Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Dead To Me  (Posjeta: 10260 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Dead To Me
« u: Svibanj 07, 2019, 16:18:58 poslijepodne »

"We can be alone together."

Nakon iznenadne smrti supruga, Jen se priključuje grupi za potporu. Tamo upoznaje Judy s kojom se sprijatelji, unatoč dijametralno suprotnim osobnostima. I dok pokušava držati glavu iznad vode i održavati privid normalnog života, Jen je odlučna pronaći ubojicu svoga muža.


Godina: 2019.
Mreža: Netflix
Žanr: mračna komedija
Glumci: Christina Applegate, Linda Cardellini, James Marsden, Max Jenkins, Sam McCarthy, Luke Roessler, Edward Asner




English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Dead To Me
« Odgovori #1 u: Svibanj 07, 2019, 20:46:49 poslijepodne »
Neću, neću, neću.... :anger


Ajd, bacit ću pogled na pilot  :rant:

Rulic

  • Gost
Odg: Dead To Me
« Odgovori #2 u: Svibanj 10, 2019, 20:39:02 poslijepodne »
Serija za preporučiti. Najveća prednost je dužina epizoda i cerije(10x30'). Radnja je napeta i cijelo vrijeme vas tjera da nastavite gledati novu epizodu. Slična je A Million Little Things samo gleljivija jer je kraća. Jako je The Bechdel test friendly. Ženski likovi su snažni i dominantni a muški su ili mrtvi ili ......

Spoiler: prikaži

Udovici dolazi živjeti ženska koja joj je ubila muža. Na kraju u 10. epizodi sve se razriješi a nastrada tko !? ......


Izgleda da je fora u Hollywoodu da midlejđ glumice same produciraju seriju u kojoj onda glume.



Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dead To Me
« Odgovori #3 u: Svibanj 13, 2019, 09:09:56 prijepodne »
ja mislio samo da pilotiram juce...
7 komata trepnuo nijesam. tako bezobrazno zavrsavaju epizode da prosto moras nastavit.
eplgejtova ubija sa glumom, nijesam je gledao jos od neke komedije sa onim mrznim plavim vilsonom, pa nijesam znao sta da ocekujem, nevjerovatna je.
kardelini isto, neodoljivo simpaticna. i ostatak ekipe je kul, mardsen je tu, a u jednu ep se pojavio i kevin iz sejmlesa.
zaplet odlicno sjeban. bas sam se izsokirao u prvu. poslije su malo prikocili ali svako malo dobijas saznanja o likovima koja su ovako priclino sokantna.
bila je jedna scena, ne znam u koju ep sad...
Spoiler: prikaži
pita policajac dzen - eplgejt:
kako ti se nose djeca sa tragedijom?
-iznenadjujuce dobro.

2min kasnije saznaje da joj stariji sin valja tablete po skoli i nosi pistolj koji je uzeo od babe - koja je zlica nevidjena a mladji sin ima uzasne nervne ispade ako mu nesto nije po volji - skolski hor  ;D

uglavnom drama, sa doziranim crnim humorom, pomalo misterije, i dosta neke napetosti jer cesto su mi svi likovi toliko nepredvidljivi da se zblanem kad vidim sto naprave.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dead To Me
« Odgovori #4 u: Svibanj 18, 2019, 10:37:27 prijepodne »
 ;D
Spoiler: prikaži
poster i noci pored bazena hintaju...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Dead To Me
« Odgovori #5 u: Svibanj 23, 2019, 12:01:16 poslijepodne »
zanimljiva serija, kao coa kaže, ima svega pomalo... dobili ili ne dobili novi sezonu, ja zadovoljan...  (y)
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Dead To Me
« Odgovori #6 u: Svibanj 24, 2019, 13:05:25 poslijepodne »
Čisto da znate da titl za treću epizodu: 720p.NF.WEBRip.DDP5.1.x264-NTb paše za verzije strife i metcon.
Hvala na titlovima, Ivane. Sviđa mi se serija.  :smfor (25):

Offline B2B

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dead To Me
« Odgovori #7 u: Svibanj 25, 2019, 15:03:57 poslijepodne »
Sve preporuke za ovu seriju, lako se gleda, zanimljiva, privlači pažnju. Nadam se novoj sezoni. Likovi su TOP  (y)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dead To Me
« Odgovori #8 u: Lipanj 05, 2019, 09:52:59 prijepodne »
obnovljena za drugu, sapnula mi pticica.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Dead To Me
« Odgovori #9 u: Svibanj 09, 2020, 16:09:24 poslijepodne »
 Ivša, pa kad si pre preveo?!  :sbowing_100-106 :sbowing_100-106 :sbowing_100-106
Thank you!  :smfor (25):

Offline Goran

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Dead To Me
« Odgovori #10 u: Svibanj 12, 2020, 21:22:04 poslijepodne »
Hvala Ivane na prevodima, počinjem upravo sa drugom sezonom i baš se radujem.  :smfor (26):

Offline Listtweety

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Lokacija: Banja Luka
Odg: Dead To Me
« Odgovori #11 u: Svibanj 13, 2020, 21:39:14 poslijepodne »
Na petoj epizodi prve sezone sam. Nisam ljubitelj crnih komedija,
i na početku mi je osnovna ideja bila malo previše bizarna, ali sad sam se već navikla  ;D

Jako mi se sviđa gluma glavnih glumica, imam neki osjećaj lakoće, iako nije ni malo lagana tema  :? ??,
pa mi sve to čini seriju prilično "pitkom".

Radujem se novoj sezoni, nadam se da će nastaviti u ovom tonu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Dead To Me
« Odgovori #12 u: Svibanj 13, 2020, 22:08:23 poslijepodne »
Ivane, druže moj, pa ti brže prevodiš nego što ja stižem da gledam!  :thspaz
Dopalo mi se kako je krenula sezona, nastavljam večeras dalje.  :smfor (27):

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Dead To Me
« Odgovori #13 u: Svibanj 13, 2020, 23:05:39 poslijepodne »
kad mi je zanimljivo pa me tjera ;D
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dead To Me
« Odgovori #14 u: Svibanj 16, 2020, 11:49:25 prijepodne »
fala ti brate vazda imao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Dead To Me
« Odgovori #15 u: Svibanj 17, 2020, 11:45:10 prijepodne »
nesto nijesam zadovoljan sa prve dvije ep. mozda sto grade drugaciju pricu u odnosu na s1, ali se nadam da nece falit one napetosti od prosle sezone.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Dead To Me
« Odgovori #16 u: Svibanj 19, 2020, 14:35:37 poslijepodne »
Hvala puno za prevode za drugu sezonu, u narednim danima ću je pogledati čim završim The last dance i Wild wild country.
Prva sezona mi je bila simpatična,ništa specijalno, ali gledljiva pomalo predvidiva serija koja može da posluži da ispuni slobodno vreme pogotovo ako nema puno tog slobodnog vremena jer je epizoda do pola sata i prilično je dinamična radnja.
Veoma me zanima da li su uspeli da i drugu sezonu učine dobrom i zanimljivom za gledanje kao prvu.
Hvala još jednom na ekspresno brzim prevodima za drugu sezonu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Dead To Me
« Odgovori #17 u: Svibanj 20, 2020, 17:50:03 poslijepodne »
Ja sam sad tek završila drugu sezonu.
Sjajan završetak sezone, sa krajem su se iskupili za neke manje zabavne epizode, ali sve u svemu, zadovoljna sam. Gluma je ostala na zavidnom nivou kao u prvoj, obe devojke su fenomenalne, tako da se nadam da ovo nije gotovo i da će biti nastavka.
Ivane, hvala na odličnim prevodima.  :smfor (25):

Offline Aky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dead To Me
« Odgovori #18 u: Svibanj 25, 2020, 16:17:44 poslijepodne »
Upravo završio sa obje sezone i mogu reći jako zanimljiva serija. I definitivno ono što je netko već rekao: bezobrazno završavaju i samo vuku da se gleda dalje.

A kraj druge definitivno kaže da mora biti i treće sezone, pa ćemo vidjeti  ;D

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Dead To Me
« Odgovori #19 u: Lipanj 08, 2020, 09:09:56 prijepodne »
Krenuo slucajno, odgledao za dan celu sezonu. Klasicna navlaka, sto neko rece ima svega, misterije, drame, i neke polu komedije. Cudan neki format, oko 30 minuta po epizodi, ali taman

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Dead To Me
« Odgovori #21 u: Siječanj 07, 2023, 12:10:33 poslijepodne »
Problemi Jen i Judy sa zakonom nastavljaju se i u trećoj, vrlo emotivnoj sezoni ove odlične serije. Njihovi osobni problemi višestruko se povećavaju i kompliciraju.
Šarmantno druženje ovih dviju dragih dama koje nam odmah uđu pod kožu prepuno je gorko-slatkih trenutaka prožetih obratima i neočekivanim razvojem događaja. Kaos koji se odvija u njihovim zapetljanim životima gomila jednu komplikaciju za drugom dok Jen i Judy pokušavaju sačuvati svoju nevinost i izbjeći nevolje.

Njihova sinergija i iskreno prijateljstvo je ostalo vjerno i čvrsto do samog kraja. U ovoj sezoni se odlično izmjenjuju drama i komedija. Čas se smiješ, čas bi plakao.
Seriju smo počeli gledati u popodnovnom terminu poslije ručka rezerviranom za lagane teme. Ova crna komedija vrlo brzo je popunila i glavni večernji termin.

Definitivno će nam nedostajati moderne Thelma & Louise.

Paralelno sa serijom događa se osobna zdravstvena tragedija glavne glumice Christine Applegate (plavuša u seriji). I već prije načetog zdravlja (zbog opake vrsta raka dojke morala je odstraniti obje dojke), tijekom treće sezone dijagnosticirana joj je multipla skleroza i teškom mukom uspjela je završiti seriju (svi smo primjetili da se udebljala – 18 kg) i time završiti svoju glumačku karijeru.
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR