Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Hoću normalni USB media player  (Posjeta: 14157 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Hoću normalni USB media player
« u: Svibanj 11, 2019, 20:00:53 poslijepodne »
Kako naslov sam veli. Ne zanimaju me iks be em ce niti smart điđimiđe, iptv ako mi treba upalim kroz VLC na PC-ju.
Da me zanimaju "napredna" taslačenja, kupio bih nVidia Shield i zbogom.

Međutim treba mi jedan najobičniji usb media player ukopčan u televiziju ili projektor preko AV/HDMI/VGA, a koji šiba film sa vanjskog USB diska ili stika.

Godina je 2019-ta pa bi taj USB media player trebao moći:
- strimati 1080p ili više, nikako manje
- "prati" x264 i x265 bez problema
- podržavati "našu" kodnu stranicu za titlove da se kvačice vide kako treba, te formate SRT i ASS
- znati čitati bilo kakav vanjski USB uređaj veći od 2TB

Pa sam tražio i tražio, ali ne mogu pronać nijedan da je normalan. Svi imaju neku bubicu.
Dječje bolesti obično nisu rezolucija, ali kad kažu kupci da ne može čitat primjerice western digitalove HDD-e, vrag me odnese. Zašto je većini ograničenje vanjskih diskova još uvijek 2Tb pojma neam nit' me zanima, imam dva eksterna diska sa po 4Tb te molim lijepo. ASS... Aj dobro, to mogu iskonvertirati u SRT, a anime gdje se taj format najčešće rabi ionako gledam na PC-ju pa ako player neće ASS ajmo reć i nije velika katastrofa.

Nekako najpristojniji koji sam uspio pronaći je Sumvision Cyclone Micro 4 Media Player ali niti on nije sve što mi treba (neće x265!):
https://www.amazon.co.uk/Sumvision-Cyclone-Micro-Media-Player/dp/B005EX8XKW



Važno da ima miracast... Božsačuvaj.

Dajte ljudi pomagajte.
Ima li tko, zna li tko, za neki USB media player da baš pripada u ovu godinu, a ne prošlo stoljeće?
XBMC ili ništa? Nemojte molim vas. Rekoh već neću. Treba mi điđa za uštekat u TV, USB uređaj u nj i da vrti film ili seriju s titlovima koja je na tome USB disku/stiku bez da se išta ikoga dalje pita, a da radi i u vukojebinama bez interneta.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Hoću normalni USB media player
« Odgovori #1 u: Svibanj 11, 2019, 23:40:20 poslijepodne »
Možeš da potražiš neki dvbt hevc sa kvalitetnim plejerom.
Verujem da možeš naći neki ok u ponudi obzirom na promenu standarda zemaljskog emitovanja koji sledi.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hoću normalni USB media player
« Odgovori #2 u: Svibanj 12, 2019, 18:27:28 poslijepodne »
Već sam ti pisao da uzmi ovo:
https://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-Mi-Box-S-International-Version-410872.html
A ti mi i dalje nisi objasnio zašto bježiš od xbmc-a?

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Hoću normalni USB media player
« Odgovori #3 u: Svibanj 12, 2019, 20:15:16 poslijepodne »
Nisam zaboravio na taj XBMC&Netflix player, odnosno nije staračka skleroza. :)

Ta điđa ima apsolutno sve što mi ne treba i što sam naveo gore da neću. Uz to su s nekim apdejtom (Oreo?) bili skršili NTFS podršku, a vid vraga, meni svi diskovi formatirani na NTFS. Navodno je to kasnije ispravljeno, ali ono što meni treba je crna kutija bez ikakvih ažuriranja koju kupiš, poneseš na pusti otok, uključiš i sve radi.

Objašnjenje zašto se držim podalje od XBMC-a ne bi trebalo postojati. Nakon izglasavanja zakona sa zlosretnim člankom 13 odnosno 17, ne treba mi bespotreban rizik. Je, mirni smo (mi koji smo u EU) sljedeće 2 godine, ali pusti ti te priče, odu naši u švabiju bez da se informiraju o npr. sonicseedbox-u pa skidaju neki torent ko vamo, a onda drakonska kazna stigne poštom.

Čak i da mi dođe premijer države i potvrdi da se nelegalni sadržaj preko XBMC-a nikad neće kažnjavati, strim me uopće ne zanima. Zato i imam diskove s povećim kapacitetom umjesto da visim na gledalici. :D

Nadam se da shvaćaš. Ne želim pretvarati projektor u takozvani smart čitaj android. Ne treba mi twitch ni youtube, ne treba mi kissasian ni ondramanice pristup.
Treba mi čisti player sadržaja s bilo kojeg USB uređaja a bez stvari koje bih kao trebao platit a koristit nikad neću. Ima ih bezbroj raznih, ali ne mogu sam pronać nekakav koji pripada današnjoj standardnoj tehnologiji. Zato sam i pitao tu a ne na bug ha eru. Tamo bi me istrolali sa Apple TVjem ili Rokuom 4.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Hoću normalni USB media player
« Odgovori #4 u: Svibanj 12, 2019, 21:19:36 poslijepodne »
Ako govorimo o Nemačkoj zabranjeni su torrenti. Streamovanje nije. A boksovi rade i bez neta. Odoh ja iz ovog  topic

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hoću normalni USB media player
« Odgovori #5 u: Svibanj 12, 2019, 21:43:31 poslijepodne »
Shvatio sam sad da je za tebe pojam kodi = streaming piratskog sadržaja.
A kodi je samo jedan u nizu od video playera ...
Tebe niko ne sili da android box uopće povežeš na internet. Isto tako te ne sili da preko kodija gledaš piratske online sadržaje.
Zašto nebi putem kodija gledao filmove sa svojeg hard diska?
Na kraju krajeva na android box uopće ne trebaš instalirati kodi, možeš bilo koji od valjda 200+ video playera dostupnih na play.store.
Npr. VLC, MX player itd ...

S druge strane priča da su skršili NTFS podršku ti ne drži vodu jer današnje UHD verzije fimova imaju po 20+gb i zašto bi onda maknuli NTFS podršku i stavili samo FAT(32) gdje je max. file size datoteke 4gb? Znači ne možeš kopirati film (ili bilo koju datoteku) veću od 4gb na disk koji je formatiran u fat32. Koja je onda korist od toga?

Offline Commandoguru

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hoću normalni USB media player
« Odgovori #6 u: Lipanj 06, 2019, 22:03:19 poslijepodne »
Ima li netko ovdje OptiTV? Pitam jer kada hoću gledati neki film ili seriju s USB-a i uključim titlove ne vide mi se č,ć,š,đ,ž. Ako je netko imao ovaj problem bio bi zahvalan da podijeli kako se ovo može riješiti.

Obićno je u pitanju da u postavkama za subtitles moraš odabrati central european coding...

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Hoću normalni USB media player
« Odgovori #7 u: Kolovoz 01, 2019, 13:41:29 poslijepodne »

    Ja sam jos pre 10 godina kupio Asus media player, koji ubija kako radi. Ima cak prostor za unutrasnji hard disk od 3 terabajta. Jedino ne moze da cita hevc formate. Doduše ima moguçnost apdejtovanja  softvera , nikako da to isprobam....