Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Kominsky Method  (Posjeta: 3433 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
The Kominsky Method
« u: Lipanj 26, 2021, 16:26:45 poslijepodne »

Sandy Kominsky (Michael Douglas) nekada je davno zabljesnuo kao glumac, a danas je cijenjeni holivudski učitelj glume. Radnja serije prati život njega i njegovog dugogodišnjeg prijatelja i agenta Normana (Alan Arkin) te njihovo starenje u Los Angelesu. Seriju od osam epizoda potpisuje Chuck Lorre, koji stoji iza hvaljene serije 'Dva i pol muškarca'.


Godina: 2018.
Mreža: Netflix
Žanr: komedija, drama
Glumci: Michael Douglas, Sarah Baker, Nancy Travis, Alan Arkin, Jenna Lyng Adams, Melissa Tang



Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Kominsky Method
« Odgovori #1 u: Srpanj 03, 2021, 01:37:14 prijepodne »
jeri ko gledo?
davno sam nedje na zbirnoj postovao triler sa planom da je slomim... cus 3 sezone.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Kominsky Method
« Odgovori #2 u: Srpanj 04, 2021, 00:07:11 prijepodne »
Evo ja.Kratka forma,nije previse 3 sezone.Odlicna.Hemija izmedju Majkla Daglasa i Alan Arkina je neodoljiva.Pametna,topla,duhovita prica o prijateljstvu,(ne)ispunjenim holivudskim snovima itd.Preporuka. :beer2:

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: The Kominsky Method
« Odgovori #3 u: Srpanj 04, 2021, 09:19:05 prijepodne »
gledao, redovno, čim se sezona pojavi na mreži.... žena i ja smo uživali, interesantno, moja djeca (studenti) kažu da im je to dosadno, dosta toga smo gledali zajedno ali ne i Kominskog, ... postoji u seriji jedna vrsta skrivene nostalgije za onim što je prošlo, za jednostavnijim vremenima u kojima smo više griješili alii bili mladi i bolje živjeli... sada likovi mirno žive i kupe dobre minute pokušavajući uživati u njima koliko mogu, zapravo humanistički pristup životu je ovdje najizraženiji, ako baš i ne volim ljude nemam ništa protiv njih, za današnje vrijeme gdje svatko počinje i završava priču sa sobom i svojim interesima ova serija nema smisla... i još nešto, kao da svi imaju vremena u priči u prebrzim vremenima, pomireni jedni s drugima i sobom, glavni likovi prihvačaju sve prednosti i nedostatke trenutaka i života jer život je jedan, živi ga Fikreta (kako Pušenje pjeva)...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Kominsky Method
« Odgovori #4 u: Srpanj 06, 2021, 09:24:00 prijepodne »
e fala vi, mogao bih neki dan.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: The Kominsky Method
« Odgovori #5 u: Srpanj 11, 2021, 09:47:11 prijepodne »
Pominjao sam već kako mi je ovo jedna od najdražih serija (u kontekstu ocena na Imdb-u pa je tamo među slabije ocenjenima) i uživao sam u prve dve sezone, gotovo u svakoj sceni. Beba je već napisala o toj „neodoljivoj hemiji“ između Arkina i Douglasa i to je bio možda i najbitniji razlog zašto sam odlagao gledanje završne sezone.  Jer, Alana nema u finalu. Nisam do kraja ukapirao razlog, ali se vrti oko njegovih godina i virusa korone. Kako god, razloga za strepnju nije bilo. Oni koji su ostali, pojačani nekim epizodnim pojavljivanjima (Morgan Freeman, Barry Levinson...) su uspešno zaokružili sve što je započeto i što je pobudilo naše interesovanje.
Na tragu onog što je atma napisao i što je još jedno od savršenih dodatnih zapažanja za koja je majstorski specijalizovan, stavio bih u prvi plan da je ovo ipak priča o poznom dobu, o starosti, o odlasku onih dragih uz koje deo po deo odlazimo i sami i o nastupajućem „najvećem mađioničarskom triku kada zaista i istinski nestanemo“ kako je rekao Sandy Kominsky. To doba nosi sopstvene vrednosti utemeljene u nekim drugim vremenima (i tako iz generacije u generaciju) i otuda i nostalgija i taj kontrast koji junaci Kominskog predstavljaju u odnosu na brzinu života koji se oko njih odvija. Otuda je itekako razumljivo da i mlađe generacije ne smatraju da je to baš nešto o čemu su voljni da razmišljaju u ovom trenutku, bez obzira na njihovu obrazovanost i istančan ukus. Iako, nesumnjivo, Kominsky obiluje i univerzalnim vrednostima (nadam se da tako nešto ipak postoji), ubeđen sam da će je prisnije doživeti oni koji su prešli tu nevidljivu, u datom trenutku neprimetnu tačku, kada shvate da su, u najboljem slučaju, prevalili više od pola, a u najgorem... pa, svakako, na spisku prijatelja imaju više onih precrtanih crnim flomasterom, nego što ima novih imena.
The Kominsky Method ne zaokružuje samo životne priče svojih junaka, on se nostalgično igra i sa slavnim glumcima koji ga čine pa tako ponovo spaja Douglasa i Kathleen Turner, vraćajući nas u doba Romancing the Stone kada su njihove karijere krenule ka zvezdama ili nas duhovito prebaci na gledanje Diner u kojem Martin gleda Paula Reisera (sebe) u svom prvom igranom filmu (ujedno i prvi film reditelja Barry Levinsona), a komentariše Kevina Bacona (Is that Kevin Bacon? He's so tiny).
Opet sam odužio.  Izvinjavam se, ali kad mi se nešto svidi ne ide mi baš sa autocenzurom. Izbacio sam jedan pasus ;D!

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: The Kominsky Method
« Odgovori #6 u: Srpanj 22, 2021, 22:14:25 poslijepodne »
slažem se Omar, samo mali dodatak, moj dida mi je pričao jednom, kaže - znaš li koja je najveća tajna starosti?.... to ćeš biti ti u vlastitoj starosti, nemoj vjerovati kad ti kažu da ćeš biti isti kao ja ili tvoj otac, tetka bilo tko... ti ćeš sam sebe dovući u ove godine i bit ćeš pomalo isti onaj dječak kojeg ja sad gledam ispred sebe, vjeruj mi, ja se baš tako osječam... eto na to si me podsjetio Omar, hvala ti...

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: The Kominsky Method
« Odgovori #7 u: Kolovoz 01, 2021, 15:41:55 poslijepodne »
Ova serija mi budi i nostalgična osećanja obzirom na nezaboravan par Douglas/Turner iz filmova ROMANCING THE STONE i THE JEWWLL OF THE NILE.