Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Criminal: France  (Posjeta: 7547 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Criminal: France
« u: Listopad 08, 2019, 18:53:40 poslijepodne »

Tri priče iz policijske sobe za ispitivanje. Sučeljeni su okrivljenik i policijski tim. Gotovo i ne izlaze iz sobe u želji da što prije dođu do istine. Neobična serija(krimi, drama, triler) predstavljena događajima iste vrste u Criminal: United Kingdom, Criminal: Germany i Criminal: Spain. Vrhunski dijalozi, neophodni da bi nam se mogla dočarati priča, gotovo su bez premca.




Godina: 2019.
Mreža: Netflix
Žanr: kriminalistički, drama, triler
Glumci:  Margot Bancilhon, Laurent Lucas, Stéphane Jobert, Anne Azoulay, Mhamed Arezki, Nathalie Baye, Jérémie Renier,  Sara Giraudeau
Jezik: francuski

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Criminal: France
« Odgovori #1 u: Listopad 08, 2019, 19:00:18 poslijepodne »
Sudeći po prvoj priči vrlo zgodna i nimalo dosadna serija. Iako se glavnina radnje odvija unutar sobe za ispitivanje, ima neohodnu dinamiku i na vrlo prikladan način nas upoznaje s događajem o kojem je riječ. Ulogu okrivljene nosi Sara Giraudeau, nekima poznata kao Marina Loiseau iz već pomalo kultne francuske špijunske serije Le Bureau des Légendes.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Criminal: France
« Odgovori #2 u: Listopad 09, 2019, 22:38:22 poslijepodne »

  Bravo prevodiocu za ovaku prevodilacku eksluzivu. Dok on prevodi francuske tri epizode, na drugom sajtu se prevode nemacke.Odgledao sam prvu nemacku  i veoma sam prijatno iznenadjen.

  Ne sumnjam, da ce i franzuci biti na  nivou a i z nekih izvora sam nacuo, da su mozda najbolje spanske tri epizode.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Criminal: France
« Odgovori #3 u: Listopad 10, 2019, 12:11:29 poslijepodne »
Pretpostavljam da se radi o različitim pričama?

  Da o razlicitim pricama, ali sam cuo da su nemacke price blago povezane.

Moguce da su i ostale ne znam nisam gledao. Dijalozi su vrhunski.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Criminal: France
« Odgovori #4 u: Listopad 11, 2019, 20:52:44 poslijepodne »
Odlicne ove dve francuske price:podjednako dobar scenario i gluma
Spoiler: prikaži
Kakva teskoba se dobija kad se gleda kako ljude"slamaju"iskusni policajci

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Criminal: France
« Odgovori #5 u: Studeni 12, 2019, 10:49:56 prijepodne »
Evo i zadnje, možda i najbolje priče iz francuskog opusa.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Criminal: France
« Odgovori #6 u: Studeni 13, 2019, 19:30:41 poslijepodne »
Skoro nisam videla bolju dramaturgiju-epizoda proleti(od piano do krešcenda u muzickom zargonu)u harmonicnom podizanju tenzije.
Odlicni gluma nadoknadjuje temu u ovoj tecoj epizodi koja je vec vise puta vidjena poslednjih godina.Zato je koncepcija da se sve desava u sobi za ispitivanje u policiji originalna.Hvala na izboru i prevodu.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Criminal: France
« Odgovori #7 u: Studeni 24, 2019, 13:00:46 poslijepodne »
 
  Jesi li ti Bebo svirala neki instrument ili pevala, kada koristis strucne muzicke termine piano crescendo?

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Criminal: France
« Odgovori #8 u: Studeni 27, 2019, 14:53:34 poslijepodne »

Borise, radujem se što prevodiš i "Criminal: UK" jer sam sa uživanjem pogledala ove tri francuske epizode.
Već je sve rečeno , ja bih samo dodala da mi je prva epizoda bila tematski najzanimljivija.

Spoiler: prikaži
Drago mi je da su obradili tu vrstu "zločina", nisam primetila da se do sada neko pozabavio tom vrstom kriminalnog oportunizma   


Hvala Borise na ,kao i uvek, odličnim titlovima.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Criminal: France
« Odgovori #9 u: Prosinac 02, 2019, 20:37:19 poslijepodne »
Odgledala sam seriju i kao i uvek meni su Francuzi vrh.Neobicno uradjena serija s'obzirom da se sve dogadja u sobi za ispitivanje a imate osecaj da prisustvujete i dogadjajima u kojima su ucestvovali likovi koji su na ispitivanju,a Sara je opet dokazala da je odlicna glumica.Borise hvala Vam na prevodima i vec se stelujem za Criminal UK.

Offline zila007

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: maribor
Odg: Criminal: France
« Odgovori #10 u: Prosinac 16, 2019, 09:00:41 prijepodne »
Odgledao sam prvo seriju Criminal france i to je veoma dobra serija jer se sve dogadja u sobi za saslušanje i ta serija snimljena je u četiri različite
države France,UK,Spain i Germany i jedva čekam na ostale da pogledam...
Hvala :thcheerleader3

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Criminal: France
« Odgovori #11 u: Listopad 02, 2020, 21:13:07 poslijepodne »
Nažalost, razočarao sam se. Iz nekog razloga puno sam očekivao od ovog serijala. Pretpostavljam da je to zbog, činilo mi se, interesantnog koncepta. Međutim, u samom konceptu se krije i zamka. Zamišljen kao nadmudrivanje detektiva i osumnjičenih u procesu potrage za istinom, Criminal otvara dve mogućnosti: ili će da vara, pa da scene intervjua kombinuje sa scenama iz spoljašnosti ili će da ostane dosledan i ne makne se iz policijske stanice. Autori su se opredelili za drugu mogućnost i tako uslove sveli na pozorišne, pa čak i statičnije. U tom slučaju scenario mora da bude brutalno dobar, a ovde to nije slučaj. Retko ko i uspe u takvoj nameri. Meni u ovom trenutku pada na pamet jedino 12 Angry Men (original, naravno). Ima ovde i dobre glume i finih zamisli, ali sve u svemu – mršavo. Nijedan lik me nije „kupio“, štaviše baš me je bilo briga za njih (ovo se posebno odnosi na krajnje blede detektive). Sam proces „pucanja“ osumnjičenih je zbrzavan gde u jednom trenutku vladaju situacijom, a onda puknu ni iz čega. Jedino mi je interesantna činjenica da imamo tri mrtva i troje osumnjičenih za koje se ispostavlja da nisu ubice, ali su ipak svi krivi.
Nadam se da će Criminal UK da malo popravi utisak. Ako oni ne dignu seriju, Nemci i Španci neka ne računaju na mene.