Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Koliko/koje serija/e trenutno gledate  (Posjeta: 372485 puta)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1320 u: Veljača 21, 2022, 10:41:09 prijepodne »
O kako sam sa uzivanjem odgledala drugu sezonu serije All Creatures Great and Small.Procitala sam da je rimejk serije iz 1978.g,nisam to znala ,a nisam ni gledala staru verziju,ali ova je super.Radnja se desava 1937.g. kad James Herriot zavrsava veterinu u Glasgowu i odlazi u Yorkshire Dales na svoj prvi posao.Divna porodicna prica,divna priroda,zivot pre Drugog rata,sve opusteno,sve bez ubistava,zlobe,ljudi puni osecaja za druge ljude,za zivotinje.Predivno

Offline sanjaenigma

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1321 u: Veljača 21, 2022, 21:08:28 poslijepodne »
Slažem se, Stay close je totalno razočarenje, pogotovo što sam od Harlana Cobena očekivala više. Preporučujem Five i Stranger od istog pisca, a može proći i The woods, također Cobenova.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1322 u: Veljača 24, 2022, 11:16:13 prijepodne »
Opet lagano,odgledah Hotel Portofino,jednu kracu seriju o porodici iz Engleske koja je u Italiji otvorila hotel 1926.g kad vec pocinju fasisti da stupaju na scenu.Ali priroda,more,sunce ,skoro kao da sam bila tamo.Ko hoce u Italiju na more neka pogleda

Offline ricma991

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Crvenka
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1323 u: Veljača 25, 2022, 09:59:25 prijepodne »
South Park , Rick and Morty gledam čim izađe nova sezona. Nedavno sam završio britansku komediju Love Sick a počeo krimi dramu The Sinner. Uglavnom kad počnem jednu ostale stavim na čekanje dok ne završim.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1324 u: Veljača 28, 2022, 18:48:13 poslijepodne »
Vera,uzivam i veceras cu da zavrsim poslednje dve epizode i vec mi je zao.Serija otkida koliko je dobra,evo ni ova jedanaesta sezona ni malo ne zaostaje u kvalitetu.Englezi rasturaju u krimi pricama i dalje me jedino ona njihova kisa i tmurni oblaci nerviraju,sve ostalo ekstra.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1325 u: Ožujak 05, 2022, 11:20:34 prijepodne »
Sinoc sam zavrsila divnu western seriju 1883.Jedino sto Amerima priznajem od serija i filmova su westerni.Serija je predivna i bas sam uzivala,radi se o jednoj cetvoroclanoj porodici koja se seli ka zapadu u jos neistrazeno podrucje ,u Oregon.Na putu se udruzuju i putuju zajedno sa porodicama iz Evrope koji zele bolji zivot .Sa njima putuju i dva bivsa vojnika koji su placeni da prate i dovedu Evropljane u Oregon.Kauboji,Indijanci,divlja Amerika,licne price i drame,misli da nije dzabe dobila visoku ocenu na IMDB-u.

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1326 u: Ožujak 05, 2022, 19:26:06 poslijepodne »
Opet lagano,odgledah Hotel Portofino,jednu kracu seriju o porodici iz Engleske koja je u Italiji otvorila hotel 1926.g kad vec pocinju fasisti da stupaju na scenu.Ali priroda,more,sunce ,skoro kao da sam bila tamo.Ko hoce u Italiju na more neka pogleda

95% scena nisu Italija. Serija je snimana u Hrvatskoj na lokacijama Opatije, Rovinja, Lovrana..., tek nešto malo Italije

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1327 u: Ožujak 05, 2022, 21:56:01 poslijepodne »
Počinjem da gledam drugu sezonu Raised by wolves i paralelno privodim kraju domaću seriju Patuljci sa naslovnih strana, veoma zanimljiva serija,sa sjajnim Gordanom Kičićem u glavnoj ulozi ,o opsednutosti običnog čoveka današnjice za rijaliti fomatima i generalno željom da bude na TV po bilo koju cenu...

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1328 u: Ožujak 06, 2022, 14:16:59 poslijepodne »
Opet lagano,odgledah Hotel Portofino,jednu kracu seriju o porodici iz Engleske koja je u Italiji otvorila hotel 1926.g kad vec pocinju fasisti da stupaju na scenu.Ali priroda,more,sunce ,skoro kao da sam bila tamo.Ko hoce u Italiju na more neka pogleda

95% scena nisu Italija. Serija je snimana u Hrvatskoj na lokacijama Opatije, Rovinja, Lovrana..., tek nešto malo Italije
Pravo da ti kazem nisam to registrovala,u Opatiji,Lovranu i Rovinju sam bila  pre cetrdeset godina ,pa sam i zaboravila kako je sve izgledalo,ali izgleda bozanstveno

Offline mariozuti

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1329 u: Ožujak 12, 2022, 09:50:22 prijepodne »
Trenutno gledam dokumentarnu seriju The Andy Warhol Diaries.
Malo je prespora i razvucena ,mada ima zanimljivih stvari koje u njoj doznajem o Andy-ju.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1330 u: Ožujak 12, 2022, 14:50:14 poslijepodne »
Sacekala sam prevod cetvrte sezone Call my agent i sela da uzivam.Francuzi neprevazidjeni i u humoru i u krimi serijama,pa se nisam iznenadila koliko je serija dobra.I ovi glumci iz standardne postave ,a i svi koji gostuju u svakoj epizodi ponaosob su rasturili.Uzivam bas.

Offline panemoj

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1331 u: Ožujak 14, 2022, 11:14:07 prijepodne »
Dopesick i sjajni Michael Keaton ( scena kako im je ' for free ' reklamirao lek - je top ), odlicna, atmosfericna serija o oxy-naciji
The underground railroad - robovi, tragaci, belci, sjajna serija
This is going to hurt - gej ginekolog, koji kao specijalizant poradja 10-ak beba u drzavnoj bolnici...glumi ga odlicni Ben Wishaw  (y)
Star Trek: Picard - meni top SF serija

The Mandalorian i  The Book of Boba Fett  (y) (y)
dve serije uz pomoc kojih Star Wars ne prestaje da zivi  (y)

https://www.imdb.com/title/tt8111088/?ref_=nv_sr_srsg_0


https://www.imdb.com/title/tt13668894/?ref_=tt_sims_tt_i_1

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1332 u: Ožujak 23, 2022, 16:35:37 poslijepodne »
Trenutno gledam 2 sezonu serije BIG SKY i nije losa, kad sam gledao 1 sezonu mislio sam da je to to i da vise nema materijala za drugu....ali lepo su nastavili pricu i svidja mi se radnja 2 sezone, jedna lagana serija za gledanje i pracenje.

Offline mariozuti

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1333 u: Ožujak 25, 2022, 14:55:29 poslijepodne »
Preporučio bih seriju Gomorra koju nisam našao na forumu.
Serija se naslanja na film "Gomorra" Roberta Savianoa i Mattea Garronea.
Odlična priča ulazi u samo srce Napuljske mafije koja je beskrupulozna, žestoka, prljava.
Svakako preporuka!

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1334 u: Ožujak 30, 2022, 01:54:55 prijepodne »
 :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1335 u: Ožujak 30, 2022, 11:15:26 prijepodne »
 Comedians in Cars Getting Coffee https://www.imdb.com/title/tt2314952/ Jery Seinfeld vodi kolege komičare na kafu. Desetak minuta kratak format. Čašica razgovora o ničem moglo bi se opisati :)

Offline mariozuti

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1336 u: Travanj 01, 2022, 20:05:04 poslijepodne »
Upravo odgledao Močvaru!
Dobra serija, možda prića i nije nešto (mada nije ni loša) ali
je casting , gluma , atmosfera odlična!

Preporuka.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1337 u: Travanj 02, 2022, 07:36:35 prijepodne »
Nakon nekoliko pokušaja i odustajanja u ranijoj fazi (tamo iza 1995 i odlaska iz HRV), konačno sam odgledao Twin Peaks. Prvu i drugu sezonu. I dalje nisam oduševljen. Prva sezona, kako tako, ali druga je zagrdila. 18 epizoda, višak naivnih scena neprilagođenih osnovnoj radnji, površnost scenarista i redatelja, naprosto me se nisu dojmili. Šteta. Odlična glumačka ekipa, dala je sve što je mogla i znala i to je donekle pomoglo da izdržim do kraja.  :lol2: Naravno, ovo je moje, izdvojeno mišljenje. Svjestan sam činjenice da je ona svrstana u tzv. nezaboravne, kultne serije, ali eto. Tako je, kako je. Ovo ne bi trebalo nikoga omesti u gledanju, nije mi namjera bilo koga odvratiti od toga, ali eto... Gledao sam, na tu temu, puno boljih serija. Inače nisam pristalica bilo čega ako u svakom kutu nekog prostora stoji američka zastava.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1338 u: Travanj 02, 2022, 09:12:55 prijepodne »

Borise, nisi jedini kome  nije legla serija  ;D   kad pomislim na nju ,jedina  pozitivna asocijacija mi je muzika  ;D

Offline contritum

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Lokacija: Serbia
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1339 u: Travanj 02, 2022, 11:24:25 prijepodne »
Trenutno gledam Euphoriu, a usput i nove epizode Big sky  :smfor (6):

Offline mariozuti

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1340 u: Travanj 04, 2022, 18:13:36 poslijepodne »
Pogledao Nečistu krv.
Dobra povjesna serija, nisam čitao Boru Stankovića pa ne mogu porediti sa knjigom.ž
Casting i gluma odlični.
Scenografija super.
Priča super.
Erotski naboj u seriji odlično odrađuje svoju zadaću.
U svakom pogledu serija za preporučiti!

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1341 u: Travanj 04, 2022, 19:51:25 poslijepodne »
Evo za nas sto volimo 19. vek jedna divna serija The gilded age,iliti Pozlaceno doba,19. vek u Njujorku,stare porodice,novi bogatasi.Bozanstveno

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1342 u: Travanj 06, 2022, 17:25:36 poslijepodne »
The Gilded Age ....eto svi me zezaju da sam slab na engleske kostimirane serije... nije lako, ali postoji jedna latetna slabost koju osjetim kad su u pitanju dramski predlošci iz 18 ili 19 stoljeća producirani u Britaniji.. neke stvari jednostavno ne treba analizirati, ako se može, naravno... ipak, sve je počelo dosta kasno, nakon što sam gledao jednim okom ekranizacije Jane Austin ili Charlesa Dickensa i progledao nakon sjajnog uprizorenja redatelja kojeg iznimno cijenim Ang Leea - Razum i osjećaji, pa onda me zakucao Robert Altman u Godsford parku scenarij Julian Fellowes... i tako zapravo sve je do pristupa - temeljitog, stručnog, pametnog, umjetničkog producenata i cijele branše koja se bavi tim poslom u Britaniji... plaćaju scenarista godinu dana da napiše scenarij, pa onda prikljuće još dva pisca da peglaju priču 6 mjeseci, tada stvar preuzima produkcija, casting, lokacije itd itd i sve to lijepo traje 3 - 5 godina, tako je bar bilo, ne možete tako promašiti u potpunosti, brate, previše je ljudi koji znaju što rade da rezultat bude slab... mislim sve ovo ne objašnjava moju slabost, samo je potiče...

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1343 u: Travanj 07, 2022, 19:17:36 poslijepodne »
Odgledala sam Besu obe sezone i odusevljena sam,jeste teska prica i dosta mracna ali ne moze se docekati svaka sledeca sezona.Milos Timotijevic ,Milan Maric I Radivoje Bukvic su rasturili,u stvari nemam ni za koga da kazem da je bio los.Samo sad imam problem,treba cekati sledecu sezonu

Offline zvole

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1344 u: Travanj 09, 2022, 18:28:47 poslijepodne »
Završio 10 sezonu Supernatural i Star Trek Discovery 4 sezonu ukusi su različit ali meni odlične serije. :smfor (26):

Offline Šampinjon

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1345 u: Travanj 10, 2022, 17:38:56 poslijepodne »
Narkos Meksiko, reprizirao prvu sezonu, pa sad "pohvatavam" poslednje dve (nije loše, nije loše uopšte), i Rozvel Novi Meksiko. Pogledao prve dve epizode... osrednji jad sa primesama čemera, valjda će se popraviti kasnije inače teško da ću je izgurati do kraja, koji se izgleda još uvek ne nazire.
Na momente i Močvaru, drugu sezonu. Teško da je išta lošije snimljeno poslednjih decenija na ovim prostorima. Koliko god je prva sezona bila loša, ova druga je "pomerila standarde". Na dole. Neartikulisani tonci još uvek haraju... Ne znam da li je to neki "zaštitni znak" serije ili likovi stvarno nemaju pojma.  :smfor (9): Jedino pozitivno, čini mi se da se rečnik malo popravio... Nije više onaj fazon da se kočijaš najpoganijeg jezika postidi svake treće rečenice iz dijaloga...

Offline mate.en.hr@hotmail.com

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1346 u: Travanj 11, 2022, 17:00:18 poslijepodne »
Trenutno gledam: The Blacklist, devetu sezonu; Tokyo Vice i Power Book IV: Force.

Danas gledam petu sezonu serije "The Good Fight"
https://www.imdb.com/title/tt5853176/

Damas gledam šestu sezonu Workin' Moms

Workin' Moms
Što se danas gleda da odgovorim na to pitanje. Gleda se "The Resident" sezona 5 epizoda 8.
a nakon toga "Workin Moms" sezona sešta epizoda trinaesta.

Pozdrav svima.

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1347 u: Travanj 16, 2022, 09:28:27 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt13636038/?ref_=hm_rvi_tt_i_6

The Ipcress File

Odlična britanska špijunska serija iz doba hladnog rata.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1348 u: Travanj 18, 2022, 14:28:01 poslijepodne »
Odgledah jednu sto bi rekli poluzatvorsku seriju Mayor of Kingstown.Radnja se dogadja u Kingstaunu ,gradu u drzavi Micigen ,prica o jednoj mocnoj porodici i jedinom mogucem biznisu,a to je zatvorski biznis.Jeste malo mracna i puna teskih prica i scena ali meni se bas dopala.

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1349 u: Travanj 19, 2022, 11:04:17 prijepodne »
Pozdrav svima

završio sa gledanjem odlične britanske serije - The Promise - 2011 - https://www.imdb.com/title/tt1692202/?ref_=tt_mv_close

Radnja prati mladu Britanka koja putuje u Palestinu, vraćajući se stopama svog dede -
britanskog vojnika stacioniranog tamo 1940-ih, tako što čita njegov dnevnik, radnja se paralelno odvija u današnje vreme i u 1947. godini gde jevreji žele da osnuju svoju državu i u sukobu su sa britanskom vojskom
Odlicna glumačka ekipa sa Christian Cooke i Claire Foy

Pogledajte, ko voli ovakav žanr.