Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 68788 puta)

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #90 u: Siječanj 02, 2018, 16:11:05 poslijepodne »
Evo i upravo izašla nova od Todda https://www.vox.com/culture/2018/1/2/16832058/the-x-files-review-season-11

Citat:
That leaves season 11 in a pleasingly fascinating place — it consists of mostly standalone episodes, but they all circle the same question of how on Earth we’re all going to get back to the same baseline reality. In past seasons of The X-Files, genius writer Darin Morgan (about whom I wrote so much more here) stood out as an iconoclast, writing brutally funny episodes that questioned the underlying premises of the show itself. But his season 11 outing, “The Lost Art of Forehead Sweat” (episode four of 10), ends up being a Rosetta stone for the season as a whole.

Morgan takes the idea of the “Mandela effect” — in which people have very clear memories of an event that contradicts the memories of others, to say nothing of the factual and historical record — and runs with it to suggest a world where reality is constantly being manipulated, where even the TV show you’re watching might have once starred a different cast of characters. At first, “The Lost Art of Forehead Sweat” winks toward Donald Trump in a somewhat clumsy fashion, but Morgan is building to something, to the idea that once you agree to the unraveling of one strand of reality, you’re drifting out to sea.

Citat:
The X-Files unleashes a set of standalone episodes that compare favorably to episodes from its fifth or sixth seasons — when it had lost a step from its creative highpoint but was still inventive and fun. (I should know, too; I co-wrote a book about the show, coming out this fall.)

I od Alana koji je bio najviše kritičan oko 10. sezone iako je neke pojedinačne epizode volio http://uproxx.com/sepinwall/the-x-files-review-season-11-mulder-scully-david-duchovny-gillian-anderson/
Citat:
More surprisingly, though, these new episodes make a successful argument for the continued life of The X-Files as a TV series.

Citat:
But things perk up instantly with the Glen Morgan-written/directed second episode, “This,” a rollicking action-thriller hour where our heroes investigate a mysterious message left for them by the late Ringo Langly (Dean Haglund), one of the members of the Lone Gunmen. The Carter/Hooks collaboration “Plus One,” where people are haunted by their own doppelgangers, is solid meat-and-potatoes Monster of the Week stuff, bringing back Karin Konoval in a couple of new roles after she previously appeared in both “Clyde Bruckman’s Final Repose” and the original series’ most infamous installment, the incest horror story “Home.” And Wong takes over for the fifth episode, “Ghouli,” which seems like it’ll be one kind of X-Files story before taking a sharp and clever turn into being another.

None are classics compared to the best of the original run, but all three are improvements over last season

Citat:
And “The Lost Art of Forehead Sweat” is special, as much a loving tribute to The Twilight Zone as an examination of where this series belongs, or doesn’t, in Trump’s America. (Mulder admits at one point that he’s lost his giddiness about conspiracy theories, “especially after all this birther stuff.”) Two years ago, I considered “Were-Monster” enough to justify the existence of the entire season, even though large chunks of the rest of it were unwatchable. “Forehead Sweat” is better than “Were-Monster,” and this season as a whole so far is much better than the last one.

It’s not peak, season three X-Files, because too much time has passed, too many stories have been told, and the world is too different from the one in which Mulder and Scully first partnered. But, the mythology episode aside, it’s much better than it has any business being, particularly given what we got two years ago.

“I want to remember how it was,” Scully says late in Darin Morgan’s episode. “I want to remember how it all was.”

These new episodes will make you remember fondly how it all was, in a way I never would have expected given how the previous batch turned out.

Suza u oku.  Kažu da je Darinova epizoda još bolja od njegove iz 10. sezone, a Were Monstera su svi kritičari tad imali kao jednu od najboljih epizoda godine. O jebote, što nam je tek sad Darin isporučio. Nešto u stilu The Twilight Zone koliko vidim. Nadam se da će dobiti opet Emmy kao što je dobio za Clyde Buckmana on i Peter Boyle za gostujuću ulogu jer takav talent se rađa jednom u sto godina. Samo je šteta što se zamjerio scijentologiji u ono vrijeme kad ih je kritzirao u Jose Chungu i onoj epizodi iz serije Millennium. Al neka, vraća se jači nego ikad.

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: the X-Files
« Odgovori #91 u: Siječanj 02, 2018, 20:16:33 poslijepodne »
ako bude kao 10.sezona???  :smfor (8): :smfor (8): :smfor (8):

ok, razumem tvoje ushićenje ali baš toliko...  :smfor (9):  :smfor (9):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #92 u: Siječanj 02, 2018, 21:39:55 poslijepodne »
Zamolio bih te da mi se ne obraćaš sa provokacijama i ne lijepiš facepalmove. 10. sezona je dobila mix reakcije koje su težile pozitivnim ocjenama. Pogotovo epizode u sredini. 11. sezona dobiva trenutno jako pozitivne kritike na temelju prvih 5 epizoda koliko je dano kritičarima. Drago mi je da hejteri opet gube i da će im Darinova epizoda biti trn u oku jer se sjećaju samo mračnih epizoda filesa iz djetinjstva  :smfor (2):

Da i ovdje budem vizionar kao na onoj stranici. Tebi će svaka epizoda biti loša i zna se što ćeš točno pisati.

A sad ignore pa pa.

Jedan stari ali dobar članak https://www.popmatters.com/not-just-a-fluke-how-darin-morgan-saved-the-x-files-2496208290.html

Fact jedan: najcjenjenije epizode među kritičarima i fanovima su humoristične epizode. Svaka top lista files epizoda ima ili skroz humoristične epizode ili one koje idu prema tragediji i humoru. Naravno, bit će i tu conspiracy epizoda i horor epizoda kao Home, Tooms ili The Host.

Pisao sam već. Pitajte bilo koju osobu koja je filese gledala samo kao djeca i nikad više kako se sjećaju serije. Samo kao mračnu i ful ozbiljnu. Pa ja kad sam gledao kao klinac mislio sam da se Scully i Muldr nikad ane smiju, da je sve ozbiljno kao originalna Nikita serija i Michaelov hladan pogled. Kada se pogledao kad ste odrasili shvatite da nije samo mračna serija već i da ima jako puno vedrih i zabavnih epizoda što je postao trademark serije i što se kritičarima uvijek najviše svidjelo.

Percepcija je zajebana stvar. Kao sa It mini serijom i novim filmom. Mini serija danas je užas koliko je loša a opet ostavila posljedice generacijama i generacijama iz jednostavnog razloga. To je TV produkcija koja se puštala u domovima. Kod nas su pustili u jebenom popodnevnom terminu, gledali kao djeca i normalno da smo se prestrašili. Novi It je puno strašniji ako ga uspoređujemo sa mini serijom, ali neće imati takve posljedice na generacije i generacije jer se neće pustiti u popodnevnom terminu niti će ga djeca gledati bez roditelja kao što smo to mi radili 90-ih. Ne, već se puštalo u kinu gdje imaš stotine ljudi koji gledaju u isto vrijeme.

Percepcija je sve. Samo treba biti svjestan nje.

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: the X-Files
« Odgovori #93 u: Siječanj 02, 2018, 23:05:26 poslijepodne »
dosada sam te cenio ali sad smatram da nešto sa tobom nije u redu...niti sam te provocirao niti mi je namera bila to da radim, jednostavno iznosim svoje mišljenje da je serija postala teško smeće...ili bi trebalo da se slažem stalno sa tobom da bi sve bilo u redu...
ma mogu svi živi na svetu reći da je super meni je postala teška glupost i to je to...napravljena u nameri da se uzmu pare na staru slavu i ništa više...pa masa serija sa fantastičnim scenarijem je prekinuta a ovo nastavljaju...
a ako si mislio da si jedini pogledao seriju više puta onda ok...non stop mi govoriš kako je drugačije sada a drugačije kad smo bili deca,pa naravno sve je drugačije...a još jedna istina je da je ta serija počela sada kao nova u gomili ovih serija koje sad puštaju mislim da ne bi zaživela ni do kraja prve sezone...onda bilo 3 serije koje si hteo ili ne hteo morao gledati i zato je i twin peaks postao legendaran a ono teška glupost koje ni Lynch ne razume...
a za ono ignore pa pa to posebno govori u kojem si stanju...  :smfor (29):

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #94 u: Siječanj 02, 2018, 23:10:45 poslijepodne »
A zašto moraš nekoga da ubeđuješ da je nešto sranje?
Meni je Tvin Piks među top serijama ove godine. Da li nisam normalan, ili koja je tvoja dijagnoza kao stručnjaka?

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: the X-Files
« Odgovori #95 u: Siječanj 02, 2018, 23:19:27 poslijepodne »
nikoga ja ništa nisam ubedjivao, ponovo govorim da iznosim svoje mišljenje...ako je to još uvek dozvoljeno...

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #96 u: Siječanj 02, 2018, 23:32:54 poslijepodne »
Izneo si ga. Sad pokušaj da prihvatiš i tuđe.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #97 u: Siječanj 03, 2018, 08:21:27 prijepodne »
i mene iznose eo 3 dana.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: the X-Files
« Odgovori #98 u: Siječanj 03, 2018, 11:26:54 prijepodne »
i mene iznose eo 3 dana.
(y) :smfor (24):
da te nema trebalo bi te izmisliti

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #99 u: Siječanj 03, 2018, 12:01:59 poslijepodne »
Kapetan Kirk je isto uzbuđen  :smfor (6): :smfor (26):


https://www.nytimes.com/2018/01/02/arts/television/the-x-files-in-a-familiar-groove-review.html
Citat:
Like the country club that still turns out a good porterhouse, “The X-Files” still produces excellent stand-alone TV episodes — tremendously entertaining hours with the show’s familiar blend of spookiness, self-deprecating humor and cleverly conceptual in-jokes that only the initiated can really appreciate.

In the five episodes of the new season made available to critics, the winner is the fourth, “The Lost Art of Forehead Sweat.” It was written and directed by Darin Morgan, who also provided the best hour of the show’s revival season in 2016, “Mulder and Scully Meet the Were-Monster,” and authored celebrated old-school episodes like “Clyde Bruckman’s Final Repose” and “Jose Chung’s ‘From Outer Space’” back in the 1990s.

“Forehead Sweat” guest-stars Brian Huskey (“People of Earth”) as either a madman or a fellow F.B.I. agent from an alternate dimension who is intimately familiar with the show’s heroes, the alien-chasing feds Dana Scully (Gillian Anderson) and Fox Mulder (David Duchovny). Mr. Morgan uses this premise to provide the ultimate in fan service — constructing an elaborate meta-story that recapitulates the history of the series, with a cracked version of “The Twilight Zone” as a framing device, and wallows in specific references to past “X-Files” installments (including “Clyde Bruckman’s”).

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #100 u: Siječanj 03, 2018, 18:13:37 poslijepodne »
I još jedna  ;D https://decider.com/2018/01/03/the-x-files-season-11-review/

Citat:
To love this show means to never know what’s coming next, and that’s exactly why Season 11 is pure X-Files.
Citat:
Just like in the show’s glory days, Season 11 is entertainingly all over the map. That’s evident from the cold open of January 10th’s “This,” which starts off with a scene that is exactly what a large chunk of fans watch this show for, the kind of thing that’s nowhere to be found in “My Struggle III.” “This,” the third episode (“Plus One”), and the fifth episode (“Ghouli”) are straight-up classic-style X-Files episodes, installments that would fit right in with the monster-of-the-week cases that dominate the show’s earliest seasons. “Plus One,” which was written by Carter, even proves that the show’s dad can knock out a chilling done-in-one that has all of the back-and-forth banter missing from his dense mythology escapades.
Citat:
And then there’s “The Lost Art of Forehead Sweat,” an episode from X-Files MVP Darin Morgan (the mind behind my all-time favorite episode “Jose Chung’s From Outer Space”). To try to describe the episode is to do it a disservice, for it is so riveting in its peculiarity that it has to be seen to be believed that this kind of story could air on a major network. This one episode, which arrives on January 24, justifies The X-Files‘ resurgence in the modern era more so than any episode in Season 10 or any other I’ve seen in Season 11, and it makes a case for why we need this specific show (and Mulder and Scully) even though an anthology series like Black Mirror is doing sorta the same thing over on Netflix.
Citat:
ust like the best seasons of this show, Season 11 will keep you off-balance about what kind of episode you’re going to get, but Anderson and Duchovny–still game for freaky fun after all these years–are there to guide you through the dark.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #101 u: Siječanj 04, 2018, 00:28:22 prijepodne »
http://www.vulture.com/2018/01/the-x-files-season-11-review.html
Citat:
https://i.imgur.com/7yGmJ4y.png

Uglavnom, najmanje hvaljena je premijera 11. sezone dok ove ostale četiri su super hvaljene. Baš me zanimaju ratinzi jer znam da su neki htjeli da ne uspije, ali ratinzi za 10. sezonu su bili vrhunski. Mislim da će biti manji za 11. sezonu ali i dalje vrhunski u ovo doba.

Jedan dobar video zašto su Files monsteri tako pamtljivi i najbolji. Kreativnost, osobnost monstera i praktični efekti.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #102 u: Siječanj 04, 2018, 15:02:33 poslijepodne »
Nisam gledao uživo, štekao mi stream + reklame. Pogledao jednom ujutro i sad popodne. Ono što volim kod ovakvih epizoda sa manama (previše se toga događa, spašavanje mitologije koja traje od prve sezone i slično) je što je Carter jedan od rijetkih hrabrih scenarista koji uspiju u svojem naumu. Znači, lik komotno u jednoj epizodi od 45 minuta stavi toliko malih pričica i upakira u jedan rollecoster. Epizoda je sasjeckana od niz odličnih scena. Dobar i Mark Snowov score za vrijeme car chase scene. Lagana i minimalistička muzika.

Početna scena i monolog CSM-a je izvrstan. Kraj te scene jako pametno osmišljen. Sve ono u My Struggle II praktički pada u vodu što mi je i nekako drago iako taj twist ne bi bio dobar za neke druge serije, ali je idealan za Filese. Iksići su idealna serija za 20+ epizoda gdje je u svakoj sezoni bilo u prosjeku 7 mitoloških epizoda dok ove sezone imamo samo dvije na 10 epizoda što znači da priču iz 7 epizoda su trebali staviti u dvije. Zato je radnja u tim mitološkim epizodama tako brza, ali neka jer je 11. sezona, kraj će i sad se nadam
Spoiler: prikaži
kako će Mulder ubiti CSM-a jer nema većeg razloga za to od njegovog sina.


Skinner me ugodno iznenadio u ovoj epizodi. Mislim da je imao dobre scene i bio jedan od highlighta. “Get your ass back in the car, I’m not finished”  ;D no, CSM je taj koji krade cijelu epizodu. Nema bolesnijg gada na televiziji od njega. Uvijek me iznenadi, a onaj twist na kraju epizode je nešto bolesno. Bome nisam očekivao tako nešto niti sam ikad mislio da će me opet iznenaditi naonakav način kakvim su me znali iznenaditi u originalnoj seriji. Ta teorija se povlači još od 7. sezone. Carter je u nedavnom intervjuju rekao da je taj plan imao od te 7. sezone, a ako se pogleda epizoda is 7. sezon En Ami
Spoiler: prikaži
gdje CSM drogira Scully i probudi se u drugačijoj odjeći. U finalu 7. sezone ona kaže da je trudna. Bilo nam je cijelo vrijeme pred jebenim nosom. Wooow. Kaže Smokey da je zatrudnila pomoću alienske tehnologije. Ma joj kako bolesno sama pomisao da je to njegova sperma makar mislim da je i dalje Mulder otac.


Nakon introa je pisalo ovo “I want to believe. I want to lie što se odnosi na CSM-a siguran sam.

Neke stvari koje su mi se još svidjele je uvođenje dva nova lika. Onaj debeljuci i ona ženska. Neki novi sindikat i neki novi plan
Spoiler: prikaži
kolonizacija drugih svjetova. Jako mi se sviđa ta ideja. Makar dobro kaže Mulder, i oni žele nešto sasvim deseto. Sve su to lažovi. Drago mi je bilo vidjeti Jeffrey Spendera. On je bio sav spaljen kad smo g azadnji put vidjeli. Carter je rekao da je imao pristup nekog alienskoj tehnologiji pomoću koje se je vratio dosta kože. Nešto kao CSM.


Evo što Carter kaže
Spoiler: prikaži
Citat:
I'd always imagined revisiting it. I'd been thinking about it since Season 7. Parentage was something that I had wanted to have a question mark around it. That incident in that episode, I knew we would revisit since it was such a remarkable episode in that Scully was momentarily in league with Cigarette-Smoking Man. So it was sweet for me to be able to connect that dot from so long ago.

Citat:
I think it makes total sense. The Cigarette-Smoking Man has affected Scully's life in so many ways and not the first time her physical body. Originally there was an implant and there was an abduction and Scully's actually been abducted, if you count them up, abducted eight times in this series. So he has been involved intimately in her life. This, though, is the greatest intrusion that we've ever told.


Iduća epizoda od Glena Morgana akcijski triler kako je sam rekao. Spada u monster of the week, ali to ustvari nije. Kažu da je Black Mirror susreće North by Northwest  ;D

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #103 u: Siječanj 05, 2018, 11:57:52 prijepodne »
Evo i titla. Nisam stigao da pogledam, uveče ću, pa ću zameniti ako bude nekih grešaka.  :beer2:

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #104 u: Siječanj 05, 2018, 21:41:46 poslijepodne »
pogledao sam odma kako je izasla i ono, ne znam, pomijesano. ka neka albansko/tuzanska dobavljena od nekog random lika koji se kune u sestru zoricu kako nema nista bolje. gore/dolje/ova me gleda/vidji ovoga/svi su protiv mene/zena me mrzi/ocemo li opet.
skiner je momak za moldera.
pratice se, ali ono, kako se sjetim. ko bi rekao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #105 u: Siječanj 06, 2018, 11:52:29 prijepodne »
Znaš da imaš u X-Philes fandomu svakakvih fanova pa tako imaš i one koji žele spajati dva muška lika. Taj fan fiction se zove slash i često su spajali Skinnera i Muldera, ali najčešće Krajčeka i Muldera. Sva sreća da su ogromna manjina  :smfor (24): :smfor (24):

Ajde brate coadj, gledat ćeš s nama odmah iduću epizodu. Svaki kritičar koji je pogledao prvih 5 epizoda kaže da je prva najslabija (nekako očekivano jer je ovo već 11. sezona mitologije i ne može biti kao mitologija iz prvih 6 sezona), a da sa drugom epizodom počinje sve ono što su Filesi bili. Idućih osam ti je motw  :thspaz

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #106 u: Siječanj 06, 2018, 12:23:04 poslijepodne »
oprosti, tek sad kapiram sta sam napisao.  :smfor (9):
mislio sam na to koliko mladje mitch izgleda od dejvida.
hahahahahaha, strasno ahahhahahahaha
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #107 u: Siječanj 06, 2018, 13:08:11 poslijepodne »
 :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):

A dobro, Mitch je uvijek mlađe izgledao. Lik je isti prije 25 godina i danas. Duchovny ima 57 godina. Po meni tako 57godišnjaci izgledaju. Ne vidim ih drugačije. Evo stavio na google slike 57godišnjaka (haha kako ovo zvuči) i izgledaju kao tako. Prošlo je 25 godina, ali Duchovny će od druge epizode biti obrijan. Ovdje je imao trodnevnu bradicu, a od motw ovako http://yvrshoots.com/wp-content/uploads/2017/09/a-xfiles-dd-2-2.jpg čim se uglanca to je to.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: the X-Files
« Odgovori #108 u: Siječanj 06, 2018, 17:13:09 poslijepodne »
Protiv X-Files ne dozvoljavam kritike. Može malo a kome se ne dopada ne mora da gleda.
Duchovny ne izgleda kao 57-godišnjak već kao neko ko se nije treznio dva meseca. Što bi kod nas rekli otekao kao bećarski ...
Ništa ja tu ne bi dirao, samo me malo nervira što priča sam sa sobom kao likovi u latino serijama ali ajde...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #109 u: Siječanj 07, 2018, 11:49:09 prijepodne »
pa e, moze se rec da se naduo od hemije.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #110 u: Siječanj 07, 2018, 12:07:42 poslijepodne »
U dresu reggie millera idem kod svog dilera  ;D

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #111 u: Siječanj 09, 2018, 00:17:58 prijepodne »
Promo za drugu  :)


Dakle, sad kreću pravi Filesi. Svaka kritika rekla je da od druge epizode to je to. Stari Filesi. Vidim Mulder obrijan, sve je spremno. Drugu epizodu napisao x-files veteran Glen Morgan koji je uvijek bio totalna suprotnost njegovom burazu Darinu koji je gradio x-files karijeru na humorističnim epizodama, Glen je napravio najslavnije x-files horor epizode. No, druga neće biti horor već je rekao da je nešto slično hitchovom north by northwest ali sa dodatkom black mirrora. I to neće sve biti od Glena jer je sa Wongom napisao 8. epizodu koja će biti čisti horor kako kažu. Nešto kalibra epizode Home koju su oni isto zajedno napisali.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #112 u: Siječanj 10, 2018, 00:11:53 prijepodne »
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa  :)


I Gilly napokon dobila http://www.mirror.co.uk/3am/celebrity-news/gillian-anderson-looks-almost-unrecognisable-11821900 prelijepa je ovdje. Oh gle, kako lijepe crte lica  :smfor (27): :smfor (27):

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: the X-Files
« Odgovori #113 u: Siječanj 10, 2018, 03:52:35 prijepodne »
E tome se radujem, mislim Lone gunmenima.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #114 u: Siječanj 10, 2018, 21:20:21 poslijepodne »
http://ew.com/tv/2018/01/10/x-files-haley-joel-osment/

Koliko njega nisam dugo vidio. Bucooo

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: the X-Files
« Odgovori #115 u: Siječanj 10, 2018, 21:48:03 poslijepodne »
ja sam ga jedva prepoznala u filmu Entourage

http://www.imdb.com/title/tt1674771/?ref_=nv_sr_2

20 minuta sam razmišljala odakle mi je poznat, a kad sam skužila, tri dana je bilo I see fat people  :hslocked:

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: the X-Files
« Odgovori #116 u: Siječanj 10, 2018, 23:00:13 poslijepodne »
Okej prva, i to najviše zbog Pušača..
ostali loši ili, najviše, okej..

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #117 u: Siječanj 11, 2018, 01:33:52 prijepodne »

20 minuta sam razmišljala odakle mi je poznat, a kad sam skužila, tri dana je bilo I see fat people  :hslocked:
:smfor (24): :smfor (24):

Početak druge epizode.


Znači ovo izgleda izvrsno i tako badass. Langley, ovaj sjedi ubojica, Ramonesi pjevaju  (y) ovo je povratak starih x-filesa. Cijelo vrijeme smiješak na licu kad sam gledao. Glen Morgan uvijek pozitivno iznenadi.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: the X-Files
« Odgovori #118 u: Siječanj 11, 2018, 14:39:00 poslijepodne »
Totalno sam zaboravio da je ovo krenulo... :smfor (29):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #119 u: Siječanj 11, 2018, 15:58:15 poslijepodne »
Pogledana druga  :)

Što reći nego su se Filesi vratili na najbolji mogući način.

Ovo je bio izvrstan techno sf triler nabijen s akcijom. Lijepo je Glen Morgan rekao. Dobili smo malo Hitchovog North by Northwest i malo Black Mirrora. Bilo je mnogo vrhunskih scena. Početna je bila napeta, lijepo režirana i badass. Cijela epizoda je podsjećala na one stare mračne epizode. Vrhunska atmosfera, nevjerojatna napetost u pojedinim scenama i čim se Duchovny više potrudi dobijemo izvrsnu dinamiku između likova i samo još jedan dokaz zašto su Mulder i Scully najbolji televizijski duo.

Lijepi trowback i hommage nečem starijem. Suzu sam pustio kad su išli po grobu i tražili jedan spomenik, a to je bio spomenik od Mulderovog prvog informera, Deep Throata. Koliko su imali vrhunskih zajedničkih scena u originalnoj seriji. Baš lijepa sjećanja.

Mulder opet sa svojim poznatim dry humorom.  :smfor (24): :smfor (24):
Citat:
Scully: “Why do you operate so well with your hands cuffed behind your back?”
Mulder:” As if you didn't know...”

Imali su odličnih scena zajedno. Ili kad Scully jede mafine haha. Barbara Hershey je pun pogodak ove sezone. Mogla bi postati veliki villain. Odličan razgovor između nje i Muldera i ono što je rekla zvuči jezivo. Evolucija - simulacija. Mislim, zar nije tako? Govore vam da ste prirodno evoluirali, a ovo bi bila evolucija pomoću tehnologije. Ali opet Langly je postao svjestan
Spoiler: prikaži
simulacije. Ima izvrsna knjiga hologramski svemir u kojoj se govori da živite u simulaciji. No, čim mi pričamo ovako o simulaciji i da bi mogla postojati to je još jezovitije jer ako postoji, znači da smo postali svjesni toga, ali ne na nekoj duhovnoj razini jer još ne možemo točno shvatiti kako sve funkcionira.


 :smfor (24): :smfor (24):
Citat:
"The Ramones are here, and they DON'T FIGHT!"

X-Filesi su pokazali s ovom epizodom da su relevantni i hrabri. Opet se dokazuje da su X-Files scenaristi jedini hrabri i imaju muda u ovom poslu na ovakve poteze. I nisam zaboravio Marka Snowa. Muzika u ovoj epizodi je bila sjajna. Opet se osjetio onaj stari Mark Snow touch.

Emotivna, pomalo smiješna zbog lijepih one linera, odlično režirana i mračna te vrlo relevantna techno triler epizoda. X-Filesi mogu biti sve i to su još jednom dokazali.

Promo za treću epizodu. Ova ide u horor vode sa zanimljivom temom.