Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887005 puta)

0 Članova i 17 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2160 u: Studeni 02, 2019, 09:43:41 prijepodne »
vjerujes da nijesam znao ni da se to snima. za novog ramba cuo neki dan.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2161 u: Studeni 02, 2019, 11:46:51 prijepodne »
Upravo pogledao Terminator: Dark Fate u Bioskopu. Treba ga pogledati na velikom platnu jer da sam cekao da gledam na tv-u ne bi bilo isto.
Sto se tice filma, bukvalno nastavak na 2 deo. Malo me iznenadilo ali na kraju nije lose. Ocena 6/10 sve su vec ispucali sto su mogli. Deluje mi da je vise uradjen za fanove serijala, nego za neku novu publiku.
Baš tako, snimljen za fanove, da bi ponovno vidjeli Lindu Hamilton; pokušali prodati novu priču, ali neuspješno. Na kraju, ono što je bilo dobro, uglavnom je sve više-manje već viđeno. Iskreno, šta ima novo za izmisliti u Terminatoru, bolje da nisu niti dirali, al eto...

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2162 u: Studeni 02, 2019, 11:59:51 prijepodne »
vjerujes da nijesam znao ni da se to snima. za novog ramba cuo neki dan.

Pogledao... a sta reci- meni licno nepotreban posle (po meni) sjajnog cetvrtog dela! Ovog puta u igri meksicki kartel i to ti je to! Od pozitivnog odlicne brutalne scene Rambovog obracuna sa doticnim kriminalcima, a sve ostalo mlako i opet pominjem nepotrebno! Suskalo se da je ovde stavljena tacka na ovu filmsku ikonu, i da je razlog snimanja ovoga dela, prikupljanje novca za 4.deo "The expendables"-a... E sada, ako "Poslednja krv" ok prodje (a za sada mu solidno ide sto u Americi, sto u Evropi), ne bi me cudilo da izmuzu jos malo od te fransize...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2163 u: Studeni 02, 2019, 18:44:14 poslijepodne »
necu ni pitat za rokija onda  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2164 u: Studeni 02, 2019, 23:51:52 poslijepodne »
Preporucio bih professor 2019 https://www.imdb.com/title/tt6865690/ posle duzeg vremena da mi se svidi film od Johnny D. Prica je dobra kao i kako je predstavljen odnos profesora i studenata i odnos prema zivotu kakav bi trebalo da bude!

da citiram samu sebe:

The Professor (2018)
U jednom trenutku emocije divljaju a već u drugom pošteno se nasmijati i tako u krug. Nije potrebno naglašavati da je srce ovoga filma Depp razvalio.
A mogu komotno reći i da je ostatak casta fenomenalan . Možda po meni imaju 1-2 scene viška
Spoiler: prikaži
recimo kao gay stuff
ali, mogu vidjeti poentu.
Završna scena  :smfor (26): Ako vam je plot ok od mene  preporuka.

Upravo sam završio film The Professor glavni glumac Johnny Depp.
Svideo mi se film,pogotovo kako je Johnny prikazao emocije lika koga gluma, imaš osećaj kada drži određene govore o životu profesora koga glumi kao da priča o svom ličnom životu i smislu postojanja.
Odličan je,a i sama radnja filma je poprilično zanimljiva,piše u žanru da je komedija,jedino ako je crna komedija ili je moj ukus za komično drugačiji od novih žanrovskih trendova...

The Professor (2018) https://www.imdb.com/title/tt6865690/

Odlican film sa izvrsnim glumcem Dzoni Depom.Kao da smo zaboravili kakav je talenat Dep,u ovom filmu je u svom najboljem izdanju.Prica o profesoru koji posle saznanja da boluje od neizlecive bolesti menja sva pravila po kojima je ziveo.Naravno i nacin ucenja svojuh studenata.Ima tu i komicnih scena.Smeh i suze .Preporuka.

znamo.

dakle, znamo.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2165 u: Studeni 03, 2019, 09:12:47 prijepodne »
necu ni pitat za rokija onda  ;D
Izvini sto tek sada odgovaram- pazi, meni su "Rocky Balboa" (2006) https://www.imdb.com/title/tt0479143/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1 , "Creed" https://www.imdb.com/title/tt3076658/?ref_=tt_sims_tt  i "Creed 2"  https://www.imdb.com/title/tt6343314/?ref_=tt_sims_tt  dobri filmovi, prva dva cak odlicni a u drugom delu "Creed"-a dosta prostora je dato i Ivanu Dragu (Dolph) i posledicama gubitka meca sa Rokijem u 4.delu... Baci oko na ova tri svakako!

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2166 u: Studeni 03, 2019, 19:39:04 poslijepodne »
da citiram samu sebe:
...
dakle, znamo.
Ne znamo baš sve. :p

Kad se taj film kojega se hvali na sva usta zbog... ničega?... pojavio, prvo što sam vidio po sinopsisu ili nečijem komentaru da se radi o liku kojem je ostalo nešto mjeseci prije nego umre i sad on tu kao nešto ne znam šta điđi miđi.
A onda kaže imdb comedy (issati?) i dakako - drama.

Koja po redu o terminalnom bolesniku i nu, za ne falit, zrači optimizmom?

Mislim da je svima kojima se takve stvari gledaju po stoti put dovoljno bilo jednom preporučiti. Nama, koji čekamo da bar jedna takva uvjetno rečeno tragedija bude ujedno i akcijski triler s elementima horora, znanastvene fantastike i film-noira, ostaje se nadati da će se netko već jednom odmaknuti od sirove drame i napravit nešto unikatnije.

Pa ću kao kontraprijedlog reći Gozu. Frajera, očito bolesnog u glavu, na "posljednje počivalište" vozi njegov vjerni vozač. Na putu do tamo međutim susreću svu silu bizarnih likova i događaja. Hoće li stići gdje treba prije nego lik umre? I kad umre, hoće li to bit točno onako kako treba (neće, naravno).
I kad ovo pogledate onda ćete pitat đoni dep? ko je taj?

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2167 u: Studeni 04, 2019, 01:08:35 prijepodne »
Grcki film Kynodontas (Ocnjak) sigurno jedan od najsokantnijih filmova koje sam pogledao. Ne sokantan na nacin recimo Srpskog filma vec po tome koliko propaganda moze da bude opasna u rukama pogresnih ljudi.

Ne bih previse da otkrivam jer je radnja filma dosta jednostavna ali ovaj film je sve samo ne jednostavan ili nesto sto ste vec videli. Troje tinejdzera koji nikada nisu napustili svoju kucu i koji zive u potpunoj izolaciji od spoljasnjeg sveta a sve zahvaljujuci njihovim roditeljima koji ih uce da je spoljasnji svet isuvise opasan, a uz to su razvili i poseban vokabular za decu gde je primera radi stolica nebo a avioni koji lete na nebu zapravo male makete koje upadaju u njihovo dvoriste.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2168 u: Studeni 04, 2019, 21:55:14 poslijepodne »
Dogtooth, auuuuuuuuuu, gdje si ga izvukao sad. :)
Ček nisi stavio imdb link, evo ja ću:
https://www.imdb.com/title/tt1379182/

Šta je je, ko voli nesvakidašnje filmove, taj bi mu mogao leći ko budali šamar. S druge strane, konzervativna publika treba ostati što podalje, ali ona prava, tvrdokorna, ne ona koja glumi konzerve, a potajno se nada i radi skroz suprotno. Opet, ni svim ljubiteljima egozike ne mora se svidjeti jer nije svaka egzotika nekome podjednako egzotična. :)

O radnji je mrwitza rekao čak i previše ako se mene pita. Odnosno što manje znate o filmu, to će biti "žešći" doživljaj, ma u koju stranu okrenuo. :)

Međutim može se spoilati nešto drugo, a to je režiserov fetiš. Naime u već nekoliko filmova, valjda mu je ili fetiš ili trauma, ubacio je "handjob" - od strane potpuno nezainteresirane osobe. Jedan od tih filmova je gore navedeni. Režiser se znači nije libio, iako potpuno bespotrebno što se priče tiče, isto ubaciti i u The Favourite te u The Killing Of A Sacred Deer. Tako da ne tražite skrivena značenja gdje ih nema.
Pa ako se Hitchcock mogao pojaviti na par sekundi u svojim filmovima kao nekakav potpis, isto tako bi trebali odmah prepoznati film koji je režirao Yorgos Lanthimos. ;)

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2169 u: Studeni 04, 2019, 22:15:06 poslijepodne »
Do-ga-ni (2011)

Presurov film koji je urađen po istinitim događajima. Za mene je ovo toliko bilo surovo od filma, da ne znam šta bih rekao više..

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2170 u: Studeni 04, 2019, 22:54:33 poslijepodne »
House of 1000 Corpses
https://www.imdb.com/title/tt0251736/
Sjajan horor za sve hardcore ljubitelje. Rob Zombie iako mnogo osporavan je uradio odličan film koji je prava parada kiča, boleštine, nadrealnih scena i klasične američke road movie koljačine. U pojedinim trenucima nerealno bolestan

Devils Rejects
https://www.imdb.com/title/tt0395584/
Nastavak gore navedenog filma. Sve sto je gore navedeno važi i za ovaj film koji je možda za nijansu čak i bolji od prvog dela.

47 Meters Down: Uncaged
https://www.imdb.com/title/tt7329656/
Izgleda da su ajkule ove godine u modi. Film ravna linija totalno. Prvih pola sata jos i ok, prelepe lokacije (Jukatan) i početak priče, posle kada kreće jurnjava sa belim ajkulama, toliko je odsadno i glupo da poželi čovek da ih sve pojedu. Dobro jedino za gledanje u društvu i prozivanje




Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2171 u: Studeni 05, 2019, 18:53:54 poslijepodne »
Do-ga-ni (2011)

Presurov film koji je urađen po istinitim događajima. Za mene je ovo toliko bilo surovo od filma, da ne znam šta bih rekao više..
Isse ljudi pa ja... Kako da kažem. Sam oduševljen!
Kako i neću bit, krećem se u krugovima gdje se cijeni isključivo prosječnost, a kojiput se masovno gleda samo ako ima imdb manje od 5.
A tu, u ovoj temi, na jako malo stranica, spomenulo se pa barem 50, ako ne i više, filmova koji trebaju biti svačija lektira. Jedan od njih je i gore spomenuti.
O ukusima se ne raspravlja, ali treba priznati - članovi sajta (tako mi se čini) većinom imaju odličan ukus barem što se filmova tiče.

Taj film je skoro pa čisto remekdjelo. Samo zeru melodrame ima viška, ostalo je sam vrh.
Da sam glumac, ne znam bih li ikad pristao na ulogu ijednog negativca tamo. Ono je preteško za izvesti, ali ekipa je briljirala, nema šanse da vam se ne zgade.

Film je i povijesno značajan, u smjeru u kojem svaka igrana umjetnost treba stremiti - u smjeru da mijenja društvo (Antigona se još uvijek izvodi baš zato).
Sjećanje mi je oslabilo s godinama, pa ako nešto krivo dalje kažem, izguglajte.
Premijerno je film prikazan na korejskoj (južnoj) televiziji i iako se znalo za stvarne događaje iz filma, tek tada se zatresao korejski politički vrh i donio zakone kojima zločini protiv ljudi sa nedostacima ne zastarijevaju, a ni seksualni prijestupi protiv malodobnih. I još toga, nije samo to, ali nisam zapamtio sve.
Škola za gluhe u kojima se događao horor prikazan na filmu je zauvijek zatvorena tek tada. Nakon filma. Ne prije. Kad su ljudi popizdili vidjevši vlastitim očima što se tamo zapravo događalo, jer čitajući suhi novinski tekst teško bi rezultat bio masovni pritisak na institucije.

Tko ima hrabrosti napraviti sličan film kod nas (bez obzira na temu, bez obzira na državu)? Pa da svi izađemo na ulice i da se mafiji potkrešu krila bar malo.
Nitko. Snimaju se same gluposti.

Kad umrem, a i vi, nemoj slučajno da mi nečija duša dođe gore, da popijemo kavu skupa i popričamo šta se radilo dok smo još bili živi, pa kaže "Silenced nisam gledao".  :smfor (10):

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2172 u: Studeni 05, 2019, 23:46:03 poslijepodne »
Dogtooth, auuuuuuuuuu, gdje si ga izvukao sad. :)
Ček nisi stavio imdb link, evo ja ću:
https://www.imdb.com/title/tt1379182/

Šta je je, ko voli nesvakidašnje filmove, taj bi mu mogao leći ko budali šamar. S druge strane, konzervativna publika treba ostati što podalje, ali ona prava, tvrdokorna, ne ona koja glumi konzerve, a potajno se nada i radi skroz suprotno. Opet, ni svim ljubiteljima egozike ne mora se svidjeti jer nije svaka egzotika nekome podjednako egzotična. :)

O radnji je mrwitza rekao čak i previše ako se mene pita. Odnosno što manje znate o filmu, to će biti "žešći" doživljaj, ma u koju stranu okrenuo. :)

Međutim može se spoilati nešto drugo, a to je režiserov fetiš. Naime u već nekoliko filmova, valjda mu je ili fetiš ili trauma, ubacio je "handjob" - od strane potpuno nezainteresirane osobe. Jedan od tih filmova je gore navedeni. Režiser se znači nije libio, iako potpuno bespotrebno što se priče tiče, isto ubaciti i u The Favourite te u The Killing Of A Sacred Deer. Tako da ne tražite skrivena značenja gdje ih nema.
Pa ako se Hitchcock mogao pojaviti na par sekundi u svojim filmovima kao nekakav potpis, isto tako bi trebali odmah prepoznati film koji je režirao Yorgos Lanthimos. ;)
Nisam ga izvukao, taj film je jednostavno tu sa mnom u mislima od trenutka od kada sam ga pogledao, i tako s' vremena na vreme ga se setim. Stvarno je ostavio jak utisak na mene da cu ga tesko kad zaboraviti.

Kada smo vec potegli temu Grckih filmova, ne mogu a da ne pomenem jos jedan njihov nista manje sokantniji film koji sumnjam da si gledao.
https://www.imdb.com/title/tt3078242/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2

Inace radjen je po istinitoj prici sto je jos veci sok a kao i kod "Dogtooth"-a, obuzme te taj neki bolestan osecaj i jeza tokom gledanja filma. Plasim se da ako nesto konkretnije kazem o radnji filma da bih previse spojlovao..

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2173 u: Studeni 06, 2019, 02:07:49 prijepodne »
Istina, nisam.
Ali već sam prije rekao da kombinacije drama/history/war/biography neće na moje oči osim ako mi baš netko od povjerenja ne kaže nije to standardna dosada nego nešto posebno pa je to lako pretpostaviti.
Drugo ako si pratio moje postove, pisao sam da se ježim korsub ili sličnih grozota sa hardcoded titlovima, a rip koji sam od toga filma vidio imao je zalijepljene titlove.

Pa sad... Ajd imam neke filmove već spremne, ali ako nađem pošten rip, obećajem ga pogledat za vikend, zainteresirao si me. ;)

[EDIT]
Pronašao, skinuo, provjerio.
Ako je još netko zainteresiran i gade mu se hardsubovi, tražite verziju [H264 - Italian Greek Aac - Sub Ita]. Drugi audio unutar mkv piše engleski, no nije, izvorni je. Talijanski subovi su soft i mogu se izbaciti van kao i nji'ov audio sa mkvtoolnixom.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2174 u: Studeni 10, 2019, 10:38:19 prijepodne »
HBO 1 sinoć prikazivao Green Book.. priča se svodi na to kako si ljudi, koji su toliko različiti, mogu pomoći jedan drugom potpuno neplanirano.. iako je Viggo Mortensen pojeo ulogu, više me oduševio Mahershala Ali zbog svog osmijeha.. dugo nisam vidjela da se netko smije cijelim licem  ;D najjača scena

Spoiler: prikaži
kad Shirly natjera Tonyja da se vrati po čašu koju je bacio kroz prozor.. a ovaj se brani "vjeverice bi to pojele"  :hslocked:


rečenica koja opisuje Shirlyjev poduhvat:

Genius is not enough. It takes courage to change people's hearts.

pogledajte film, nećete se razočarati.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2175 u: Studeni 11, 2019, 09:01:10 prijepodne »
  Tiempo de valientes Action, comedy, crime Argentina 2005

 Zabavan i luckast film sa elementima parodije. Jednu od glavnih uloga igra Luis Luque, izvanredan glumac koji je u prvoj sezoni izuzetne argentinske serije El jardin de bronze, pokidao sa ulogom privatnog detektiva koji trazi nestalu cerku bracnog para. :bear3:

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2176 u: Studeni 13, 2019, 00:12:20 prijepodne »
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
Ovo definitivno nije preporuka.
Nastavljao sam ga 4 puta, zaspao 3 puta.
Ne znam sta je ovde Fast & Furious.
Ni Ryan Reynolds im nije pomogao.

Offline dare555

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Planeta
Odg: Filmovi
« Odgovori #2177 u: Studeni 17, 2019, 17:13:22 poslijepodne »
Ono što mene trenutno od filmova zanimalju su mjuzikli ili oni da ne kažem detinjasti... Pogotovo od The Walt Disneya koji su ove godine uradili savršen posao sa rimejkovima Aladdin, Dumbo i Kralj Lavova...

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2178 u: Studeni 18, 2019, 21:48:11 poslijepodne »
Ali svaki put kad Nicolas Cage izbaci film sa kakvim entuzijazmom ga iskomentarišu na RARBG  :smfor (24): ako ikada pročita ima da se šlagira štob rekle stare babe xD
Internet fenomen :)

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Filmovi
« Odgovori #2179 u: Studeni 19, 2019, 11:02:31 prijepodne »
Porodica Adams Animirani

  Simpatican animirani film za decu, sa par dobrih vizuelnih resenja i par uspelih muzickih sekvenci.

  Za opustanje uz familijarno gledanje... :thspaz


I-ut saram Korea Thriller 2012.

Ne preporucujem ovaj triler. Dosadno i krajnje isprazno u svakom pogledu.

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2180 u: Studeni 19, 2019, 13:34:11 poslijepodne »
Scary Stories to Tell in the Dark
https://www.imdb.com/title/tt3387520/

Simpatičan bajkoviti horor(čić) cija je radnja smestena na noc vestica 1968 godine.
Nista spektakularno ali svakako moze da se pogleda. Ceo film prozima ona prava američka spooktobar atmosfera koja mu daje neku posebnu draz.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2181 u: Studeni 21, 2019, 09:47:58 prijepodne »
Color Out of Space


vise o filmu: https://www.dedamilorad.com/color-out-of-space-film-trejler/

Stimpsone, dje si  ;D
ovo mi djeluje ka saj faj verzija Isijavanja u ljepsem godisnjem dobu sa sve d nikolas kavez.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2182 u: Studeni 21, 2019, 21:39:15 poslijepodne »
Color Out of Space


vise o filmu: https://www.dedamilorad.com/color-out-of-space-film-trejler/

Stimpsone, dje si  ;D
ovo mi djeluje ka saj faj verzija Isijavanja u ljepsem godisnjem dobu sa sve d nikolas kavez.

Videh trejler, i procitah par kritika koje su onako, mada je pitanje koliko Ameri (cast izuzecima) imaju sluha za Stenlija i njegove filmove! Gledace se svakako, posto gotivim njegove filmove pogotovo "Dust devil"... Kada smo kod "The shining"-a, odgledao sam "Doctor Sleep"  https://www.imdb.com/title/tt5606664/?ref_=nv_sr_srsg_0 ... U sustini prihvatljiv nastavak Kjubrikovog remek dela, koji i ne zeli da uopste i pokusa da dosegne original, vec sigurno "vozi" po Kingovom predlosku... Kada se suskalo o snimanju nastavka, plus da ce Ewan igrati odraslog Deni Torensa, eto odusevljenja sa moje strane, medjutim McGregor je mozda i najslabija karika u glumackom ansamblu- dosta scena u kojima je njegova gluma jednostavno "drvena", dok sve pohvale idu na racun Rebeke Ferguson u ulozi vodje, ajd' da kazem, sekte! Da se razumemo, kako King i nema nesto srece sa svojim ekranizacija, a u pitanju je nastavak, ni manje ni vise, "Isijavanja", ovo je vise nego dobar film, koga se nece stideti ni reditelj Flanagan, ni publika koja je odlucila da ga pogleda...

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2183 u: Studeni 22, 2019, 12:00:12 poslijepodne »
Parasite 2019
https://www.imdb.com/title/tt6751668/
Vesc pominjan ranije, pa samo da potvrdim da je odlican film. Nema tu mnogo filozofije velikih imena, budzeta, i specijalnih efekata. Samo jednostavna prica i dobra gluma su ponekad  dovoljni za odlican film.

Samo mi nije jasno bas:
Spoiler: prikaži
Zasto je otac ubio gazdu na kraju, eto ta scena na kraju sa mnogim nelogicnim stvarima mi je malo pokvarila utisak o filmu

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2184 u: Studeni 22, 2019, 16:48:01 poslijepodne »
Parasite 2019
https://www.imdb.com/title/tt6751668/
Vesc pominjan ranije, pa samo da potvrdim da je odlican film. Nema tu mnogo filozofije velikih imena, budzeta, i specijalnih efekata. Samo jednostavna prica i dobra gluma su ponekad  dovoljni za odlican film.

Samo mi nije jasno bas:
Spoiler: prikaži
Zasto je otac ubio gazdu na kraju, eto ta scena na kraju sa mnogim nelogicnim stvarima mi je malo pokvarila utisak o filmu

Spoiler: prikaži
Kapiram da je razlog sto ga je ubio taj, dok su se vozili u kolima jednom prilikom, secas se da je gazda primetio da se oseca nekakav neobjasnjiv smrad ali nije mogao nikako da provali odakle dolazi. Naravno smrad je dolazio od njegovog novog sofera (ovog cala) koji iako je obukao novo odelo jednostavno nije mogao da se resi tog smrada kojji je posledica toga gde zive.. Sofer nije nista rekao, ali se videlo tada koliko ga je to pogodilo i znao sam da ce mu se kasnije osvetiti zbog toga samo nisam ocekivao da ce ga bas ubiti. Kasnije isto kada su se okupili kod kuce, uz rucak, mislim da je jos neko od ove siromasne porodice rekao da je neko od ovih bogatih (da li ona zena ili njihovo najmladje dete) primetilo da neko od njih smrdi (ima neki smek) pa da bi trebali nesto da urade po tom pitanju kako ih ne bi provalili. To je kapiram oca jos vise povredilo, jer naravno iako kao porodica imaju nekakav specifican odnos, naravno da mu je krivo sto nije mogao svojoj porodici da obezbedi bolje uslove za zivot..

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2185 u: Studeni 22, 2019, 18:27:51 poslijepodne »
Parasite 2019
https://www.imdb.com/title/tt6751668/
Vesc pominjan ranije, pa samo da potvrdim da je odlican film. Nema tu mnogo filozofije velikih imena...
Ma šta? Režiser je jedan od najvećih imena na svjetskoj sceni ne samo u Koreji, a što se glumaca tiče Kang-ho Song je frajer koji nema filma da ne valja (lažem naravno, The Age of Shadows je na žalost užasno naporan i namijenjen je samo patriotski orijentiranoj južnokorejskoj publici pa jebga ima skroz bezze priču koju ni sva sila poznatih glumaca nije mogla spasiti).

Ako koga zanima, Parazit je ubrao još brdo nagrada jučer i to na 40tom Blue Dragonu gdje se glumac kojega spomenuh razveselio pizzi:
https://mydramalist.com/article/bong-joon-ho-s-parasite-sweeps-the-40th-blue-dragon-film-awards-see-who-else-won-big-011014025


Tko ne želi čitat detalje, neke od nagrada pripale su filmovima Exit i Extreme Job, za oba postoje naši titlovi i nemoj da mi neko sutra kaže "nikad čuo". Ta dva nisu remekdjela, ali jako su dobri i vrijedi ih pogledati.

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2186 u: Studeni 22, 2019, 21:23:23 poslijepodne »
Kang-ho Song je sigurno glumacka legenda u Juznoj Koreji, ja kao ljubitelj njihove kinematografije jednostavno se ne secam da sam gledao neki njihov film u kojem on ne glumi, izuzev recimo "Old boy"-a i "I saw the devil"..

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2187 u: Studeni 23, 2019, 09:51:04 prijepodne »
Dobro dobro ne pucajte. :bom2: Moja greska, naravno posledica toga sto bas ne pratim istocnu kinematografiju. Mislim da sam pogleda old boy (eto u njemu se ne pojavljuje) i neki jezivi horor o vojnicima koji se izgube u nekoj prasumi vise i ne znam kako se zove. Uglavnom ne mora da glumi mrtvi bred pit u filmu i da ga potpise neko iz holivuda da bi bio dobar, odnosno da bi bilo nametnuto da je dobar.

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2188 u: Studeni 23, 2019, 19:29:23 poslijepodne »
Ako volite dokumentarce mozete pogletati Japan with Sue Perkins. Zapravo to je mini serija od 2 epizode.


Odavno nisam video da je neko ovako dobro obradio Japan. BBC 2019 godina. Ako želite da upoznate Japan danas obavezno morate da pogledate ovaj dokumentarac. Sue Perkins je u 2 epizode rekla sve o Japanu i Japancima što je trebalo da se kaže i vidi. Ako se ima u vidu da je u pitanju BBC produkcija dalje ne treba ništa da vam kažem. Što se mene tiče ocena 10. Topla preporuka za sve one koje žele da upoznaju Japan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Filmovi
« Odgovori #2189 u: Studeni 23, 2019, 19:59:26 poslijepodne »


   Slazem se za Kang Hoa, setimo  se samo njegove uloge u remek delu Memories of murder https://www.imdb.com/title/tt0353969/?ref_=nm_flmg_act_24, najvecem korejskom  blockbasteru  svih vremena.