Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: City on a Hill  (Posjeta: 3565 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
City on a Hill
« u: Svibanj 29, 2021, 13:45:51 poslijepodne »

U Bostonu sa početka 1990-ih okružni tužilac Dekorsi Vord sklopio je savez sa korumpiranim, ali cenjenim veteranom FBI-a, Džekijem Rorom. Zajedno su preuzeli slučaj koji je promenio celokupni kaznenopravni sistem u gradu.


Godina: 2019.
Mreža: Showtime
Žanr: kriminalistički, drama
Glumci: Kevin Bacon, Blake Baumgartner, Amanda Clayton, Mark O'Brien, Lauren E. Banks, Jill Hennessy



Online bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: City on a Hill
« Odgovori #1 u: Lipanj 02, 2021, 22:31:20 poslijepodne »
Kevin Bacon je odlican glumac,u ovoj seriji je vrhunski,a Aldis Hodge je jako dobar.Serija smestena u 90.te proslog veka ima sve odlike klasicne krimi price o korumpiranim policajcima i politicarima,a neobicna je hemija izmedju dva glavna lika koji su i rivali i saveznici.Atmosfera grada,dobar tempo,pametan scenario i najvise harizmaticni Kevin su prepo :smfor (26):ruka da pogledate seriiju.Hvala na prevodima.

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: City on a Hill
« Odgovori #2 u: Lipanj 21, 2021, 19:03:12 poslijepodne »
Pogledao sam obe sezone.
Druga mi je za nijansu bolja, pošto su me ona irska braća baš smorila.

Mene dosta podseća na serije Davida Simona, tipa The Wire i The Deuce.
Ima taj street wibe, vrcave dijaloge i ambivalentne likove.
Jedino me nervira ono razmetanje raznoraznim citatima, posebno kod Bejkonovog lika.

Bejkon je taj koji očigledno "vozi" ovu seriju, ali i Aldis Hodge nimalo ne zaostaje za njim. Po fizionomiji i načinu glume dosta me podseća na Idrisa Elbu  ;D

Verujem da će nastaviti u istom ritmu i u narednoj sezoni.

Offline Talicni Tom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: City on a Hill
« Odgovori #3 u: Siječanj 16, 2022, 03:34:01 prijepodne »
Prva sezona mi je bila mnogo bolja. Bili su odlično urađeni načini na koji se likovi istovremeno foliraju i glože međusobno. Ta čudna groteska podlosti i topline, promišljene sebičnosti i praktično iskrene brige bila je data začudo uverljivo u tim neprestanim prelivima morbidne društvene igre i zanosno strasnog međuljudskog plesa.

Druga sezona se potpuno raspala, što u patetitiku, što u loš konstrukt, dosta u izanđali popujući manir. Srećom, to ne umanjuje iskustvo gledanja prve sezone.