Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051121 puta)

0 Članova i 19 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3510 u: Kolovoz 21, 2020, 14:23:32 poslijepodne »
HUNTERS      
https://www.imdb.com/title/tt7456722/?ref_=nv_sr_srsg_0

Šta više reći, Al Pacino u glavnoj ulozi  :sbowing_100-106  kao i uvek do sada, kada god sam gledao neku njegovu ulogu, nije mi bilo žao provedenog vremena, jer takav talenat treba gledati i uživati u njegovom prikazu ... u ovoj seriji je maestralno odigrao noseću ulogu koju su mu dodelili sa kojom se rekao bih potpuno stopioi koja mu je baš legla ... priča je isto tako zanimljiva i gledajući epizode samo sam mislio da je malo od toga istina, u suprotnom, to bi za mene bile pomalo zastrašujuće činjenjice ... Takođe i ostali glumci (i dobri i loši likovi) imaju sopstveni doprinos da ova serija bude gledana ... raduje me da je potvrđeno da će serija imati  2. Sezonu  :clapp

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3511 u: Kolovoz 21, 2020, 15:38:21 poslijepodne »
HUNTERS      
https://www.imdb.com/title/tt7456722/?ref_=nv_sr_srsg_0

Šta više reći, Al Pacino u glavnoj ulozi  :sbowing_100-106  kao i uvek do sada, kada god sam gledao neku njegovu ulogu, nije mi bilo žao provedenog vremena, jer takav talenat treba gledati i uživati u njegovom prikazu ... u ovoj seriji je maestralno odigrao noseću ulogu koju su mu dodelili sa kojom se rekao bih potpuno stopioi koja mu je baš legla ... priča je isto tako zanimljiva i gledajući epizode samo sam mislio da je malo od toga istina, u suprotnom, to bi za mene bile pomalo zastrašujuće činjenjice ... Takođe i ostali glumci (i dobri i loši likovi) imaju sopstveni doprinos da ova serija bude gledana ... raduje me da je potvrđeno da će serija imati  2. Sezonu  :clapp

ja kad vidim da se pojavljuje ime Al Pacina ili De Nira negdje, dobijem nagon za povračanjem. Ne znog toga što ne valjaju, nego što je too much is too much.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3512 u: Kolovoz 21, 2020, 16:08:57 poslijepodne »
Ja ne, meni su dragi i danas, ali bez brige, moj izbor za okretanje želuca je onaj Ace Ventura kakoliseveć zove glumac. Pink Cadillac, super. Mask, ekstra. Sve šta je radio dalje... Ne mogu ga smislit.  ;D
#2 kojeg "ne podnosim organski" je onaj neki kafić uzdravlje lik. Zbog njega sam namjerno rekao ne hvala True Detective, zaključio sam kasnije prema impresijama poznanika da se radi o reworku Bongovog masterpisa Memories of Murder iz 2003 dakle nisam ništa propustio.
Da ne ispadnem seksist, evo i jedna glumica - Alba. Pa tko je nju uopće pustio pred kamere? Plastična lutka iz izloga bi bolje glumila. Držte je podalje od mene. :)

Svi mi imamo nekoga tko nam zbog nekog razloga ide na živce na ekranu i ukvari doživljaj.
Mi obični ljudi smo ipak sretni jer ih možemo izbjeći. Zamisli kako je predstavnicima žirija na festivalima ili profesionalnim kritičarima, oni nemaju taj luksuz.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3513 u: Kolovoz 21, 2020, 23:08:04 poslijepodne »
Svi mi imamo nekoga tko nam zbog nekog razloga ide na živce na ekranu i ukvari doživljaj.

Paula Patton, Nicolas Cage, čitava postava Modern Family...

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3514 u: Kolovoz 22, 2020, 02:08:24 prijepodne »
Svi mi imamo nekoga tko nam zbog nekog razloga ide na živce na ekranu i ukvari doživljaj.

Paula Patton, Nicolas Cage, čitava postava Modern Family...
Ovi iz Modern Family kao da se takmice ko ce losije,usiljenije da odglumi(pa su mi svi antipaticni) neduhovite replike.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3515 u: Kolovoz 22, 2020, 18:31:59 poslijepodne »
UNORTHODOX      
https://www.imdb.com/title/tt9815454/?ref_=nv_sr_srsg_0

meni veoma neobična tematika za jednu uspešnu TV seriju, iako je sama po sebi drama, ipak je na divan i korektan način pojašnjena veoma kompleksna sredina i kultura jedne ultra Hasidic zajednice/komune u Bruklinu, uz izvrsnu glumu Shira Haas & Amit Rahav, seriju treba pogledati zbog divnog prikaza snažne volje i bitke za individualnošću, serija koja te ne ostavlja nimalo ravnodušnog … samo 4 epizode, a moglo je po meni biti i više, a možda bude druge sezone  (y)

Upravo sam je pogledala - za mene najbolja serija ove godine i zaista je šteta što ima samo 4 epizode.

Za one koji ne znaju -serija je  inspirisana autobiografskom  knjigom  "Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots" Debore  Feldman. Prelepa,potresna priča o Hasidskoj zajednici, o njihovim običajima,položaju žena u njoj i zašto ju je Debora Feldman, u seriji je to lik  Ester Shapiro, napustila.
Gluma  Shire Haas je  neverovatna - potpuno se emotivno otvorila i zaista sjedinila sa likom Esti...par puta su mi oči bile pune suza ( scena na jezeru..)

Zaista topla preporuka i nadam se da će ući u izbor ankete "Najbolja serija 2020.godine"   ;D


Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3516 u: Kolovoz 22, 2020, 22:26:15 poslijepodne »
Svi mi imamo nekoga tko nam zbog nekog razloga ide na živce na ekranu i ukvari doživljaj.

Paula Patton, Nicolas Cage, čitava postava Modern Family...

Najgora su djeca ubjedljivo, bili su interesantni u početku, sad su užas, Menija i Lili kad vidim na telki razbio bih je  ;D

Što se tiče ostalih, Adam Sandler, Tracy Morgan koji mi je skoro pokvario 30 Rock, Ashton Kutcher...
Reality is almost always wrong.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3517 u: Kolovoz 23, 2020, 07:35:25 prijepodne »
TRACES         
https://www.imdb.com/title/tt9788012/?ref_=nv_sr_srsg_0

kratka serija, 6 epizoda, puno forenzike koja je uvek intrigantna I zanimljiva … Molly Windsor (23) iz mlađe generacije (pojavila se sa serijom Three Girls za koju je dobila 2018 Bafta nagradu kao najbolja glumica, pa onda u seriji Cheat) je dobro odigrala i ovog puta, smatraju je glumačkim otkrovenjem sa UK podneblja … Uz iskusnu Lauru Fraser (The Loch, The Missing, itd.) i sa divnim škotskim setingom ambijenta koji nije turistički sa gajdama i kiltovima, od ove serije ne treba previše očekivati ali svakako se može s dužnom pažnjom odgledati u jednom potezu, a lako se može desiti da bude i druga sezona … malo bude sporiji ritam na početku, ali taman da se popamte likovi i onda kreće dobar tempo do kraja.

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3518 u: Kolovoz 24, 2020, 21:14:07 poslijepodne »
Tehran (2020)





Interesantna priča o Mosadovom agentu Tamari koji dolazi u Teheran da izvrši sabotažu iranskog nuklearnog reaktora. Sreće se sa rođacima, upoznaje iranskog hakera koji joj pomaže. Pripadnici Iranske nacionalne garde stalno neuspešno stežu obruč oko nje i njenih kolega iz Mosada. Glavne uloge: Niv Sultan, Shaun Toub, Navid Negahban, Liraz Charhi, Menashe Noy, Shervin Alenabi...

Izraelska serije su uvek dobre, dinamične, pune akcije. Preporuka za gledanje u svakom slučaju.




« Zadnja izmjena: Kolovoz 26, 2020, 15:22:09 poslijepodne od Mungos »
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3519 u: Kolovoz 26, 2020, 13:50:08 poslijepodne »
DEFENDING JACOB   
https://www.imdb.com/title/tt2304589/?ref_=nv_sr_srsg_0

nije mi puno zasmetala sporija radnja ove dobre drame jer su se događaji i činjenice pojavljivale baš “u poslednjem trenutku” taman da se održi pažnja … Chris Evans mi nije bio “omiljen” jer nisam ljubitelj filmova u kojima je igrao (Captain America, The Avengers i sl.), ali je ovde pokazao da može dobro odigrati ovako kompleksnu ulogu … s druge strane, Michelle Dockery će mi uvek biti draga zbog Downton Abbey (Lady Mary Crawley), mada ruku na srce nisu joj bile loše ni uloge u serijama Good Behaviour i Godless.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3520 u: Kolovoz 26, 2020, 14:27:56 poslijepodne »
QUEEN SONO      
https://www.imdb.com/title/tt9426290/?ref_=nv_sr_srsg_0

Glavna glumica Pearl Thusi relativno mlada na filmskoj sceni, se izvrsno snašla u ovakvom scenariju, od početka do kraja. Serija ima dinamiku tokom svih 6 epizoda, prvenstveno sa ciljem da prikaže korupciju koja nedvosmisleno itekako postoji i opstaje u Južnoj Africi. Za mene je ovo prva serija sa ovog područja,  i veoma sam zadovoljan kako je sve odrađeno, od kostima, scene, muzike, glume i lokalnog ambijenta … ovo je prva sezona a videh da je u najavi druga, i po meni sasvim zasluženo  (y)

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3521 u: Kolovoz 26, 2020, 15:18:45 poslijepodne »
Ako ti se sviđa ta, probaj s ovom, isto iz Južnoafričke Republike:
https://www.imdb.com/title/tt9817236 - Shadow (2019)

Trailer:


Iako žanrovski kaže akcija, svaka epizoda umiksa neki dodatni žanr unutra. Ne kažem da je serija vrh, ali interesantna je izvedba. Nemam pojma hoće li biti novih sezona.

--------------------------------------------------

Usput, kako se radi o katalogu iz Netflixa, da napomenem da je krenula konačno druga sezona Forest of Secrets (Netflix je naziva Stranger, ne znam zašto):
https://www.imdb.com/title/tt6461346/

Teaser ne otkriva puno, samo da se Lee Joon Hyuk vraća vjerojatno opet raditi smicalice:


Već sam je predlagao prije, radi se o istražitelju koji ne osjeća normalne emocije za razliku od gornjeg Shadowa gdje lik ne osjeća bol.
Zasad su dostupne 4 epizode druge sezone, dodaju se po dvije tjedno kako je običaj emitiranja serija u Južnokj Koreji (jedna subotom, druga nedjeljom) bit će ih ukupno 16. Ja naravno ne diram dok cijela bude dostupna, ide mi na živce iščekivanje kad nije svaka epizoda zasebna.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3522 u: Kolovoz 26, 2020, 19:12:57 poslijepodne »
Fenomenalna dokumentarno-igrana serija o 24-om pokušaju osvajanja Konstantinopola iliti Carigrada iliti Istanbula , kako tko voli.
Priča o opsadi grada i kako serija kaže događaj koji je promijenio povijest za daljnjih 300 godina.
Koliko sam bio razočaran posljednjom bitkom u GOT-u toliko sam oduševljen bitkama u ovoj seriji.
Rise of empires ottoman je ime serije a da li je Konstantinopol pao ili ne to morate sami pogledati.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3523 u: Kolovoz 26, 2020, 19:25:56 poslijepodne »
DEFENDING JACOB   
https://www.imdb.com/title/tt2304589/?ref_=nv_sr_srsg_0

nije mi puno zasmetala sporija radnja ove dobre drame jer su se događaji i činjenice pojavljivale baš “u poslednjem trenutku” taman da se održi pažnja … Chris Evans mi nije bio “omiljen” jer nisam ljubitelj filmova u kojima je igrao (Captain America, The Avengers i sl.), ali je ovde pokazao da može dobro odigrati ovako kompleksnu ulogu … s druge strane, Michelle Dockery će mi uvek biti draga zbog Downton Abbey (Lady Mary Crawley)

Njih dvoje su bili odlični,a klinac  maestralan.
Serija je satkana od emocija, sve vreme  sam osećala teskobu...prava klackalica vere i sumnje.
 

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3524 u: Kolovoz 31, 2020, 15:27:57 poslijepodne »
Nekoliko crtica...


Cobra Kai je (konačno?) došao na Netflix. Treća sezona će biti dogodine, potvrđuje trailer, ako niste još pogledali ne znam što čekate:




Supernatural broji sitno i za par mjeseci kreće ostatak finalne sezone nakon koje ćemo se oprostiti od dvojca Winchester:




SyFy već nekoliko godina kaki i otkazuje dobre serije, pa se HBO izgleda namjerava specijalizirati za sci-fi, osim Dream Raidera za koji sam nedavno stavio trailer, za nekoliko dana kreće i priča o... Adamu i Evi? Nije baš, ali nešto na tom tragu jest. Zove se Raised By Wolves:




EDIT:
Dobro je li netko poslušao prijedlog i pogledao južnoafrički Shadow koji sam spomenuo gore?
Nagradno pitanje (a nagradu zaboravite): kojim jezikom priča fejk udavača u šestoj epizodi? Ja nisam bio baš siguran pa mi treba netko pomoći, za svaki slučaj ako se pojavi pitanje u "Tko želi biti milijunaš". ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3525 u: Kolovoz 31, 2020, 21:46:15 poslijepodne »
Njetfliks testira novu šemu i stavili su određene stvari - džabe. Bez da se morate registrirati!  :thspaz
Vrijedi samo za države u kojima je legalno dostupan, ali ako imate VPN trebalo bi raditi i tako.
Odete na:
https://www.netflix.com/watch-free

Dostupni su:
-    Murder Mystery
-    Elite
-    Boss Baby: Back in Business
-    Bird Box
-    When They See Us
-    Love is Blind
-    The Two Popes
-    Our Planet
-    Grace and Frankie
-    Stranger Things

Ako ne vidite nešto od toga, refreshajte.
Koliko mi se čini iz serija je dostupna samo prva epizoda, ako sam u krivu i neko pronađe da se može gledat i ostatak, vičite.

Podržava Windows, Mac, Android i iOS tablet.
Znači ne može ajfon (pasmater idiotima koji su nam dali poslovne) i nikakve xbmc/kodi điđemiđe!

Dodatne napomene:
Ne znam imaju li svi naslovi uključene exyu titlove (testirao samo birdbox, ima hr titlove).
jdownloader2 ne prepoznaje da je strim (zna se zašto sam ovo probao).
Ne radi ako koristite anonimni mod u browseru (pretpostavljam da koristi kukije).

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3526 u: Kolovoz 31, 2020, 22:04:39 poslijepodne »
Bindžujem S1 Dirk Gently's Holistic Detective Agency  tu je nekako po mom ukusu serija.
Ostalo mi je još finale sezone. Ima valjda još jedna posle su otkazali.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3527 u: Rujan 04, 2020, 00:50:18 prijepodne »
SyFy već nekoliko godina kaki i otkazuje dobre serije, pa se HBO izgleda namjerava specijalizirati za sci-fi, osim Dream Raidera za koji sam nedavno stavio trailer, za nekoliko dana kreće i priča o... Adamu i Evi? Nije baš, ali nešto na tom tragu jest. Zove se Raised By Wolves

Izašle su prve tri epizode. Transkripti koji dolaze uz ripove su nesinkronizirani, ali netko je resincao prve dvije epizode an addicted-u - treći pomaknite za 1200ms naprijed (H u VLC-u).

Ako niste gledali trailer ili čitali sinopsis...
Ljudski rod je na rubu izumiranja nakon devastirajućeg rata koji se vodio između religioznih ljudi i ateista. Obje su strane poslale koloniste na drugi planet. Ali isti. Priča počinje slijetanjem dvoje ateističkih androida kojima je zadatak odgojiti djecu u skladu s ateističkim stajalištima... Koja nekako podsjećaju na ekstremno religijske. Rekao bih, namjerno.

Serija je označena samo kao drama/sci-fi, ali više je disopijski horor nego što je drama ili sci-fi.
Meni su prve tri epizode jako dobre, ali sam kreten jer sam ih gledao - na kraju treće naravno da je ostao bezobrazni cliffhanger i sad moram čekat 7 dana na sljedeću epizodu.

Preporučam da pričekate s gledanjem dok serija izađe cijela. Naravno, nadajući se da će ostatak sezone biti jednako interesantan kao prve 3 epizode.

--------------------------------------------------------------------

Evo još jedan prijedlog za nj. Odnosno sf/fantasy + egzotika (Tajvan).
Danas počinje s emitiranjem (izlazit će po jedna epizoda tjedno, ipak je to HBO).
Radi se o seriji Dream Raider.
Također su 3 epizode vani, ali iz nekog razloga svi ripovi imaju ruski dub umjesto originalnog, a nikakvi titlovi ne postoje. Pratit ću i dalje što se s njom događa, pa ću za javiti kad bude u nekakvom gledljivom obliku valja li šta.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3528 u: Rujan 04, 2020, 10:39:58 prijepodne »
Pogledao sam konačno poslednju sezonu Agents of S.H.I.E.L.D.
Pa bolja je od prošle sezone ali oni su odavno pogubili konce, kraj je malo zbrzan ali bolje nisu ni mogli. :D

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3529 u: Rujan 04, 2020, 14:43:17 poslijepodne »
Skinuo sam jučer sebi korejsku seriju WAS IT LOVE? koja se prikazuje na NETFLIXU i ostao sam ugodno šokiran. Imaju uključene i hrvatske prijevode  :thcheerleader3  Istina, zezaju ih naša slova i treba malo preraditi prijeovde, ali su više nego dobri. Ne znam, je li još netko primijetio da su počeli postavljati i hrvatske ( ili neki drugi jezik iz regije ) na NETFLIXU?

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3530 u: Rujan 04, 2020, 15:22:18 poslijepodne »
Skinuo sam jučer sebi korejsku seriju WAS IT LOVE? koja se prikazuje na NETFLIXU i ostao sam ugodno šokiran. Imaju uključene i hrvatske prijevode  :thcheerleader3  Istina, zezaju ih naša slova i treba malo preraditi prijeovde, ali su više nego dobri. Ne znam, je li još netko primijetio da su počeli postavljati i hrvatske ( ili neki drugi jezik iz regije ) na NETFLIXU?

aha, tražili su prevoditelje, i nedavno je bilo nekakvo testiranje.. no me interesa pa se nisam previše interesirala za detalje  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3531 u: Rujan 04, 2020, 15:41:11 poslijepodne »
Negdje imaju, negdje nemaju. Više nemaju nego imaju.
Navedenu seriju nisam gledao jer je drama/romance.  :smfor (10):
Što ne znači da nisam vidio neke utiske koji kažu - dosadno.  ;D

Trenutno najpopularnija korejska romantika je Flower of Evil koja je kaže mydramalist: melodrama/romance/suspense/thriller/mystery. Čekam da završi emitiranje svih epizoda prije nego krenem gledat, 23.09. će biti zadnja.
Nije na netfliksu nego na viki.com, stream je legalan. Ima hr titlove za ranije epizode za koje ne treba biti VIP (besplatni stream, s vremenom će se otključati i VIP epizode):
https://www.viki.com/tv/37073c-flower-of-evil


Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3532 u: Rujan 05, 2020, 01:01:23 prijepodne »
Young Wallander
https://www.imdb.com/title/tt9359220/
Kako su se usudili da seriji daju ovaj naziv?Sve je lose i pogresno:vreme moderno,glavni glumac je lepa faca bez talenta,harizme i one mracne inteligencije Wallandera.Prica predvidljiva i dosadna.U Švedskoj se dogadja radnja,glavni glumac je Švedjanin a serija bi mozda bila za nijansu bolja da je na švedskom jeziku.Politicke korektnosti koliko zelite.
Pogledala sam je jer mi je naslov obecavao,pa Netflix...greska :smfor (9):

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3533 u: Rujan 05, 2020, 10:30:53 prijepodne »
Young Wallander
https://www.imdb.com/title/tt9359220/
Kako su se usudili da seriji daju ovaj naziv?

Bravo Bebo ;   Wallander je samo jedan,Krister Henriksson.  ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3534 u: Rujan 09, 2020, 21:46:24 poslijepodne »
Vjerovali ili ne, CBS je geo-zaključao novi Discovery trailer na Youtube. Ko ne živi u amer'ci, neeeeeema gledanja!  :smfor (9):

Srećom ne treba VPN za taj trailer na dailymotionu:
https://www.dailymotion.com/video/x7w1vot

Treća sezona, ako niste dosad vidjeli, kreće 15.10.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3535 u: Rujan 10, 2020, 00:24:00 prijepodne »
Zadnje pogledao:

Big Little Lies: https://www.imdb.com/title/tt3920596/
Mislio sam da će biti nešto kao kućanice kad sam vidio sve žene na naslovnici, ali sam se ugodno iznenadio. Odlična triler/drama.

I Know This Much Is True: https://www.imdb.com/title/tt0425118/
Vrlo dobra dramska kratka serija. Nekako mlako počne, ali se onda popravi. Nije sad baš neka serija da bi nekome rekao da mora pogledati, ali stvarno nije loša.

The End Of The Fucking World: https://www.imdb.com/title/tt6257970/?ref_=nv_sr_srsg_0
Onako malo drugačija serija, no odlična. Kratke 20-25 min epizode. Dvije sezone samo i drago mi je da nisu razvukli. Preporuka.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3536 u: Rujan 10, 2020, 18:00:33 poslijepodne »
SyFy već nekoliko godina kaki i otkazuje dobre serije, pa se HBO izgleda namjerava specijalizirati za sci-fi, osim Dream Raidera za koji sam nedavno stavio trailer, za nekoliko dana kreće i priča o... Adamu i Evi? Nije baš, ali nešto na tom tragu jest. Zove se Raised By Wolves

Izašle su prve tri epizode. Transkripti koji dolaze uz ripove su nesinkronizirani, ali netko je resincao prve dvije epizode an addicted-u - treći pomaknite za 1200ms naprijed (H u VLC-u).

Ako niste gledali trailer ili čitali sinopsis...
Ljudski rod je na rubu izumiranja nakon devastirajućeg rata koji se vodio između religioznih ljudi i ateista. Obje su strane poslale koloniste na drugi planet. Ali isti. Priča počinje slijetanjem dvoje ateističkih androida kojima je zadatak odgojiti djecu u skladu s ateističkim stajalištima... Koja nekako podsjećaju na ekstremno religijske. Rekao bih, namjerno.

Serija je označena samo kao drama/sci-fi, ali više je disopijski horor nego što je drama ili sci-fi.
Meni su prve tri epizode jako dobre, ali sam kreten jer sam ih gledao - na kraju treće naravno da je ostao bezobrazni cliffhanger i sad moram čekat 7 dana na sljedeću epizodu.
Izašle još 2 epizode.
Radnja je sad jako usporena ne shvaćam zašto, sadržaj od obje je mogao i trebao biti jedna epizoda.
Dostupni transkripti nisu dobro syncani, pa dak ne budu, postojeće pomaknite +1000ms (H u VLC-u). Ako ste se upecali kao ja prije nego je cijela sezona izašla.

Šta je novo u seriji u ove dvije previše razvučene epizode - naznake da novi planet na koji su sletjeli nije baš samo biljke i životinje, izgleda da je tu nekad bilo i inteligentnog života, a možda još ima.
Šta je od obećavajuće serije postalo debilno? Da ste vi isprogramirani robot i da ignorirate bilo kakve naznake van programa, prilično je logično. Ali da ste biološki "gost" koji se smrzava po noći, hrana vam je na izmaku jer biljke su više manje nejestive, notorna je glupost da biste radili išta drugo osim brinuli se za egzistenciju.
Nadam se da će manjkavost popraviti u sljedećim epizodama.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3537 u: Rujan 13, 2020, 10:39:38 prijepodne »
Ja sam Utred, Utredov sin. Tako počinje svaka epizoda ( ima ih 36 ) serije The Last Kingdom. Priča u doba kada još Engleska nije bila ujedinjena, već rascjepkana na mnoga kraljevstva. Dolaze danci i zauzimaju teritorije. Znači klasična priča o borbi za vlast,urotama i sve to začinjeno fenomenalnim borbama.
Za mene jedna od boljih serija na tu temu, povijesni, borbe mačevima,kopljima i strijelama.
Glavni lik Utred bude kao dijete ukraden od strane danaca kod kojih i odrasta i tu je suština ove serije.
Saksonci ga smatraju dancem , danci saksoncem a ni on sam ne zna gdje pripada.
Biti će i 5.sezone.
I za kraj da završim njegovom rečenicom - sudbina je sve.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3538 u: Rujan 14, 2020, 22:53:15 poslijepodne »

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3539 u: Rujan 14, 2020, 23:05:33 poslijepodne »
i vrijeme je  ;D