Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Handmaid's Tale  (Posjeta: 32550 puta)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #60 u: Studeni 07, 2020, 07:11:58 prijepodne »
Imam frendove (muške, naravno) koji ovo jednostavno ne mogu svariti, pa ih ne bi li i oni to sve tako :)
Anyway, jako jako dobra serija, po sezonama ne jenjava oštrica, premda gledajući je, cijelo vrijeme
imam onaj  :smfor (10): osjećaj da bi nekoga tu dobro namlatio...

Online bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #61 u: Lipanj 18, 2021, 12:28:38 poslijepodne »
Hvala Stipe na titlovima
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #62 u: Srpanj 06, 2021, 09:39:00 prijepodne »
Nakon odgledane četvrte sezone čini mi se da mi se doživljaj ove serije nije nimalo promenio u odnosu na ono što sam mislio nakon druge ili treće. Prva je bila izvanredna. Strpljivo i temeljno je građen mučan i turoban antiutopijski svet Gileada u kojem je protiv žena iskorišćena njihova ultimativna dragocenost – sposobnost rađanja. Upoznavali smo jake i, u crvenilu odora, veoma različite i živopisne likove. Čak mi se i  Joseph Fiennes (koji me već svojom pojavom dovoljno nervira) dobro uklopio i verno izneo lik ljigavca sakrivenog iza “višeg cilja”. A onda je usledio pad. Ne drastičan. Više stilski. Cela priča je lagano skliznula u akciju u kojoj June Osborne malo plače, malo besni, a bogami i nemilosrdno ubija. I dalje je to zanimljivo (relativno), ali je manje orvelovski, a više na tragu  Maksima Gorkog. Nadam se da će peta sezona biti i završna jer nisam siguran da bi dalja ponavljanja i prežvakavanja istog mogla da me zadrže i za naredne nastavke.