Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Dear White People  (Posjeta: 10248 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Dear White People
« u: Kolovoz 18, 2017, 19:28:10 poslijepodne »

"Dear white people, here's a list of acceptable Halloween costumes:
a pirate, slutty nurse, any of our first 43 presidents. Top of the list of unacceptable costumes: me. "

Na pretežno bjelačkom elitnom fakultetu, pojedini studenti se na svoj način nose s rasnom i drugim vrstama diskriminacije.


Godina: 2017.
Mreža: Netflix
Žanr: dramedija
Glumci: Logan Browning, Brandon P Bell, DeRon Horton, Antoinette Robertson, John Patrick Amedori, Giancarlo Esposito (narator)



Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dear White People
« Odgovori #1 u: Kolovoz 18, 2017, 19:35:23 poslijepodne »
postavljene prve 4  :beer2:

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dear White People
« Odgovori #2 u: Kolovoz 19, 2017, 13:34:45 poslijepodne »
Zamislite da postoji serija koja se zove ''Dear Black People''. Nastala bi buna u Americi da je to rasizam, a ovako serija koja govori o rasizmu se zove ''Dear White People''.
Mrzim dvostruka mjerila .

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Dear White People
« Odgovori #3 u: Kolovoz 19, 2017, 13:44:10 poslijepodne »
Vec sam pisao o tome kako je u Americi rasizam usmeren diretno na crnce. Kosooki i latino su sastavni deo zajednice, dok su crnci bas omrazeni.
Prolazio sam ispred crnacke crkve u Ouklandu i ispred je bilo 16 krstova koji su simbolizovali svako samoubistvo od pocetka godine, a bio je februar mesec. Strasno nesto, veruj mi.

Sent from Tapatalk


Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dear White People
« Odgovori #4 u: Kolovoz 19, 2017, 14:12:31 poslijepodne »
Ne kažem da nije tako, ali me smeta da se jedne može zvati po boji kože ( White), a druge ne ( Black ili Yellow). Pa to je boja kože. Druga stvar je Niger. To je već rasizam, ali obično Black po meni nije, pogotovo što oni sve bijelce zovu White boy.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dear White People
« Odgovori #5 u: Kolovoz 19, 2017, 14:27:51 poslijepodne »
Ne kažem da nije tako, ali me smeta da se jedne može zvati po boji kože ( White), a druge ne ( Black ili Yellow). Pa to je boja kože. Druga stvar je Niger. To je već rasizam, ali obično Black po meni nije, pogotovo što oni sve bijelce zovu White boy.

problem je što su prije robove oslovljavali s 'black boy' pa je to njima, naravno, uvreda.. ali s obzirom na sve što se događa u Americi i sva ovo sranja s bijelim supremistima, mislim da je serija sasvim na mjestu.. nemaš nijedan crnački KKK jer je rasizam kod crnaca nastao zbog diskriminacije prema njima.. što reče Angela Davis: In a racist society it is not enough to be non-racist. We must be anti-racist. - a anti-racist ne znači anti-white.. ne srdi se, stipe ;D

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dear White People
« Odgovori #6 u: Kolovoz 19, 2017, 15:13:32 poslijepodne »
Nisam ja to osobno doživio. U biti nije me ni briga. Ova moja iskustva su iskustva iz serija. Samo govorim da je u nekim stvarima postalo nakaradno. Kao na primjer kad je došao crnac iz Londona u Ameriku , a oni ga zovu Afroamerikanac. On kaže da nema veze ni sa Afrikom ni Amerikom, nego da je on pravi Londončanin, ali  nitko ga se ne usudi drugačije zvati. I za kraj, ne podržavam rasizam niti u najmanjoj mjeri prema bilo kome drugačijem.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dear White People
« Odgovori #7 u: Kolovoz 19, 2017, 15:17:57 poslijepodne »
Nisam ja to osobno doživio. U biti nije me ni briga. Ova moja iskustva su iskustva iz serija. Samo govorim da je u nekim stvarima postalo nakaradno. Kao na primjer kad je došao crnac iz Londona u Ameriku , a oni ga zovu Afroamerikanac. On kaže da nema veze ni sa Afrikom ni Amerikom, nego da je on pravi Londončanin, ali  nitko ga se ne usudi drugačije zvati. I za kraj, ne podržavam rasizam niti u najmanjoj mjeri prema bilo kome drugačijem.

ma znam, shvaćam ja tebe.. i razumijem te u jednu ruku jer se i u seriji pretjeruje u nekim stvarima (evo prevodim 5. i nastalo sranje zbog, po meni, obične gluposti).. ali jbg, oni pokušavaju na sve načine dokinuti rasizam pa se mora ići što radikalnije, inače nema rezultata.. isto kao kod nas sa zakonom o porezu - dok ljudi nisu najavili prosvjede, nitko nas nije doživljavao ;D

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dear White People
« Odgovori #8 u: Kolovoz 21, 2017, 22:03:56 poslijepodne »
postavljena 6.

ovo postaje sve bolje i bolje  :sbowing_100-106

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dear White People
« Odgovori #9 u: Kolovoz 26, 2017, 18:37:54 poslijepodne »
postavljena 7.

btw, serija je obnovljena za 2. sezonu  :smfor (27):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dear White People
« Odgovori #10 u: Rujan 20, 2017, 16:39:39 poslijepodne »
kompletirana prva sezona, sve preporuke za gledanje.. neka vas naziv ne zavara, ne radi se samo o crncima ;D

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Dear White People
« Odgovori #11 u: Srpanj 22, 2020, 23:46:34 poslijepodne »
Sa velikom mukom sam ovo gledao, jer ne želim da verujem da su svi belci rasisti. Naravno ima ih mnogo koji jesu nasađeni u tom smislu da tretiraju ljude po boji njihove kože, ali je mnogo mnogo više onih koji cene ljude po njihovom unutrašnjem biću a ne po “spoljnoj ambalaži”. Nije bitna boja kože … svi je imamo … ona je svim ljudima Bogom dana, ali postoje samo dobre I lose osobine kod svih nas.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dear White People
« Odgovori #12 u: Srpanj 23, 2020, 13:45:16 poslijepodne »
Sa velikom mukom sam ovo gledao, jer ne želim da verujem da su svi belci rasisti. Naravno ima ih mnogo koji jesu nasađeni u tom smislu da tretiraju ljude po boji njihove kože, ali je mnogo mnogo više onih koji cene ljude po njihovom unutrašnjem biću a ne po “spoljnoj ambalaži”. Nije bitna boja kože … svi je imamo … ona je svim ljudima Bogom dana, ali postoje samo dobre I lose osobine kod svih nas.

po čemu su bijelci u ovoj seriji rasisti?

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Dear White People
« Odgovori #13 u: Srpanj 23, 2020, 17:03:09 poslijepodne »
Sa velikom mukom sam ovo gledao, jer ne želim da verujem da su svi belci rasisti. Naravno ima ih mnogo koji jesu nasađeni u tom smislu da tretiraju ljude po boji njihove kože, ali je mnogo mnogo više onih koji cene ljude po njihovom unutrašnjem biću a ne po “spoljnoj ambalaži”. Nije bitna boja kože … svi je imamo … ona je svim ljudima Bogom dana, ali postoje samo dobre I lose osobine kod svih nas.

po čemu su bijelci u ovoj seriji rasisti?

po mom ličnom osećaju ... zasmetao mi je taj soft tj. umotani rasizam u ovoj seriji koji sam ja primetio i koji je za mene očigledan, živeo sam u tom podneblju 80-tih i imao prilike razgovarati sa ljudima o raznim aspektima "crno-belo" ... nisam tada dobio neko svrsishodno objašnjenje i meni to nikada nije bila niti će biti ispravna “podela” ... pa samim tim borba za jednakost je neumitna i samo se nadam ne i dugovečna, već je prošlo dosta vekova

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Dear White People
« Odgovori #14 u: Srpanj 24, 2020, 08:12:32 prijepodne »
po mom ličnom osećaju ... zasmetao mi je taj soft tj. umotani rasizam u ovoj seriji koji sam ja primetio i koji je za mene očigledan, živeo sam u tom podneblju 80-tih i imao prilike razgovarati sa ljudima o raznim aspektima "crno-belo" ... nisam tada dobio neko svrsishodno objašnjenje i meni to nikada nije bila niti će biti ispravna “podela” ... pa samim tim borba za jednakost je neumitna i samo se nadam ne i dugovečna, već je prošlo dosta vekova

ne bih ja rekla da si ti pogledao seriju.