Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Chernobyl  (Posjeta: 68754 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Chernobyl
« Odgovori #120 u: Veljača 03, 2020, 15:07:41 poslijepodne »
Odlično ispričana priča o jednoj od najpoznatijih katastrofa u svijetu. Pohvale svima od produkcije do glumaca, stvarno vrijedi izdvojiti vrijeme i pogledati ovo, fantastična mini serija

Offline HITMAN74

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sweden
Odg: Chernobyl
« Odgovori #121 u: Lipanj 20, 2020, 17:49:57 poslijepodne »
Odlicna serija,verno prikazana tragedija koja se dogodila....strasno i tesko za gledanje...
Slažem se u potpunosti, prosto neverovatno kako su loše odreagovali. Nikad se neće otkriti prave razmere nesreće i koliko desetina hiljada ljudi je umrlo od radijacije.
U međuvremenu priroda se obnovila, čak su se bivoli vratili, a vukovi caruju tamo. Koga zanima, može na YouTube da pogleda dokumentarac Černobilski radioaktivni vukovi

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: Chernobyl
« Odgovori #122 u: Lipanj 20, 2020, 22:10:12 poslijepodne »
sve je dobro naravljeno, dobro snimljeno izrezirao vrhunska gluma, govor ne moze bit nego takav, ali budite spremni da cete jos dugo razmisljati o njoj. drago i je da sam ju pogledala, dugo sam odgadala, da se iako se sjetim cesto tog ljeta i oblaka kojeg smo se svi bojali i onda promislim na sve te jadne ljude o kojima su godinama sutili i jos sute o istini... pogledajte ali budite spremni na surovu istinu o svima nama

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Chernobyl
« Odgovori #123 u: Lipanj 24, 2020, 14:23:27 poslijepodne »
Serija je dobra, nije za potcenjivanje. Ok verovatno ima propusta u detaljima i naravno momente koji su preuveličani.
Mislim da odskače od ostalih serija po nivou prikaza detalja i činjenica. Jer realno dosta se stvari se dešavalo i scenaristi i režija su verovatno imali dosta nedoumica. Uglavnom dobro je predstavljena celokupna situacija.

Na kraju niko da pomene da pored propusta koji su doveli do same eksploziji, dogadjaji posle su skoro perfektno organizovani.
Zašto niko ne primeti da je SSSR rukovodstvo stvarno pitalo stručnjake oko sanacije. Skoro slepo su slušali profesora (struku) koji je rukovodio akcijama i koji je objasnio neupućenima razmere katastrofe. Takodje lik zenske naučnice, predstavlja lik svih nuklearnih naučnika tog vremena koji su učestvovali u rešavanju situacije. Po meni ljudi su odlično sanirali posledice katastrofe.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Chernobyl
« Odgovori #124 u: Srpanj 01, 2020, 12:42:19 poslijepodne »
Na mene je jedan od najjacih utisaka ostavio kadar kada se naucnica obraca lokalnog mocniku u kancelariji,zabreklom od votke i slanine,kako bi trebao da upozori stanovnistvo o katastrofi i da podeli tablete joda,a njega to nedotice,tu je postavljen partijskim dekretom i odlukom,i bas ga briga sta se dogadja u njegovom gradu....strasno,strasno....mnogo dobra serija,mozda cu ponovo uzeti da je pogledam,vredi......

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Chernobyl
« Odgovori #125 u: Srpanj 02, 2020, 13:09:30 poslijepodne »
pošten posao su odradili svi na seriji, ali ipak mislim da je specifična estetika modernizma u komunističkim zemljama najviše osvojila gledatelje na zapadu... takva količina sivog betona se rijetko može vidjeti zapadno od Berlinskog zida... mene je malo pucala i nostalgija, eto koliko čovjek može biti čudan sam sebi... ;D

Offline andrija

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Medijana
Odg: Chernobyl
« Odgovori #126 u: Srpanj 13, 2020, 08:25:59 prijepodne »
Nevjerojatno da sami Rusi do sada nisu bili sposobni napraviti nešto kvalitetno na ovu temu...
Napravili su ljubavnu dramu od svoje verzije serije, koja je izašla par meseci posle ove.

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Chernobyl
« Odgovori #127 u: Rujan 25, 2020, 15:49:18 poslijepodne »
Izuzetna serija urađena na osnovu  inspirativne realne priče... Ljudi koji su zaronili u vodu ispod reaktora su preživeli ovu samoubilačku misiju. Neverovatno je da naučnici u SSSR nisu imali merače radijacije koja bi upozorila na ekstremno visoke nivoe radijacije

Offline dalibor022

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #128 u: Listopad 07, 2020, 19:13:42 poslijepodne »
Serija sasvim realno oslikava i našu svakodnevnicu. Koliko sutra mogu da zamislim istovetnu reakciju voljenog nam političkog establišmenta sa sve kupljenim diplomama.  :EmoticonPrayer2 :EmoticonPrayer2 :EmoticonPrayer2

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Chernobyl
« Odgovori #129 u: Listopad 07, 2020, 22:41:46 poslijepodne »
Serija sasvim realno oslikava i našu svakodnevnicu. Koliko sutra mogu da zamislim istovetnu reakciju voljenog nam političkog establišmenta sa sve kupljenim diplomama.  :EmoticonPrayer2 :EmoticonPrayer2 :EmoticonPrayer2
Sreća pa mi nemamo nuklearke

Offline gojkosp

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Chernobyl
« Odgovori #130 u: Listopad 09, 2020, 19:38:02 poslijepodne »
Serija sasvim realno oslikava i našu svakodnevnicu. Koliko sutra mogu da zamislim istovetnu reakciju voljenog nam političkog establišmenta sa sve kupljenim diplomama.  :EmoticonPrayer2 :EmoticonPrayer2 :EmoticonPrayer2
Sreća pa mi nemamo nuklearke
Al imamo koronu.
Svašta može da se desi kad postoji neka pretnja.

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Chernobyl
« Odgovori #131 u: Listopad 16, 2020, 15:05:52 poslijepodne »
Evo par crnjaka iz Černobila

Spoiler: prikaži
Mama, mama.. raste  mi treća sisa!
-Sine, boli me qrac.

Gospođa u mesari pita: Majstore il imate nogice?
-Ne, gospođo, na qrcu stojim.

Offline syu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: Chernobyl
« Odgovori #132 u: Listopad 19, 2020, 16:37:53 poslijepodne »
Sjajna serija, superzanimljiva tema, odlični glumci. Definitivno serija koja se ne zaboravlja lako i o kojoj se razmišlja, razgovara i raspravlja.

Pročitao sam nedavno i sjajan strip na tu temu pod imenom "Jednog proljeća u Černobilu" koji se bavi životom preživjelih i njihove djece na kontaminiranoj zemlji, preporuka (u hrvatskoj ga ima za posudit po knjižnicama)

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Chernobyl
« Odgovori #133 u: Studeni 14, 2020, 20:28:59 poslijepodne »
Serija je svakako za preporuku, dobra gluma, scenografija, a o poučnosti i edukaciji (pogotovo mlađeg naraštaja) da i ne govorimo.
malo mi je zasmetalo karikiranje ruskih inženjera, npr. kada mjere radijaciju pa izmjere da i nije nešto strašno velika, pa tek
kasnije skuže da brojač sa kojim su mjerili niti ne mjeri dalje od te pokazane cifre.. karikiranje vojnih i partijskih dužnosnika
mi pak uopće ne smeta, koje god nacionalnosti bili  :clapp

Offline Atrahasis

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
  • Lokacija: Vaseljena
Odg: Chernobyl
« Odgovori #134 u: Studeni 14, 2020, 21:04:50 poslijepodne »
Nemam puno da dodam, osim da je atmosfera u seriji jeziva. Odlična gluma Stelana Skarsgorda i Džareda Harisa.
Hildur Gunadotir  je zasluženo dobila Emija za muziku.
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chernobyl
« Odgovori #135 u: Prosinac 22, 2020, 09:50:01 prijepodne »
Poceo da gledam bas nedavno...zadovoljan sam prvom epizodom, cak i iznad nekih mojih ocekivanja, posto mi se na prvu loptu kad sam video trejler nije nesto dopalo. Svidja mi se sto su pogodili realnost i dramu posebno sto se tice izlaganja radijaciji i koliko je bila pogubna u toliko kratkom vremenu u blizinu reaktora. Onda je tu zataskavanje i ignorisanje problema. Prosto receno veoma je zanimljiva serija, nemam neke velike zamerke.

Offline bobek26

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: hrvatska
Odg: Chernobyl
« Odgovori #136 u: Prosinac 22, 2020, 17:46:36 poslijepodne »
Pokisao od kiše Černobila za 1 maj te godine, tada su objavili
Onda smo se sakivali u kući "da nam ništa ne bude"
Serija realna

Offline Nada.Di

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Chernobyl
« Odgovori #137 u: Siječanj 23, 2021, 17:40:45 poslijepodne »
Dugo mi je trebalo da se uopste odlucim da gledam ovu seriju, koliko mi je strasna i sama pomisao na Chernobil i sve sto se tamo desilo. Ipak, odgledah konacno, i ja bih je uvrstila u lektiru (kada bi postojala video-lektira). Izvanredno svedocenje o jednoj tragediji, o jednom vremenu, o jednom totalitarnom rezimu i hijerarhiji u njemu, o sudbini malog coveka u katastrofi. Vrhunski glumci, scenario, rezija, scenografija, ma bez greske! Ovo je veci horor od svakog horor filma ili serije koju sam pogledala, pogotovo uz svest da se sve to zaista desilo i da su posledice prisutne i danas.

Offline panemoj

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: beograd
Odg: Chernobyl
« Odgovori #138 u: Ožujak 14, 2022, 11:08:30 prijepodne »
Gledao sam ovu seriju, od kad je izasla, i pomno joj pratio rejting na IMDB i po meni ni jedno filmsko ostvarenje nije uslo u top 10 brze od ovoga. Odlicna atmosfera, prica, likovi, interpretacije, ma top !
 

Offline mariozuti

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Chernobyl
« Odgovori #139 u: Ožujak 15, 2022, 21:26:57 poslijepodne »
Fantasticna serija.
Tema je zahvalna ali serija je uradjena vrhunski.
Nema Hollywoodsku atmosferu nego baš nekako istočnoevropsku.