Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886940 puta)

0 Članova i 18 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2910 u: Listopad 10, 2021, 02:51:49 prijepodne »

pa vidjoh da se dedpul opet zajebava.

film odličan, svaka preporuka

ma da, film je pravo dobra zajebancija.... punchline ;D, Reynolds je izgleda stvoren za takve uloge, a ovdje mu se pridružio i Taika koji je budaletina kao i uvijek

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2911 u: Listopad 10, 2021, 10:54:47 prijepodne »
Na Netflixu došao film The Guilty
Film je vrlo intenzivan, dobra gluma, radnja je fantastična. Daje vam sjajnu priču samo sa strane operatora pozivnog centra za hitne slučajeve i daje vam osjećaj kao da ste u njemu zajedno s njim pokušavajući sve shvatiti. Većinu vremena ćete provesti na ivici stolice, čekajući da se nešto dogodi.

Film je remake danskog filma Den skyldige kojeg također preporučujem. Inače, snimljen je samo u 11 dana.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2912 u: Listopad 10, 2021, 11:20:20 prijepodne »
Original duplo bolji. Uopće mi je nejasno zašto bi netko išao gledati te američke kopije umjesto originala.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2913 u: Listopad 11, 2021, 17:42:13 poslijepodne »
Une affaire de femmes (Story of Women) remek delo Ckauda Chabrola iz 1988. godine. Cenim da je Isabelle Hupper u ovom filmu ostvarila jednu od svojih najboljih uloga. Potresna , snažna drama koja nas vraća u doba nacističke okupacije Francuske. Dobitnik mnoštva nagrada na  najznačajnijim festivalima. Kao strastveni filmofil i veliki poštovalac Šabrola prosto ne mogu da verujem da do pre neki dan nisam nikada odlgledao ovaj film. Najtoplija preporuka!!!

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2914 u: Listopad 12, 2021, 16:21:12 poslijepodne »
Krajem septembra izdat je na Blu ray-u moj omiljeni film Frančeska Rosija, dobitnik brojnjih priznanja 1976. g. IZUZETNI LEŠEVI (Cadaveri eccellenti) politički kimi-triler, u najboljim tradicijama neo noira,  prati istragu misterioznih ubistava sudija Vrhovnog suda koja ukazuje na zaveru nacionalnih razmera. Glavnu ulogu tumači maestralni (kao i uvek) Lino Ventura. Ne propustite !!!

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2915 u: Listopad 13, 2021, 12:52:55 poslijepodne »
IZAŠAO je trailer za horor film Scream 5 koji će se u kinima prikazati 14. siječnja 2022. godine. Svoje uloge u petom nastavku reprizirat će Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette. Izgleda predobro.



Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2916 u: Listopad 13, 2021, 14:24:53 poslijepodne »
Pogledao nisam nijedaon od tih, a obožavatelj sam horora, pa sad znaš koliko me briga.

Međutim, ako će Courteney Cox biti "fat Monica", onda ću gledati.
U stvarnosti je 99% amerikanaca je pretilo i odavno mi ide na živce guranje njihovih bezveznih dajvrsiti sranja sa izgladnjelim ili nabildanim likovima umjesto onakvih kakvi jesu.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2917 u: Listopad 17, 2021, 10:49:32 prijepodne »
Šta je ovo, kako mračni The Batman, Robert Pattinson izgleda kao emo, Paul Dano kao RIddler, Zoe Kravitz kao Catwoman i Colin Farrell kao Penguin, ovo je za nove generacije. Film izlazi u 3. mjesec.



dok The Flash izgleda dobro, Ezra Miller i u njemu će se pojaviti pravi Batman (Michael Keaton). Izlazi u 11. mjesec 2022.


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2918 u: Listopad 17, 2021, 18:08:38 poslijepodne »
Šta je ovo, kako mračni The Batman, Robert Pattinson izgleda kao emo


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2919 u: Listopad 20, 2021, 01:05:43 prijepodne »
Kako je ovaj loš film toma.
Perike neke, loša gluma, tuga.
Ovaj tip ima plastični nos... 
Oprosti im Tomo ne znaju šta čine.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2920 u: Listopad 20, 2021, 16:39:52 poslijepodne »
Ne znam kakav je taj film, biografija je a to ne gledam (osim ko će mi netko uplatit milijun eura).
Međutim provlači se po ovdašnjim portalima vijest da su ljudi koji su ga gledali po fejsbucima i tviterima završili u ćuzu.
Je li to istina ili je podvaljena reklama? Jer da nije tih napisa, ja za taj film ni čuo ne bi.

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2921 u: Listopad 21, 2021, 12:37:28 poslijepodne »
The Intern (2015)

Naleteo na ovaj film pre koji dan na tv-u i bas je dobar, nekako zanimljiv i simpatican. De Niro je odlicno odigrao, nekako miran i stalozen covek sa nekim svojim navikama, a takav je i ceo film, mirna radnja.  I ostali glumci su ok, lepe lokacije za snimanje su odabrali, sve su svemu jedan opustajuci film.

https://www.imdb.com/title/tt2361509/

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2922 u: Listopad 21, 2021, 14:32:51 poslijepodne »
Gledao Copshop. Volim filmove Gerard Butler, uvijek su puni akcije, kao i filmovi Jason Stathama. Ovo je isto jedna vrhunska akcija, triler s izvrsnom glumačkom postavom, pametnim dijalozima i uistinu bombastičnom završnicom.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2923 u: Listopad 25, 2021, 00:33:06 prijepodne »
+
Ne znam kakav je taj film, biografija je a to ne gledam (osim ko će mi netko uplatit milijun eura).
Međutim provlači se po ovdašnjim portalima vijest da su ljudi koji su ga gledali po fejsbucima i tviterima završili u ćuzu.
Je li to istina ili je podvaljena reklama? Jer da nije tih napisa, ja za taj film ni čuo ne bi.
Ne bi znao. Živimo u dezinformacijskom septičkom mulju. Nisam ga ni skinuo ni gledao u bioskopu. Ja to ne bi gledao ni da mi plate. Naleteo na tv. Bio sam zgađen. Nije biografski ne znam šta je. Ovdašnji filmovi i ne spadaju u neke žanrove...
A za ovo tek ne znam. Ako bi morao da ga odredim za žanr možda Vintage T-girls

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2924 u: Listopad 25, 2021, 10:54:37 prijepodne »
Dune: Part One
Vizualno impresivan, zvuk, kostimi su izvanredni, sjajni casting i priča koja zaokuplja. Kažu da je ovo 1. dio, da će biti 2. dio, jedva čekam.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Filmovi
« Odgovori #2925 u: Listopad 27, 2021, 10:57:30 prijepodne »
                  Pay the Ghost
                         https://www.imdb.com/title/tt3733778
Filmsko ostvarenje iz 2015 godine,sa Nikolas Keidzom u glavnoj ulozi...sama ocena na IMDB sve govori....za izbegavanje,uzalud potroseno vreme....

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2926 u: Listopad 30, 2021, 13:00:57 poslijepodne »
Velik sam obožavatelj Clint Eastwooda i odlučio sam pogledati njegov zadnji film Cry Macho i film nije užasan, pa ipak nije ni sjajan, dosta spor. Ovo je zadnja filmska uloga Clint Eastwooda i shvatio je kada treba stati, više nije u formi, nema snage. U 90-ima je i hoda kao da će pasti i razbiti se na milijun komada. Došlo je vrijeme za njegovu glumačku mirovinu, a sada ćemo vidjeti hoće li nas počastiti s još kojim redateljskim uratkom.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2927 u: Listopad 31, 2021, 09:47:30 prijepodne »
Venom 2

gledali u kinu 3D verziju, ali moglo je i bez toga.. prvi mi je dosta bolji jer su u drugom išli na grandioznost s tim crvenim Venomom pa kad se on pojavi, zauzme cijeli ekran i ništa drugo ne stane u kadar ;D ali dobro, volim Marvela pa ne mogu biti objektivna.. jedino su Shriek mogli dati malo više prostora, ima baš dobru supermoć  ;D

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2928 u: Studeni 01, 2021, 17:38:17 poslijepodne »
Gledanje serije CLICKBAIT, u kojoj glavnu ulogu tumači Zoe Kazan, podsetilo me na njen film RUBY SPARKS iz 2012. godine.
https://www.imdb.com/title/tt1839492/?ref_=nmawd_awd_11

 Po mom mišljnju, ova romantična komedija sa elementima drame i fantastike, je jedan od najboljih filmova te godine. Pored Zoe,odlične uloge ostvarili su i Paul Dano i Annette Benning. Preporuka!

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2929 u: Studeni 06, 2021, 19:21:57 poslijepodne »
Da je ovo što sada radi Denis Villeneuve radio pre tridesetak godina, nazvao bih ga najhrabrijim režiserom svoga vremena, ali u današnje vreme kada „sve je bruto i neto“ i „sve je zabava“ kako kaže Mile Kekin, ta vrsta autorske hrabrosti više nije faktor koji pravi nekakvu razliku. Njegova poslednja dva filma se bave kultnim sadržajima za krajnje nezgodne gledaoce - ljubitelje naučne fantastike. A u tom svetu Blade Runner i Dune su sveta mesta koja pohodiš samo da bi im se poklonio. Što se tiče prvopomenutog, Villeneuve je uradio nešto što nakon trideset i kusur godina nikako nismo očekivali – nastavak, Blade Runner 2049. Iako mi je Scottova ekranizacija poznatog romana jednog od najznačajnijih pisaca sf žanra Philipa K. Dicka jedan od dva-tri najdraža filma, nalazim da je BR2049 i više nego korektan epilog u svetu replika gde epilozi zapravo i ne postoje. Na Ridlyevu mračnu i kišovitu atmosferu uspešno se nadovezao postapokaliptični, lišen vegetacije i prekomernog ljudskog prisustva okvir u koji je Denis smestio svoje delo i rezultat mi je i nakon nekoliko godina veoma zadovoljavajući.
Svet bez vegetacije je jedina moguća postavka i zapravo srž onoga što jei Frank Herbert napisao davne 1965. stvorivši peščanu planetu Arakis. Kontrast surovosti i izdašnosti podneblja u koje stiže mladi mesija koji to možda i neće postati je upečatljiva pozadina po kojoj svoje spletke i interese slikaju Carstvo, Harkoneni i Atreidi. Razumeti i preživeti planetu je osnovni uslov za vladati njome. I tu mi se čini da je glavni problem između Dine Denisa Villeneuvea i mene. On je napravio blokbaster, a blokbasteri nemaju vremena za temeljno i strpljivo građenje svih složenih segmenata koji Herbertov roman čine vanserijskim. Takođe, nije da baš razumem ni čemu još jedna ekranizacija nakon Lynchove. Nije da je ona bila bogznašta, ali ovde osim u specijalnim efektima ne vidim nikakav napredak. Čak i crv ima ista usta kao Lynchov. Istina je i da je uprkos tome što je ponajmanje linčovski od svih njegovih filmova, to bio previše linčovski film za fanove Dine Franka Herberta. Ovaj na žalost nije dovoljno vileneuvski. Bar ne meni. Verujem da ću gledati i sledeći deo, ali da ga ustreptao čekam, daleko je od istine. Pre bih ponovo nešto kao Sicario ili Arrival. Može i Prisoners.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2930 u: Studeni 06, 2021, 20:41:52 poslijepodne »
Eternals
Užas. Tri izgubljena sata. Film je neuvjerljiv, patetičan. Razočarenje samo takvo. Politička korektnost samo da se zadovolje svi danađnji standardi. Najslabiji Marvelov film.

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Filmovi
« Odgovori #2931 u: Studeni 12, 2021, 21:18:41 poslijepodne »
Nedavno sam odlučio da pogledam neke poljske fimove koji su ostavili neizbisivav  trag na mene kao pasioniranog filmofila. Ponovo sam odgledao remek dela ove, ali i svetske kinematografije.
Razamišljao sam koji od filmova da vam preporučim a da budem siguran da vas, ako ništa drugo, neće ostaviti ravnodušnim.
I odlučio sam se za prvi igrani film Andžeja Žulavskog - možda i najpotcenjenijeg od velikih poljskih reditelja. Film se zove TREĆI DEO NOĆI (Trzecia czesc nocy) iz 1971. godine.

https://www.imdb.com/title/tt0067885/

Užas i besmisao rata je osnovna tema filma uz  dosegnutu ikonografičnost  i metaforičnost, retko viđenu na filmskom platnu ovako upečatljivo. Uz POSSESSION iz 1981., nesumnjivo najbolji film Žulavskog.


Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2932 u: Studeni 13, 2021, 14:56:05 poslijepodne »
Venom 2

gledali u kinu 3D verziju, ali moglo je i bez toga.. prvi mi je dosta bolji jer su u drugom išli na grandioznost s tim crvenim Venomom pa kad se on pojavi, zauzme cijeli ekran i ništa drugo ne stane u kadar ;D ali dobro, volim Marvela pa ne mogu biti objektivna.. jedino su Shriek mogli dati malo više prostora, ima baš dobru supermoć  ;D

Aaaa, ja večeras idem gledati. Jedva čekam. ;D

Uvek je problem sa filmovima taj da prvi deo bude bolji od narednog, ali opet ja se nadam da će bi ostaviti utisak neki, da nisam za džabe pukao pare. ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2933 u: Studeni 14, 2021, 14:31:48 poslijepodne »
Pa ljudi... Jel u filmu onaj kafić Ćirs antitalent? Je. I šta ste onda tu očekivali. Ja sam ga namjerno preskočio iako mi je prvi bio super.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2934 u: Studeni 20, 2021, 21:13:20 poslijepodne »
Pig
Gluma Nicolasa Cagea je odlična, u filmu izgleda gotovo neprepoznatljivo, za nominaciju Oscara sigurno. Uvjerljiva priča o ljubavi, suočavanju s prošlošću i prevladavanju tuge. Jedna od njegovih boljih uloga.

The Harder They Fall
Očekivao sam mnogo više. Loš zvuk, glazba, nema pravog razvoja likova.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2935 u: Studeni 27, 2021, 09:17:23 prijepodne »
King Richard (2021) - 8/10 - https://www.imdb.com/title/tt9620288/

Jedan od boljih biografskih filmova koje sam gledao. Ako su u filmu događaji prikazani baš onako kako je bilo (približno barem) onda je priča stvarno nevjerojatna. Will Smith rasturio ulogu Richarda, nije baš neki njegov fan niti sam ikad mislio da je glumac visokog kalibra, ali ovo mu možda donese i oskara.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2936 u: Studeni 27, 2021, 09:18:29 prijepodne »
King Richard (2021) - 8/10 - https://www.imdb.com/title/tt9620288/

Jedan od boljih biografskih filmova koje sam gledao. Ako su u filmu događaji prikazani baš onako kako je bilo (približno barem) onda je priča stvarno nevjerojatna. Will Smith rasturio ulogu Richarda, nije baš neki njegov fan niti sam ikad mislio da je glumac visokog kalibra, ali ovo mu možda donese i oskara.

sad će Joxer napisati da ne gleda autobiografske drame ni pod prijetnjom smrću  ;D a ja jedva čekam da ga pogledam ;D

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2937 u: Studeni 27, 2021, 10:55:05 prijepodne »
Izašlo je prvih 5 minuta filma. Izgleda fantastično. Filmove o dinosaurima bih mogao gledati non stop. Trebamo se strpiti do ljeta 2022.


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2938 u: Prosinac 03, 2021, 01:14:04 prijepodne »
King Richard (2021) - 8/10 - https://www.imdb.com/title/tt9620288/

Jedan od boljih biografskih filmova koje sam gledao. Ako su u filmu događaji prikazani baš onako kako je bilo (približno barem) onda je priča stvarno nevjerojatna. Will Smith rasturio ulogu Richarda, nije baš neki njegov fan niti sam ikad mislio da je glumac visokog kalibra, ali ovo mu možda donese i oskara.

sad će Joxer napisati da ne gleda autobiografske drame ni pod prijetnjom smrću  ;D a ja jedva čekam da ga pogledam ;D
Kasnim s odgovorom jer sam prezauzet, ali u pravu si.
Nema teoretske šanse da to gledam.
Koliko se tih biografija štanca, da te citiram, dođe mi razvuć' štrik pa se okačit'.  ;D

Na žalost zbog nedostatka vremena zadnji sam film pogledao prije 10 dana ja mislim.
S druge strane, pogledam koju epizodu neke serije tu i tako (pa Doctor Who, pa Discovery, itd) ili neki anime, tako da nije da ne gledam ama baš ništa.
Svakako me nekakva biografijet'na neće vratiti na filmove.  :smfor (10):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2939 u: Prosinac 03, 2021, 21:42:17 poslijepodne »
IZAŠAO je trailer za horor film Scream 5 koji će se u kinima prikazati 14. siječnja 2022. godine. Svoje uloge u petom nastavku reprizirat će Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette. Izgleda predobro.
hah, nedavno na one pinkove uvatio prvi ili drugi dio. ono, po ure izpostovao, vaj not. ja mnim da je serif rejlan givens jedan od nesposobnih ubica u taj dio.
vazda mi je bilo urnebesno kad se kiler zaleti znozem, promasi i zaglavi u kakvu sudoperu. ma klasik za ispratit s ekipom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.