Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 68870 puta)

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #150 u: Ožujak 16, 2018, 07:07:37 prijepodne »
Pogledana deveta  :)

Najbolesnija epizoda ove sezone je stigla i definitivno jedna od krvavijih X-Files epizoda. Drage su mi gotovo sve Files epizode sa kultovima. Pogotovo Our Town iz druge sezone. Cijeli koncept kulta pruža puno mogućnosti pogotovo ako vidimo kakvi su sve kultovi postojali kroz povijest (mislim Heaven's Gate). Lijepo ih je bilo vidjeti sa onim divovskim kišobranima (trowback na ranije sezone). Mulder sa naočalama. pa kad kaže Scully “Did you cut your hair?"  ;D

Lijepo je bilo vidjeti Duffija iz Justifieda nakon dugo vremena. Ona kaj glumi Barbaru je odlično odglumila, pogotovo scena sa karaoke pjevanjem. Ili kad Mulder i Scully ulaze kod nje pa lagano se čuj lijepi Snowov score sa pianom a on im počne govoriti neke stvari. Sunset Blvd.  ;D samo horor verzija. Zadnjih 15 minuta je bila perfekcija od cijele te borbe do razgovora u crkvi. Zasigurno jedan od najljepših trenutaka ove sezone, a i unazad oho-ho. Njihovi pogledi pa šapat od Scully. Mulder iako ne vjeruje u boga, pali svijeću nakon što mu Scully kaže “are we together?” je odličan odgovor. Najbolji kraj nakon onog kraja u The Lost Art of Forehead Sweat. Što mu je šapnula nikad nećemo saznati ali nešto što je vrlo jasno dalo do znanja Mulderu da je tu kraj njega. Neka inspiracija. Možda nešto "ti i William ste moja najveća inspiracija da idemo dalje".

Idući vikend finale, ali finale sezone kako najavljuju. Nigdje ne piše finale sezone  ;D iako je Gilly rekla da neće više, budemo vidjeli jer znam da su Duchovny i Carter spremni ići dalje. Neću se uopće žalit ako ne idu dalje jer nitko nije očekivao da ćemo dobiti još dvije sezone.

Dobar članak o Toomsu, definitivno najutjecajnijem televizijskom monsteru https://inews.co.uk/culture/television/the-x-files-eugene-tooms/
Citat:
The impact of the character on the popular consciousness was instant. Back in 1993, Tooms was voted ‘Villain of the Year’ in a poll. But his notoriety has not faded with time.

Fantasy author Neil Gaiman named the character one of his all-time favourite monsters. Critics have regularly praised ‘Squeeze’ and ‘Tooms’ as early high-points in The X-Files mythology.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #151 u: Ožujak 22, 2018, 06:43:46 prijepodne »


Citat:
David Duchovny posted on Instagram earlier- "Hope you tune in tonight for the cliffiest of all hangers. Thank you to all the fans, old and new, for finding us, sticking by us for these 11 seasons, 2 movies, and 25 years. I don’t know what’s next, but this one’s for you. DD‬"

Definitivno najbolja My Struggle epizoda i to daleko najbolja. Editing je štekao malo u tim epizodama, ali u ovoj je taman pogotovo jer se dosta toga događa i jako lijepo uspjevaju preći sa scene na scenu. Isto tako, najbolje režirana Carterova epizoda u ove zadnje dvije sezone. Vratio se u velikom stilu. Pogotovo mi se sviđaju dugi kadrovi. Mark Snow nabrijaniji da ne može biti nabrijaniji. Jedno od najugodnijih iznenađenja ove sezone je William. Nikad nisam bio neki njegov ljubitelj i još od 8. sezone, ali moram reći da je sin od Susan Sarandon ubio s ulogom. Unio se u nju i prikazao svu bol koju je imao. I cijela epizoda ima niz odličnih malih twistova. Ne prevelikih tako da nije baš cliffiest of all hangers kako je napisao Duchovny, ali se definitivno redaju jedan za drugim i to na jedan vrlo pametan način.

Cliffhangeri su postojali prije Cartera, ali upravo ih je Carter usavršio na Filesima i po tome postao poznat. Carter je bog isus. Ne znam za niti jednog drugog scenarista/kreatora koji ostaje ovako vjeran sebi. I uz sve greške koje zna imati, tu iskrenost koju on posjeduje, to nešto da nam dočara svoje ideje je neponovljivo i na tome sam mu vječno zahvalan što ostaje svoj jer ima karakter i stav.

Dinamima između Scully i Muldera u epizodi je odlična. Skinner isto dobio sovjih 5 minuta
Spoiler: prikaži
i nadam se da nije mrtav. Ako bude 12. sezone, živ je sigurno. Možda u kolicima.


Smoking Man što reći. Onak, uvjerljivo najbolji televizijski zlikovac ikad i nitko nije ni blizu sa takvim odličnim i pamtljivim scenama kao on. Jednostavno ga je užitak gledati
Spoiler: prikaži
[Spoiler]i kad se okrenuo prema Muldera to je to. Nema više priče, Mulder ga je odmah upucao, a on sa čudom na licu shvaća da je upucao Williama i ne stigne ništa ni odgovoriti Mulderu.
[/Spoiler]

Ima i puno gore scena što mi se posebno svidjelo. Carter baš nije štedio jebote. Ono u autu sa crijevima, ali najjača scena je jebeni hommage filmu Scanners. Kako brutalno izvedeno i krvavo. William ima jebene moći. Sviđa mi se i Ghouli čudovište, sjajno.

Kraj gorko slatko i svidio mi se jako.
Spoiler: prikaži
Scully je opet trudna  ;D napokon.


Carter je rekao da je za 12. sezonu, isto je to rekao Duchovny. Gilly vrlo vjerojatno se neće vratiti. Sad je sve na Disneyu hoće li obnoviti. Popratit će se sve i čekat radosnu vijest kakva god da je uz nadu da će se Gilly po 19. put predomislit kao svaki put dosad  ;D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #152 u: Ožujak 23, 2018, 11:51:50 prijepodne »
Evo i titla za poslednju.  :beer2:

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: the X-Files
« Odgovori #153 u: Ožujak 23, 2018, 12:59:18 poslijepodne »
 :clapp :clapp

pričaju dvije napušene pčele..

pita prva: gdje ti je trut?
kaže druga: the truth is out there
  :hslocked:

sori, morala sam :D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #154 u: Ožujak 23, 2018, 13:27:24 poslijepodne »
ahahahahahahahahahhhahahaha! aoooooo!
 :sbowing_100-106
uh... fala ti.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: the X-Files
« Odgovori #155 u: Travanj 24, 2018, 10:46:55 prijepodne »
Pogledao sam prvu ep nove sezone, mozda par dana kako je izasla i tek sam sad nastavio... Prva mi je bila mnogo ubrzana i rekoh nece valjda i ostale ali ove naredne 4 su mi ok skroz...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #156 u: Travanj 24, 2018, 11:11:02 prijepodne »
da, da, ima bas dobrih epizoda u ovoj sezoni.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: the X-Files
« Odgovori #157 u: Travanj 26, 2018, 15:47:49 poslijepodne »
Uuuu koja luda 7ep, nove sezone...  :thspaz

Offline glisoni

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: the X-Files
« Odgovori #158 u: Travanj 27, 2018, 20:24:48 poslijepodne »
Odgledah 11. sezonu, i malo sam podeljenih emocija zbog kraja

Spoiler: prikaži
i činjenice da su Skiner i Pušač izginuli. Nekako su mi obojica 'regulars' za celu seriju


Ali očito da godine idu i mora se nešto novo uraditi inače će serija postati cameo same sebe...iskreno se nadam da će je nastaviti i da će 12. sezona doneti neki novi zaplet, i naravno, da neće čekati 5 godina ili slično da je nastave...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #159 u: Travanj 28, 2018, 02:11:36 prijepodne »
Uuuu koja luda 7ep, nove sezone...  :thspaz
bolje no da ti pljune u kafu...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: the X-Files
« Odgovori #160 u: Travanj 28, 2018, 09:04:13 prijepodne »
Zavrsio sinoc sezonu.
Odlicno mi je bilo i finale. I 9 ep je bila luda skroz, nije za svaki zeludac hehehe....

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: the X-Files
« Odgovori #161 u: Svibanj 15, 2018, 16:01:26 poslijepodne »
Otkazano, barem za sada. Chris Carter izjavio da postoji mogućnost snimanja novih epizoda u budućnosti.
Reality is almost always wrong.

Offline dejaspo

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 1
  • *****
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Das bin nicht ich, das ist meine Schauma!
Odg: the X-Files
« Odgovori #162 u: Svibanj 16, 2018, 03:17:07 prijepodne »
Nisam fudbaler :D

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: the X-Files
« Odgovori #163 u: Svibanj 16, 2018, 09:21:34 prijepodne »
Žilijan Anderson i Dejn Skulu  :smfor (29):  :thspaz
http://www.novosti.rs/vesti/scena.147.html:727500-Iako-nema-nove-sezone-Dosije-Iks-nije-umro
hahahahahhah koje zlo od clanka a i novina kada imaju ovakve novinare hehehheheheh

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #164 u: Svibanj 16, 2018, 09:49:31 prijepodne »
hahahahahahha, jebote... hahahahahaha! dejna zulu ahhahahahaha!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline salseros

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: the X-Files
« Odgovori #165 u: Svibanj 20, 2018, 08:38:42 prijepodne »
Ova zadnja sezona je nesto bolja od prosle, ali daleko je to od prijasnje kvalitete. A buduci da scully odlazi, to je i kraj serije

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: the X-Files
« Odgovori #166 u: Svibanj 20, 2018, 09:39:54 prijepodne »
Žilijan Anderson i Dejn Skulu  :smfor (29):  :thspaz
http://www.novosti.rs/vesti/scena.147.html:727500-Iako-nema-nove-sezone-Dosije-Iks-nije-umro
hahahahahhah koje zlo od clanka a i novina kada imaju ovakve novinare hehehheheheh

Ma ne bih ih ja baš tako "kaštigao". Još uvijek tražim po našim prostorima, novine koje nisu takve, a slično je i s TV. O sportskim komentatorima da i ne govorim  :smfor (10): :smfor (10): :smfor (10): Za njih su Žilijan i Dejn sam vrh pogođenog! :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Super Sy

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: sarajevo
Odg: the X-Files
« Odgovori #167 u: Srpanj 15, 2018, 14:55:17 poslijepodne »
Nadam se da će nastaviti sa X Filesom, završio se nako nabrzinu, ali i dalje ima priče zaispričati,   11 sezona je dosta dobra za razliku od 10 sezone, hvala prevodiocu,

Offline Mrky91

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: the X-Files
« Odgovori #168 u: Listopad 12, 2018, 12:42:57 poslijepodne »
Odlična serija, pogledao sve sezone do 11. sezone na kojoj sam sad trenutno i još imam par epizoda za pogledat da i to privedem kraju. Mislim da se serija neće nastavit snimat jer Anderson više ne želi glumit Scully. Može se reći da je ovo serija mog odrastanja koju sam gledao od malih nogu a poslije odgledao sve od početka. Što se 10. sezone tiče imam dojam da je dobra i mislim da su Mulder i Scully malo izgubili onu svoju kemiju koju su imali u prvih 9 sezona, a 11. sezona mi se zasad čini bolja od 10. makar još moram pogledat par epizoda do kraja da imam ukupan dojam. Kad završim sve sezone serije rado ću pogledat filmove.

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: the X-Files
« Odgovori #169 u: Listopad 17, 2018, 08:43:50 prijepodne »
Po meni ako mogu zadržati najmanje ovaj nivo novih sezona neka snimaju. Ne mogu biti nikada gori od ovoga sada
pojedinog polovnog smeća kojeg nam serviraju. Još što je najgore gledano je.
Mada bez Scully...

Offline Chombe

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: the X-Files
« Odgovori #170 u: Listopad 17, 2018, 09:29:14 prijepodne »
11. sezona malo bolja od 10.
Dobro je da su stali... Po meni nisu trebali niti snimati ove zadnje dvije...

Nadam se da će Chris Carter nešto smisliti ali samo sa kompletno novm likovima.
Mulder i Scully su završili...
i am a reasonable man get off my case

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: the X-Files
« Odgovori #171 u: Lipanj 01, 2019, 23:35:15 poslijepodne »
Moram sada posle drugog gledanja da se složim sa Mulderom da je 6. sezona Filesa fenomenalna. Dijalozi su jači nego ranije, toliko je puna duhovitih i nepredvidivih situacija, da mi je (inače omiljeni) zapad Kanade jedva nedostajao. Pre sam mnogo volela Filese, a sada ih volim još više.
Još jedna epizoda i krećemo sa sedmom sezonom.  :smfor (27):

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The X-Files
« Odgovori #172 u: Listopad 17, 2019, 14:41:35 poslijepodne »
Odakle početi.
Meni sigurno najbolja serija koja je ikada snimljena (jedna od najboljih). Dаnas nažalost nema više te misterije te napetosti, muzike, atmosfere, dijaloga kao ranije. Druga su vremena, ali vreme ipak nije pregazilo X-FILES.
Početkom godine sam sačekao konačno bluray i opet zavrteo krug ali laganim tempom sa uživanjem. Odgledah 6. sezona za sada. Po ko zna koji put da gledam opet je  sjajno, fenomenalno, toliko dobrih epizoda da teško mogu da se izdvoje neke. Ipak neke od favorita su mi :
 sam početak serije i lov na signal iz svemira u prašumama centralne amerike, najezda buba u izolovnanoj vikendici,
Pečurke u utrobi vulkana, Anasazi narod, odlazak u napusteni brod u Bermudskom trouglu, čovek koji stvara kišu, dan koji se ponavlja u banci.....
Spisak bi bio stvarno bio nepregledan.


Offline Dr.Cal

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Bremen
Odg: The X-Files
« Odgovori #173 u: Listopad 18, 2019, 21:34:44 poslijepodne »
Slazem se, tako dobra serija, mislim da cu je opet ponoviti u buducnosti. Stvarno klasik i obavezno stivo za sve serijoljupce i ljubitelje zanra uopste.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The X-Files
« Odgovori #174 u: Prosinac 05, 2019, 12:05:35 poslijepodne »
Kao starom fanu X-filesa, ne sviđaju mi se nove epizode. Druga je donekle ali sve ide u smjeru parodije. Ova posljednja je katastrofa, sprdačina.
Vjerojatno više neću gledat ovo.
Kad se samo sjetim prave horor atmosfere prvih sezona i pogledam ovo... jednostavno to više nije to.

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The X-Files
« Odgovori #175 u: Veljača 05, 2020, 13:46:44 poslijepodne »
Stari originalni X-files je definitivno jedno od najvećih dostignuća na TV-u. Baš pravi klasik kojeg je zabavno gledati i zbog te misteriozne radnje i zapleta i svega. Osobno sam veliki fan tog tipa serija gdje kroz sezonu budu slučajevi i slično. Također Mulder I Scully jedan od najboljih tandema u povijesti. A ove nove epizode nisam još ni gledao a nekako me baš i ne privlače, mislim da je općenito greška snimati nešto nakon toliko godina pauze. Bolje možda ostaviti stari dojam kakav je bio i ne kvariti jer teško da se mogu sjetiti nečeg što se vratilo nakon takve stanke i uspjelo

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The X-Files
« Odgovori #176 u: Veljača 05, 2020, 17:47:16 poslijepodne »
bilo je odlicnih epizoda i u ovim novim sezonama, ali i nevidjeno losih.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline KK_Almighty

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sisak
Odg: The X-Files
« Odgovori #177 u: Veljača 09, 2020, 17:17:24 poslijepodne »
Nisam neki die hard fan, ali svakako serija koja je obilježila djetinjstvo i simbol 90ih! Ono što mi se posebno sviđa je lakoća gledanja iako se radi o ne toliko neozbiljnoj tematici.

Offline Nemanja

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovori #178 u: Ožujak 07, 2020, 20:43:04 poslijepodne »
Serija koja se uvek moze gledati. Mada, bez Moldera par onih sezona, nije to to.