Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Windows  (Posjeta: 205047 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #390 u: Prosinac 21, 2019, 20:09:37 poslijepodne »
Pozdrav. Da li postoji neki jednostavan nacin dodavanja titlova u video? Naime, namjestio sam PC da mi bude server putem WI-FI za ostale uredjaje u kuci, prvenstveno za SmartTV, ali prilikom pustanja videa ne ubacuje mi nase titlove, nego samo one 'ugradjene' koji se mogu iskljuciti. Tako da bih htio ubaciti takve titlove u video, dakle, ne hardkodovati ih, vec jednostavno dodati, da se mogu i iskljuciti po potrebi ili zamijeniti drugima, thx :D
Najverovatnije mora da ti film i prevod budu jedan fajl. Moguće da ti je to smart tv pleyera

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #391 u: Prosinac 21, 2019, 21:20:02 poslijepodne »
Pa to sam i mislio, da na neki nacin 'ubacim' titl u video fajl, kao sto se kod nekih epizoda serija npr. u sklopu tog jednog fajla nalazi vec 'ugradjen' transkript. Kad pustim film preko usb-a, moze se namjestiti titl, dok to nije slucaj kod pustanja sa pc-a kao media servera.
Reality is almost always wrong.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #392 u: Prosinac 21, 2019, 21:53:20 poslijepodne »
MKVToolNix, tako nekako se zove program za manipulaciju. Nisam testirao ali možeš probati sa njim da ubaciš postojeći titl u video.

Javi ako uspeš.  :bear3:

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #393 u: Prosinac 21, 2019, 22:39:59 poslijepodne »
Kao sto kolega Milan rece mozes tim programom da sjedinis video i sub, samo sto ti je to proces za sve filmove i serije koje imas, a zelis da gledas na tv. Ja sam tako odavno. Skidam film pa konvert sa tim programom pa na fles pa onda gledanje na tv-u. Imam verzinu tog programa. 8.5.2   vidim da je sad aktuelna verzija 41.0.0



Pokusaj da nadjes koje formate subtitla cita tvoj player pa da konverujes u taj. Vidim u kompu da imam neki AVIAddXSubs. Secam se da sam sa njim neki idx/sub dobijao za svoj panassonic tv

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2019, 22:46:24 poslijepodne od vuky017 »

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4346
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #394 u: Prosinac 22, 2019, 00:05:13 prijepodne »
Mkvmerge. Mozda titl treba da bude UTF8 formatu, za konvertovanje koristis SubtitleEdit.

Sent from Tapatalk


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #395 u: Prosinac 22, 2019, 00:11:49 prijepodne »
Pridružujem se gornjim mkvtoolnix-ovcima.  :thcheerleader3 :thspaz

Samo potegneš film i odgovarajući srt (ili sub ili štaveć) unutra i opališ "start multiplexing".
Naravno, điđa nije namijenjena samo za to. Na primjer kad si prisiljen skinuti rip s VOB-ovima jer nema pošteniji rip, s tim ih pospajaš u jedan mkv i onda taj spojeni provučeš kroz handbrake da ne bude 5 miljona terabajta jedan film. Drugi je primjer multiaudio rip gdje je kao defaultni stavljen neki dub. Obično poljski ili ruski. Pa iritirajući dub s mkvtoolnix-om fino krkneš da ti ostane samo originalni audio. :smfor (10):

« Zadnja izmjena: Prosinac 22, 2019, 00:14:59 prijepodne od JoxerTM »

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Windows
« Odgovori #396 u: Prosinac 22, 2019, 01:04:16 prijepodne »
Hvala svima na odgovorima. Fora je u tome sto mi titl sasvim normalno radi preko usb-a, snimim na flešku film i srt fajl i ide sasvim normalno na TV-u, dok preko PC-a kao multimedijalnog servera normalno pustim video, ali ne mogu ucitati titl, tj. ni ne prikazuje ga u postavkama TV-a, kao da ni nema nikako srt fajla, a redovno sam ga podijelio na pc-u.
Reality is almost always wrong.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #397 u: Prosinac 25, 2019, 00:35:47 prijepodne »
Mkvtoolnix namuxuješ. Zapravo remuxuješ. Ako ima neki unutra izbaciš. Što reče Faks prebaci prvo u utf8 ako ti uređaj ne čita naše kvake.
Imaš tamo i neke opcije u mkvtoolnix  treba i tamo mislim da postaviš na utf8. Imaš i delay tj moguće je pomerati titl.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #398 u: Prosinac 25, 2019, 00:39:48 prijepodne »
Hvala svima na odgovorima. Fora je u tome sto mi titl sasvim normalno radi preko usb-a, snimim na flešku film i srt fajl i ide sasvim normalno na TV-u, dok preko PC-a kao multimedijalnog servera normalno pustim video, ali ne mogu ucitati titl, tj. ni ne prikazuje ga u postavkama TV-a, kao da ni nema nikako srt fajla, a redovno sam ga podijelio na pc-u.
Verovatno zato što je ovo drugo streamovanje tj streamcast-ovanje. Pretpostavljam da može samo jedan fajl da castuje a film i titl su dva fajla.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #399 u: Prosinac 26, 2019, 23:17:01 poslijepodne »
Btw nažalost u januaru prestaje podrška za voljenu Sedmicu od Majkrosofta.
Što se mene tiče ostajem i dalje pri njoj. Pre će biti neki Linux kod mene nego 10.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #400 u: Prosinac 27, 2019, 07:57:09 prijepodne »
ima nas jos, dobroe.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Windows
« Odgovori #401 u: Prosinac 27, 2019, 08:38:44 prijepodne »

Hvala Bon što si to spomenuo,potpuno sam zaboravila na to..još da vidim šta ću dalje...užas  :smfor (9):  ;D

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #402 u: Prosinac 27, 2019, 13:24:19 poslijepodne »
Win 10 je sasvim ok. Preporucujem prelazak. Tako se kukalo i za xp pa svi predjose na 7-10

Naravno da treba i noviji hardver za win 10. Ali kome je radila sedmica ok, radiće i desetka.

Zaobići svakako win 8 i 8.1

Sto se linuxa tice nemoze se svako snaci u tom okruzenju. Ipak svako zna koristiti win

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #403 u: Prosinac 27, 2019, 13:37:47 poslijepodne »
Hvala Bon što si to spomenuo,potpuno sam zaboravila na to..još da vidim šta ću dalje...užas  :smfor (9):  ;D
po isteku podrske valjda ce najveci problem bit sa apdejtima sto mi je ono... fala k.
iskakace one poruke da je istekla podrska i da se OS apgrejduje na win10. ta se poruka valjda moze uklonit sa 2-3 klika.
za ostalo ne znam, nijesam se cimao, ali pretpostavljam da ce bit na istu foru kao sa xp-om. tj. nesmetano cemo koristit sedmice.
za xp je podrska istekla jos 2014, ja sam ga koristio nedje do februara, marta ove godine. uz neke sitne probleme stvarno, ali za ono sto mi je trebalo radio je super.
ali ode mi hd pa sam morao novi ltop dobavljat koji nije podrzavao xp pa sam turio - win7.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #404 u: Prosinac 27, 2019, 16:50:34 poslijepodne »
Ukoliko se ne bavite glazbom i ne koristite cubase, ne vidim razlog zašto ne prijeći na win10.
Osim ako još uvijek koristite PC star preko 10 godina.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Windows
« Odgovori #405 u: Prosinac 27, 2019, 16:55:20 poslijepodne »
Ukoliko se ne bavite glazbom i ne koristite cubase, ne vidim razlog zašto ne prijeći na win10.
Osim ako još uvijek koristite PC star preko 10 godina.

A postoji i  nešto što se zove "stvar navike"...  ;D

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Windows
« Odgovori #406 u: Prosinac 27, 2019, 18:02:55 poslijepodne »
Moglo bi se reći i rob navike. Koristiš jedan program, prozorčić je uvijek isti i radiš po automatizmu godinama. Onda dođe novi , pa je novi prozorčić, pa ne možeš naći nešto jer je na sasvim drugom mjestu, pa se onda iznerviraš a svjestan si da moraš preći na novi sustav jer te vrijeme gazi , a što je ono najgore i taj sustav koji imaš kod kupnje je već zastario i ona svako malo se radi apdejt ( stara hrvatska riječ ).
Primjer je mobitel, kad jednom imaš iphone stalno ga imaš ili andriod pa imaš mobitel sa androidom ( bar je kod mene takav slučaj ).
Jednom andriod uvijek android jer tko će se opet mučiti.
Što sam se raspričao ko pravi haker. ;D ;D ;D
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #407 u: Prosinac 27, 2019, 23:39:53 poslijepodne »
Sve je tako. A pre bi možda i 8.1 nego desetku. Za nju se navodno nastavlja podrška.
Oko sedmice prilično sam siguran ako se pojavi neki problem da će ga rešiti ovi iz prodavnice gde nabavljam sedmicu.
Dobra je paralela 10tke sa androidom.
Verovatno su pokušali da postignu nivo povezanosti androida sa privatnim podacima

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #408 u: Prosinac 28, 2019, 00:45:28 prijepodne »
8.1 je super fast. danas mijenjao neki komp sa njojzi na njemu. leti.
i onda na novi komp desetka... slou mou piki blajndersi su brzi...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #409 u: Prosinac 28, 2019, 05:09:52 prijepodne »
SSD je super fast. Nema veze koji je OS na njemu.

Ljudi imate panični strah od nepoznatog, a prelako se naviknut na desetku. Jedino, ako ne instalirate sami, isključite telemetriju u opcijama i nema se tu šta puno više štelit.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #410 u: Prosinac 28, 2019, 09:25:58 prijepodne »
nemaju svi ssd pa da ne misle kako ce im sto radit.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #411 u: Prosinac 28, 2019, 14:54:28 poslijepodne »
Ali zato imaju Samsung S10 ili koji je već zadnji model.  :smfor (21):

SSD je postao prejeftin. Imati PC bez SSD-a danas je muka issova i za korisnika i za servisera/podršku. Bez obzira na softver.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #412 u: Prosinac 28, 2019, 15:32:18 poslijepodne »
SSD je postao prejeftin. Imati PC bez SSD-a danas je muka issova i za korisnika i za servisera/podršku. Bez obzira na softver.

Sa ovim delom se moram složiti. Barem za Srbiju, jer u drugim zemljama ne znam cene.

Konkretno emmi, bukvalno, svaki mesec daje akcije i uvek je ssd na njima. Za 1990din se mogao naći SSD od 120gb, Kingstonov(taj sam prvi koristio, stim da sam ga ja platio pre par godina 50€). Razlika je toliko primetna, pogotovo kada programe instalirate na tu particiju.

Letos sam uzeo SSD od 480GB na koji sam stavio sistem i sve programe koje instaliram i mogu reći sa garancijom da sve radi duplo brže.

Razumem da ne želi svako da ulaže u računar, ali da izbegne kupovine procesora, rama i ostalih stvari da ubrza do neke granice komp, dovoljan je SSD samo što je trenutno, barem kod nas, prihvativo. :)

HDD mi služi samo za skladištenje slika, serija, filmova, tu mi ne treba neka brzina pisanja/čitanja pa mi nije važno toliko. :)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #413 u: Prosinac 28, 2019, 15:54:42 poslijepodne »
moze se i kod nas nac za 30e, problem je sto je i to za neke skupo pa se uzimaju krsevi koji ne mogu, kako god da je podesis da rade kako treba na win 10. govorim za racunare iz mog poslovnog okruzenja.
neki dan sam radio komp, znaci bukvalno novi, tek otpakovan, neki hp all in one... fabricka desetka. znaci mi vjerovali nijesmo koliko lose rade ti racunari.
8gb rama, i3 procesor. gasio sismain i neki geo servis, ne znam. malo ubrzalo, ali nije to to. da ne pominjem igranku kad sam instalirao av...

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Windows
« Odgovori #414 u: Prosinac 28, 2019, 21:43:52 poslijepodne »
A da nisam rekao bio je otišao HDD na lapu, uzeo sam i ja SSD. Ugradi mi lošu neku Sedmicu natrpa neko smeće programe..
Ja reinstaliram kući za cirka 15 min nanovo 7 i apdejtujem drajvere. Stvarno je dobra stvar SSD. Rz brzotrz

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Windows
« Odgovori #415 u: Prosinac 28, 2019, 23:03:01 poslijepodne »

Offline eanalytic

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: St
Odg: Windows
« Odgovori #416 u: Prosinac 29, 2019, 01:16:54 prijepodne »
SSD je sve. Da tehnologija SSDa nije "izumljena", da smo i dalje na 7200/10k rpm HDDima, nebi pomogle nikakve i9, Ryzeni 3900x i sl, i 32gb rama, bilo bi i dalje sve uzasno sporo.

Osobno sam na SSDu jos kad je Intel 120gb bio 900kn. Sad je SSD tako jeftin da je to strasno. 1TB za manje od 100-150 eur. Osobno sam izbacio sve HDDove iz laptopa i PC, i SSD koristim za storage,igre,windowse...

SSD je true revolution.

Sistemski ssd mi je 1TB NVME samsung evo plus, a storage/igre su crucial mx300  :thcheerleader3

Offline vuky017

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #417 u: Siječanj 02, 2020, 13:46:55 poslijepodne »
Citajući poslednje komentare vezano za SSD, ubedili ste me da kupim sebi jedan. Narucio sam Biostar od 120GB (oko 17€ u SRB). Javljam svoje utiske kad stigne za par dana

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Windows
« Odgovori #418 u: Siječanj 29, 2020, 16:02:45 poslijepodne »
Kako se moze nadograditi softver?

Na koji softver misliš? :)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Windows
« Odgovori #419 u: Siječanj 29, 2020, 17:48:34 poslijepodne »
ma ni na jedan...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.