se neprestano ponavljaju u njegovim knjigama. On stvara svoj svijet (u knjigama se spominju događaki iz predhodnih knjiga). Takvi su i njegovi likovi koji se razvijaju u njegovim knjigama kroz 'dobro' i 'zlo'. Kingova veličina je to da nas on tjera na strah i ne boji se izvući ono najgore u svakome od nas. Tema njegovih knjiga nisu prokletstva ni vampiri ni babaroge već čovjek kao najveće čudovište. Uvijek u njegovim knjigama imamo jedan lik koji izlazi iz adolescencije i govori o tome. King govori da ti trenutci ostavljaju ožiljke do kraja života. Obratite pozornost kako su dobri likovi u njegovim knjigama kao djeca okruzeni ili dobrim roditeljima (Firestarter) ili dobrim prijateljima (It, The Body) dok su zločesta ili sami (Carrie) ili u lošem društvu (Apt Pupil). King je daleko od čistog horrora a opet mu je blizak jer ga traži tamo gdje ga ima najviše, u nama. Naravno, njegove najbolje priče nisu ni Shawshank, ni Green Mile, ni Misery već uvijek bili The Stand i It uz vjerne pratnje The Shininga i Salem's Lot kao i izvrsne dvije knjige sa kratkim pričama Night Shift i Skeleton Crew.

King je nadrastao žanr i postao žanr za sebe.

A što se tiče 11.22.63. - ja sam bio jako zadovoljan. Vrlo dobra serija na kraju, vrlo točna prva polovica, druga polovica tako tako. Kraj i je nešto drugačiji u knjizi. Inače sama knjiga visoko kotira kao njegova najbolja u 21. stoljeću među fanovima.  :smfor (26):

I pohvala za spomenuti Night Flier. Isto kao The Dark Half jako podcijenjen hororac.


Offline Veleno

  • We are many...
  • TDDC
  • *****
  • Postova: 901
  • Spol: Muški
  • Shine on you crazy diamond
  • Lokacija: Willard’s Mill, New Hampshire
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #22 u: Veljača 19, 2018, 21:51:28 poslijepodne »
Čitam sad tvoj post, i ne vidim spominjanje The Standa. Mislim se: O kako će dobiti jezikovu juhu.  :smfor (10):
Kad ono:
Citat:
Naravno, njegove najbolje priče nisu ni Shawshank, ni Green Mile, ni Misery već uvijek bili The Stand i It uz vjerne pratnje The Shininga i Salem's Lot kao i izvrsne dvije knjige sa kratkim pričama Night Shift i Skeleton Crew.
:smfor (26):

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #23 u: Veljača 19, 2018, 21:54:52 poslijepodne »
Mene mrzelo da pisem toliko, ali u velikoj vecini se slazem sa tvojim izlaganjem.
Pecat tvog izlaganja je citiram "King je nadrastao žanr i postao žanr za sebe".  :agree

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #24 u: Veljača 19, 2018, 22:12:17 poslijepodne »
Isto kao The Dark Half jako podcijenjen hororac.

ovu sam čitala na faksu iz kolegija Contemporary Literature.. odlična knjiga, ali živa sam se isprepadala.. i dan danas kad vidim vrapce, prođe me neka jeza ;D

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #25 u: Veljača 20, 2018, 19:09:52 poslijepodne »
U moru serija koje i gledamo i koje se prave, ovo i nije tako loše. Bar je na drugačijem nivou od drugih serija. Sama priča je zanimljiva i mogućnost da se  neki događaji iz prošlosti drugačije zamisle. Tako je i sa "Man in the High Castle". Kako je moglo biti i da li je moglo biti...
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #26 u: Veljača 20, 2018, 19:58:46 poslijepodne »
Meni se ova serija dopala, za razliku od, recimo, Under the Dome koja me je razočarala. Ali činjenica je da više uživam u Kingovim knjigama nego ekranizacijama pa stoga i nemam velika očekivanja kad krenem da gledam.

Offline Veleno

  • We are many...
  • TDDC
  • *****
  • Postova: 901
  • Spol: Muški
  • Shine on you crazy diamond
  • Lokacija: Willard’s Mill, New Hampshire
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #27 u: Veljača 20, 2018, 20:35:19 poslijepodne »
Nitko ne spominje Langoliere? Meni je ta priča lipo legla. Mogao bi uskoro obnoviti gradivo.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #28 u: Veljača 20, 2018, 20:37:04 poslijepodne »
Langolieri mini serija je čisti guilty pleausere. Efekti katastrofa, ali taj neki šmek te tjera da samo gledaš. Knjiga je vrhunska. Jedna od četiri priče u 'Četiri iza ponoći'. Tamo mi je omiljena knjižnjički policajac. Jebeno jeziva priča.

EDIT:

Sad sam se sjetio jednog zaboravljenog Kingovog filma iz 80-ih. Silver Bullet sa Corey Haimom http://www.imdb.com/title/tt0090021/ taj si svako malo volim ponovit.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: 11.22.63.
« Odgovori #29 u: Veljača 21, 2018, 08:48:24 prijepodne »
meni je sasvim ok bila ova serija. volim TT pa sam se odma upecao.
je li razvucena? jes'. ima i sapunjave, ali mene je prijatno iznenadila, kraj mi se svidjeo iako sam daleko od romantika.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.