Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: North Sea Connection  (Posjeta: 2799 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
North Sea Connection
« u: Studeni 05, 2022, 09:19:07 prijepodne »

Mračne tajne skrivene su u dubinama ruralne irske ribarske zajednice u ovoj uzbudljivoj drami. Kapetanica Ciara mora se suočiti s dramatičnim posljedicama odluke svog brata Aidana da transportira drogu morem. Ovako kažu na google playu. Još samo da dodam da je za mene, nakon prevedene 1. epizode, ovo krvava, mračna verzija Shetlanda. Nije Shetland, ali krajolik, ljudi i običaji su vrlo slični. Uz to spremnost da se učini bilo što kako bi se preživjelo dodatna je poveznica sa Shetlandom.


Godina: 2022.
Mreža: Mopar Media Group, Enderby Entertainment, Subotica
Žanr: triler
Glumci:  Lydia McGuinnes, Kerr Logan, Sinéad Cusack
Jezik:  engleski
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: North Sea Connection
« Odgovori #1 u: Studeni 05, 2022, 10:05:32 prijepodne »
Serija je odlična, tko takve voli. Vrhunska elita glumaca to gotovo garantira u startu. Ipak nema iznenađenja, u pitanju je Irska, a danas oni na otocima uz Vels i Škotsku dominiraju u ovom žanru. Dugo nisam prevodio neku irsku seriju pa da vidimo kako će ići. Prepuna je sleng izraza, a ima i keltskog govora, pa je zanimljivo tražiti što znače. Našao sam odličnu stranicu Irishslang.info pa uživam istražujući što pojedini izrazi znače. To mi koristi i u zezanju moje unuke, koja tamo živi već pet godina.  :smfor (19): :bear3:
Primjer irske fraze: As Full As A Catholic School znači So Drunk You couldn't take any more
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: North Sea Connection
« Odgovori #2 u: Studeni 06, 2022, 20:04:01 poslijepodne »
Eto stigle prve dvije epizode. Ukupno ih je šest. Što se mene tiče, volim taj žanr i prevoditi i gledati. Očekivao sam dobru seriju jer su Irci u pitanju, ali ove dvije epizode su bile iznad očekivanja. Iznenadile su i mene. Sve je vrhunsko od glume, do zadnje točke. A po onoj staroj, tko ne može čekati svih šest, neka gleda dvije po dvije  (y) (y). Pritom vodite računa da ja to ne mogu tako brzo prevoditi koliko brzo vi možete gledati.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: North Sea Connection
« Odgovori #3 u: Studeni 10, 2022, 15:54:29 poslijepodne »
Evo 3. i 4. Nastavlja se istim ritmom. Napeto, opasno, izvrsno pripremljeni likovi(glumci su si dali truda) i to je to. Posebna zanimljivost uz već spomenute osebujne irske fraze, idiome itd. je i činjenica da je ovo prva serija, u dugom nizu prijevoda, čiji naziv počinje slovom "N"  :smfor (24): :smfor (24):. I to se doduše izgubi jer se u prijevodu naziva Sjevernormorska veza. Kao Francuska veza i tome slično. Dakle upućuje na drogu, njene kanale, robove i gospodare. Zato nigdje nisam napisao naziv na našem jeziku, nek' mi ostane ta prva na N.  :lol2: :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: North Sea Connection
« Odgovori #4 u: Studeni 12, 2022, 11:48:23 prijepodne »
Evo i zadnje dvije. Završena sezona. Kako po njenom okončanju ništa nije jasno, jedna stvar jest. Sigurno će biti nova sezona. To je jasno k'o sunce, jer tako mora biti. Nema smisla da se ne zna što se dogodilo barem jednom glavnom liku u seriji. Ipak, komplet je komplet, pa tko voli nek' izvoli.  :smfor (19): :smfor (19): I nazdravlje vam bilo. Mislim onima, koji će ovo pogledati.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary