Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1050962 puta)

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3960 u: Srpanj 10, 2021, 19:53:34 poslijepodne »
Trailer izašao za drugu sezonu TW.
Za po' godine, nadam se da u međuvremenu neću krepat od vrućine, korone ili moždanog udara uzrokovanog zaglupljujućim vijestima:


Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3961 u: Srpanj 11, 2021, 01:02:49 prijepodne »
nesto prelistavam temu... uh... prekinuh se... nedje last jir smo ja i beba gledali ove idiote iz parka prikolica pa se sjetih kultnog klipa:

vjerovatno sam vec nedje lijepio ovo, ne zamjerite... oplakah...
kako su se iskrivili ahahahahahahahhahaahahha!
Ma najbolji su  ;D,steta sto vise nema serije,podcast je super.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3962 u: Srpanj 11, 2021, 15:04:50 poslijepodne »
Tko mi može reči(napisati) kako dodati seriju THE BLACKLIST na popis?!

Nikako. U potforumu "Serije" otvoramo teme samo za serije koje prevodimo ili ocr-amo. Za sve druge pišeš u temi "Tko o čemu mi o serijama".

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3963 u: Srpanj 12, 2021, 19:45:24 poslijepodne »
Čeka li itko nestrpljivo (osim mene) Amazonovu seriju koju još uvijek zovemo Lord of the Rings?  ;D

Ljestivca je podignuta visoko, sve ćemo viditi.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3964 u: Srpanj 13, 2021, 01:28:04 prijepodne »
Ne namjeravam gledat mejnstrim prikvele za mužnju para koji veze sa Tolkienom nemaju.
Umjesto da me neko rasplače ko Jacksonov prvi film koji je tolika uvreda izvorniku da mi je slomio srce, radije ću pokupiti nešto da me potencijalno obraduje i nasmije.

Tako meni za dušu, za tri dana kreće osmodijelna bajkovita komedija The Witch's Dinner.
A radi se o tome da vjerojatno najstarije živuće biće, žena koja ni ne pamti koliko je stara jer ima dojam da je tu bila oduvijek...
Pitajte kretena Jacksoma tko je Tom Bombadil i zašto je tog ključnog lika iskidao van.

I dok je dugovječni Tom Bombadil živio u svom malom nekakvom raju, ovdje dugovječna žena vodi restoran.
U kojem njena jela ispunjavaju želje gostima, ali sve ima svoju cijenu.

Meni se glavna glumica inače sviđa, vidjeli ste koliko je talentirana u nedavnim filmovima Intruder i Unstoppable.
Bar se nadam da ste vidjeli.

Podulji trailer:




EDIT:
Zaboravio sam napisati, stream sa engleskim titlovima dostupan će biti na vikiju, po dvije epizode tjedno samo za pretplatnike neko vrijeme, nekad kasnije će otključati za sve besplatno (uz reklame):
https://www.viki.com/tv/37756c-the-witchs-diner

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3965 u: Srpanj 13, 2021, 09:29:22 prijepodne »
Odgledao srpsku seriju Beležnica profesora Miškovića. Serija je totalno glupa i stvarno ne mogu dokučiti pobude koje su me dovele da gledam to do kraja. Kao i pandan Kalkanski krugovi predstavlja dramu sa elementima fantazije. Međutim u njoj je doslovce sve loše, glumci kojima se neda glumiti, šuplja priča, glupi kraj (iako piše kraj 1. Sezone), sve to skupa nepotrebno razvuceno na 12 epizoda. Antipreporuka za tu seriju kao i za spomenutu Kalkanske krugove

P.s. Vjerojatno sam odgledao jer je u Srbiji u zadnje vrijeme izišlo dosta pristojnih serija krimi tematike

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3966 u: Srpanj 14, 2021, 19:53:51 poslijepodne »
Odgledao i zadnju epizodu Loki-a i definitivno najkvalitetnije nešto što je Marvel izbacio ako gledamo serije. Sezona 2 je najavljena i jedva čekam.

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3967 u: Srpanj 20, 2021, 12:53:05 poslijepodne »
Pogledao prvu sezonu "The Ranch".Negdje sam u ovoj temi vidio utisak da se A.Kutcher i D.Masterson jos igraju Kelsa i Hydea u ovoj seriji,i to pomalo upropasti dojam.Kad sam se napokon uspio rijesiti tog dojma,serija mi se i svidjela.Iako,po meni seriju nosi S.Elliott koji im glumi oca,pravi onaj tvrdi kauboj starog kova.Na Debru Winger sam slab od "Oficira i gentlemana" pa je ne mogu objektivno iskomentirati.
Citao sam da se u daljnjim sezonama pojavljuje jos par likova iz "Ludih sedamdesetih",Fez (W.Walderama) i Ericov otac (K.Smith).U svakom slucaju,serija se moze pogledati,a ako je i preskocite,necete puno propustiti.Mojih nekakvih 6/10.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3968 u: Srpanj 24, 2021, 12:00:41 poslijepodne »
Ljudi je li itko gledao seriju Bosch? Prošla je ispod mog radara ali oni su natukli 7 sezona. Očito mora valjati nešto. Vidim da glumi Marlo Stanfield i poručnik Daniels samo je Marlo ovaj put na pravoj strani zakona.  :beer2:

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3969 u: Srpanj 24, 2021, 19:55:55 poslijepodne »
Ljudi je li itko gledao seriju Bosch? Prošla je ispod mog radara ali oni su natukli 7 sezona. Očito mora valjati nešto. Vidim da glumi Marlo Stanfield i poručnik Daniels samo je Marlo ovaj put na pravoj strani zakona.  :beer2:
Nerazvikana,a skriveni dragulj.Tko voli detektivske serije s noirovskim stihom,ovo je izbor za njega...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3970 u: Srpanj 25, 2021, 02:20:12 prijepodne »
Ljudi je li itko gledao seriju Bosch? Prošla je ispod mog radara ali oni su natukli 7 sezona. Očito mora valjati nešto. Vidim da glumi Marlo Stanfield i poručnik Daniels samo je Marlo ovaj put na pravoj strani zakona.  :beer2:
Ja sam skoro poceo i odgledao dve sezone.Nije losa sem sto mi je on nekako antipaticen a njegov hod me ubija.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3971 u: Srpanj 31, 2021, 14:41:17 poslijepodne »
ENGRENAGES (Spiral) francuska serija   2005–2020.
8 sezona i 88 epizoda. Triler, drama, suspense. Jedna od meni najdražih serija koje sam gledao u polsednje dve decenije. Poseban kuriozitet je da je doselgla ogromnu popularnost svuda u svetu a posebno u Velikoj Britaniji (BBC). Prva sezona je snimljena 2005. godine, dve godine pre kulte danske serije FORBRYDELSEN (The Killing) koja je napravila revoluciju u oblasti TV serijala.

https://www.imdb.com/title/tt0477507/mediaviewer/rm171328000/

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3972 u: Kolovoz 01, 2021, 00:14:47 prijepodne »
Odlična serija. Sezona 7 je ujedno i polsednja!!
Ima osam sezona.Jedna od najboljih policijski procedural serija koje sam gledala.Likovi i radnja originalni,gluma odlicna,rezija isto.Francuzi su ovom serijom dostigli uspeh svojih nekadasnjih krimi drama,po kojima su bili poznati. Kvalitet se odrzava kroz sve sezone. :smfor (26):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3973 u: Kolovoz 01, 2021, 06:58:51 prijepodne »
Odlična serija. Sezona 7 je ujedno i polsednja!!
Ima osam sezona.Jedna od najboljih policijski procedural serija koje sam gledala.Likovi i radnja originalni,gluma odlicna,rezija isto.Francuzi su ovom serijom dostigli uspeh svojih nekadasnjih krimi drama,po kojima su bili poznati. Kvalitet se odrzava kroz sve sezone. :smfor (26):
Da, Beba je u pravu. Ima ih osam, našao sam i transkripte a bit će i prijevoda, jer izgleda nitko neće dovršiti serijal.?
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3974 u: Kolovoz 01, 2021, 13:45:41 poslijepodne »
Odlična serija. Sezona 7 je ujedno i polsednja!!
Ima osam sezona.Jedna od najboljih policijski procedural serija koje sam gledala.Likovi i radnja originalni,gluma odlicna,rezija isto.Francuzi su ovom serijom dostigli uspeh svojih nekadasnjih krimi drama,po kojima su bili poznati. Kvalitet se odrzava kroz sve sezone. :smfor (26):
Da, Beba je u pravu. Ima ih osam, našao sam i transkripte a bit će i prijevoda, jer izgleda nitko neće dovršiti serijal.?

Super, serija je zaslužila izvrsnog prevoditelja. Jedva cekam prijevode  :clapp

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3975 u: Kolovoz 02, 2021, 16:08:30 poslijepodne »
krece nova sezona archera veri sun. prethodna na nivou zlatne ere.
ali morali su nas majndfakovat u zadnju ep.

dje si grozni mrcio se...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3976 u: Kolovoz 04, 2021, 16:00:54 poslijepodne »
ANTIDISTRUBIOS , fenomenalna španska serija (6 ep.).
NE PROPUSTITI!! Remek delo!!!
Fantastični glumci u napetoj i superrealističnoj priči. Spektakularne akcione scene!
U stilu Soliminih serija Zero,Zero, Gommorah, Suburra.

ZEROZEROZERO, italijanska serija od 8 epizoda u prepoznatljivom stilu Stefana Solime. Uzbidljiva priča sa izvanrednom glumačkom ekipom, u već poznatom Solininom maniru, znači smao jedno - serija  remek delo!!

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3977 u: Kolovoz 04, 2021, 21:03:37 poslijepodne »
Jel ti radiš za Netflix ili nekoga?
Samo pucaš besmislene reklame o ničemu i s nikakvom podlogom,

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3978 u: Kolovoz 04, 2021, 21:11:08 poslijepodne »

Mislim da to nisu Netflixove produkcije.   ;D

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3979 u: Kolovoz 05, 2021, 11:02:02 prijepodne »
ZeroZeroZero je čisto oke serija, ali daleko od remek djela.

Ako za ikoga radi, to je Amazon jer se serija tamo prikazuje  :lol2:

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3980 u: Kolovoz 05, 2021, 15:41:16 poslijepodne »
Ako je pitanje za koga radim, zavisi od meseca. Ako ima slovo R ,  honorare dobijam od Amazona i HBO. Ostaloih meseci me plaća NETFLIX!
Naravno, ovo bi trebalo da bude šala.
Verovatno grešim, ali imajući u vidu da mi se ovaj sajt stvarno dopao, žella mi je bila da promovišem pojedine serije koje su na mene ostavile snažan utisak sa željom da će to možda ponekoga postaći da pogleda ove serije (ako već nije to učinio). S druge strane, polazeći od činjenice da sma već blizu 70.toj godini, i da sam se i sam profesionalno bavio kupovinom i distribucijom filmova i serija u celom regionu, verovatno  je da imam  specifičan ukus i da naginjem filmovima i serijama sa tzv. autorski pečatom i sl.

Inače nisam veliki ljubitelj serija iz regiona mada se poslednjih nekoliko godina pojavilo neloliko veoma dobrih serijala. Po mom ukusu izdvaja se serija NASLOVI za koju smatram da je nešto najbolje sa naših prostora.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3981 u: Kolovoz 06, 2021, 18:27:13 poslijepodne »
ocigledno su ukusi razliciti zero,zero nije losa serija ali je daleko od remek dela ,kao i Novine,ja sam jedva odgledala prvu sezonu,Bosh sam odgledala sve sezone i od ovih Americkih krimi serija mi je jedna od boljih,a sto se tice Engrenages,jedva cekam prevod osme sezone i jos ako je Boris bude prevodio uzivacu.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3982 u: Kolovoz 06, 2021, 19:02:48 poslijepodne »
Kinematografija u regiji je veliki problem već nekoliko desetljeća. Kvalitativno Hrvati, Srbi i Bošnjaci su u slobodnom padu jako dugo. Bilo serije, bilo filmovi - loše.
Ja se ne mogu "uživiti" u neku seriju koja dolazi iz tzv. balkanske produkcije. Žalosno je da posljednjih 20 godina od serija koje su mi se dopale pamtim Bitange i princeze, Lud, zbunjen, normalan, prvih par sezona Naše male klinike i scene sa Sekom iz Ruže vjetrova.

Eto. Neću ići u širinu jer mislim da nije tema za to ali jedan mini osvrt na domaću proizvodnju.

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3983 u: Kolovoz 07, 2021, 08:22:45 prijepodne »
Why women kill - čudi me da je ova serija prošla toliko nezapaženo, tim pre što je tvorac Mark Čeri (Očajne domaćice). Iz cuga sam pogledala čitavu drugu sezonu (10 epizoda); iz ove sezone baš 'vrište' Očajne domaćice i ta atmosfera, u prvoj malo manje, bar koliko me sećanje služi.  Prva sezona prati tri "vremenske linije", odnosno porodice koje žive u istoj kući (pedesete, osamdesete, sadašnjost), Lusi Liu razbila ulogu; u drugoj samo jedna priča za koju nemam pojma zašto je smeštena baš u 1949. godinu, verovatno da pokriju nemam pojma koliko ubistava po principu "tad nije bilo razvijene tehnike da se brzo otkriju i uporede tragovi". Moguće da je body count u ovih deset epizoda veoma blizu onome iz svih 8 sezona Očajnih domaćica ;D

Zvezda druge sezone je Alison Tolman koja se izgleda još nije rešila onih grdnih facijalnih tikova koje je razvila dok se uživljavala u svoj lik za prvu sezonu Farga. Velika šteta kad odlično glumi u 95% vremena tokom kog je gledam na ekranu, i onda kad iskrivi lice totalno pokvari utisak (ono preglumljavanje i kopiranje Frensis Mekdermod, uglavnom mi je to njeno kreveljenje i ogadilo prvu sezonu Farga); u ovoj seriji je mogla da bude 10/10, ali povremeno napravi baš onakvu facu i ode mast u propast... ali onako nije loša, možda 7/10 za njenu glumu, popravljala se kako je sezona odmicala. Zato je uglavnom vade ostali, makar što se tiče glume; ponajviše Lana Parilla (kako god se transkribovalo ovo prezime) koju sad prvi put gledam, vidim da je bila u par epizoda Losta, ali je se ne sećam. I veliko prijatno iznenađenje, neka matora Meksikanka koja je do pre neku godinu glumila izgleda isključivo u latinoameričkim sapunicama, a onda se naglo probila i u američkim serijama i ovde rasturila ulogu. Atmosfera onako, OK, sve nešto imam utisak da je moglo i bolje, ali pošto nisam imala bog zna kakva očekivanja, ostala sam prijatno iznenađena, valjda mi je zato sveopšti utisak generalno pozitivan. Zanimljiv (mada ne naročito uverljiv) zaplet, priča i detalji fino razrađeni, pogotovo kad uzmem u obzir to ko je tvorac serije i koje sam zamerke imala na neke brljotine, nezavršene priče i "rupe" u Očajnim domaćicama koje su me užasno živcirale. Ne mogu baš nešto mnogo ni da pljujem po seriji kad sam odgledala 10 epizoda za redom ;D tako da je toplo preporučujem.
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3984 u: Kolovoz 07, 2021, 12:39:23 poslijepodne »
Kinematografija u regiji je veliki problem već nekoliko desetljeća. Kvalitativno Hrvati, Srbi i Bošnjaci su u slobodnom padu jako dugo. Bilo serije, bilo filmovi - loše.
Ja se ne mogu "uživiti" u neku seriju koja dolazi iz tzv. balkanske produkcije. Žalosno je da posljednjih 20 godina od serija koje su mi se dopale pamtim Bitange i princeze, Lud, zbunjen, normalan, prvih par sezona Naše male klinike i scene sa Sekom iz Ruže vjetrova.

Eto. Neću ići u širinu jer mislim da nije tema za to ali jedan mini osvrt na domaću proizvodnju.

S obzirom da si ti uglavnom gledao komedije, mislim da nisi u pravu s padom kvaliteta regionalnih serija. Pogotovo srpskih, koji su napredovali dosta od ostalih država i imaju neke zaista odlične serije i serijale od više sezona. Ne mislim ih sada nabrajati, pošto si već donio svoje mišljenje :smfor (21):

https://www.youtube.com/watch?v=oA82JG1FaBM

Ovo je uvodna pjesma iz TAJKUNA, koja je na kraju ispala sasvom OK krimi serija.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3985 u: Kolovoz 11, 2021, 17:29:01 poslijepodne »
Preporučujem britansku dramsku, trodelnu mini seriju TIME (BBC 2012). Odličan scenario, kvalitetna produkcija i Sean Bean i Stephen Graham u glavnim ulogama (briliijantno).

Obratite pažnju i na  mini seriju  LITTLE BOY BLUE (ITV 2017, 4 epizode)u kojoj jednu od glavnih uloga igra Stepen Graham.
Istinita priča o ubustvu 11-to godišnjeg  dečaka u Liverpulu 2007. godine.
Seriaj je dobila nekoliko nagrada (BAFTA, MONTE CARLO) i British Screenwriters' Award za najbpli scenario.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3986 u: Kolovoz 11, 2021, 22:06:12 poslijepodne »
Ajd da malo reklamiram, zna se koju regiju.  ;D


Sljedeći mjesec na N(j)etfliksu, još jedan svojevrsni battle royale "test":




Na MGTV (MangoTV Drama) službenom youtube kanalu slobodan stream, na žalost zasad bez eng. titlova, osamepizodni triler o lovočuvarima i lovokradicama.
Ljubomoran sam na sve vas koji znate kineski:




EDIT:
Nisam vidio odmah, tražio sam "hunter" na subscene, a trebao sam tražiti: 猎狼者
Imaju eng titlove.  :thspaz :thcheerleader3

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3987 u: Kolovoz 18, 2021, 21:16:33 poslijepodne »
Kinematografija u regiji je veliki problem već nekoliko desetljeća. Kvalitativno Hrvati, Srbi i Bošnjaci su u slobodnom padu jako dugo. Bilo serije, bilo filmovi - loše.
Ja se ne mogu "uživiti" u neku seriju koja dolazi iz tzv. balkanske produkcije. Žalosno je da posljednjih 20 godina od serija koje su mi se dopale pamtim Bitange i princeze, Lud, zbunjen, normalan, prvih par sezona Naše male klinike i scene sa Sekom iz Ruže vjetrova.

Eto. Neću ići u širinu jer mislim da nije tema za to ali jedan mini osvrt na domaću proizvodnju.

S obzirom da si ti uglavnom gledao komedije, mislim da nisi u pravu s padom kvaliteta regionalnih serija. Pogotovo srpskih, koji su napredovali dosta od ostalih država i imaju neke zaista odlične serije i serijale od više sezona. Ne mislim ih sada nabrajati, pošto si već donio svoje mišljenje :smfor (21):

Na koje serije misliš? Iskreno, kad upalim retardirani RTS (Repriza Tri Serije) i vidim "Vojnu akademiju" ili, daleko bilo, "Tajne vinove loze" i ostale novotarije na tu foru, moždane ćelije počnu da mi odumiru od količine gluposti na ekranu. Serija "Senke nad Balkanom" je digla priličnu prašinu (u nedostatku boljeg izraza), odgledala sam neku random epizodu (pod prinudom - bila sam u gostima i kad je počela serija svi seli da gledaju, a prevoz do kuće je bio tek za par sati :D ) i nešto me nije "kupila". Šta znam, možda joj nisam dala šansu. Sve ovo ostalo što se štanca je da bog sačuva. Pokušaji nekakvih sapunica koje podsećaju na latinoameričke i turske su tek posebna kategorija zaglupljivanja; kad naletim na to, odgledam par minuta jer pokušavam da shvatim ko to uopšte može da gleda, ali nešto mi ne ide...

Pre desetak i više godina me je baba gnjavila da sa njom gledam one ekranizacije romana Mir-Jam (ili kako joj se već piše pseudonim), onog "Ranjenog orla" i ono drugo kako god da se zove, i tada mislila sam da je nemoguće snimiti nešto gluplje, ali je srpski "javni servis" od tada uspeo da me demantuje i to više puta (pomislite samo na "Selo gori, a baba se češlja" i "Belu lađu") :D kad god vidim novu seriju u kojoj Sloboda Mićalović i Vojin Ćetković glume ljubavni par, dođe mi da lupam glavom o zid dok ne zaboravim da tako nešto postoji u pedeset različitih verzija. Mrtva trka šta je gluplje - serije a la "tajne vinove loze" ili "vojna akademija". Ako nemate volju za životom i želite da se samoubijete na spor, a bezbolan način tako što ćete uništiti svaki neuron u svom mozgu, bindžujte ove serije. Radije bih gledala "Bolji život" osamdeseti put, smisleniji je i daleko kvalitetniji od bilo čega što se trenutno prikazuje na srpskim televizijama.
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3988 u: Kolovoz 19, 2021, 12:32:52 poslijepodne »
Očito ja imam blaži ukus od drugih, jer po meni ima dosta dobrih srpskih serija u posljednje vrijeme.

Serijali UBICA MOG OCA (1-4) i DRŽAVNI SLUŽBENIK (1-2), malo manje TAJKUN i MOČVARA, meni odlične dramedije NEKI BOLJI LJUDI i JUTRO ĆE PROMENITI SVE.
KALKANSKI KRUGOVI i BELEŽNICA PROF. MIŠKOVIĆA su u redu, a ima još nekih na čekanju, tako i JEDINI IZLAZ, gdje statira moja malenkost na samome kraju 10. epizode  :smfor (24):

Vjerojatno ih ima još, ali ovo je ovako na brzinu. No, s obzirom da je kod nas odavno mentalitet gledatelja da je tuđe uvijek bolje, dalje ne mislim raspravljati na ovu temu. Uz toliko serija, uvijek će se naći nešto za nekoga.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3989 u: Kolovoz 19, 2021, 12:52:30 poslijepodne »
Od svega navedenog pogledala sam Senke nad Balkanom, Ubicu moga oca i Kalkanske krugove. Prva mi je sjajna, pogotovo produkcija, druga ima odličnu kompleksnu priču, ali je zato gluma očajna, maltene na nivou latino sapunica, a treća me privukla zato što je misterija, ali posle finalne epizode zažalila sam utrošenog vremena. Za Jutro će promeniti sve sam čula pohvale, ali nemam vremena da je pogledam.