Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Criminal: UK  (Posjeta: 7601 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Criminal: UK
« u: Studeni 24, 2019, 21:40:41 poslijepodne »

Ako se na optuženičkoj klupi nađu David Tennant i Hayley Atwell, a istražni tim čine Katherine Kelly, Lee Ingleby, Mark Stanley, onda je to svojevrsna garancija vrha ove neobične serije. Criminal: United Kingdom je izvorna, a sve ostale su spin off te serije.  Francuska verzija je bila sjajna, pa ne treba sumnjati da će i ova britanska biti barem takva. A red je da se i izvornik prevede!





Godina: 2019.
Mreža: Netflix
Žanr:  kriminalistički, drama, misterija
Glumci:  Katherine Kelly, Lee Ingleby, Mark Stanley, Nicholas Pinnock, David Tennant, Hayley Atwell
Jezik: engleski

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #1 u: Studeni 26, 2019, 07:20:28 prijepodne »
Evo i prve priče: "Edgar". U naslovnoj ulozi dr. Fallona, David Tennant. Što reći. Uz dužno poštovanje prema svim učesnicima stvaranja ove franšize, ovo je masterpiece. Igra mačke i miša dovedena gotovo do savršenstva. Preciznije, za mene i jest čisto savršenstvo, ali kako je znano moji su kriteriji nešto niži od znalaca, pa...  Ipak, počevši borbu s engleskim jezičkim bravurama (tko kaže da su Talijani lajavi  :smfor (9): ), a imajući u vidu izvrsne francuske priče, jedno nisam niti naslutio. Da je ovo toliko bolje. Možda bi netko mogao izravnati kakvu sitnicu mukotrpnim a posve besmislenim trudom, vjerujem da ne bi ipak bilo puno bolje. Nakon Davida, živo me zanima, kakve će vratolomije izvoditi Hayley Atwell u drugoj priči pod imenom "Stacey."
Zaključak: Već je nekoliko puta rečeno, ali nije zgorega ponoviti. Originali su originali. I rijetko kad mogu biti nadmašeni. Tako je i ovaj put, mada nije neočekivano, znajući tko iza ovoga stoji.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #2 u: Studeni 27, 2019, 18:22:23 poslijepodne »
Dodan je podnaslov koji ima ispravljene vremenske odrednice - prekratko vrijeme trajanja. Trebalo bi sad biti posve u redu.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #3 u: Studeni 27, 2019, 23:33:51 poslijepodne »
Slazem se da je masterpice,kakva je ovo savrsena drama :clapp.D.T. u glavnoj ulozi u svom najboljem izdanju
Spoiler: prikaži
od umornog ali samouverenog čoveka do raspričanog psihopate :smfor (26):
.Hvala na prevodu,preporuka.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #4 u: Studeni 30, 2019, 15:58:31 poslijepodne »
Stigla je i Stacey. Što bih za uvod mogao reći a da već nije rečeno uz epizodu Edgar? Niš...? Ah, da! :) Hayley Atwell. Ne znam treba li još što ili je i ovo dovoljno. Hayley je čudesna glumica. A kao Stacey, savršena. Ima još. Katherine Kelly. Jednostavno super.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #5 u: Prosinac 01, 2019, 12:01:03 poslijepodne »

 Ovo se obavezno gleda preko reda.
Hvala za prevode! :bear3:

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #6 u: Prosinac 02, 2019, 01:48:53 prijepodne »
I ova druga je prava zivotna drama.I tuzna i ruzna,a kakva bi inace i bila u sobi za ispitivanje kod policije?
Gluma je odlicna(mada mi je D.T. u prvoj neprevaziđen :smfor (26):).Hvala.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #7 u: Prosinac 04, 2019, 11:24:26 prijepodne »
 
 Prva epizoda je losa. Prvih pola sata glavni osumnjiceni se brani recenicom Nemam komentar. Dosadno do zla boga. Kako tako, nekako su priveli epizodu kraju.Izostao je efekat iznenadjenja kao kod nemackih epizoda!Mislim na Criminal:Germany.
 Pogledacu i drugu englesku epizodu ali nemacka prva epizoda je za tri koplja iznad ovog cistog proseka .

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #8 u: Prosinac 04, 2019, 17:01:39 poslijepodne »

 Prva epizoda je losa. Prvih pola sata glavni osumnjiceni se brani recenicom Nemam komentar. Dosadno do zla boga. Kako tako, nekako su priveli epizodu kraju.Izostao je efekat iznenadjenja kao kod nemackih epizoda!Mislim na Criminal:Germany.
 Pogledacu i drugu englesku epizodu ali nemacka prva epizoda je za tri koplja iznad ovog cistog proseka .

:) Eto što su ukusi. Išao sam još jednom pogledati 1. epizodu Jochen serije Criminal:Germany. I ostao na istom stanovištu. Priča kao priča, nije loša, prikazuje stanje u zemlji i ljudima, nakon pada berlinskog zida. Pomalo površno, jer to i nije bila svrha. No, upravo zbog toga, tako ja mislim, promašena je poanta. Igra mačke i miša. Od toga nema ništa. Zanatski dobro napravljeno, kako se od Nijemaca očekuje, ali to je sve. Za mene ne vrijedi, cijela, niti onih 7-8 minuta "No comment" Davida Tenanta. Elem, kako rekoh na početku, to je moje mišljenje. Ne sa stručnog aspekta jer sam od toga daleko. Već s aspekta gledatelja. Dakle, Jochen me razočarao. Mogu Nijemci puno bolje. Uostalom, to su već dokazali. I za kraj, ako bih baš morao, ova bi priča od pogledanih 7 bila upravo na tom, sedmom mjestu. Nisam gledao španjolsku verziju, ali idem odmah. Da dobijem puni utisak o franšizi. Gotovo sam siguran da će Criminal:UK, za mene, ostati visoko na prvom mjestu.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #9 u: Prosinac 05, 2019, 08:53:17 prijepodne »

 HM,
Pogledacu ponovo i nemacku prvu i englesku prvu pa cu napisati komentar.
Sta je tebi promaseno u nemackoj epizodi? U cemu je po tebi poenta?
Poanta je, prema svim naznakama, pa onda i očekivanjima, igra mačke i miša. Naravno, ne smije se prebro saznati tko jest mačka a tko miš. Činjenica da DT u startu govori samo "No comment" ne govori o njegovoj krivnji ili nevinosti, već o naputku odvjetnice. Ostalo znamo. Osnovno što se Nijemcima da zamjeriti je gotovo nikakav rad glavnih protagonista istrage. To je jedna amaterska ekipa, glumački gledano, a pred nama se razvijaju likovi koji više liče na bivše pripadnike STASI-ja nego na policajce. Priča je dobra. Ali šteta što nije, po mom mišljenju, iskorištena za neku drugu seriju, koja bi recimo govorila o onom što se događa u glavama nakon pada Berlinskog zida. Još malo šmeka i glumačke kvalitete (a Nijemci toga imaju) i bilo bi vrlo dobro. Ovako se vrhunski glumac Peter Kurth skoro udavio dajući sve od sebe, no s druge strane nije bilo pravog odgovora. Zato mislim, da je u cjelini Criminal:Germany samo "tak-tak" kopija i britanske a i francuske verzije.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #10 u: Veljača 11, 2020, 12:32:21 poslijepodne »

Neću da analiziram koja je epizoda bolja/lošija, sviđa mi se koncept i to što su optužbe različite u 5 epizoda koje sam pogledala ( France i UK),
a lepo si rekao Borise , ovo je "igra mačke i miša" koju mi pratimo i nekad navijamo za jednu stranu, nekad za drugu.

Hvala Borise na odličnim titlovima.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #11 u: Rujan 18, 2020, 16:27:27 poslijepodne »
Izašla druga sezona.



Ne treba ju prevoditi, samo provjerite jesu li titlovi uključeni.
Spoiler: prikaži
npr. u ION10 imaju naziv 10_10.srt, u pitanju je hr prijevod.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #12 u: Rujan 18, 2020, 20:53:44 poslijepodne »
Druga sezona je odlicno pocela(tema koja se lagano razvija,odlicna gluma),ali
Spoiler: prikaži
u drugoj epizodi se iznenadih koliko lose glumi Kit Harington :smfor (9): Mozda mi je gluma DTennant-a u prvoj sezoni podigla kriterijum
.
Zato su treca a posebno cetvrta vrhunski odglumljene,napete,odlicno rezirane.Preporuka i hvala na prevodima.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #13 u: Rujan 19, 2020, 08:13:38 prijepodne »
Eh, ovo je serija koja me je dovela na ovaj forum. Nije da sam baš totalni duduk za engleski, ali se ne bih usudio da gledam seriju bez prevoda, čak ni sa engleskim transkriptom. Sad kad sam pročitao i vaše utiske postajem malo nestrpljiv. No, nema veze, čim skupim 20 postova evo me sa prvim utiscima. Do tada, nemojte mnogo da otkrivate o čemu se radi  ;D

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #14 u: Listopad 08, 2020, 20:19:03 poslijepodne »
Sa Francuzima sam stvarno bio razočaran, pa iako nije ne znam koliko bolje, UK je počeo daleko zanimljivije. Nije ovde u pitanju samo Tennant, većina glumaca jednostavno zna svoj posao. Svi detektivi su živopisniji od francuskih, u jednoj epizodi saznamo više o njihovim karakterima, nego u celom francuskom serijalu o tamošnjim. Priča je složenija. Iako su Francuzi imali neke interesantne ideje (jedna od sudbina u masakru u Bataclanu koji tu dođe samo kao hororičan milje) nekako su uspeli da ih smlače i svedu na pusto oplakivanje. Englezi nemaju bombastičnu priču, tek jedno u moru svirepih ubistava, ali svaki minut je napetiji i intenzivniji nego preko La Manchea. Moj problem sa ovom serijom su prvenstveno velika očekivanja za šta zaista ne umem da definišem razlog. I onda kada se nije dogodilo "vow", postao sam i malo oštriji nego što serija zaslužuje. No, Englezi sa prvom epizodom vraćaju nadu u nešto bar dovoljno dobro da ne žalim za izgubljenim vremenom, pa videćemo dalje.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #15 u: Listopad 12, 2020, 18:47:13 poslijepodne »
Završio sam prvu sezonu. U suštini, utisak ostaje isti kao i nakon odgledane prve epizode. Priče su sasvim korektne i na liniji onih francuskih, znači indirektna krivica koja može da zaboli jače od one direktne, izvršilačke. Ono što ovoj seriji ne dozvoljava pad ispod proseka je odlična gluma. Do Criminala meni nepoznata glumica, Hayley Atwell je žargonski rečeno "razvalila" u drugoj epizodi. Kasnije sam, uvidom u filmografiju, shvatio da sam je gledao u jednoj epizodi Black Mirrora, ali ni ona ni epizoda mi nisu ostali upečatljivi. U trećoj epizodi još jedan dobar glumac (Youssef Kerkour) i još jedna priča koja ovog puta nudi mogućnost krivice u kojoj zločin čak nije ni izvestan. Na jednom dubljem nivou moglo bi se reći da se Criminal bavi krivicom koja vrlo lako može da se učauri i u nama samima, onim slabostima za koje i ne slutimo kakav rušilački potencijal imaju. Što se preporuke tiče, ovde je situacija jednostavna. Pogledajte prvu epizodu - ako vam se svidi i ostale su tu negde, ako vam se ne svidi i ostale su tu negde.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #16 u: Listopad 23, 2020, 09:21:37 prijepodne »
Završio drugu sezonu. Možda je objektivno bolja, a možda sam se samo konačno u potpunosti  navikao na ideju i ritam ove serije. Prva epizoda donosi jasnu situaciju u malo neobičnim okolnostima i uprkos standardno odličnoj glumi, nekako mi je najtanja. Naredne dve epizode se bave sumnjičenjem nedužnih ljudi (iako nije sigurno da Jon Snow nije bahati siledžija)i razornim posledicama koje takav pristup može izazvati. Epizoda sa Sharon Horgan mi se nekako i ponajviše svidela. Završna epizoda je odličan način da se finalizuje sezona. Od početne situacije u kojoj deluje da će i tu u centru pažnje biti ”krivo optuženi”, dolazimo do rešavanja neljudskog ubistva iz prošlosti. Sve u svemu, vrlo širokogrudo ću dočekati i naredne sezone. Hvala na prevodima!

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #17 u: Lipanj 26, 2021, 21:17:31 poslijepodne »
Tek sam sad sela da odgledam seriju i naravno odusevljena sam.Meni se ovaj tip krimi serije bas dopada,pomalp lici na Line of duty zbog toga sto se cela prica dogadja u sobi za ispitivanje.Vec sam pisala meni su Francuzi bili super,kao i Nemci ,a sad vidim da su poceli da prevode Spance ,pa cu i to sa uzivanjem da pogledam.Naravno hvala Borise za prevode uzivala sam

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #18 u: Srpanj 10, 2021, 12:35:40 poslijepodne »
Criminal Germany bolji od UK, France lošiji od Spain itd. Sve je to na istu foru u istim prostorijama samo drugi likovi i jezik. Nisu ni malo dodali akcije da bi bilo zanimljivije.
Po meni bolji bi bio koncept da su ispitivanja vršena u različitim dijelovima svijeta npr. u USA pa jedna u afričkoj zemlji pa jedna  recimo u Indiji ili Kini i na kraju jedno ispitivanje na balkanski način da se vide prave raznolikosti kulture ispitivanja. Vjerujem da bi bilo i više akcije.
Pod akciju mislim ono priznaj - PLJUS,PLJUS :smfor (10): , lažeš - PLJUS,PLJUS :smfor (10): i na kraju ti kažu ako si kriv zaslužio si batine ako nisi izvinut ćemo ti se.  :smfor (24):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Criminal: UK
« Odgovori #19 u: Srpanj 11, 2021, 10:30:31 prijepodne »
Criminal Germany bolji od UK, France lošiji od Spain itd. Sve je to na istu foru u istim prostorijama samo drugi likovi i jezik. Nisu ni malo dodali akcije da bi bilo zanimljivije.
Po meni bolji bi bio koncept da su ispitivanja vršena u različitim dijelovima svijeta npr. u USA pa jedna u afričkoj zemlji pa jedna  recimo u Indiji ili Kini i na kraju jedno ispitivanje na balkanski način da se vide prave raznolikosti kulture ispitivanja. Vjerujem da bi bilo i više akcije.
Pod akciju mislim ono priznaj - PLJUS,PLJUS :smfor (10): , lažeš - PLJUS,PLJUS :smfor (10): i na kraju ti kažu ako si kriv zaslužio si batine ako nisi izvinut ćemo ti se.  :smfor (24):

Ne znam da li si gledao (verujem da jesi) Balkanski špijun pa postoji ta čuvena scena za Criminal YU gde nakon što Lepetić išamara Boru Todorovića, Bata Stojković između ostalog kaže; "...Đura će ti oprostiti što te je tukao... A šta, boli? E pa, Đura ima tešku ruku!". Mada, ne bi bilo loše videti i ostale geografske tačke koje pominješ iako sam uveren da ni zagrejano kazanče (nadam se da nije previše politički nekorektno) nema veći efekat od udruženih Čvorovića.