Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Lovecraft Country  (Posjeta: 13046 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #30 u: Rujan 04, 2020, 11:33:25 prijepodne »

Posle 3. epizode moj utisak je sledeći :  ;D

Spoiler: prikaži
ovo je prvenstveno priča o rasizmu ali je upakovana u omot onoga  što je danas najpopularnije. Na trenutke mi deluje kao ozbiljna priča, a onda se pretvori u priču o superjunacima bez natprirodnih moći. Delovi koji su fantastika/horor su mi baš dobri,a i vrhunski su odrađeni. Samo mi  još uvek nema "ideje vodilje" koja povezuje celu priču tj. epizode - ne znam koliko prati knjigu po kojoj je pravljena ali mi za sada nema baš puno veze sa naslovom koji je,barem meni, sugerisao nešto jako zanimljivo i originalno.


Hvala Biljo  :smfor (25):
Kat, nisam mnogo upućena u Lovecraftova dela, ali mislim da rasizam ovde nije ideja vodilja. Mada, istini za volju, rasizam i jeste vrsta horora, barem je to bio za obojene ljude nekad. No, emitovano je svega tri epizode, nadam se da će ostati makar uzbudljivo, ako ne dobijemo nešto više.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #31 u: Rujan 04, 2020, 12:35:01 poslijepodne »

Ne mislim ni ja da je ideja vodilja, nje još nema (po meni) ,ali je serija prvenstveno obojena tim problemom, dok ono što sam očekivala da će preovladavati  ima u malim dozama,a nadam se da će toga biti više u sledećim epizodama( mistike, čudovišta... ).  ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #32 u: Rujan 04, 2020, 12:44:55 poslijepodne »
pretpostavljam da će biti i jednog i drugog, ovi rasni su teški aktualac samim time ljepilo za ekrane, nagovještaji mistike su već u ovoj prošloj bili, George, pa ona gomila kostura u podrumu, samo da ona Braithwhiteica ne mađija ;D previše, ali i to je izgleda neizbježno ;D

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #33 u: Rujan 04, 2020, 14:44:23 poslijepodne »
Ne znam za vas, ali ovo je meni bilo previše i nakon pola epizode, a obično odgledam barem pilot prije nego što odustanem od nečega  :smfor (19):

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #34 u: Rujan 04, 2020, 16:52:03 poslijepodne »
Znao sam. Nije tvoj đir, fali subtekst. Sve je na pladnju, nema nikakvog "innuenda", a da budem iskren ni kemije iako ja to u ovakvim serijama ni ne tražim.

Ajde, probaj na youtube "guardian engsub". Kineska je i ima činimise 30 ep, ne kažem da će ti se sto% svidjeti, sličan je koncept sa nekakvim nadnaravnim i moćnim bićima, a CGI je jeftin. Ali čitanja između redova ima koliko želiš.  ;D
Meni je bila predobra. Nema niti će biti druge sezone, priča je zaokružena.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #35 u: Rujan 05, 2020, 20:17:02 poslijepodne »
Četvrta izašla, ovaj put baš ničim nisam zadovoljan. Možda sam ipak u pitanju ja, možda mi je danas dan za grintanje, ali nekako ne vjerujem u to.

Opet je neko tu i tamo trolao s glazbom, npr. čuju se taktovi megapopularne bezveznjakuše Rihanne.
Obožavam videoigre i ako su autori epizode već krenuli raditi Tomb Raider, onda je to trebalo biti malo inteligentnije i napetije, ovako djeluje kao nespretno prebačen nekakav loši strip na film.
Ne shvaćam kome i čemu je trebalo ubacivanje anonimusa među "ekipu", čudno ali ga se nisu riješili, doduše riješit će se nekoga drugoga i to na apsolutno ničim objašnjiv način. Osim ako se nije htjelo ukazati na masovnog ubojicu koji laganini posmiče ljude onako, fore radi, iz čista mira.

Sljedeća riječ nema tipfeler. Spizoda.
Nadam se najiskrenije da je ovaj pad bio samo privremen.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #36 u: Rujan 08, 2020, 19:58:21 poslijepodne »

U pravu si; i mene je asociralo na Indianu i Laru  ;D

Meni je priča i posle četvrte epizode neubedljiva,sve je nekako prelako,nudi im se na tacni  ali priznajem da mi je zabavno gledati,uvek nešto iskrsne što me zabavi  ;D

Spoiler: prikaži
 u ovoj je to  bio hod po dasci - ja ni za kakve pare na ovom svetu ne bih prešla po njoj  ;D a posle poslednje scene sam ostala zatečena: "šta mu je,na čijoj je on strani?"   ;D


Hvala Biljo na odličnom i brzom prevodu  :smfor (25):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #37 u: Rujan 08, 2020, 21:07:05 poslijepodne »
Spoiler: prikaži
Ja sam se posle povratka iz trezora pitala kako su se vratili kad je daska uništena.  :? ??
  ;D

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #38 u: Rujan 08, 2020, 21:50:28 poslijepodne »

;D

Spoiler: prikaži
 liftom  ;D



Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #39 u: Rujan 08, 2020, 23:46:05 poslijepodne »

;D

Spoiler: prikaži
 liftom  ;D

Spoiler: prikaži
Da, to me je zbunilo, nisu prikazali gde vodi taj lift, odjednom su se našli u kolima, a ja u čudu.
  ;D

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #40 u: Rujan 09, 2020, 00:43:14 prijepodne »

Spoiler: prikaži
sve je nekako nedovršeno, u nekim delovima mi se čini kao da čitam strip ,ali je zabavna serija, jedva čekam da saznam koju ulogu ima otac u celoj priči


 ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #41 u: Rujan 10, 2020, 00:36:43 prijepodne »
al me ubiste vas dvije sa ovim spoilerima, a baš se potrefilo da nisam stigao pogledati do danas, nikako dočekati da otvorim kakve se to tajne kriju ;D,
serija je baš sušta suprotnost od onoga što sam očekivao, da sam znao što je, nikada ju ne bih započeo, ali nije mi žao, ima neki banalni šarm, zabavna je pa nema šanse da odustanem, dizajnirano da bude zarazno, sve dok je zabavno i napeto, neka je... jao, kišeja..
Spoiler: prikaži
one svjetovne mudrosti o ženama od strane oca, ;D, pa ona pošalica sa čvorom ;D a tek ona kulerica Christinna s laktom kroz prozor, lagani rap u pozadini ;D

hvala Biljo

Offline astanisa

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #42 u: Rujan 10, 2020, 20:10:56 poslijepodne »
Preporučujem seriju. Serija ima šarma a glumci izvrsno nose svoje uloge. Za sada me serija podseća na miks Američkih bogova i Indijane Džonsa.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #43 u: Rujan 11, 2020, 23:44:54 poslijepodne »
fin rad:

ima boljih vjerovatno, al neka ga.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #44 u: Rujan 11, 2020, 23:50:30 poslijepodne »
poceo sam neki dan da citam
The Shadow Out of Time
pa kakvu je mastu coek imao nema te droge koja ga moze nadjebat. jedan jedini. i bezveze mlatim neku ep. da ali g-ija kad je htio da proda kao svoju knjigu i dodje lik da prospe pricu nekom saj faj piscu i ladno iza njega The Shadow Out of Time. kraj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #45 u: Rujan 14, 2020, 17:32:24 poslijepodne »

 Posto sam osoba koja ne odustaje lako (a i knjiga ima 360 strana), "bacicu" se ponovo na nju, pa se nadam uskoro opsirnijem prikazu iste...

Stimpsone, jesi li počeo sa ponovnim čitanjem? Živo me zanima koliko serija  prati knjigu.

Ne znam šta da kažem posle 5. epizode osim da su mi neke scene bile odvratne i da se serija pretvorila u nešto potpuno deseto u odnosu na prvu epizodu.

Hvala Biljo na brzom i odličnom prevodu.  :smfor (25):

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #46 u: Rujan 14, 2020, 20:54:45 poslijepodne »
Nije se serija pretvorila, nego je peta epizoda osim početka i kraja čisti filer.
Valjda da izbjegnu dosadnu drametinu kao filer kao što to drugi rade, ovi tu trolaju gledatelja sa nabacivanjem kvazifilozofije oko gusjenica-leptir, pa potom magične pretvorbe u kontrastu sa nekakvim trandžama, pa nekakvo zlostavljanje na poslu u raznim oblicima...

Ne mogu reći da mi je tu išta odvratno jer sam po raznim hororima vidio i odvratnijih stvari, ali epizoda je baš loša. Mislio sam da od četvrte ne može gore, ali evo ipak može.
Stvarno mi nije jasno čemu ovoliko dug besmislen i bespotreban filer u seriji koja ima samo 10 epizoda.

Moram ipak pohvaliti obje glumice koje igraju Ruby. Žene su se svjetski potrudile oko zatupljujućeg scenarija pete epizode.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #47 u: Rujan 18, 2020, 13:05:18 poslijepodne »
zaista sam htio da serija bude dobra, tražo sam izlike u tome da je zabavna, ali ovo je stvarno loše.. mislim, gledati u sat vremena jedno 5 onih mitarenja, pa i za filer je previše, ne da se ništa nije dogodilo, nego su krenuli u rikverc, a vidio sam u najavi za sljedeću da se trend izgleda nastavlja, toliko su razvukli, da što kaže Kat, već sam zaboravio na dijelove iz glavne priče i završetak prošle epizode..
Spoiler: prikaži
onaj povratak stare i klinke u Arkham, a gdje one kosture u podrumu, Georgeov duh.. ubojstvo one Indijanke opravdano samo da je otac htio zaštiti sina, a ono silovanje štiklom je baš bila nepotrebno pretjerana kazna.
..ma mnogo je tu nepotrebnih stvari, koji ne sluše nikakvoj svrsi, barem ja ju ne vidim
hvala ti Biljo ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #48 u: Rujan 18, 2020, 13:32:05 poslijepodne »
Eadnp, apsolutno se slažem sa tobom i Kat. Ali počeli smo, pa dajmo joj šansu do kraja...  :smfor (9):

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #49 u: Rujan 18, 2020, 15:26:43 poslijepodne »
ma naravno, nisam niti planirao odustati, svakako ću pogledati još tih 5 epizoda, ali me je baš razočarala, mnogo više sam očekivao, pogotovo od Peelea... možda nas s drugom polovicom iznenade, kada se sve to krene rasplitati, kada se sve te pričice povežu, možda bude i imalo nekoga smisla.. baš i nemaju više mnogo vremena za nova razvlačenja, a i jedino valjda može ići ka boljem, barem se nadam ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #50 u: Rujan 22, 2020, 15:35:30 poslijepodne »
Šesta epizoda... Ne znam je li subjektivno (događa se u Koreji), ali baš mi se sviđa.

Treba li čudovište postati čovjek ili ne, je li čovjek čovjek ili je čudovište s obzirom na oduzete živote, može li čudovište uživati u umjetnosti, tko je što zaslužio ili nije... Sto nekakvih dilema i podpitanja.
Ma sjela mi je ova epizoda ko budali šamar. Najiskrenije.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #51 u: Rujan 22, 2020, 16:30:03 poslijepodne »
Šesta epizoda... Ne znam je li subjektivno (događa se u Koreji), ali baš mi se sviđa.

Treba li čudovište postati čovjek ili ne, je li čovjek čovjek ili je čudovište s obzirom na oduzete živote, može li čudovište uživati u umjetnosti, tko je što zaslužio ili nije... Sto nekakvih dilema i podpitanja.
Ma sjela mi je ova epizoda ko budali šamar. Najiskrenije.
Upravo sam na tebe mislila dok sam gledala, znala sam da će ti se dopasti ova.  :smfor (26):

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #52 u: Rujan 22, 2020, 17:58:39 poslijepodne »

Iskreno, i meni se svidela jer nije imala veze sa prethodnim epizodama  ;D ;D ;D ;D

Biljo,hvala  :beer2:

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #53 u: Rujan 23, 2020, 01:16:06 prijepodne »
doslovno, mind blowing multiple (99 & 1/2) orgasms ;D, jedva čekam iduću, koliko sam vidio, na redu su Amazonke :smfor (9):..pa kako to propustiti ;D
Hvala ti Biljo  :smfor (25):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #54 u: Rujan 25, 2020, 21:25:03 poslijepodne »
prelijepa je ona cura iz zadnje epke. ono kad me pljasti cim je vidim. bas je foxy  ;D
inace mi je serija totalno rasulo, podsjeti me ponekad na novu zonu sumraka, bar te prve 3-4 sto sam pogledao... mislim na zonu zonu zumraka.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #55 u: Rujan 29, 2020, 13:53:56 poslijepodne »
Ja ne znam šta su htjeli poručiti sa ovom sedmom epizodom.

Ucviljena udovica je znači već par epizoda prije ukrala planetarij iz čista mira ili kleptomanskog instikta, sad je unutra pronašla ključ i slijedeći nikakvu logiku ide ona provjeriti sama šta taj ključ otvara jer je puca zantiželja koju ni s kim ne podijeli. I baš je briga što može biti opasno, ko jebe malu ako ostane siroče.
I onda natrefi na instabildanje karaktera kao da čitamo američke selfhelp sprdačine. Ni ne treba mi to "kao da".

Horora u epizodi nigdje. Ma zapravo ničega tu nema.
Čini mi se kao da se ova epizoda može slobodno preskočiti, ali ne mogu biti siguran je li bar jedna scena tu bila važna dok ne emitiraju preostale tri.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #56 u: Rujan 29, 2020, 21:36:05 poslijepodne »
ovo se pretvorilo u totalnu katastrofu, pa ne znam kada sam gledao seriju, koju sam kao ovu jedva čekao da završi, ama baš za ništa da se uhvatiš, ajde ona prethodna imala je neku čar, ali ovo je presmješno.. baš sam komentirao s Kat kako jedino još fali da završe u svemiru, i evo ga, prostorno-vremenski kontinuum ;D ;D
Biljo, hvala ti, kao i uvijek :smfor (26):

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #57 u: Rujan 29, 2020, 21:48:15 poslijepodne »

Joxer - možda je bitan
Spoiler: prikaži
beleg
  ;D

Pitanje-da li se neko seća 
Spoiler: prikaži
  zašto Atticus i Leti  traže Knjigu imena?   ;D


Hvala Biljo.  :beer2:

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #58 u: Rujan 29, 2020, 21:56:01 poslijepodne »
najiskrenije NE ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #59 u: Rujan 30, 2020, 07:53:04 prijepodne »
meni ja palo nam u toku ep. kako samo jos onoj maloj fali da daju epizodu. a ukupno se 5min. pojavila do sad.
pogledah promo za narednu, kad ono...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.